76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Prekyba kriptovaliutų CFD ir tradicinis investavimas – išsamus palyginimas

Skaitymo trukmė: 9 min.

Kriptovaliutos – naujas finansų evoliucijos etapas. Bitcoin (BTC) yra pirmoji decentralizuota skaitmeninė valiuta, pagrįsta sistema, veikiančia be centrinio banko ar vieno administratoriaus, o tai yra didelis proveržis tiek finansinės prekybos, tiek turto paskirstymo atžvilgiu. Prekyba valiutomis internetu ką tik patobulėjo... tačiau ar ji išstums tradicinį investavimą?

Bitkoin palyginti su investavimu į Auksą

Žmonėms patinka auksas. Tai saugus turtas. Štai kodėl dauguma investuoja į šį taurųjį metalą. Tačiau aukso karštinė jau atslūgo, aukso ir lydinių pirkėjai neturėtų tikėtis staigiai praturtėti. Nepaisant to, tai tebėra patikima ilgalaikė investicija.

Sakoma, kad senovės aukso kasyklos ir kasybos operacijos atsirado 200 000 m. pr. Kr. Civilizacijos pradėjo prekiauti auksu maždaug 600 m. pr. Kr., o ir šiuolaikiniai prekiautojai bei investuotojai mielai juo naudojasi. Auksas tikrai niekada nepraras savo, kaip tauriojo metalo, turinčio daug praktinių pritaikymo būdų, vertės. Be to, reikia paminėti, kad jo kaina svyruoja ne taip smarkiai kaip daugumos kitų investicinių prekių, įskaitant bitkoiną.

Taip pat galime daryti prielaidą, kad aukso kaina gali šoktelti. JAV doleris turi neigiamą koreliaciją su auksu, ir bet koks pirmojo silpnumas turėtų teigiamai paveikti pastarąjį. Aukso gavybos kainos gali smarkiai išaugti ir daugiau kalnakasių gali nutraukti kasybos operacijas. Jeigu taip nutiks, kainos padidės, nes aukso atsargos ribotos.

Auksas sudaro maždaug 1–2 % rinkos. Jo kiekiui padidėjus, gali smarkiai pasikeisti kaina. Be to, aukso kainai įtakos gali turėti didesnė infliacija. Be to, įsiskolinimų ir BVP santykis išsivysčiusiose šalyse palaipsniui didėja, tad tai reiškia, kad pinigai bus tiekiami toliau, o tai teigiamai veikia tauriuosius metalus, pvz., auksą.

Bitkoino pasiūla yra ribota, tačiau jis smarkiai skiriasi nuo kitų investicijų vienu dalyku. Pirmą kartą atsirado tai, kas nėra visiškai kontroliuojamas kokio nors subjekto, pvz., vyriausybės ar banko. Tačiau menkai tikėtina, kad bitkoinas visiškai išstums auksą kaip investicinį turtą, nes sistema dar turi prisitaikyti bendrose rinkose, kuriose ji gali pasiekti iš tiesų „universalų" statusą ir būti naudojama kaip teisėta valiutos forma.

Šaltinis: www.jmbullion.com

Investavimo į bitkoiną strategija

Dabar stebime neracionalų elgesį kriptovaliutų rinkoje. Žmonės mano, kad tai – ateitis, o man tai labai primena interneto bendrovių burbulą... Ir jis gali sprogti su trenksmu.

Bitkoinas yra populiariausia kriptovaliuta. Žmonės švaisto jam pinigus manydami, kad jis niekada nebus devalvuotas, nes nėra jį kontroliuojančio centrinio banko. Tačiau kada nors taip atsitiks, nes žmonės juo atsiskaito už pirkinius / sandorius, o mokėti dalelėmis yra sunku. Pavyzdžiui, jeigu vienas bitkoinas vertas 14 400 JAV dolerių, o aš esu meistras ir už savo teikiamas santechnikos paslaugas iš jūsų noriu gauti 100 JAV dolerių, tai reiškia, kad atsiskaitydami bitkoinais turėsite man sumokėti monetos dalelę. Kada nors, kai kaina taps per didelė, tai pasidarys absurdiška. Mes turime:

 1. sudaryti papildomą pasiūlą;
 2. pakeisti kainą, jei ji taps per didelė;
 3. sugalvoti alternatyvą, jeigu negalime gauti mažų sumų mokėjimų.

Dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, kad jei 2018–2019 m. daug investuosime į paprastąsias akcijas, bitkoinas gali žlugti kartu su paprastosiomis akcijomis ir nekilnojamuoju turtu. Dažniausiai visas rizikingas turtas žlunga kartu ir gali sumažėti jo vertė. Kai nurašomos paskolos, sumažėja pinigų pasiūla, tačiau tokioje terpėje turtas devalvuojamas, o valiutos stiprėja.

BTC Futures arba BTC ateities sandoriai

Vykdomus BTC ateities sandorius reikėtų laikyti itin teigiamu žingsniu bitkoino atžvilgiu. Bankai teigia, kad bitkoinas yra prasta investicija, nes jis priklauso nekontroliuojamai erdvei, todėl jis vadinamas „rizikingu". Jie taip teigia, nes jis gali pakenkti bankų teikiamoms bankininkystės paslaugoms, kadangi naudojantis Bitkoin technologija pervesti lėšas tarp žmonių ir (arba) prekiautojų gali būti pigiau. BTC ateities sandorių atsiradimas yra žingsnis kontroliuojamos erdvės link, todėl sumažėja Bitkoin profilio rizika.

Iš esmės turint omenyje tai, kad bitkoinas vertingas visuomenei tuo, jog jis yra turto šaltinis (ypač šalims, kuriose ypač smarkiai devalvuojamos valiutos ir yra didelė infliacija) ir platforma, dėl kurios galima naudotis sandorių sudarymo galimybe, todėl bitkoino kaina pasieks 70 000 JAV dolerių – šitaip būtų pasiektas 1 trilijono JAV dolerių rinkos kapitalizacijos lygis, tačiau jis vis tiek sudarytų tik dalį aukso rinkos, kurios vertė – 7 trilijonai JAV dolerių. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad bitkoiną, ne taip kaip auksą, daug lengviau naudoti sandoriams.

Be to, techninė analizė rodo, kad, nors tai ir skamba beprotiškai, bitkoino kainai gali pasiekti 70 000 JAV dolerių. Ateities sandorių naudojimas turėtų monetai suteikti daugiau likvidumo ir ji turėtų tapti stabilesnė.

Kita su investavimo į Bitkoin susijusi rizika

Vyriausybės gali daryti spaudimą panaikinti šią technologiją, nes ji konkuruoja su nacionalinėmis valiutomis, todėl darosi sunkiau įgyvendinti pinigų politikas.

Be to, bankai turi daug lėšų ir jie gali nuspręsti nusipirkti bitkloiną, kad apsaugotų savo bankų padalinių pajamas, kurioms ši technologija kelia grėsmę.

Konspiracijos teorijos šalininkams taip pat gali atrodyti įmanoma, kad bankai ir vyriausybės gali pasitelkti kompiuterinius įsilaužėlius, kurie „nulaužtų" technologiją, kad ji pasidarytų nesaugi ir iš kriptovaliutų rinkos būtų atsiimtos didelės pinigų sumos. Tai viena iš bendrųjų su bitkoino saugumu susijusių rizikų.

Laikui bėgant, centriniai bankai spausdina vis daugiau pinigų, todėl „pasitikėjimu pagrįstos" valiutos devalvuojamos ir dabartinės jų KP („kiekybinio palengvinimo") programas galima laikyti labai rizikingomis, išpučiančiomis centrinių bankų balansą. Priimami tokius beprotiškus sprendimus, centriniai bankai parodo, kad jie neatsako už ilgalaikės atitinkamų „pasitikėjimu pagrįstų" valiutų vertės išsaugojimą tokioje aplinkoje, kurioje valiutos konkuruoja viena su kita.

CME (Čikagos prekių biržos) pareiškime teigiama, kad dabar stambūs investuotojai gali apsisaugoti nuo poveikio jiems, todėl jie neturi priežasčių vengti bitkoino. Artimiausios dienos parodys, koks yra institucinis interesas. Jeigu jos galės apsisaugoti, tai investuos. Pamenate interneto bendrovių burbulą? Konservatyviems fondams teko investuoti į rizikingas aukštųjų technologijų akcijas, nes jų rezultatai atrodė prastai, palyginti su techniniais fondais. Tas pats gali atsitikti ir kriptovaliutoms. Kai fondai, investavę dalį lėšų į kriptovaliutas, gaus dviženklę grąžą, investuoti panorės visi.

Ar bitkoinas saugus?

Teigiama, kad negalima įsibrauti į bitkoino sistemą, ja manipuliuoti ar jos pakeisti, tačiau biržos ar skaitmeninės piniginės yra pažeidžiamos, kaip ir internetinės banko sąskaitos. Jeigu turite bitkoinų, galite tapti taikiniu.

Bitkoinas fiziškai neegzistuoja, tad piniginėje laikomi saugūs skaitmeniniai su bitkoinu susiję raktai. Privatus raktas yra slaptas kodas, kurį pateikęs naudotojas gali įrodyti, kad bitkoinas priklauso jam. Valiutų rinkose taip pat galima naudoti pinigines, įdiegtas išmaniuosiuose telefonuose naudojantis programėle, arba internetines pinigines. Bitkoinų savininkai turi pasirūpinti savo kompiuterio apsaugos atnaujinimu, o tokiems sandoriams reikalingas ypač didelis saugumas.

James Hill, programinės įrangos kūrėjas iš Scott Logic Consultancy, teigia, kad pagrindinis blokų grandinės algoritmas, kuris yra visų kriptovaliutų pagrindas, yra itin saugus. Jis užsimena, kad tikroji rizika atsiranda pametus raktus, kuriuos pateikus įrodoma nuosavybės teisė.

Kaip prekiauti Bitkoin

Prekiautojai daugybę kartų klausė:

 1. kur prekiauti bitkoinais;
 2. kaip prekiauti bitkoinais už JAV dolerius;
 3. ar galima prekiauti bitkoinais siekiant pelno;
 4. ar yra galimybė prekiauti bitkoinais Forex biržoje;
 5. kaip prekiauti bitkoinais mt4 platformoje.

Gal aukso kaina ir revalvuojama, tačiau tokios kriptovaliutos kaip bitkoinas dabar konkuruoja dėl geidžiamiausio nerizikingo turto titulo arba kai išlieka infliacijos rizika. Dėl šios kriptovaliutų karštinės galimai sumažėjo aukso paklausa. Be to, yra tikimybė, kad per ateinančius 12 mėnesių JAV Federalinis Rezervų Bankas (FED) gali padidinti kainas tris kartus, todėl toliau bus investuojama į obligacijas, o ne į auksą.

Dėl šios priežasties ir dėl visko, kas išdėstyta pirmiau bei dėl didelio kriptovaliutų potencialo, mūsų nuomone, teisinga būtų iš tiesų PREKIAUTI bitkoino ir kitų valiutų poromis, pvz., sudarinėti Admiral Markets: siūlomus BTC/USD CFD sandorius.

Kadangi bitkoinas nėra užtikrintas turtas, galbūt norėtumėte pasinaudoti jo kasdieniais kainos svyravimais. Paprastai tariant, investuojant į bitkoiną, tradicinė pirkimo ir išlaikymo strategija tebėra nesaugi.

Bitkoino strategijos prekybai, kurias galėtumėte rinktis, yra prekiavimas dienomis, prekiavimas savaitėmis ir (arba) „skalpavimas". Visada galite pažiūrėti mūsų profesionalius internetinius seminarus ir kreiptis patarimo dėl prekybos mūsų MT4 platformoje.

Pažvelkite į šį grafiką:

Šaltinis: BTC/USD dieninis grafikas, 2017 n. kovas–lapkritis, „Admiral Markets" MT4

Tradiciškai kiekvienas turtas ir finansinė priemonė turi kainos ciklą. Mes išskiriame keturis pagrindinius kainos / rinkos ciklus.

 1. kaupimas
 2. kainos padidėjimas
 3. platinimas
 4. kainos sumažėjimas

Priklausomai nuo rinkos, jų savybės yra panašios ir jie patiria panašias fazes. Rinkos yra cikliškos, jos gali kilti, pasiekti aukščiausią tašką, kristi ir pasiekti žemiausią tašką. Vienam ciklui pasibaigus, prasideda kitas.

Dažniausiai daugelis investuotojų ir prekiautojų nesupranta, kad rinkos yra cikliškos, arba pamiršta išnaudoti esamos rinkos fazės pabaigą. Be to, net pripažinus, kad ciklai egzistuoja, beveik neįmanoma nustatyti, kur yra ciklo aukščiausias ar žemiausias taškas. Tačiau, jeigu norite maksimaliai padidinti prekybos ar investavimo grąžą, ciklus suprasti būtina.

Naudodamiesi mūsų grafikais, galėsite pasinaudoti pagrindiniais BTC/USD CFD pokyčiais tiek trumpuoju (pvz., penkių minučių grafikas), tiek ilguoju (pvz., kasdienis grafikas) laikotarpiu. Taip pat galite prekiauti investuodami į BTC kainos stiprėjimą (silpnėjimą) prekiaudami pagal savaitinį ar mėnesinį grafiką.

Protingai naudodamiesi siūlomu svertu ir prekiaudami BTC/USD CFD, galite uždirbti daug daugiau negu vien pirkdami BTC.

Išvada

Ar bitkoinas turėtų tapti valiutos forma? Kaip ir visų technologijų atveju, ateityje gali atsirasti kas nors geresnio, o kai tai nutiks, bitkoino vertė gali įspūdingai sumažėti. Priešingai negu valiutos, bitkoinas nesuinteresuotas pelningumu, todėl normalizuojančioje pinigų politikos aplinkoje, kurioje kainos kyla, geriausia šią prekę traktuoti kaip ilgalaikę investiciją pensijai.

Nors BTC kaip virtuali mokėjimų sistema yra naujoviška ir galbūt reiškia evoliuciją, vis dar yra daug su saugumu ir tvarumu susijusių problemų, kurias reikia išspręsti prieš skatinant klientus juo naudotis ar jį priimti kaip mokėjimo būdą. Mes tikime, kad bitkoinas galiausiai gali tapti perspektyvia investicija, tačiau savo stabilumu ir universalumu jis niekada nepranoks aukso kaip investicinės prekės.

Rekomenduojame pradėti nuo nedidelės investicijos sumos, galbūt nedidelės jūsų kapitalo dalies – maždaug 0,1 %, kad suprastumėte, kaip jis veikia, kaip juo prekiauti ir kaip jį saugiai laikyti piniginėje.

Jeigu ketinate prekiauti BTC/USD CFD arba Aukso CFD, siūlome ypač atkreipti dėmesį į riziką, kuri gali būti susijusios su prekyba, ir, prieš pradedant prekybą realioje sąskaitoje, pasipraktikuoti sudarinėti sandorius naudojantis demonstracine sąskaita.

Kiti naudingi straipsniai

kriptovaliutu prekyba

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.