Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • FSCS apsauga
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

BTC/USD ar ETH/USD – kuo geriau prekiauti?

Skaitymo trukmė: 6 min.

Kriptovaliutų rinka atsirado 2009 m. sukūrus nedidelį projektą, pavadintą „Bitkoinas", dėl kurio susiformavo naujutėlė finansinė sąvoka. Paskui daug naujų rinkos veikėjų pasekė bitkoino pėdomis ir sukūrė nuosavas skaitmenines valiutas. Keli iš žinomesnių „pasekėjų" yra Litecoin, Ripple ir Ether.

Prekiautojus gali šiek tiek trikdyti didėjantis kriptovaliutų skaičius, todėl šiandienos straipsnyje palyginsime valiutų porą Bitcoin/US Dollar su Ethereum/US Dollar ir užduosime svarbiausią klausimą: kuri pora tinkamesnė prekybai?

Prieš pradedant, ar jau iš bandėte „MetaTrader 4" arba „MetaTrader 5 Supreme Edition"? Mūsų unikalus „MetaTrader" prekybos platformų papildinys turi per 60 išskirtinių įrankių ir indikatorių, padėsiančių jums pasiekti kitą lygmenį prekiaujant Bitcoin ir Ether CFD instrumentais! Peržiūrėkite ir atsisiųskite nemokamai šiandien.


MT4 ir MT5 SupremeEdition

Kol kas grįžkime prie svarbiausio klausimo... Toliau apžvelgsime penkis veiksnius, galinčius mus nukreipti tinkama kryptimi prieš padarant galutinę išvadą: kuo geriau prekiauti – BTC/USD ar ETH/USD?

1 Veiksnys: Ilgalaikės kainos potencialas

2017 m. bitkoino (BTC) kaina kilo, tad šią valiutą sunku pranokti dėl didelio kintamumo. Bitkoino kaina JAV dolerio atžvilgiu (BTC/USD) kilo kone be perstojo:

 • 2017 m. mažiausia bitkoino kaina ir pradinis taškas buvo apie 740 JAV dolerių.
 • Didžiausia bitkoino kaina buvo daugiau negu 19000 JAV dolerių.

Tačiau galbūt nustebsite sužinoję, kad eterio (Ether) kaina JAV dolerio atžvilgiu keitėsi panašiai. 2017 m. sausio 1 d. ETH/USD kaina buvo apie 7.65 JAV dolerio ir nuo tada labai išaugo – beveik pasiekė 1200 JAV dolerių.

Kuri valiuta geresnė? Tai priklauso nuo požiūrio.

 • Apskritai, 2017 m. BTC/USD CFD kaina kilo labiau, nes ji išaugo daugiau negu 14000 JAV dolerių, o ETH/USD CFD kaina padidėjo apie 490 JAV dolerių.
 • Kalbant apie procentinę išraišką, sąlyginai laimi kriptovaliutų pora ETH/USD, nes jos augimo faktorius didesnis negu 150 (palyginti su valiutų pora BTC / USD, kurios faktorius didesnis negu 25).

Kas nugalės 2018 m.? Labai sunku nuspėti, tačiau bitkoinas pirmauja (žr. 2 faktorių), todėl jo kaina gali ir toliau augti, o tai, kad jo vertė pasieks 25000, 50000 ar net 100000 JAV dolerių, jau nebe fantazija. Didžiausia bitkoino kaina turbūt dar nepasiekta.

Atrodo, kad bitkoino grafikas šiuo požiūriu pranašesnis, nes jis laikomas rinkos favoritu, ypač turint omenyje jo nuolat kylančią kainą ir užtikrintą tendenciją augti. Skirtumas aiškiai matomas lyginant jį su eteriu, kurio kaina kartkartėmis pakyla, tačiau ne taip nuosekliai, kaip bitkoino.

Apskritai kalbant, abiejų finansinių priemonių kaina smarkiai pakilo, tad nepamirškite, kad visada yra rizika, jog rinkos kainos gali netikėtai nukristi. Turint omenyje šios turto kategorijos naujumą, negalima atmesti ir staigaus žlugimo rizikos.

Toliau pateiktame grafike pavaizduotas bitkoino ir JAV dolerio (BTC/USD) santykis antroje 2017 m. pusėje.

Pav.: BTC/USD MT4 dieninis grafikas nuo 2017 m. birželio 6 d. iki gruodžio 7 d.

2 Veiksnys: Lyderio vaidmuo

Bitkoinas išlieka žinomiausia kriptovaliuta ir atrodo, kad jam nekyla grėsmė prarasti šią poziciją. Todėl tikimybė, kad bitkoinas išlaikys šį statusą ir 2018 m., yra gana didelė.

Bitkoino pirmaujanti padėtis naudinga tuo, kad jis gali pritraukti daugiau investuotojų. Kriptovaliutos apskritai, o konkrečiai – bitkoinas, tampa vis patrauklesnės stambesniems investuotojams, o galbūt ir investuojančioms institucijoms. Bitkoinas užima tinkamą padėtį, kad sulauktų didelio jų dėmesio. Jei remsimės 2017 m. duomenimis, eteris gali sulaukti mažiau investicijų, tačiau tai paaiškės ateityje.

3 Veiksnys: Kriptovaliutų skirtumai

Kiekviena kriptovaliuta kuriama, platinama ir saugoma taikant skirtingus metodus ir taisykles. Naudinga žinoti kiekvienos kriptovaliutos specifiką, nepriklausomai nuo to, ar tai bitkoinas, ar eteris, ir jaustis ramiai dėl jos parametrų.

Kaip veikia bitkoinas? Bitkoino, kaip lygiaverčių decentralizuotų mokėjimų sistemos, atveju svarbiausia saugumas ir kasybos procesas (taip kuriami bitkoinai). Daugiau apie tai sužinosite perskaitę mūsų straipsnį Kas yra Bitcoin?.

Kaip veikia eteris? Eteris yra ne vien mokėjimo sistema. Remiantis eterio projektu, eteris yra „decentralizuota platforma, kurioje sudaromos išmaniosios sutartys: taikomosios programos, kurios veikia būtent taip, kaip užprogramuotos, ir nekyla jokių prastovų, cenzūros, sukčiavimo ar trečiųjų asmenų įsikišimo galimybės." 1 Jeigu norite daugiau sužinoti apie eterį, perskaitykite mūsų straipsnį Kas yra Ethereum?.

Šios dvi kriptovaliutos skiriasi keliais dalykais. Toliau pateikta pora pavyzdžių.

 • Bitkoino pasiūla ribota – jo yra 21 milijonas, o eterio pasiūla auga ir jo „lubos" nustatomos kiekvienais metais.
 • 2009 m. sukurto bitkoino aptarnavimo laikas yra 10 min., o eterio aptarnavimo laikas šiuo metu yra apie 14 sekundžių 2.

Nebūtina prekiauti finansine priemone, kuri jums patinka, tačiau jei tikima jos ilgalaikiu potencialu ir struktūra, prekiautojams gali būti lengviau sudarinėti trumpalaikius sandorius ir siekti didesnių tikslų. Šis konkretus veiksnys yra itin asmeniškas ir priklauso nuo konkretaus prekiautojo.


Pav.: ETH/USD MT4 dieninis grafikas nuo 2017 m. gegužės 26 d. iki gruodžio 7 d.


4 Veiksnys: Vidiniai su kriptovaliutomis susiję klausimai

Neatsiliekant nuo kiekvienos kriptovaliutos vystymosi pokyčių gaunama svarbios informacijos apie galimus kainų pokyčius. Pavyzdžiui, nukrypus nuo pirminio bitkoino ir atsiskyrus bitkoino atšakai, laikinai pasikeitė kaina, todėl gali būti svarbu stebėti tokias tendencijas.

Šiuo požiūriu, atsižvelgiant į naujausią atsiskyrimą, eteris yra šiek tiek stabilesnis negu bitkoinas. Bet kokiu atveju nepakenks stebėti naujausias kiekvienos kriptovaliutos tendencijas ir nustatyti, ar kuri nors iš dviejų pasižymi mažesne rizika ir didesniu stabilumu. Tai gali keistis kiekvieną mėnesį, nes tendencijos ir naujienos šioje erdvėje atsiranda labai staigiai.


5 Veiksnys: kainų nepastovumas ir kintamumas

Prekiaujant svarbu ne tik pagrindai (2 ir 3 veiksniai) ar ilgalaikis potencialas (1 veiksnys), bet ir paprasčiausias kriptovaliutos kainos kitimas ir nepastovumas. Tai ypač svarbu, pvz., prekiaujant trumpesniu laikotarpiu. Kodėl?

Lėtai besikeičiančių finansinių priemonių atveju nepasitaiko įdomių prekybos situacijų, nes sudarant sandorius sunku gauti pelno, jei kaina beveik nekyla ar nekrinta. Kintamumas yra itin svarbu, nes dėl jo atsiranda galimybių prekiautojams.

Kainos svyravimas taip pat labai svarbu: svarbu peržiūrėti eterio ir bitkoino grafikus ir susipažinti su finansine priemone. Tai net svarbiau trumpalaikių grafikų atveju, nes kartais kaina gali pasikeisti labai greitai ir netikėtai. Vienos finansinės priemonės taip pat yra tinkamesnės jūsų prekiavimo būdui negu kitos. Prieš prekiaudami realiais pinigais, būtinai įsitikinkite, kad žinote, kaip prekiauti bitkoino CFD. Rekomenduojame atsidaryti nemokamą demonstracinę sąskaitą ir pasitreniruoti tikroje prekybos aplinkoje naudojant virtualias lėšas.

Atidarykite Demo sąskaitą

Išvada

Kuria kriptovaliuta geriau prekiauti?

Apskritai kalbant – abiem! Bitkoinas ir eteris yra pakankamai daug kintantys ir jų kainos kinta tiek, kiek to reikia norint prekiauti. Prekiautojai turėtų stebėti abi kriptovaliutų poras ir nustatyti, kuri yra tinkamesnė prekybai konkrečią dieną, savaitę ar mėnesį. Mėgstamiausios finansinės priemonės pasirinkimas priklauso nuo to, kam jūs teikiate pirmenybę. Kurį laiką išbandykite abi valiutas ir pažiūrėkite, kuri atitinka jūsų rinkos viziją.

Gal šiuo metu kriptovaliutų ir yra gausu visur, tačiau puiki žinia ta, kad jos nėra vieninteliai siūlomi produktai. Admiral Markets yra jūsų idealus prekybos Forex bei akcijų, akcijų indeksų, prekių ir obligacijų CFD partneris!

Atidarykite realią sąskaitą

Nuorodos

1. Ethereum Project

2. The Economist

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.