Saudo Arabijos 300 milijardų JAV dolerių vertės fondas ką tik įsigijo šių įmonių akcijų paketus!

Gegužė 25, 2020 21:04

Koronaviruso pandemijos metu daugelis investuotojų stengėsi pertvarkyti savo investicinius portfelius. Nors kai kurie milijardieriai – investavimo legendos, tokie kaip Vorenas Bafetas, atsisakė kai kurių garsiausių Amerikos bendrovių akcijų, kiti nusprendė sudaryti keletą sandorių. Vienas iš žymiausių tokių žaidėjų buvo Saudo Arabijos 300 milijardų JAV dolerių vertės fondas. Skaitykite toliau ir sužinosite, ką jis atrado ir ką įsigijo!

Naudos paieškos Amerikoje

Saudo Arabijos 300 milijardų JAV dolerių vertės fondas, taip vadinamas valstybinis investicinis fondas, praėjusį ketvirtį praleido ieškodamas geriausių kainų Amerikos korporacijose dėl koronaviruso sąlygotos rinkos krizės. Remiantis JAV vertybinių popierių ir biržų komisijos (SEC) pateiktais duomenimis, šis fondas įsigijo nedideles akcijų dalis įvairiose Amerikos įmonėse, veikiančiose įvairiuose sektoriuose, už 7,7 milijardo JAV dolerių.

Štai ką jie įsigijo:

  • „Boeing" – už 713,7 mln. JAV dolerių
  • „Disney" – už 495,8 mln. JAV dolerių
  • Facebook" – už 521,9 mln. JAV dolerių

Fondas taip pat paskelbė apie 827,7 mln. JAV dolerių investicijas į naftos milžinę „British Petroleum" (BP) per Niujorko biržoje kotiruojamą įmonę, 487,6 mln. JAV dolerių investicijas į Amerikos banką, 522 mln. JAV dolerių investicijas į „Citigroup" ir 513,9 mln. JAV dolerių investicijas į „Marriott International". Anksčiau fondas taip pat nupirko akcijų paketus kitose žinomose bendrovėse, tokiose kaip „Uber" ir „Tesla".

Šio fondo tikslas taip pat yra „ieškoti strateginių galimybių tiek Saudo Arabijoje, tiek ir visame pasaulyje, turinčių didelį potencialą generuoti didelę ilgalaikę grąžą, taip užtikrinant naudą Saudo Arabijos žmonėms ir šalies ekonomikos augimą". Taip nurodė kronprincas Mohammedas bin Salmanas, kuris pavedė fondui diversifikuoti šalies ekonomiką, kad ji nebūtų priklausoma vien nuo naftos, ir investuoti į su naftos pramone nesusijusias įmones.

Nors daugelis teigia, kad tai yra drąsi strategija šaliai, kenčiančiai nuo mažėjančių pajamų iš naftos ir silpnėjančios ekonomikos, kiti milijardieriai investuotojai taip pat pasinaudojo naujausiu rinkos nuosmukiu kaip galimybe papildyti savo portfelius, tai:

  • George Soros iš „Soros Fund Management" įsigijo „Disney" akcijų;
  • David Einhorn iš „Greenlight Capital" nusipirko „Disney", „Tesla" ir „Berkshire Hathaway" akcijų;
  • Stanley Druckenmiller „Duquesne" šeimos biuras perka „Disney" akcijas ir mažina savo dalį „Snap" ir „Uber";
  • Dan Loeb iš „Third Point" perka „Amazon" ir „Disney" akcijas.

Dažniausias daugelio šių skirtingų investuotojų tikslas yra „Disney". Pažvelkime į šios bendrovės akcijų kainą išsamiau.

Kaip prekiauti „Disney" akcijomis

Toliau pateikiame ilgalaikį „Disney" (DIS) akcijų kainos mėnesinį garfiką:

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", DIS 2008 m. spalio 1 d. – 2020 m. gegužės 20 d. mėnesinis grafikas. 2020 m. gegužės 20 d., 22.30 val. (BST) duomenys. Atkreipkite dėmesį: ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Su „Admiral Markets UK Ltd" galite prekiauti 15 didžiausių pasaulio akcijų biržų akcijų sutartimis dėl kainų skirtumo (CFD). CFD dėka rinkoje galite atidaryti tiek ilgas, tiek ir trumpas pozicijas. Daugiau apie tokios prekybos privalumus ir riziką skaitykite straipsnyje „Kas yra CFD prekyba?".

Prieš koronaviruso sukeltą ekonomikos krizę „Disney" akcijų kaina stabiliai kilo. Tiesą sakant, bendrovės akcijomis nuo 2015 m. iki 2019 m. buvo prekiaujama 121 USD – 91 USD ribose. Nors 2019 m. akcijų kaina pramušė šias ribas į viršų, 2020 m. pradžioje ji nesugebėjo išlaikyti šių pozicijų.

Įdomu tai, kad akcijų išpardavimas dar labiau sumažino kainą iki ilgalaikio horizontalaus palaikymo lygio – maždaug 86 USD. Nuo šio lygio pirkėjai per trumpą laiką perėmė kontrolę. Atšokimas aiškiau matosi savaitiniame grafike, kaip parodyta paveikslėlyje žemiau:

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", DIS 2014 m. gruodžio 21 d. – 2020 m. gegužės 20 d. savaitinis grafikas. 2020 m. gegužės 20 d., 11.30 val. (BST) duomenys. Atkreipkite dėmesį: ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

„Disney" akcijų kainos atšokimas aukštyn yra įdomus, o prekiautojai dabar stebės 121 USD kainos lygį. Anksčiau tai buvo istorinė pasipriešinimo linija, kai akcijomis buvo prekiaujama nuo 2015 iki 2019 metų. Jeigu pirkėjai šią liniją pramuš į viršų, nuo čia gali būti dar stipresnis kilimas aukštyn – galbūt iki pat visų laikų aukščiausio kainų lygio.

Tačiau iš esmės yra problemų dėl bendrovės pajamų srauto. „Disney" parkai ir kurortai („Disneyworld") yra vieni didžiausių bendrovės pinigų gavėjų. Tačiau dėl vyriausybių inicijuoto uždarymo, siekiant suvaldyti „Covid-19" plitimą, buvo masiškai paveikti pagrindiniai „Disney" pajamų srautai.

Tačiau faktas, kad bendrovė ką tik pradėjo „Disney+", tuo metu, kai srautinių paslaugų abonentų skaičius auga, verčia kai kuriuos investuotojus prognozuoti bulių tendenciją. Be abejo, kai kurių svarbių sunkiasvorių rizikos draudimo fondų palaikymas taip pat padėjo pirkėjams padėjo išlaikyti kontrolę trumpalaikiame periode.

Kaip jūs visu tuo pasinaudosite savo prekyboje?

Vienas iš būdų, siekiant priimti efektyvesnius prekybos sprendimus, yra pasinaudoti „Trading Central" techninių idėjų indikatoriumi, kurį galima gauti visiškai NEMOKAMAI, atnaujinus savo „MetaTrader 5" prekybos platformą į „Admiral Markets" teikiamą „Supreme Edition" versiją. Šis indikatorius pateikia įgyvendinamas prekybos idėjas ir techninę analizę įvairiausioms aktyvų klasėms. Norėdami gauti jį nemokamai, tiesiog paspauskite šią reklaminę juostą ir atsisiųskite jį jau šiandien:

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nėra atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.