Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Rinkos konsolidavosi tvyrant politinei įtampai

Balandis 16, 2018 12:54

Praėjusią savaitę akcijų rinkose toliau vyravo įtampa dėl tarptautinės prekybos konflikto bei situacijos Sirijoje, kur JAV prezidentas Donald Trump žadėjo imtis karinių veiksmų. Nors ekonominiai duomenys pagrindinėse ekonomikose išlieka stiprūs ir signalizuoja tolimesnį augimą, tačiau akcijų indeksai nerodo brangimo ženklų, kas sufleruoja apie konservatyvų investuotojų sentimentą ir nenorą didinti investicinės rizikos.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę pakilo +2.1% ir pasiekė 2,650 punktų lygį. Nepaisant to, pagrindinis šalies indeksas išlieka nepakitęs paskutinius 6 mėnesius ir prekyba vyksta 10% kanale. Investuotojai nėra linkę prisiimti naujų rizikų, nes politinė situacija šalyje išlieka itin kintama ir prezidentas nepaliaujamai stebina rinkos dalyvius naujomis idėjomis, o ekonominių duomenų segmente, rodikliai galimai pasiekė aukščiausią tašką paskutinių kelių metų laikotarpyje ir tikėtina nuosaikiai lėtės ateinantį pusmetį. Rinkos dalyviai mano, kad tam daug įtakos turi naujų paskolų apimtys Kinijoje, kurių augimas pastaraisiais metais mažėja. Investuotojams svarbu išlikti taktiškiems ir būti pasiruošusiems įvairiems prekybos scenarijams, jeigu indeksas pradėtų rodyti nuosaikios tendencijos ženklus.

JAV obligacijų rinkoje kreivės plokštėjimo tendencija toliau tęsėsi ir skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų sumažėjo iki 0.46% lygio. Praėjusią savaitę itin gerai pasirodė 2 metų skolos pajamingumas, kuris išaugo iki 2.37% ir pasiekė naują aukščiausią tašką per šioje pastarųjų metų brangimo tendencijoje. Tam daug įtakos turėjo JAV centrinio banko paskelbtos paskutinio susirinkimo minutės, kurios kalbėjo apie tolimesnį monetarinės politikos griežtinimą. Investuotojai tai vertino kaip agresyvų narių toną dėl tolimesnės politikos, kas paskatino tolimesnį trumpalaikių obligacijų pajamingumo didėjimą.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo labai geros. WTI rūšies nafta brango 8.8% iki 67.40 JAV dolerių už barelį. JAV naftos atsargų skaičius per savaitę išaugo 3.3 milijonai barelių, tačiau tai neturėjo ženklios įtakos kainai. Gręžinių skaičius taip pat augo 7 vienetais iki 815. Metalų segmente nuotaikos buvo taip pat geros, tačiau ne dėl makroekonominių priežasčių. Vario kaina kilo apie 10% po tai kai JAV įvedė sankcijas įvairiems Rusijos oligarchams ir šalies bendrovėms, kas paveikė antrą pagal dydį aliuminio gamintoją pasaulyje Rusal. Naujosios sankcijos neleidžia Rusal vykdyti atsiskaitymų JAV doleriais, todėl bendrovė negalės pateikti žaliavos į tarptautinę rinką, kas paskatino aliuminio kainą augti. Kitų žaliavų tendencijos buvo nuosaikesnės, varis ir geležies rūda neženkliai brango.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausiai pasirodė žaliavų bendrovės dėl ženkliai išaugusių jų išgaunamų medžiagų kainų. Segmento vertė augo 4.6% ir išsiskyrė iš rinkos. Kiti gerai pasirodę sektoriai buvo technologijų ir sveikatos apsaugos, kurių vertė padidėjo apie 2.6%. Blogiausią rezultatą užfiksavo komunalinių paslaugų kompanijos ir nuvertėjo 0.9%.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė JAV bankai, tarp kurių JPMorgan Chase, Wells Fargo ir Citigroup skelbė ketvirtinius rezultatus. Nors bendra pelno augimo tendencija buvo teigiama ir bankai viršijo rinkos lūkesčius, tačiau bankų akcijos neužfiksavo ženklaus augimo, kas sufleruoja apie investuotojų konservatyvų sentimentą šiame sektoriuje.

Didžiausias JAV bankas JPMorgan Chase viršijo rinkos lūkesčius tiek pajamų, tiek pelno eilutėse. Bankas gavo 28.5 milijardus JAV dolerių pajamų ir tai buvo daugiau nei 27.7 milijardai rinkose lūkesčiai. Tuo tarpu pelnas akcijai siekė 2.37 JAV dolerius, o rinkos prognozė buvo 2.28. Vertinant atskirus segmentus, investicinės bankininkystės padalinys pasirodė prasčiausiai, kurio pajamos mažėjo 7%, o gerus rezultatus užfiksavo finansinių rinkų ir mažmeninės bankininkystės padaliniai.

Didžiausią įtaką geriems banko rezultatams padarė spartus pasaulio ir JAV ekonomikos augimas, kuris paskatino paskolų portfelio didėjimą. Taip pat augančios palūkanų normos JAV turėjo teigiamą įtaką bankų pelningumui, nes didėjančios normos skatina bankus didinti palūkanas klientams, nors už indėlius mokamos palūkanos kyla ženkliai vėliau ir lėčiau.

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

RIG +19.2%
ESV +17.5%
AA +14.4%
ECA +10.8%
HES +10.2%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

LB -5.3%
INFY -5.0%
KSS -4.2%
BMY -3.7%
HCP -3.4%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.