Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Turkijos lira pasiekė rekordines žemumas: kokį poveikį tai turės pasaulio rinkoms?

Rugpjūtis 16, 2018 20:55

Šiuo metu Turkija – itin karšta tema finansų pasaulyje, o pažvelgus į USD/TRY grafiką, galima pastebėti panašumų su „Bitcoin" situacija praėjusių metų pabaigoje. Nepaisant to, yra vienas esminis skirtumas: parabolinis USD/TRY kilimas reiškia, kad Turkijos lira šiuo metu išgyvena krizę ir didžiausią valiutos šoką nuo 2001 m., 17-oji didžiausia pasaulio ekonomika (pagal BVP) atsidūrė ant žlugimo ribos.

„Goldman Sachs" skaičiavimais, 7.1000 punktai žymi kritinę ribą USD/TRY valiutų poros atžvilgiu. Sakoma, kad šį lygį pasiekus, Turkijos bankuose nebeliks JAV dolerių, taip pat ir eurų, todėl ji nebegalės įvykdyti savo įsipareigojimų. Šiuo atveju tai, kad 2 metų Turkijos pelnas padidėjo daugiau nei 25 %, o 10 metų pelnas – daugiau nei 21 %, nelabai stebina. Taip nutiko pirmą kartą per visą istoriją. O štai Turkijos bendrovių akcijų rinkos kapitalizacija nukrito iki maždaug 115 milijardų JAV dolerių. Tai yra žemiausias lygis nuo 2009 m.

Šaltinis: 2018 m. rugpjūčio 13 d., pirmadienis, 16:00 (Vidurio Europos vasaros laiku) – Turkijos 2 metų pelnas: „Reuters"

Kokią tai turės reikšmę Europos bankams, Eurui ir DAX?

Kalbama, kad Ispanijos bankininkystės grupė BBVA, Prancūzijos bankininkystės grupė BNP Paribas ir Italijos „UniCredit" su Turkija yra susiejusios daugiau nei 130 milijardų JAV dolerių. BBVA atveju Turkija atnešė 373 milijonus eurų pirmojo pusmečio grynojo pelno, o tai sudaro 14 procentų visos grupės pelno.

Todėl nenuostabu, kad euras šiuo metu krinta, o jo padėtis sparčiai blogėja, ypač po to, kai Europos Centrinis Bankas paskelbė apie savo susirūpinimą dėl Turkijos daromos įtakos euro zonos bankams. Nors iš Turkijos ateina kapitalas, daugiausiai jis grįžta į JAV, šalį, kurioje FED po 2008 m. finansų krizės pradėjo taikyti kiekybinio palengvinimo priemones. Žinoma, nors skepticizmas Europos bankų atžvilgiu didėja, o euras yra pažeidžiamas, JAV dolerio atžvilgiu pastebimas kapitalo grįžimas, o EUR/USD valiutų pora nukrito žemiau palaikymo linijos – maždaug 1,1500 EUR JAV dolerio atžvilgiu (1,1200 punktai).

Forex ir CFD prekiautojo galimybė pasinaudoti šiuo kritimu ir galimas tolesnis neigiamas momentas gali atrodyti taip: atitinkamam regionui likvidžiose rinkose susidūrus su krize, pramušimas dažniausiai pasireiškia anksčiau nei vėliau, šiuo atveju – kažkur ties 1,1530 punktų riba. „Stop" lygis – kažkur ties 1,1640 (grąža: 110 punktų), o tikslinis lygis – maždaug ties 1,1200 (grąža: 330 taškų). Šios prekybos idėjos atveju rizikos/grąžos santykis yra 1:3:

Šaltinis: 2018 m. rugpjūčio 13 d., pirmadienis, 11:30 (Vidurio Europos vasaros laiku) – Admiral Markets MT5 ir įskiepis MT5SE

Ar norite patikrinti tokią galimybę ir prisijungti prie šimtų tūkstančių prekiautojų, kurie jau prekiauja su Admiral Markets – daugybę apdovanojimų pelniusiu licencijuotu brokeriu, užtikrinančiu konkurencingiausias sąlygas prekiaujant EUR/USD CFD? Išnaudokite dienos pokyčius, atidarykite sąskaitą ir nieko nelaukdami pradėkite prekiauti!

Vis dėlto pokyčiai Turkijoje didelį poveikį daro ne tik Ispanijos, Prancūzijos ar Italijos bankams. Kalbama, kad didžiausia ekonomika Europoje – Vokietija – taip pat yra daug investavusi į Turkiją – apie 17 milijardų JAV dolerių. Be to, kyla rizika, kad ir kitos šalys, pavyzdžiui, Brazilija ar Pietų Afrika, susidurs su panašiomis aplinkybėmis, su kokiomis šiuo metu yra susidūrusi Turkija.

Kodėl taip yra?

Po didžiosios 2008 m. finansų krizės ne tik Turkija, bet ir Brazilija ar Pietų Afrika ėmė skatinti savo ekonomiką pigiais doleriais ir eurais pagal FED ir ECB ekonomikos skatinimo programas.

Tuo remiantis, Vokietijos prekybos santykius su Pietų Afrika, be santykių su Turkija, taip pat galima laikyti reikšmingais. Vokietija yra viena iš geriausių Pietų Afrikos prekybos partnerių po Kinijos, JAV ir Japonijos. Tą patį galima pasakyti ir apie Braziliją: 20 mlrd. JAV dolerių prekybos apimtis daro Vokietiją ketvirta pagal dydį Brazilijos prekybos partnere.

Kita vertus, tikėtina, kad šie pokyčiai turės įtakos ir pagrindiniams indeksams, tokiems kaip DJI30, HSI50 ir JP225. Kalbant apie DAX, ateinančiomis dienomis jam taip pat gali kilti rizika, bent jau ties birželio/liepos mėnesio 12 100/130 punktų riba. Kad debesys išsisklaidytų, DAX turi būti išstumtas virš SMA(200) dienos grafike (violetinė spalva) ir virš 12,870/900 punktų ribos. Tačiau dėl šiuo metu Turkijoje ir kitose besivystančiose rinkose didėjančios įtampos ir besibaigiančio laikotarpio, kai yra skelbiamas pelnas, augimo tendencijas sunku prognozuoti.

Šaltinis: 2018 m. rugpjūčio 13 d., pirmadienis, 16:30 (Vidurio Europos vasaros laiku) – Admiral Markets MT5 ir įskiepis MT5SE

Susipažinkite su konkurencingiausiomis Admiral Markets sąlygomis, taikomomis prekybai DAX30 CFD ir Dow Jones CFD ir pradėkite prekiauti DAX30 CFD su mažu spredu (vos 0,8 punkto) pagrindinėmis „Xetra" prekybos valandomis!

Ši medžiaga nėra ir neturėtų būti laikoma investavimo pasiūlymu ar rekomendacija, pasiūlymu ar raginimu sudaryti sandorius dėl kokių nors finansinių instrumentų. Atkreipkite dėmesį, kad prekybos analizės, susijusios su ankstesniais rezultatais, gali keistis. Informacijos tikslumas ar išsamumas nėra garantuojamas, o bet kuris ja besiremiantis asmuo tai daro savo paties rizika.


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 85% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.