Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

Rinkos smuko 15 %! Kaip jūs prekiausite?

Kovas 10, 2020 15:14

JK ir JAV akcijų rinkose blogiausios dienos nuo 2008 m. pasaulinės finansų krizės – kovo 9 d. akcijų rinkos smuko 15 %. Tai įvyko po staigaus naftos kainų kritimo, prie kurio prisidėjo ir susirūpinimas dėl koronaviruso pandemijos ekonominių išlaidų.

FTSE 100 prarado beveik 125 milijardų svarų sterlingų, arba 7,7 %, todėl kovo 9 d. buvo penktoji blogiausia šio indekso istorijoje diena, kuri baigėsi nukritus 6000 punktų. Dėl to FTSE 100 pasiekė žemiausią lygį nuo 2016 m. „Brexit" balsavimo.

Tuo tarpu „Dow Jones" užsidarė 7,8 % žemiau, pirmą kartą istorijoje nukritęs daugiau kaip 2000 punktų.

Kas sąlygojo šį nuosmukį?

Akcijų rinkos krizė įvyko dėl didėjančių ekonominių nuostolių, susijusių su koronaviruso pandemija, nes pagrindinės pasaulio vyriausybės stengiasi parvežti savo keliautojus namo ir sulaikyti tą protrūkį.

Be to, krito naftos rinkos, o koronaviruso protrūkis paveikė žalios naftos paklausą. Tarp Saudo Arabijos ir Rusijos tebėra didžiulė įtampa dėl naftos gavybos mažinimo: Rusija atsisako sankcijų už naftos kainos palaikymą, o Saudo Arabija įsipareigoja padidinti naftos gavybą.

Tai lėmė, kad naftos kaina pirmadienį krito daugiau kaip 30 % ir pasiekė maždaug 35 USD už barelį. Taigi naftos akcijos fiksavo didžiausius dienos nuostolius:

 • BP nukrito 18 proc.
 • „Total" nukrito 17 proc.
 • „Chevron" nukrito 14 proc.

Besitęsiant tarptautinei įtampai ir vis dar plintant koronavirusui, artimiausiomis dienomis galime tikėtis nuolatinių rinkos svyravimų.

Kaip galima tuo prekiauti?

Nors rinkos svyravimai dažnai sukelia žiniasklaidos paniką, patyrusiems prekiautojams rinkos svyravimai gali suteikti prekybos galimybių. Kadangi CFD suteikia prekiautojams galimybę atidaryti tiek ilgas, tiek trumpas pozicijas, CFD prekiautojai gali uždirbti pelno tiek kylančiose, tiek krintančiose rinkose.

„Admiral Markets" siūlo prekiauti daugiau kaip 4000 finansų rinkų, tarp jų CFD tokiais aktyvais kaip kaip WTI ir „Brent" žalia nafta, pagrindinės pasaulio akcijos ir indeksai, tokie kaip „Dow Jones", FTSE, SP500 ir „Nasdaq".

Jeigu būtumėte atidarę trumpą vieno loto (vienas lotas = 100 CFD) „Brent" žalios naftos poziciją ties 45,90 USD kaina kovo 6 d. 23.00 val., o tada kovo 9 d., kai rinkos atsidarė, būtumėte uždarę ties 35,73 USD kaina, būtumėte uždirbę 1017 USD pelną.

Brent žalios naftos diagrama

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 SE", Brent CFD 2018 m. rugpjūčio 14 d. – 2020 m. kovo 10 d. dieninis grafikas. 2020 m. kovo 10 d., 9.30 val. (EET) duomenys. Atminkite: ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Atminkite, kad rinkų prekyba yra susijusi su rizika, juk jeigu būtumėte atidarę pirkimo sandorį, būtumėte praradę tokią pačią sumą.

Bet kokiu atveju, kai naftos akcijos, JAV ir JK akcijų indeksai ir žaliavos smarkiai svyruoja, prekiautojams tai suteikia daug prekybos galimybių. Kaip jūs tuo prekiausite?

Kaip galima tuo prekiauti?

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

 1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
 2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
 3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
 4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
 5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
 6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
 7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
 8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
 9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.