Ką galutiniai du kandidatai reiškia JK rinkoms

Birželis 28, 2019 13:37

Po to, kai Teresa May birželio 7 d. atsistatydino, dešimt kandidatų priėmė iššūkį tapti nauju JK ministru pirmininku. Dabar, po penkių torių parlamento narių balsavimo etapų, lenktynėse liko Borisas Johnsonas ir Jeremy Huntas. Tai du labai skirtingi kandidatai, o tai sukuria labai įdomių prekybos galimybių JK rinkose.

Šiame straipsnyje aptarsime, kas galėtų būti kitas ministras pirmininkas, ir ką tai galėtų reikšti JK rinkoms, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos svarui ir FTSE 100 akcijų rinkos indeksui. Tad pradėkime!

JK ministras pirmininkas: Borisas Johnsonas prieš Jeremy Huntą

Abu kandidatai turi panašų išsilavinimą, kurį įgyjo privačiose mokyklose, abu mokėsi Oksfordo universitete. Tačiau Jeremy Huntas, dabartinis užsienio reikalų sekretorius, turi daugiau patirties vyriausybės veikloje, jis užėmė daugiau valstybinių postų.

Pagrindinis skirtumas tarp abiejų kandidatų - jų požiūris į „Brexit" - tai pagrindinis klausimas, skiriantis rinkėjus. Taigi, ką šie kandidatai sako dėl „Brexit"?

  • Jeremy Huntas - yra pasirengęs išeiti iš ES be susitarimo, bet tai nėra jo pageidaujamas variantas. Jis nori siūlyti pakeitimų Airijos klausimu ir siųsti naują derybų grupę į Briuselį. Jis mano, kad galima susitarti iki spalio 31 d., bet neatmeta pratęsimo galimybės.
  • Borisas Johnsonas - nori viską užbaigti spalio 31 d., nesvarbu su susitarimu ar be, ir pripažįsta, kad „Brexit" be susitarimo sukels „sutrikimų". Jis nori panaikinti Airijos kliūtis ir sako, kad atsisakys 39 milijardų svarų sterlingų „skyrybų" mokesčio, kurį Jungtinė Karalystė turi sumokėti ES, kol bus „daugiau aiškumo dėl tolesnių veiksmų".

Kuris jų yra favoritas į aukščiausiąjį šalies postą?

Šiuo metu torių partijoje rinkimuose dėl būsimojo ministro pirmininko favoritas yra Borisas Johnsonas. Visuose balsavimo etapuose jis surinko daugiau balsų - nepaisant paskutiniųjų laikraščių antraščių apie jo asmeninį gyvenimą.

Varžybų dėl JK ministro pirmininko posto tvarkaraštis

Liepos pradžioje abu kandidatai keliaus po Jungtinę Karalystę, lankydami potencialius torių partijos rinkėjus - tai vadinama „hustings" (tribūna). Tikslas - surinkti kuo didesnį torių partijos narių rinkėjų palaikymą prieš paskutinįjį balsavimo dėl naujojo ministro pirmininko etapą.

Maždaug liepos 8 d. torių partijos nariai gaus savo balsavimo biuletenius. Liepos 9 d. planuojami abiejų kandidatų debatai ITV kanalo laidoje. Laimėtojas gali būti paskelbtas nuo liepos 22 d., greičiausiai, liepos 23 d. Liepos 25 d. parlamente prasideda vasaros atostogos, bet tikriausiai tik ne tam, kuris taps kitu JK ministru pirmininku.

Kas laukia JK rinkų?

Tiek Didžiosios Britanijos svaras, tiek FTSE 100 akcijų rinkos indeksas gali smarkiai svyruoti, o po to seks ilgai trunkantys laikotarpiai, per kuriuos prekiautojai reaguos į skelbiamas naujienas ir lauks kitų pranešimų.

Štai kodėl tokiomis sąlygomis gali būti naudinga žvelgti į didesnį vaizdą. Kaip matysime toliau, iš tiesų, bendras techninis abiejų rinkų vaizdas gana įdomus:

FTSE 100 prekyba

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 Supreme Edtion", FTSE 100, 2005 m. birželio 1 d.-2019 m. birželio 25 d. mėnesinis grafikas, 2019 m. birželio 25 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

FTSE 100 mėnesiniame grafike matome, kad ilgainiui rinka išaugo. Ir nors, pasibaigus 2008 m. finansinei krizei, rinkos kritimas buvo ribotas, nuosmukiai vis dar pakankamai dideli, kad verstų nerimauti prekiautojus, dirbančius mažesniuose laiko perioduose, pavyzdžiui, dieniniuose grafikuose.

Tačiau ilgalaikis vaizdas gali padėti prekiautojams atmesti kai kuriuos kainų judėjimo triukšmus, atsirandančius mažesniuose perioduose, prekiautojai gali naudoti didesnius laiko periodus, kad nustatytų ilgas arba bulių pozicijas mažesniuose perioduose.

Šiuo metu atrodo, kad pirkėjai vis dar kontroliuoja situaciją po to, kai rinka atšoko nuo istorinių palaikymo linijų, tai yra tendencijos linijos ir horizontalios linijos, kurios matomos ankstesniame grafike.

GBP/USD prekyba

Viena populiariausių britų svaro porų yra GBP/USD. Ilgalaikiame grafike matome kelis įdomius dalykus:

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 Supreme Edtion", GBPUSD, 2015 m. birželio 21 d.-2019 m. birželio 25 d. savaitinis grafikas, 2019 m. birželio 25 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pateiktame savaitiniame GBP/USD grafike matyti, kad rinkoje prekiaujama tarp horizontalios pasipriešinimo linijos ir horizontalios palaikymo linijos. Prekiautojai šias linijas dažnai naudoja kaip tikslinius lygius, taip pat kaip įėjimo lygius.

Tačiau, pirmiausia, jos padeda nustatyti, kas kontroliuoja rinką. Pavyzdžiui, didžiąją birželio dalį kainai nepavyko nusileisti žemiau horizontalios palaikymo linijos, kaip tai įvyko anksčiau, 2018 m. lapkričio mėn. Kadangi pirkėjai čia jau buvo anksčiau, prekiautojai tai naudos kaip signalą sudaryti pirkimo sandorius mažesniuose laiko perioduose.

Jeigu šis lygis bus pramuštas, tai reiškia, kad pirkėjai nenorėjo įsitraukti ir tai rodo augančios rinkos silpnumą. Tuomet prekiautojai tai panaudos ieškodami pardavimo pozicijų po horizontalios palaikymo linijos pramušimo.

Išvada

Svarbiausi Jungtinės Karalystės politiniai įvykiai artimiausiu metu baigiasi. Tai gali būti istorinis laikas JK rinkoms. Anksčiau JK rinkose po tokių įvykių formavosi dideli kainų pokyčiai. Ar tai galėtų pasikartoti dar kartą? Ir jeigu taip, tai kaip jūs ruošiatės prekiauti?

Jeigu jaučiate įkvėpimą pradėti prekybą arba šis straipsnis suteikė jums papildomos informacijos, žinokite, kad „Admiral Markets" suteikia galimybę prekiauti Forex ir CFD rinkose daugiau kaip 80 valiutų, o naujausi rinkos atnaujinimai ir techninė analizė teikiami NEMOKAMAI! Spauskite šią reklamą ir jau šiandien atidarykite savo realią prekybos sąskaitą!

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.