Ar WTI žalios naftos 25 procentų smukimas – tik pradžia?

Birželis 14, 2019 13:13

Gegužės mėnesį WTI žalios naftos, tarptautinio etalono, kaina krito labiausiai per šešis mėnesius. Kai šis juodasis auksas vos per 43 dienas nusmuko 25 % (kaip birželio 5 d.), tai privertė naftos karalystę – Saudo Arabiją – įsipareigoti subalansuoti rinkos pusiausvyrą – galbūt ateinančiais mėnesiais tai sukurs labai įdomių prekybos galimybių.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kodėl taip nukrito WTI žalia nafta, aptarsime kitus svarbius įvykius, apie kuriuos turėtumėte žinoti, ir kaip prekiauti, esant tokiam naftos rinkos nepastovumui. Tad pradėkime!

Kodėl nusmuko naftos kainos?

Naftos rinkos yra labai nepastovios, nes naftos kainą, pavyzdžiui, „West Texas Intermediate type" (WTI), lemia įvairūs ekonominiai ir geopolitiniai veiksniai. Pateiktas WTI žalios naftos ilgalaikio periodo grafikas kaip tik ir parodo tokį kainų kintamumą:

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 Supreme Edition", WTI 2006 m. gruodžio 24 d.–2019 m. birželio 5 d. savaitinis grafikas, 2019 m. birželio 5 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Tačiau, nors naftos rinkos kainą veikia daug skirtingų faktorių, didžiąją pasaulio naftos tiekimo dalį vis dar kontroliuoja tik vienas kartelis – Naftą eksportuojančių šalių organizacija (angl. trump. OPEC). Ir šio kartelio veiksmai turėjo didelės įtakos pastarosioms WTI žalios naftos kainoms.

2018 m. gruodžio mėnesį G8 aukščiausiojo lygio susitikime Buenos Airėse OPEC ir Rusija sutiko 1 milijonu barelių per dieną sumažinti naftos kiekį, siekiant padidinti naftos kainas. Planuotas mažinimas prasidėjo 2019 m. pradžioje ir truko šešis mėnesius. Kadangi pasiūla buvo labai ribota, WTI žalios naftos kaina gerokai padidėjo – beveik 60 % didesnė nei metų pradžioje – didžiausia, 66,60 USD, kaina buvo 2019 m. balandžio 23 d.

Nuo tada WTI žalios naftos kaina nukrito beveik 25 %, nes rinkas sukaustė baimė dėl lėtėjančio pasaulinio augimo. Rusijos pagrindinio naftos gamintojo pastabos, kad jis prieštarautų tolesniam OPEC gamybos apimties mažinimui, taip pat paskatino prekiautojus laiduoti už „ilgąsias" pozicijas. Kitas OPEC posėdis vyks birželio pabaigoje arba liepos pradžioje ir gali lemti kitą didžiulį WTI žalios naftos judėjimą, o tai kelia klausimą – kaip prekiauti tokiose nepastoviose rinkose? Išsiaiškinkime!

Kaip prekiauti, smarkiai svyruojant WTI žalios naftos kainoms

Pastarųjų kelių metų WTI žalios naftos kainų grafikas rodo, kokia nepastovi gali būti naftos rinka:

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 Supreme Edition", WTI, 2017 m. spalio 16 d.–2017 m. birželio 5 d. savaitinis grafikas, 2019 m. birželio 5 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Tokiose nepastoviose rinkose, nustatant rinkos būklę, taip pat palaikymo ir pasipriešinimo lygius, ties kuriais rinka gali apsisukti, gali būti gana naudingi tokie prekybos indikatoriai kaip Bollinger Bands".

Norėdami grafike naudoti „Bollinger Band" indikatorių, savo „MetaTrader" platformos viršutiniame skirtuke pasirinkite „Insert -> Indicators -> Trend -> Bollinger Band".

Šaltinis:„ Admiral Markets MT5 Supreme Edition", WTI, 2018 m. rugpjūčio 10 d.–2019 m. birželio 5 d. savaitinis grafikas, 2019 m. birželio 5 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Šiame WTI žalios naftos grafike „Bollinger Band" sudaro trys linijos – viršutinė juosta, apatinė juosta ir vidurinė 20 periodų slankiojo vidurkio juosta. Viršutinė ir apatinė juosta – tai du standartiniai nuokrypiai nuo kainos, kuri iš esmės ir yra nepastovumo matavimo įrankis.

Yra daug skirtingų „Bollinger Band" strategijų, kurias gali naudoti prekiautojai. Tačiau visos jos grindžiamos šiais pagrindiniais principais:

  1. Jeigu juostos suartėja, rinka konsoliduojasi.
  2. Jeigu juostos plečiasi arba išsiskiria, rinkoje vyrauja tam tikra tendencija.

Pirmiau pateiktame grafike „Bollinger Band" plečiasi, o tai reiškia, kad rinka juda pagal tendenciją. Kai kurie prekiautojai gali pasirinkti prekiauti pagal šią tendencija ir vidurinę juostą, 20 periodų slankųjį vidurkį, gali naudoti kaip sritį, kurioje galimi pirkimo arba pardavimo sandoriai.

Su „Admiral Markets" galite spekuliuoti WTI žalios naftos kainų kryptimi, naudodami CFD (sandorius dėl kainų skirtumo). Vienas šio produkto privalumų yra tai, kad rinkoje galite sudaryti tiek pirkimo, tiek pardavimo sandorius.

Išvada

Nors jau buvo nemaži WTI naftos judėjimai, tokie svyravimai gali tęstis ir toliau, artėjant kitam OPEC ir Rusijos susitikimui. Prekybos strategijų, rodiklių ir įgūdžių testavimas gali padėti optimizuoti realios prekybos sprendimus. Tačiau pirmas žingsnis yra tinkamos platformos pasirinkimas, užtikrinantis prieigą prie tinkamų prekybos produktų.

Naudodami „MetaTrader 5" galite prekiauti įvairiomis aktyvų klasėmis, taip pat turėti prieigą prie geresnių grafikų sudarymo galimybių, nemokamų rinkos duomenų ir analizės realiu laiku, geriausių prekybos valdiklių ir dar daugiau! Norėdami atsisiųsti „MetaTrader 5" dabar, spauskite šią reklamą ir gaukite platformą NEMOKAMAI!

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.