Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Rinkos nuvertėjo po griežto centrinio banko tono

Kovas 05, 2018 09:35

Pastarąją savaitę akcijų rinkos krito po griežtų JAV centrinio banko komentarų. Investuotojai buvo linkę mažinti riziką po banko vadovo Jarome Powell nuomonės, kad monetarinė politika turi būti griežtinama sparčiau, nes šalies ekonominiai rezultatai yra geri. Rinkos lūkesčiai šias metais pamatyti 4 palūkanų normos didinimus išaugo.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 nuvertėjo -2.0% ir pasiekė 2,690 punktų lygį. Kiti pasaulio indeksai irgi rodė prastus rezultatus, ypač Europos, kur politinė rizika išsilaiko svarbiu kintamuoju. Vokietijos DAX30 indeksas vien šią savaitę prarado apie -6% vertės ir beveik -13% nuo viršūnės pasiektos sausio pabaigoje. Tam daug įtakos turėjo JAV prezidento kalbos apie naujus importo tarifus, kas paskatino spekuliacijas apie prekybos karą, nuo kurio ypač nukentėtų Vokietija, kurios didelė produkcijos dalis yra eksportuojama.

Donaldas Trumpas praėjusią savaitę paskelbė, kad artimiausiu metu planuoja pasirašyti įsakymą dėl 25% importo tarifo plienui ir 10% aliuminiui. Po šio pareiškimo tarptautinėje politinėje arenoje kilo sumaištis, kuomet kiekviena šalis pradėjo kalbėti apie atsaką ir galimus importo muitus prekėms iš JAV, kaip sojos pupelėms, Harley-Davidson motociklams ar amerikietiškiems alkoholiniams gėrimams. Taip pat D. Trumpas užsiminė apie muitus europietiškiems automobiliams, kas turėjo didžiausią įtaką DAX30 indeksui, kurį į apačią tempė automobilių pramonės įmonės ir plieno gamintojai.

JAV obligacijų rinkoje pajamingumo kreivė tęsė plokštėjimą ir skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų nukrito nuo 0.62% iki 0.60%. Augant politinei įtampai pasaulio rinkose, investuotojai pirko 10 metų obligacijas, kas mažino jų pajamingumą ir turėjo didžiausią įtaką kreivės plokštėjimui. Taip pat buvo paskelbti JAV centrinio banko vasario mėnesio duomenys dėl balanso mažinimo proceso. Praėjusio mėnesio pokytis buvo kaip ir planuota -20 milijardų JAV dolerių ir bendra balanso vertė sumažėjo iki 4.39 trilijonų JAV dolerių arba -2.8% nuo aukščiausio taško 2015 metų pradžioje.

Žaliavų rinkoje taip pat vyravo prastos nuotaikos. WTI rūšies naftos kaina nukrito -3.4% iki 61.4 JAV dolerių už barelį. Daugiausiai įtakos turėjo bendra neigiama tendencija pasaulio rinkose ir mažėjantis investuotojų rizikos apetitas, todėl ir naftos kaina laipsniškai krito. Naftos gręžinių skaičius augo iki 800, tačiau pokytis buvo labai neženklus. Metalų segmente nuotaikos buvo neigiamos dėl prekybos karų grėsmės: vario kaina krito -3.0%, aliuminio liko nepakitusi, nors trumpam buvo nukritusi -1.5%, geležies rūdos nuvertėjo -1.5% iki 76.4 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektoriaus rezultatus, visi verslo segmentai pigo. Mažiausią nuvertėjimą užfiksavo technologijų ir vartojimo prekių įmonės, kurios krito atitinkamai -1.4% ir -1.6%. Blogiausiai pasirodė žaliavų ir pramonės įmonės, kurių vertė mažėjo -3.3% ir -3.5%.

Prieš kelias savaites finansinius rezultatus skelbė Walmart, kuris yra didžiausias mažmeninės prekybos tinklas net tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Kompanija turi beveik 12 tūkstančių parduotuvių 28 pasaulio šalyse ir yra įdarbinusi 2.3 milijono žmonių.

Walmart pajamos pastarąjį ketvirtį buvo 136.3 milijardai JAV dolerių ir viršijo 134.9 rinkos analitikų prognozes. Pajamos išskaidytos parduotuvėms augo 2.6% ir signalizavo apie stiprėjantį vartojimą šalyje. Koreguotas pelnas akcijai siekė 1.33 JAV dolerių ir nusileido 1.37 prognozei.

Nepaisant gerų finansinių pasiekimų, rinkos dalyviai rezultatus priėmė neigiamai ir akcijos kaina po jų paskelbimo krito -10%, o per praėjusią savaitę nuvertėjo dar -6%. Bendras kritimas nuo sausio pabaigoje pasiektos viršūnės siekia net -20%. Rinkos dalyviai ypač neigiamai sureagavo į sulėtėjusį elektroninės prekybos metinį augimą, kuris siekė 23% ir neišpildė analitikų prognozių šventiniam sezonui. Nepaisant to, įmonės vadovybė tikisi, kad elektroninė prekyba augs apie 40% 2018 metais ir toliau aktyviai konkuruos su Amazon.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės rezultatų neskelbs.

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

HPQ +6.5%
NFLX +5.3%
SNAP +3.2%
INTC +2.6%
DD +1.9%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

CAT -9.9%
MCD -9.1%
BABA -7.0%
HD -5.3%
TSLA -4.8%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.