Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

Rinkos ženkliai nuvertėjo po importo tarifų sprendimo

Kovas 26, 2018 08:47

Pastaroji savaitė akcijų rinkose buvo itin prasta. Investuotojai buvo linkę mažinti rizikingų aktyvų pozicijas, kuomet JAV prezidentas Donald Trump paskelbė apie įsigaliojančius importo tarifus. Investuotojai buvo labai sunerimę, kad šis sprendimas gali turėti ilgalaikę neigiamą įtaką pasaulio ekonomikos augimui ir JAV pramonės rodikliams.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę nukrito -5.9% ir pasiekė 2,580 punktų lygį. Rinkos dalyviai buvo ypač atsargūs, kuometJAV prezidentas ėmėsi vieno svarbiausių sprendimų savo prezidentavimo metu ir pasirašė įsakymą dėl naujų importo tarifų į šalį. Ypač didelę įtaką jie turės Kinijai, nes skaičiuojama jog nauji importo mokesčiai sieks net 50 milijardų JAV dolerių per metus. Tarp rinkos dalyvių tai sukėlė nerimą, kad Kinija imsis veiksmų ir tai sukels prekybos karą tarp didžiausių pasaulio ekonomikų. Kol kas Kinija paskelbė apie tarifus amerikietiškiems vaisiams bei daržovėms ir mokesčiai tikėtina sieks tik apie 3 milijardus JAV dolerių, tačiau tai tik pirminis atsakas ir naujų mokesčių apimtys keisis po derybų su Vašingtonu artimiausiu metu.

JAV obligacijų rinkoje kreivės plokštėjimo tendencija stabtelėjo toliau ir skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų labai neženkliai pakilo iki 0.56%. Po JAV centrinio banko sprendimo didinti palūkanų normą skirtumas buvo nukritęs iki 0.53%, investuotojams aktyviai parduodant trumpesnės trukmės obligacijas. Tačiau į savaitės pabaigą obligacijų pajamingumai ėmė mažėti, kuomet akcijų nuvertėjimas įgavo pagreitį ir investicinis kapitalas ėmė pirkti saugesnėmis laikomas obligacijas.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies nafta brango +5.7% iki 65.70 JAV dolerių už barelį. Naujienos iš šio segmento buvo teigiamos ir naftos atsargos JAV mažėjo -2.6 milijonais barelių per savaitę, gręžinių skaičius augo 4 vienetais iki 804. Metalų segmente nuotaikos buvo korekcinės: vario kaina mažėjo -4.3%, aliuminio -1.2%, o geležies rūdos -2.2%.

Apibendrinant sektorių rezultatus, visi verslo segmentai ženkliai pigo. Blogiausiai pasirodė technologijų sektorius, kuris prarado net -7% vertės, pagrinde dėl Facebook kainos kritimo po naujo skandalo dėl vartotojų duomenų saugumo. Taip pat prastai pasirodė sveikatos apsaugos ir finansų įmonės, kurių vertė mažėjo apie -5.7%. Santykiniai geriausiai pasirodė žaliavų įmonės, kurių vertė mažėjo tik -2.0% ir buvo teigiamai veikiama augančios naftos kainos.

Praėjusią savaitę ypač daug dėmesio sulaukė populiariausia pasaulio socialinė platforma Facebook, kuri turi net 2 milijardus vartotojų. Nors įmonė neskelbė savo finansinių rezultatų, tačiau rinkos dėmesį patraukė viešumą pasiekęs skandalas dėl vartotojų duomenų apsaugos ir jų naudojimo netinkamais tikslais. Šis skandalas įmonės akcijų kainai kainavo net -13.9% sumažėjimą vos per vieną prekybos savaitę, kas lygu net 75 milijardų dolerių vertės pokyčiui.

Skandalas kilo kuomet viešumą pasiekė informacija, kad privati konsultacinė kompanija Cambridge Analytica gavo 50 milijonų Facebook vartotojų asmeninius duomenis ir juos galimai panaudojo JAV prezidento rinkimuose Donald Trump naudai.

Cambridge Analytica pasamdė konsultantą, kuris sukūrė mobilią aplikaciją, kuri su vartotojų sutikimu rinko informaciją apie juos ir jų draugus. Spekuliuojama, kad vėliau ši informacija buvo panaudota simuliuojant įvairius politinės reklamos variantus per JAV prezidento politinę kompaniją.

Kol kas nėra iki galo aišku ar buvo pažeisti vartotojų informacijos apsaugos įstatymai ir tai paaiškės ateinančiomis savaitėmis. JAV valdžios institucijos situaciją priima labai rimtai ir Kongreso nariai net išsikvietė Mark Zuckerberg liudyti apie susiklosčiusią situaciją.

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

DNR +8.5%
COP +5.1%
ECA +4.6%
ANF +3.4%
RIG +3.0%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

X -15.1%
ORCL -14.3%
AKS -14.2%
FB -13.9%
TWTR -12.8%

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.