76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Kas yra ekspertas patarėjas ir kokį geriausia rinktis 2020 metais?

Skaitymo trukmė: 19 min.

Technologijų raida veikia visas mūsų gyvenimo sritis. Kodėl rinkų prekyboje turėtų būti kitaip? Kompiuterių programavimo procesas nesibaigė! Šios evoliucijos vaisiai – tai nauji prekybos įrankiai arba netgi automatinė prekyba.

Prekiautojų veikloje ypač naudingas gali būti ekspertas patarėjas. Rinkų prekyba ne visada vyksta sklandžiai ir kartais gali būti varginanti. Kai kurie prekiautojai gali pasidaryti gobšūs arba bijoti, ir dėl šios priežasties jie dažnai linkę priimti blogus sprendimus, kurie gali neigiamai paveikti jų sąskaitas. Vienas iš būdų išvengti viso to – naudoti ekspertus patarėjus arba EA.

Prekybos platformose „MetaTrader 4" ir „MetaTrader 5" galima naudoti daug įvairių ekspertų patarėjų, nepriklausomai nuo to, ar jie jau yra numatyti „MetaTrader" platformos „Supreme Edition" versijoje, ar juos galite suprogramuoti patys, arba tai jums suprogramuos profesionalai programuotojai.

Kas yra ekspertas patarėjas ir kokį geriausia rinktis 2020 metais?

Kas yra ekspertas patarėjas?

Ekspertas patarėjas (angl. Expert Advisors) – tai tiesiog automatizuotos prekybos programa, kitaip tariant, automatinė prekybos sistema, parašyta MQL4 arba MQL5 programavimo kalba, kad būtų galima „MetaTrader" platformoje automatizuoti prekybos rinkoje veiksmus. Kitaip sakant, ekspertas patarėjas – tai automatizuota prekybos sistema, pagrįsta iš anksto nustatytomis taisyklėmis, kuri automatiškai sudaro ir užbaigia sandorius.

„MetaTrader" ekspertas patarėjas gali būti užprogramuotas pagal jūsų kriterijus ir įspėti jus, jeigu susidaro rinkos prekybos galimybė. „MetaTrader" patarėjas ekspertas taip pat gali būti naudojamas automatiškai valdyti įvairius prekybos sandorio aspektus, pavyzdžiui, tiesiogiai į serverį pateikti įsakymą dėl:

„MetaTrader" platformų ekspertai patarėjai yra visiškai unikalūs ir veikia pagal įvairias taisykles, kad sudarytų sandorį arba jį užbaigtų. Kaip ir bet kurios automatizuotos programinės įrangos atveju, ekspertas patarėjas geba pašalinti emocijas, priimat prekybos sprendimus, kad nebūtų paveiktos prekiautojų sąskaitos, kitaip sakant, padeda suvaldyti investavimo psichologiją.

Ekspertas patarėjas dirba pagal griežtą prekybos sistemą. Toks stabilumas – tai viena charakteristikų dėl ko šios programos tokios populiarios tarp investuotojų. Be to, ekspertas patarėjas vienu metu gali įvertinti didesnį parametrų skaičių, nei bet kuris prekiautojas. Kitas privalumas yra tas, kad ekspertas patarėjas, užprogramuotas MQL4 ir MQL5 programavimo kalbomis, gali naudoti „MetaTrader" prekybos platformose esančius techninius indikatorius:

 • Bet kurį slankųjį vidurkį (paprastąjį slankųjį vidurkį (SMA), eksponentinį slapkųjį vidurkį (EMA) ir kt.)
 • ICC
 • RSI
 • Ir kt.

Kitaip sakant, ekspertas patarėjas gali veikti pagal jūsų mėgstamus ir pasirinktus techninius indikatorius. Be to, ekspertus patarėjus galima užprogramuoti dirbti keliais būdais, pavyzdžiui, pasirenkant techninius rodiklius, taip pat ieškant reikiamų tendencijų ar pagrindinių lygių. Naudodamas šiuos įvairius rodiklius, ekspertas patarėjas gali išanalizuoti rinką ir atskirų finansinių priemonių elgesį bei generuoti signalą apie prekybos galimybes.

Kai kurie patarėjai yra skirti valdyti jūsų sąskaitą. Idėja yra ta, kad ekspertas patarėjas patikrins jūsų sąskaitos likutį, prieš nuspręsdamas, kiek rizikuos jūsų balansu – bendra taisyklė yra rizikuoti tik 1–2 % sąskaitos balanso.

Be to, jis gali peržiūrėti operacijas ir nuspręsti, ar reikia sustoti, ir pasiimti pelną ar sustabdyti nuostolius. Kai ekspertas patarėjas gaus reikiamą informaciją, jis taip pat atsižvelgs į vyraujančias rinkos sąlygas. Taigi jums bus pranešta, kada reikia atidaryti tam tikrą poziciją.

Nors joks ekspertas patarėjas negarantuoja šimtaprocentinio pelno, vis dėl to kai kurie prekiautojai mano, kad dirbti su jais yra naudinga. Prekyba užsienio valiutomis vyksta 24/5 veikiančioje rinkoje. Žmonės negali būti aktyvūs visą parą, o mašina gali prekiauti kelias dienas be jokios pertraukos.

Ekspertas patarėjas – EA tipai

Yra daugybė MT4 ir MT5 ekspertų patarėjų. Kai kurie iš jų buvo specialiai sukurti prekiauti, kai skelbiamos ekonominės naujienos, numatytos ekonominiame kalendoriuje, ir būna aktyvūs tik tam tikru laiku, kiti EA išlieka aktyvūs visą parą.

Prieš aprašydami ekspertų patarėjų funkcijas, norėtume pakalbėti apie keturis patarėjų tipus, su kuriais galite susidurti:

 • Naujienų ekspertas patarėjas – kaip matyti iš pavadinimo, pagrindinis tikslas yra naudoti įvairius naujienų pranešimus ir didelius kainų pokyčius, kurie gali atsirasti dėl tokių naujienų.
 • Pramušimo ekspertas patarėjas – specialiai sukurtas sudaryti sandorį, kai kaina pramuša iš anksto nustatyto pasipriešinimo ar palaikymo lygį.
 • Apsidraudimo patarėjas – šiai kategorijai priklauso bet kuris ekspertas patarėjas, sudarantis dvi atitinkamai priešingas pozicijas, mažinant nuostolius vienoje, tuo pačiu didinant pelną kitoje.
 • Skalpavimo ekspertas patarėjas – šio tipo ekspertai patarėjai siekia gauti nedidelį pelną, kai tik gali. Toks ekspertas patarėjas atidarys ir uždarys begalinį skaičių operacijų, pasiimdamas bet kokį pelną, todėl jūsų patarėjas gali prekiauti

Kaip veikia ekspertas patarėjas?

Patyrę rinkų prekiautojai, kurie sukuria savo prekybos strategijas, dažnai samdo MQL4 arba MQL5 programuotojus, kad automatizuotų jų prekybos sistemas, ir taip būtų sukurtas atitinkamas ekspertas patarėjas. Visų automatinės prekybos ekspertų patarėjų tikslas tas pats – automatizuoti internetines prekybos operacijas, pateikiant įsakymus, atsižvelgiant į pelną arba nuostolį. Ekspertas patarėjas, remdamasis numatyta strategija, naudoja techninius indikatorius ir priima prekybos sprendimus.

Ką reikia žinoti prieš pradedant naudoti EA savo prekybos grafike? Pirmiausia turite žinoti:

 1. Visą informaciją apie tai, kaip jis veikia, kodėl ir kaip EA sudaro sandorį CFD rinkoje
 2. Kaip nustatomas Stop Loss
 3. Kur nustatomas Take Profit?
 4. Kokia sandorio rizika?
 5. Kokios taikomos pinigų valdymo taisyklės, kurių laikosi ekspertas patarėjas?

Prieš pradėdami naudoti ekspertą patarėją, turite jį pridėti į „MetaTrader" platformos grafiką. Ekspertas patarėjas gali įvertinti dešimtis veiksnių ir elementų, kad nuspręstų dėl reikiamos pozicijos rinkoje. Gebėjimas plačiai valdyti ir analizuoti, taip pat disciplina ir emocijų nebuvimas dažnai iliustruoja potencialiai pelningą interneto prekybos strategiją.

Ekspertas patarėjas automatizuotos prekybos kategorijoje yra tik kompiuterinė programa, nagrinėjanti rinkos sąlygas ir pagrįsta keliais MT4 arba MT5 techniniais indikatoriais. Todėl ši programa veikia apskaičiuojant skirtingus indikatorius, parinktus pagal kriterijus, aprašytus EA eksperto patarėjo pradiniame kode.

Kaip veikia ekspertas patarėjas?

Pavyzdžiui, paprastas MACD prekybos ekspertas patarėjas gali turėti tokio pobūdžio konfigūraciją:

 • Jeigu 20 dienų slankusis vidurkis ir 9 dienų slankusis vidurkis kerta vienas kitą
 • Jeigu MACD yra virš 20 slankiojo vidurkio
 • Jeigu RSI yra virš 50 lygio
 • Tada ekspertas patarėjas sudaro pirkimo sandorį „MetaTrader" platformoje

Šis pavyzdys rodo, kad galite priskirti begalinį skaičių sąlygų tam, kad būtų sudarytas arba užbaigtas sandoris, taip pat valdyti „MetaTrader" įsakymus, nustatyti Stop Loss ir Take Profit.

Paprastai ekspertas patarėjas skirstomas į tris dalis:

 1. Pradžios funkcija „init"
 2. Pagrindinė funkcija
 3. Valymo funkcija „MQL deinit"

„MetaTrader" ekspertas patarėjas pradės veikti nuo pradinės funkcijos, o savo darbą užbaigs valymo funkcija. Tuo tarpu pagrindines funkcijas kartos kiekvieną kartą susiformavus naujai kainai tol, kol programa bus taikoma prekybos grafike.

Tai trumpa paprasto „MetaTrader" eksperto patarėjo darbo santrauka. Išmokite programuoti MQL4 arba MQL5 kalba ir galėsite automatizuoti savo „MetaTrader" strategijas! Tai yra puiki galimybė, nes vis daugiau prekiautojų kreipiasi į MQL4 arba MQL5 programuotojus, kad šie sukurtų ekspertų patarėjų, atitinkančių jų poreikius. MQL4 arba MQL5 programavimo kalbos pamokų galima susirasti internete, tad tai padaryti nėra sudėtinga. Žinoma, visa tai reikalauja šiek tiek kantrybės, bet tai leis jums sukurti „MetaTrader" ekspertą patarėją tokį, kokio norite.

Turite problemų su EA prekybos platformoje? Nesijaudinkite, MQL4 arba MQL5 ekspertų patarėjų bendruomenė yra didelė ir bendrauja keliuose forumuose, tad padės jums išspręsti eksperto patarėjo ir programavimo problemas.

Ar galima išbandyti ekspertą patarėją?

Atsakymas yra „Taip", prekybos ekspertą patarėją galima naudoti iš karto. „MetaTrader" terminale galite naudoti visų rūšių EA, bet reikia paminėti, kad grafike gali būti tik vienas ekspertas patarėjas. Taip yra daugiausia dėl to, kad jeigu tame pačiame grafike būtų naudojamas ne vienas ekspertas patarėjas, prasidėtų įvairios manipuliacijos įsakymais. Programuotojai šios problemos išvengia naudodami specialius numerius pradinėje eksperto patarėjo kodo dalyje, tokiu būdu robotas atpažįsta, kuriuos sandorius jis turi tvarkyti ir kurie priklauso kitam ekspertui patarėjui.

Yra taikomi ir kiti apribojimai. Ekspertas patarėjas su prekybos serveriu gali bendrauti tik tam tikru laiku. Jeigu tame pačiame terminale aktyviai veikia keli ekspertai patarėjai ir visi vienu metu bandys bendrauti su prekybos serveriu, galiausiai gausite klaidos pranešimą.

Naudinga žinoti, kad MT4 ir MT5 platformose įdiegti numatytieji ekspertai patarėjai! Tai paprastai yra nesudėtingi ekspertai patarėjai, bet visada įdomu pamatyti, kaip jie veikia.

Ar „MetaTrader" ekspertas patarėjas tikrai veikia?

Atsakymas paprastas! Jeigu domitės, ar iš tiesų veikia „MetaTrader" ekspertas patarėjas – ekspertų patarėjų forumuose vyksta daug diskusijų apie tai, kaip galima uždirbti pinigų su prekybos robotais.

Pirma, išvardykime eksperto patarėjo privalumus:

 1. EA nemiega – jis gali dirbti 24 valandas per parą, 5 dienas per savaitę
 2. Ekspertas patarėjas neturi emocijų
 3. Ekspertas patarėjas nepavargsta laukti prekybos galimybių
 4. EA yra prieinami nemokamai MT4 ir MT5 platformose

O štai eksperto patarėjo trūkumai:

 1. EA trūksta kūrybiškumo, jis atlieka tik jam priskirtas užduotis
 2. Iš tiesų sunku patikrinti bet kurio EA tikslumą, nebent jūs pats jį sukūrėte

Du galimi scenarijai, naudojantis ekspertais patarėjais:

 1. Ekspertas patarėjas „MetaTrader" platformoje užima šimtus pozicijų ir jūs negalite generuoti stabilaus pelno net ir demo sąskaitoje.
 2. Ekspertas patarėjas puikiai veikia demo sąskaitoje, bet dėl nežinomos priežasties realioje prekybos sąskaitoje EA taip neveikia ir prekiautojas praranda pinigus.

Pagal šiuos du scenarijus aišku, kad finansų rinkoje nėra Šventojo Gralio. Prieš pasikliaudami ekspertu patarėju, turite pasitikėti savo įgūdžiais ir žiniomis, kad teisingai suvoktumėte prekybos strategiją, galbūt po to galėsite ją automatizuoti ir prekiauti, padedant „„MetaTrader"" ekspertui patarėjui.

Geriausių prekybos įrankių panaudojimas yra pirmasis žingsnis į sėkmę. Tai tinka prekybai, kaip ir bet kuriai kitai gyvenimo sričiai!

Ekspertas patarėjas – koreliacijos matrica

Šis koreliacijos įrankis yra nuolat tobulinamas ir gali analizuoti visus standartinius MT4 ir MT5 prekybos grafikų laiko periodus nuo 1 minutės ir 1 savaitės!

Ekspertas patarėjas – koreliacijos matricaŠaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition", koreliacijos matrica

Ši Forex matrica geba pateikti CFD priemonių koreliacijos statusą pagal:

 • Spalvą
 • Vertę

Štai keletas pavyzdžių:

 • Jeigu spalva yra raudona ir vertė didelė (+80), dviejų aktyvų koreliacija yra labai stipri ir teigiama. Tai reiškia, kad tokios pačios pozicijos gali sąlygoti panašų rezultatą.
 • Jeigu spalva yra mėlyna ir rezultatas yra vidutinis (-40), dviejų aktyvų koreliacija yra maža ir neigiama. Tai reiškia, kad pozicijos ta pačia kryptimi gali atsverti viena kitą.

Taigi, jūs galite nustatyti koreliaciją realiu laiku:

Galite išnaudoti skirtingų aktyvų judėjimų stiprias arba silpnas, teigiamas arba neigiamas koreliacijas, pavyzdžiui valiutų CFD lyginant su žaliavų rinka.

Forex prekiautojams gerai žinomas pavyzdys:

 • Stipri neigiama Forex USD/CAD poros koreliacija su WTI CFD nafta.

Ekspertas patarėjas – prekybos simuliatorius

Ekspertas patarėjas – prekybos simuliatorius

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition", prekybos simuliatorius

Šis „MetaTrader" ekspertas patarėjas, skirtas sisteminiams prekiautojams, tiesiog leidžia išbandyti prekybą pasirinktame laiko periode. Esminis skirtumas tarp standartinio patikrinimo ir istorinio testo su mūsų „MetaTrader" EA simuliatoriumi yra realios sąlygos!

Standartinio patikrinimo metu niekas netrukdo sąmoningai ar nesąmoningai žiūrėti, kas rinkoje įvyks praėjus kelioms minutėms po jūsų sudaryto sandorio, ir tai gali turėti įtakos jūsų testui. Jūs iš anksto galite pasakyti vienokią ar kitokią priežastį, kodėl nesudarote sandorio.

O su su šiuo ekspertu patarėju-simuliatoriumi jūsų istorinis testas atliekamas realiomis sąlygomis, jūs nematote ir nežinote, kas po to nutiks rinkoje. Rinkos svyravimus jūs stebėsite tik taškas po taško, kaip realioje rinkoje. Tokiu būdu jūs negalėsite keisti savo sprendimo ir testas bus atliktas patikimai ir sąžiningai.

Nepamirškite, kad jokiu būdu nepatartina prekiauti realioje sąskaitoje, neišbandžius strategijos pakankamo dydžio apimtimi (mažiausiai 100 sandorių). Kaip ir bet kuris profesionalas, turite būti tikri, kad Forex, akcijų, indeksų ar žaliavų, kriptovaliutos ir kt. strategijos veiks sklandžiai.

Ekspertas patarėjas – „Admiral Connect"

„Admiral Connect" ekspertas patarėjas suteikia prieigą prie įvairiausių funkcijų. Šio eksperto patarėjo lange galite matyti naujienų srautą realiu laiku. Galite pasirinkti jus dominančias naujienas, atitinkamas kalbas, prenumeruoti dominančias naujienas ar filtruoti informacijos santraukas ir dar daug ką!

Viena svarbiausių jo funkcijų – rinkos barometras

Rinkos barometras (angl. heat map) apjungia keletą duomenų, kurie padeda analizuoti rinkas ir rasti prekybos idėjų!

Ekspertas patarėjas – „Admiral Connect"Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition", rinkos barometras

Aptarkime šio rinkos barometro sudėtį:

 • Pirma, „Svarbiausi dienos pokyčiai" – tai skyrius, pateikiantis Admiral Markets stipriausius CFD priemonių judėjimus – 8 stipriausius teigiamus svyravimus ir 8 stipriausius neigiamus dienos judėjimus.

Šis skyrius yra labai naudingas norint greitai, per kelias sekundes, nustatyti labiausiai kintančius aktyvus. Tada analogiškus duomenis galime sužinoti per paskutines 24 valandas arba vakar, juos rasite mini skyriuose, pavadintuose:

 • „Svarbiausi pokyčiai per 24 valandas"
 • „Svarbiausi vakar dienos pokyčiai"

Toliau aktyvų judėjimą galima analizuoti pagal įvairius veiksnius, pavyzdžiui:

 • „Šios dienos pokyčiai ir apimtys", demonstruoja nepastoviausias dienos priemones
 • „Vakarykščiai pokyčiai ir apimtys", nurodo nepastoviausias praėjusios dienos priemones priemones
 • „Pastarųjų 48 valandų pokyčiai", rodo nepastoviausias paskutiniųjų valandų priemones
 • „Paskutinių 2 dienų pokyčiai", rodo nepastoviausias paskutinių dviejų dienų priemones
 • „Valiutų pokyčiai", rodo nepastoviausius aktyvus vienas kito atžvilgiu
 • „Valiutų apimtys", skirta greitai perskaityti aktyvų apimtis vienas kito atžvilgiu

Galiausiai, „MetaTrader Supreme Edition" barometras užbaigiamas visų „MetaTrader" 4 ir 5 „Supreme Edition“ esančių priemonių sąrašu, pagal šiuos kriterijus:

 • Simbolis
 • Šios dienos BID / ASK / pokytis procentais / aukštas / žemas / intervalas
 • Paskutiniųjų 24 val. BID / ASK / pokytis procentais / aukštas / žemas / intervalas

Galite surūšiuoti šį sąrašą pagal tuos pačius kriterijus, kad galėtumėte rasti aktyvą, atitinkantį jūsų lūkesčius. Pavyzdžiui, norite spekuliuoti įsigydami kažkokio aktyvo, bet kaina šiuo metu yra per didelė? Aptartas barometras suteiks jums įvairios informacijos ir taip užtikrins galimybę pirkti aktyvą daug naudingesne kaina.

Nemokama rinkos analizė

Pavyzdys: EUR/USD valiutų poros techninė analizė bei fundamentinė analizė:

 • Pritaikomas verslo kalendorius su nemokamais perspėjimais
 • Išplėstinė MT5 prekybos sąskaitos statistinė analizė
 • Prekybos galimybės pagal prekiautojo profilį
 • Finansų rinkų santrauka prieš atidarant sandorį
 • Simbolių, kuriais galima prekiauti MT5 „Admiral Markets", globalus vaizdas

Žodžiu, tiek naudingos informacijos, kiek reikia kompetentingam ir harmoningam jūsų prekybos įgyvendinimui! Skyriuje „Naujienos“, esančiame viršutiniame kairiajame MT5 eksperto patarėjo lango kampe, pateikiamas išsamus ir pritaikomas realaus laiko informacijos srautas. „Sklaidos kanalo" poskyryje galite sukonfigūruoti, kokio tipo turinį norite gauti, galite pasirinkti iš 4 kategorijų.

Jūs turite galimybę gauti įspėjimus, kad pasirodo nauji straipsniai ar analizės, surūšiuotus pagal jūsų pasirinkimus. Galite pasirinkti gauti pranešimus tik apie tam tikros rūšies aktyvus. „Admiral Connect" sujungia daugybę informacijos šaltinių. Jūs netgi galite pridėti svetaines pagal savo poreikius.

Galimybė greitai pasiekti socialinius tinklus

„Admiral Connect" šiems tikslams turi atskirą nuorodą – tiesiog paspauskite nuorodą „Facebook" ir ji atidarys „Facebook Admiral Markets" tinklalapį. Skaitykite mūsų naujausią „Facebook" įrašą ir pasidalinkite juo su internetine prekiautojų bendruomene.

Tiesioginė prieiga prie savo lėšų

„Admiral Connect" buvo sukurta patenkinti visus jūsų poreikius! Paspaudus žymą „Depozitas/nuimti", atidaromas internetinis puslapis tiesiai jūsų „Admiral Markets" sąskaitos prisijungimo puslapyje. Čia galite įdėti lėšų arba jas nuimti tiesiai iš prekybos sąskaitos MT5.

„Prekybos analizės" skyriuje pateikiama nemokama jūsų prekybos rezultatų analizė! Visi statistiniai duomenys atnaujinami realiu laiku su kiekvienu jūsų naujai sudarytu sandoriu. Tokiu būdu, galite turėti vizualiai labai išsamų ir labai aiškų savo prekybos sąskaitos vaizdą.

„Admiral Connect" suteikia galimybę analizuoti savo sandorius ir remiantis rezultatais tobulinti prekybos strategiją. Tai padeda nustatyti jūsų stipriąsias ir silpnąsias puses ir suteikia unikalią galimybę – padėti, priimant prekybos sprendimus.

Finansų rinkų apžvalga

Skyriuje „Rinkos ataskaita" suteikiama ši galimybė! Kasdienė rinkos prognozė pateikiama 3 kartus per dieną prieš atidarant Tokijo, Londono ir Niujorko sesijas, taip pat įtraukiama ir atitinkama techninė analizė.

Ekspertas patarėjas – „Admiral Mini Terminal"

Ekspertas patarėjas – „Admiral Mini Terminal"

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition", „Mini Terminal"

„Mini Terminal" yra ekspertas patarėjas tam tikra prasme, tačiau šiame EA galite atrasti keletą naudingų nuorodų, tokių kaip:

 • Rinkos tendencijos
 • Judėjimo impulsas
 • Judėjimo jėga
 • Aukšti ir žemi dienos taškai
 • Aukšti ir žemi praėjusios dienos taškai
 • Paskutinės aukštumos ir žemumos, padėsiančios analizuoti rinkas

Be šių vertingų nuorodų, Mini Terminal yra ypač būtinas nepriklausomo prekiautojo įrankis automatiškai apskaičiuoti ir nustatyti lotų skaičių, kad būtų galima sudaryti bet kokį sandorį, priklausomai nuo to, kokią riziką eurais pats prekiautojas prisiima, taip galima išnaudoti įvairias prekybos galimybes.

Galimi du variantai:

 • Mini terminalo režimas

Šiuo režimu labai patogu naudoti spartųjį klavišą. Tiesiog paspauskite klaviatūros klavišą „CTRL" ir skiltį „Batches", kad įrašytumėte Stop Loss punktų skaičių, taip užfiksuodami prisiimamą riziką eurais.

 • Max terminalo režimas

Šiuo režimu galima rodyti „Max" terminalą skyriuje „Loto dydžio apskaičiavimas". Šiame skyriuje rasite tuos pačius elementus kaip ir Mini terminalo režime.

Ekspertas patarėjas – „Admiral Mini Terminal"

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition", USD/CAD H4 grafikas. 2019 m. lapkričio 29 d. duomenys

Mini Terminal taip pat yra geriausias būdas iš dalies uždaryti savo pozicijas, kitaip tariant, sumažinti savo prekybą per pusę! Taip pat galite rasti funkcijų, kurias mes naudojame kiekvieną dieną.

Kokie yra dalinio uždarymo privalumai? Nauda yra didelė, dalinis pozicijos uždarymas leidžia:

 • Greičiau apsaugoti savo poziciją
 • Atsiimti pelną, kai rinka pasiekia tam tikrą lygį
 • Pagerinti prekiautojo psichologiją ir discipliną

Pavyzdžiui:

 • Jeigu rinka juda šonu, o jūsų strategija skirta prekiauti pagal tendenciją, galite sumažinti nuostolius arba netgi gauti nedidelį pelną, jeigu poziciją iš dalies uždarysite, pasiekę artimiausią tikslą.

Nepamirškite, kad prekyba – tai kompromisai.

Kaip uždaryti poziciją iš dalies? Tai paprasta, lengva ir greita! Mini Terminal tai labai palengvina, turite nurodyti pasirinktą dalį procentais.

Ekspertas patarėjas – „Admiral Trade Terminal“

Ekspertas patarėjas – „Admiral Trade Terminal“

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition", „Trade Terminal"

Šio eksperto patarėjo terminalą sudaro trys dalys:

 1. rinkos apžvalga
 2. sąskaitos informacija
 3. įsakymų sąrašas.

Čia jūs taip pat galite pateikti OCO (vienas atšaukia kitą) įsakymus. Yra du OCO įsakymų tipai.

 • „OCO Breakout" įsakymai, kurie geriausiai tinka konsolidavimo modeliuose, pavyzdžiui, kai yra neapibrėžtumo trikampis
 • „OCO Reversion" įsakymai, skirti tendencingai prekybai

Kada naudojami OCA įsakymai? Tai labai paprasta, juk tai reiškia, kad viena pozicija uždarys visas kitas pozicijas.

Jeigu turime didesnį skaičių įsakymų:

 • Kai įsakymas bus įvykdytas, visi kiti bus atšaukti.
 • Jeigu prekiautojas atšaukia įsakymą, visi kiti bus atšaukti
 • „MetaTrader" turi likti atidarytas ir prijungtas prie serverio, kad būtų galima tinkamai atlikti šio tipo įsakymus

Pavyzdys: jeigu turite įsakymus pirkti ir parduoti, o atsidaro pirkimo įsakymas, pardavimo įsakymas atšaukiamas.

Praktinis taikymas:

 • 1 scenarijus: norite pasinaudoti rinkos konsolidavimu, OCA užsakymai leidžia nustatyti automatinius scenarijus.

Galite nustatyti OCA užsakymų grupę tam tikrose ribose, nors kaina yra ties viduriu. Kaip? Nustatote OCA Sell Limit įsakymą pasirinktų ribų viršuje ir OCA Buy Limit įsakymą apačioje, taip galėsite pasinaudoti kuriuo nors vienu įsakymu.

 • 2 scenarijus: norite pasinaudoti potencialiu rinkos išsiskyrimu, o OCA įsakymai leidžia nustatyti automatinius scenarijus.

Konsolidacijos srities pabaigoje galite sukurti OCA įsakymų grupę, net jeigu kaina ir toliau konsoliduojasi. Kaip? Naudojant OCA Sell Limit įsakymą, esantį konsolidavimo apačioje, ir OCA Buy Limit įsakymą intervalo viršuje, kad galėtumėte pasinaudoti vienu iš šių dviejų įsakymų.

Ekspertas patarėjas – ką reikia žinoti, prieš pradedant jį naudoti

Jeigu norite sukurti ir naudoti savo EA, čia pateikiami patarimai, ką padaryti, kad jis veiktų tinkamai.

1. Duomenų svarba

Pirmasis patarimas – turite būti atsargus dėl testavimo rezultatų patikimumo. Galbūt manote, kad puikūs testavimo rezultatai ir yra įrodymas, kad jūsų sistema yra klestinti – deja, tai nėra taip paprasta.

Testavimo rezultatai priklauso nuo taikomų duomenų kokybės, o tai reiškia, kad prasti duomenys gali sąlygoti nepatikimus rezultatus. Numatytieji MT4 ir MT5 duomenys gali pasiekti tik iki 90 % modeliavimo kokybės. Nors tai atrodo visai gerai, vis dėlto tai gali reikšti didelius skirtumus tarp testo ir realios prekybos rezultatų, ypač nedideliais laiko tarpais.

Tiesa, galite pasinaudoti laisvai prieinamais istorinių duomenų šaltiniais ir instrukcijomis, kaip parengti reikiamus duomenis „MetaTrader" platformai.

Ekspertas patarėjas – ką reikia žinoti, prieš pradedant jį naudoti

2. Vykdymo greitis

Patikimi duomenys – tai pirmasis žingsnis, vertinant ekspertą patarėją ir rengiantis jį taikyti prekybai realioje sąskaitoje. Kitas žingsnis yra suprasti vykdymo greitį. MT4 ir MT5 reikia daugiau nei 30 sekundžių prekybos veiksmui, kuris vadinama prekybos sesija.

Jeigu sesijos metu naudojamas ekspertas patarėjas, jis automatiškai pasibaigs, jeigu per minėtą laikotarpį nebus jokios prekybinės veiklos. Tai yra kiekvieną kartą IP adresas turi būti automatiškai patvirtintas slaptažodžiu ir prisijungimo vardu. Kai kuriems brokeriams tai gali užimti laiko ir trukti kartais net iki dviejų sekundžių. Nors kartais toks laikas gali atrodyti nereikšmingas, vis dėlto tokie vėlavimai gali turėti didelės įtakos jūsų prekybos rezultatams.

3. Derinimas

Jeigu praleidote daug laiko kurdami sudėtingą ekspertą patarėją, tikriausiai žinote, kaip sunku suderinti kodą. Kadangi MetaQuotes politika rodo, kad jie labiau tenkina brokerių poreikius nei prekiautojų, pastebėsite, kad derinimas nėra įtrauktas į galimų įrankių sąrašą – nesvarbu, ar jūsų ekspertas patarėjas yra vienas iš nemokamų ekspertų patarėjų ar mokamas.

Laimei, yra keletas dalykų, kurie palengvins jūsų gyvenimą. Vienas iš būdų – spausdinimo funkcijas įdiegti tiesiai į jūsų kodą, nors tai gali būti labai sunku valdyti, ypač jeigu kodas labai ilgas, o jūs nežinote, kur yra problema. Dar galite atsisiųsti „Microsoft DebugView", kad galėtumėte peržiūrėti metodiškai suformuotą žurnalą.

4. „MetaTrader" ryšys

Mūsų paskutinis patarimas dėl jūsų eksperto patarėjo yra toks: patikrinkite savo „MetaTrader" ryšį.

Jūsų platforma turi būti įjungta ir tiesiogiai prijungta prie brokerio, kad galėtumėte paleisti savo ekspertą patarėją. Nėra didesnio nusivylimo, kaip galvoti, kad turite EA, o tada sužinote, jog jis buvo atjungtas ir negalėjo vėl prisijungti. Nors MT4 ir MT5 yra sukurtos automatiškai vėl prisijungti prie serverio be jokių problemų, dėl ekspertų patarėjų tai ne visada veikia taip, kaip norėtumėte.

Jeigu turite kelias „MetaTrader" sąskaitas, kartais pakartotinio ryšio metu naudojami netinkami įgaliojimai. Geriausia yra ištrinti nenaudojamas sąskaitas iš platformos „Navigator" lango. Gal tai ir nėra didelė problema, bet gali būti gana varginanti, jeigu atsijungsite, o jūsų ekspertų patarėjas vėl neprisijungs ir nepradės veikti.

Geriausias ekspertas patarėjas – išvados

„MetaTrader" ekspertas patarėjas gali būti labai naudingas nepriklausomam prekiautojui, jeigu EA naudojamas teisingai. Tai reiškia, kad geriausia naudoti pusiau automatinę prekybą. Patogu, kad EA būtų prieinami tiesiogiai prekybos platformoje, tokiu būdu jūs turėsite visas reikalingas priemones. Yra daug skirtingų „MetaTrader" EA ir visi dirba labai skirtingai. Tad turite atlikti savo tyrimus ir išbandyti šiuos EA, kad galėtumėte surasti geriausiai jums tinkantį ekspertą patarėją, ir nesvarbu, ar tai nemokamas prekybos padėjėjas EA, ar tikras automatinis prekybos robotas!

Galiausiai, jeigu jums įdomu, koks šiuo metu yra geriausias prekybos brokeris, galite išbandyti mūsų demo sąskaitas, kad suprastumėte, ką reiškia CFD prekyba su „Admiral Markets".

Ekspertas patarejas - isbandykite demo saskaitoje

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Admiral Markets – brokeris, kurio veiklą reguliuoja atitinkamos institucijos, suteikia galimybę naudotis populiariausiomis pasaulyje prekybos platformomis ir prekiauti susitarimais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis bei biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.