76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Dash kriptovaliuta, jos reikšmė, savybės ir funkcijos

Skaitymo trukmė: 9 min.

Dash kriptovaliuta pirmą kartą buvo išleista 2014 m. Ši atviro kodo kriptovaliuta siūlo paprastus ir pritaikomus sprendimus. Atviras kodas reiškia, kad technologijos ir programinė įranga yra kuriami, išbandomi ir tobulinami bendradarbiaujant vartotojui.

Šiame straipsnyje aptarsime:

 • Dash kriptovaliutą ir jos charakteristikas
 • Privalumus ir iššūkius, su kuriais susiduria Dash kriptovaliuta konkurenciniame skaitmeninių valiutų pasaulyje.
 • Dash kriptovaliutos funkcijas

Dash kriptovaliuta, jos reikšmė, savybės ir funkcijos

Kokiomis savybėmis pasižymi Dash kriptovaliuta

Kas yra Dash kriptovaliuta?

Dash kriptovaliuta yra pirmoji visiškai decentralizuota skaitmeninių pinigų sistema, kurią vis labiau priima interneto verslas. Dash skaitmeninė valiuta leidžia atlikti tiesioginius ir privačius mokėjimus internetu, taip pat fizinėse parduotuvėse. Dash kriptovaliutą galite įsigyti daugelyje keityklų.

Dash kriptovaliuta yra dar viena decentralizuotų skaitmeninių pinigų alternatyva. Tai tipo peer-to-peer atviro kodo valiuta, kuri siūlo panašias funkcijas kaip ir bitkoinas, bet išsiskiria šiek tiek daugiau pažangių funkcijų, pavyzdžiui, momentinių sandorių InstantSend ir privačių sandorių PrivateSend funkcijomis, kurias paaiškinsime kiek vėliau.

Reikėtų pažymėti, kad Dash yra pirmoji autonominė decentralizuota organizacija ir jos architektūroje naudojami du lygiai, kad sustiprintų tinklą. Viena vertus, mes turime pirmąjį lygį su valiutos kasėjais, kurie yra atsakingi už tinklo apsaugą ir kur sandoriai yra registruojami blokų grandinėje. Kita vertus, turime antrąjį lygį, kurį sudaro vedantieji mazgai (angl. masternodes), kurie suteikia Dash kriptovaliutai pažangių funkcijų galimybę.

Taigi... Dash kriptovaliuta pirmą kartą pasirodė 2014 m. sausio mėn. Pradžioje ji vadinosi „XCoin" ir naudojo XCO kodą. Po mėnesio ji buvo pervadinta „Daskcoin", bet ir tai netinka, nes trečiąjį – kovo mėnesį – jos pavadinimas buvo pakeistas į „Dash", tokiu pavadinimu šią kriptovaliutą mer ir žinome dabar. „Dash" – tai Digital Cash žodžių žaismas, lietuvių kalba tai reiškia „skaitmeniniai pinigai".

Per pirmąsias dvi išleidimo dienas buvo iškasta 1,9 milijono monetų, tai sudaro maždaug ketvirtadalį dabartinės Dash emisijos. „CoinmarketCap" duomenimis, 2017 m. birželio mėn. Dash dienos apimtis buvo maždaug 100 milijonų dolerių per dieną, o rinkos kapitalizacija viršijo 1,4 milijardo dolerių.

Dash turi daug panašių funkcijų kaip bitkoinas ar kitos svarbios kriptovaliutos. Pagrindinė funkcija – tai galimybė išsiųsti pinigus skaitmeniniu formatu per internetą. Tačiau Dash ir bitkoinas taip pat ir skiriasi, pagrindiniai jų skirtumai – greitis, kaina, valdymas. Visais šiais aspektais Dash kriptovaliuta yra geresnė už kitas kriptovaliutas.

Tačiau be jokios abejonės, pagrindinis Dash kriptovaliutos ir bitkoino pranašumas ir skirtumas yra jų privatumas. Abi valiutos veikia per blokų grandines, leidžiančias atlikti finansines operacijas be jokių tarpininkų.

Taigi, kaip ir bitkoinas, Dash suteikia anonimiškumo, kadangi nėra būtina atskleisti asmeninės informacijos, pavyzdžiui, vardo ir adreso. Tačiau didelis skirtumas yra tas, kad tvirtas Dash blokų grandinės kodavimas neleidžia sekti jūsų operacijų ir todėl garantuoja anonimiškumą, ta yra – sandoriai nėra vieši, o tai yra ypač reikšmingas skirtumas, lyginant su bitkoinu.

Gilinkite savo prekybos žinias ir registruokitės į nemokamus prekybos seminarus internetu!

Kaip prekiauto Dash kriptovaliuta?

Ar Dash kriptovaliuta yra bitkoino alternatyva?

Dash kriptovaliuta sugebėjo įvairiais būdais ištobulinti pradinę bitkoino idėją, ypač dėl greičio, kainos ir valdymo. Apžvelkime šiuos aspektus atskirai.

 • Greitis: operacijos greitis Dash atveju yra nepalyginamas su bitkoino. Bitkoino operacijos gali užtrukti iki 10 minučių ar ilgiau, o Dash sugeba įvykdyti panašų sandorį vos per 4 sekundes. Skirtumas tarp greičio pajėgumų yra tiesiog stulbinantis.
 • Išlaidos: kalbant apie išlaidas, Dash kriptovaliuta gerokai lenkia bitkoiną. Įkainis už bitkoino operaciją yra maždaug 6 JAV doleriai. Dash pavyko sumažinti šiuos mokesčius mažiau nei perpus JAV dolerio, nors yra tikimasi, kad šie mokesčiai padidės atsiradus daugiau sandorių.
 • Valdymas: Dash kriptovaliuta siūlo aiškų metodą, kaip galima pasinaudoti pokyčiais kuriant valiutą ir pašalinti atsiskyrimo poreikį (angl. hard forks). Bitkoinas patyrė kelis atsiskyrimus, kai buvo įgyvendinami du skirtingi sprendimai. Bitcoin Cash yra nuo bitkoino valiutos atsiskyrusios kitos monetos pavyzdys. Dash kriptovaliuta šį procesą valdo pasitelkdama balsavimo sistemą, kuri leidžia gana greitai įgyvendinti pakeitimus.

Dash kriptovaliuta – kaip kuriamos naujos monetos?

Naujos Dash monetos sukuriamos „kasimo" proceso metu. Šis procesas yra įprastas būdas kriptovaliutoms atsilyginti dalyviams, registruojant blokų grandinės sandorius. Vieno bloko Dash kasimas trunka mažiau nei dvi su puse minutės.

Naujai sukurtos Dash monetos yra skirstomos tarp trijų grupių: kasėjų, vedančiųjų mazgų ir plėtros komandos:

 • Kasėjai: apie 45 % naujų monetų yra skiriamos kasėjams kaip paskata užtikrinti, kad blokų grandinės procese dalyvauja pakankamai kompiuterių;
 • Vedantieji mazgai gauna apie 45 % monetų;
 • Likę 10 % skiriama finansavimui ir rinkodaros skatinimui, klientų aptarnavimui bei plėtros grupei.

Dash kriptovaliuta ir jos vedantieji mazgai

Vedantieji mazgai yra įrodymo turtu (angl. Proof-of-Stake (PoS)) algoritmas, o ši koncepcija leidžia asmeniui kasti arba patvirtinti blokų sandorius pagal tai, kiek juose yra monetų.

Bitkoinas, pavyzdžiui, yra paremtas įrodymo darbu (angl. Proof-of-Work (PoW)) koncepcija, o tai reiškia, kad birkoino blokų grandinę turi patvirtinti visi tinkle esantys mazgai.

Vedantieji mazgai skiriasi nuo standartinių mazgų, nes jie sumažina skaičių mazgų, reikalingų sandoriui vykdyti. Dėl to bendrą skaičių yra lengviau valdyti, ir yra išsprendžiama sandorių dydžio keitimo problema.

Už savo darbą vedantieji mazgai gauna aiškią ekonominę paskatą: jie gauna 45 % monetų ir taip pat turi įtakos tolesnei monetos krypčiai bei eigai, remiantis minėtu valdymo moduliu.

Skirtingai nuo kasėjų, vedantieji mazgai nėra paremti PoW metodu, kad apsaugotų tinklą, antraeilių pareigų apskaita, pavyzdžiui, PrivateSend, InstantSend ir minėta valdymo funkcija.

Prekiaukite Dash kriptovaliuta su Admiral Markets

Dash kriptovaliuta ir jos PrivateSend ir InstantSend funkcijos

PrivateSend ir InstantSend yra dvi papildomos Dash funkcijos, kurios paremtos vedančiųjų mazgų atliekamu valdymu. Kokie yra šių dviejų funkcijų pranašumai?

 • InstantSend. Šią koncepciją nesunku paaiškinti, nes ji leidžia perduodamus duomenis išsiųsti kone akimirksniu: perdavimas įvykdomas per mažiau nei sekundę. Už šią paslaugą vartotojas moka mokestį – 3 centus.
 • PrivateSend. Jau daug ką paaiškina šios funkcijos pavadinimas. Tiksli perdavimo informacija yra paslėpta, pavyzdžiui, informacija apie siuntėją ir gavėją. Kaip taip gali būti? PrivateSend tarpusavyje sumaišo visus sandorius, todėl konkretų mokėjimą yra daug sunkiau atsekti.

Kokie svyravimai būdingi Dash kriptovaliutai

Nuo 2017 m. Dash kaina, kaip ir kitų kriptovaliutų kaina, pasižymėjo kintamumu. Po 2014–2016 metų vangios pradžios, 2017 m. pradžioje Dash kriptovaliuta įsibėgėjo.

Dash peržengė stebuklingą 100 JAV dolerių ribą 2017 m. kovo mėn., bet šis pirmasis kainų kilimas buvo tik pradžia. Gegužės mėn. ji pasiekė 200 JAV dolerių ribą, o kitas kainos šuolis įvyko rugpjūtį, kai buvo pasiekta 400 JAV dolerių riba.

Per artimiausius tris mėnesius kaina svyravo tarp 250–400 dolerių, kol nešoktelėjo daugybės kriptovaliutų kainos. 2017 m. lapkritį kaina nuolat kilo ir sustojo tik pasiekusi beveik 1 600 JAV dolerių. Tai buvo aukščiausia kada nors pasiekta riba, o nuo to laiko kaina mažėjo, kol 2018 m. kovo mėn. atsitraukė iki 330 JAV dolerių ir 2019 m. birželio mėn. pasiekė 175 JAV dolerių ribą.

Kalbant apie kainą, grafikų analizavimas tėra tik vienas būdas, leidžiantis prekiautojams prognozuoti būsimus kainų pokyčius. Taigi, minėtus Dash kainų svyravimus JAV dolerio atžvilgiu (DSHUSD) matome toliau pateiktame grafike:

Kokie svyravimai būdingi Dash kriptovaliutai

Šaltinis: „Admiral Markets MT5 Supreme Edition", DSHUSD CFD, 2017 m. rugpjūčio 17 d.–2019 m. gegužės 26 d. savaitinis grafikas. 2019 m. gegužės 27 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį, kad ankstesni rezultatai negarantuoja tokių pat rezultatų ateityje.

Ateities prognozės Dash kriptovaliutai

Dėl skiriamo dėmesio greičiui, išlaidoms, privatumui ir valdymui, panašu, kad Dash kriptovaliuta tinkamai įsitvirtino kriptovaliutų pasaulyje. Tačiau ar jos taikymo ribos bus išplėstos, kol kas nėra aišku. Varžovai nesnaudžia, jie taip pat kuria sprendimus, užtikrinančius didesnį saugumą ir privatumą.

Įrodymų apie Dash kriptovaliutos panaudojimą galime rasti daugybėje įmonių visame pasaulyje, kurios šią valiutą priėmė ir pripažino: Dash svetainėje tokių vien tik JAV išvardyta daugiau kaip 500, o visame pasaulyje – daugiau kaip 4700. Be abejo, jo nišinei pozicijai kyla ir grėsmių, į kurias reikia atsižvelgti.

Viena iš tokių grėsmių yra palyginti neseniai pasirodžiusios skaitmeninės piniginės, palaikančios populiaresnes kriptografines valiutas, tokias kaip bitkoinas, kurios bando mėgdžioti tam tikras Dash pagrindines savybes, pavyzdžiui, anonimiškumo paslaugą. Pavyzdžiui, „Wasabi Wallet", bitkoino piniginė, orientuota į įvairių operacinių sistemų privatumą, paleista 2018 metų vasaros pabaigoje. Vis dėlto nėra aišku, ar šie nauji sprendimai padidins, ar sutrukdys Dash valiutos platesnį įgyvendinimą. Vėlgi grafikų analizė yra vienas iš būdų investuotojams numatyti būsimus kainų pokyčius.

Ateities prognozės Dash kriptovaliutai

Šaltinis: „Admiral Markets MT5", DSHUSD CFD, 2019 m. birželio 7 d.–2019 m. lapkričio 22 d. dieninis grafikas. 2019 m. lapkričio 22 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį, kad ankstesni rezultatai negarantuoja tokių pat rezultatų ateityje.

2019 metų pradžia Dash investuotojams buvo palanki. Po metų pradžioje vykusio konsolidavimo, Dash kriptovaliuta vasario pradžioje išaugo ir toliau kilo, įveikdama svarbų psichologinį barjerą – 100 JAV dolerių lygį.

Investuotojai toliau stebėjo judėjimą link 200 JAV dolerių lygio, klausydamiesi naujausių pranešimų spaudai apie Lotynų Amerikos kriptovaliutų rinką, skirtą palengvinti Dash pirkimą Kolumbijos pesais, ir apie naują „Android" programą, specialiai sukurtą parduotuvėms, kurios priima kriptovaliutas, tokias kaip Dash kriptovaliuta. Vis dėlto 200 JAV dolerių lygio Dash nepasiekė ir nuo birželio pabaigos iki dabar smarkiai smuko žemyn, dabar juda maždaug ties 60 JAV dolerių lygiu.

Tad kokios gi Dash kriptovaliutos naujienos? Dash kriptovaliuta – perspektyvus ir aktyviai besivystantis projektas, kurio kapitalizacija įeina į didžiausių kriptovaliutų penketuką pasaulyje. O ir pati Dash komanda taip pat nesnaudžia, ji irgi skatina susidomėjimo šia kriptovaliuta augimą. Pavyzdžiui, Dash reklama buvo pastebėta vienos JAV oro linijų bendrovės lėktuvo salone. Tai nėra įprastas dalykas, nes paprastai skaitmeninių valiutų reklama yra apsiribojama internete.

Kur nusipirkti Dash kriptovaliutą?

Jeigu domitės, kaip pirkti Dash kriptovaliutą, puiki žinia yra ta, kad su „Admiral Markets" galite pirkti Dash valiutą arba ją parduoti kaip ir kitas kriptovaliutas, naudodami CFD, tiesą sakant, galite prekiauti įvairių finansinių priemonių CFD. Susipažinkite su visais mūsų siūlomais produktais!

Prieš pradedant prekiauti, mes rekomenduojame:

Kur nusipirkti Dash kriptovaliutą?

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Admiral Markets – brokeris, kurio veiklą reguliuoja atitinkamos institucijos, suteikia galimybę naudotis populiariausiomis pasaulyje prekybos platformomis ir prekiauti susitarimais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis bei biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.