Rinkos konsolidavosi vertindamos naujienas

Kovas 25, 2019 10:43

Praėjusią savaitę akcijų rinkose vyravo įvairios nuotaikos ir indeksai ženkliai svyravo, tačiau išliko konsolidaciniame rėžyje. Savaitės viduryje investuotojų optimizmą paskatino JAV centrinio banko švelnus tonas ir prognozės, kad šiemet palūkanos nebus keliamos, o balanso mažinimo procesas sustabdytas. Buliams tai gera žinia, nes tai turės teigiamą įtaką rinkos likvidumui ir pinigų kaina nebekils, kas leis lengviau palaikyti didesnes finansinių instrumentų vertes. Nepaisant to, penktadienį JAV rinkos pasikoregavo ir eliminavo visą trečiadienio prieaugį, kuomet investuotojus neigiamai nustebino labai prasti Europos ekonominiai rezultatai.

Tarp pagrindinių JAV indeksų mažiausią nuvertėjimą užfiksavo Nasdaq Composite, kurio vertė sumažėjo -0.6%, o didžiausius nuostolius patyrė Dow 30 indeksas, kuris prarado -1.3%. Vieno pagrindinių Dow indekso komponentų Boeing akcijų kaina per savaitę nukrito -4.4%, nes tyrimas dėl lėktuvų tęsėsi toliau ir neturėjo aiškesnės laiko perspektyvos. Pagrindinis indeksas S&P500 nuvertėjo -0.8% iki 2,790 punktų ir visos savaitės prekyba sukosi aplink 2,800 pasipriešinimo lygį, kurio buliai jau pusę metų negali įveikti. Po JAV centrinio banko komentarų JAV akcijų rinka bandė prasiveržti aukštyn, tačiau prasti ir toliau prastėjantys ekonominiai duomenys suvaržė šį kilimą. Akcijų kainų ir ekonominių rodiklių divergencija išlieka aktuali kaip viena pagrindinių rizikų šiandienos rinkose.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite per savaitę kilo 2.7% ir sugrįžo prie 10 mėnesių aukštumų. Svarbių ekonominių naujienų šalyje nebuvo skelbiama ir investuotojai laukė žinučių dėl galimų šalies ekonomikos skatinimo priemonių ir derybų su JAV progreso.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų išliko stabilus ties 0.14% lygiu. Svarbu pastebėti, kad abu instrumentai ženkliai brango, o pajamingumas krito, ypač penktadienį, kuomet buvo paskelbti blogi ekonominiai duomenys Europoje. Šalies 10 metų obligacijų pajamingumas nukrito iki 2.46% ir buvo žemiausias nuo pat 2018 metų sausio. Bendrai ši tendencija rodo, kad investuotojai yra labai aktyvūs saugių instrumentų pirkėjai.

Taip pat kita labai svarbi naujiena iš JAV obligacijų rinkos buvo 3 mėnesių ir 10 metų pajamingumo skirtumo pokyčiai. Penktadienį skirtumas tapo neigiamas, kas reiškia, kad 3 mėnesių obligacija generavo daugiau metinės grąžos nei 10 metų instrumentas. Toks pajamingumo kreivės apsivertimas yra vertinamas kaip ateinančios recesijos ženklas. Per paskutinius 50 metų, šis signalas, jeigu skirtumas išlieka neigiamas bent 10 dienų, teisingai prognozavo 5 krizes, kurios vidutiniškai prasidėdavo po 311 dienų po pajamingumo kreivės apsivertimo ir skirtumui tapus neigiamam.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies nafta kilo 0.7% iki 59.0 JAV dolerių už barelį. Metalų rinkoje vario kaina krito -1.9%, aliuminio kilo 0.8%, o geležies rūdos liko stabili ties 84 JAV doleriais už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, santykinai geriausią rezultatą užfiksavo technologijų bendrovės, kurių vertė liko nepakitusi. Taip pat gerai pasirodė vartojimo prekių įmonės, kurios prarado vos -0.1%. Tarp blogiausių rezultatų buvo žaliavų sektoriaus bendrovės, kurių vertė nukrito net -3.5%.

Praėjusią savaitę finansinius rezultatus skelbė viena didžiausių pasaulio transporto ir siuntinių gabenimo įmonė FedEx. Bendrovė kiekvieną mėnesį vidutiniškai sulaukia 55 milijonų unikalių klientų, o per dieną pristato 15 milijonų siuntinių. Pristatymo grandinėje dalyvauja daugiau nei 650 lėktuvų, 180 tūkstančių sunkvežimių ir kitų krovininių transporto priemonių, o neskubantys kroviniai keliauja jūros transportu. Bendrovėje dirba daugiau nei 450 tūkstančių darbuotojų.

Bendrovė per paskutinį 2018 metų ketvirtį gavo 17.01 milijardų JAV dolerių pajamų ir nepasiekė 17.67 milijardų rinkos lūkesčių. Koreguotas pelnas akcijai siekė 3.03 JAV dolerius ir buvo mažesnis nei 3.11 rinkos prognozė.

Ne tik faktiniai rezultatai nuliūdino investuotojus, bet ir įmonės prognozė 2019 metams. Vadovai dar kartą sumažino šių metų pelno prognozę nuo15.9 JAV dolerių akcijai iki 15.1-15.9 JAV dolerių rėžio, argumentuodami ženkliai lėtėjančia tarptautine prekyba.

Pirminė investuotojų reakcija į rezultatus buvo neigiama ir akcijų kaina pasikoregavo apie -4%. Atspindint prastėjantį prekybos sentimentą, akcijų kaina per paskutinius 12 mėnesių yra pasikoregavusi apie -28%.

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų kovo 25 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Atsakomybės atsisakymas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkodaros pranešimas. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (profesionalus prekiautojas ir analitikas Jens Klatt, toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.