Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Kas yra ETF fondai?

Skaitymo trukmė: 12 min.

Šio straipsnio tema – biržoje prekiaujami fondai arba tiesiog ETF fondai. Tikriausiai, iš karto kyla klausimas: ETF kas tai per investicijos? ETF tai fondai, kuriuos renkasi daugelis investuotojų, investuojančių į rinkas. ETF fondai - vieni populiariausių finansinių produktų ir pritraukia nemažą visų rinkos dalyvių susidomėjimą. Į JAV biržas yra įtraukta beveik 1000 ETF produktų. Iš viso investuota maždaug 1 trilijonas JAV dolerių, tad Jungtinėse Amerikos Valstijose ETF dalis visame valdomame turte išaugo beveik 4 kartus, lyginant su 2008 m. Europoje ETF sudaro apie 20 %. Tikėtina, kad ateityje ši tendencija tik stiprės.

Kas yra ETF fondai?

Šiame straipsnyje pateiksime bendrą informaciją apie ETF. Prekiautojai sužinos:

 • Kas yra ETF fondai
 • ETF veikimas
 • Didžiausi ETF emitentai visame pasaulyje
 • Į kokių tipų ETF fondus galite investuoti
 • Kas yra ETF prekyba
 • Kodėl šiuos fondus renkasi individualūs investuotojai
 • Investicijų į ETF nauda ir rizika
 • Mokesčiai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant ETF
 • Kas yra svertiniai ETF
 • Kodėl ir kaip investuoti į ETF su „Admiral Markets"

Kas yra ETF fondai?

ETF tai biržoje prekiaujamas fondas (angl. Exchange Traded Funds, ETF) arba tiesiog ETF fondas – tai grupė vertybinių popierių, kuriuos galima pirkti ir parduoti vertybinių popierių biržoje. Toks fondas gali apimti įvairias turto klases: nuo tradicinių listinguojamų bendrovės akcijų iki kitokio turto, tokio kaip valiutos ar žaliavos.

ETF fondas gana tiksliai atkartoja pagrindinio aktyvo veikimą tradicinėse biržose (Euronext, NYSE, Nasdaq, CBOE ir kt.). ETF fondai leidžia investuotojams rinkose sudaryti pardavimo sandorius, įgyti daugiau pranašumo, o kai kuriose jurisdikcijose išvengti trumpalaikio kapitalo prieaugio mokesčių.

Vertinant investuotojų veiklą, ETF tai vadinamoji pasyvioji investicija. Pavyzdžiui, stebėdami priemonę, pagrįstą CAC 40, investuotojai seka Paryžiaus indekso raidą, nesijaudindami per daug dėl to, kaip veikia „Air Liquide", „Total" ar „ BNP Paribas" .

Taigi, ETF fondai – tai vienas iš paklausiausių neseniai sukurtų finansinių produktų tarp smulkių investuotojų. Jie turi daug privalumų, o pasirinkus juos atsargiai, investavimas į ETF gali būti puikus būdas pasiekti užsibrėžtus investicinius tikslus. Kaip produkto, ETF pradžia siekia 1993 metus. Tuo metu pagrindinė jo forma buvo „SPY" arba „Spiders", kuris tapo didžiausią apimtį pasiekęs biržoje per visą istoriją.

Kaip veikia ETF fondai?

Skirtingai nuo investicinio fondo, ETF fondas kotiruojamas biržoje realiu laiku ir tiesiogiai seka pagrindinio aktyvo dinamiką. Nepaisant to, ETF nėra visiškai pasyvus fondas, nes valdytojas privalo tuo pačiu metu atkartoti pagrindinio turto veiklos rezultatus.

Tai gana sudėtingas finansinis produktas ir ne visi ETF arba boržoje prekiaujami fondai yra panašiai likvidūs. Todėl svarbu išanalizuoti aptariamo pagrindinio aktyvo likvidumą. Pavyzdžiui, Paryžiaus vertybinių popierių biržoje kartu su „Lyxor" emitentu CAC 40 ETF yra likvidesnis nei S&P 500 ETF.

ETF fondai ir taikomi atkartojimo metodai

ETF atkartojimas yra parametras, į kurį būtina atsižvelgti. Deja, apie tai kalbama mažai, nors tai labai svarbu, norint suprasti šios turto klasės veikimą. Yra du atkartojimo tipai: kopijavimas ir atrankinis.

Kopijavimo ETF yra dažniau naudojami JAV. Jie fiziškai sudaryti iš etaloninių akcijų arba vertybinių popierių (CAC 40, DAX 30, S&P 500 ir kt.). Jūs galite būti tikri, kad jie gana tiksliai atkartoja pagrindinių priemonių rezultatus.

Atrankiniu būdu atkartoti ETF yra plačiau praktikuojami Europoje. Jie iš dalies atkartoja pagrindinio aktyvo rezultatus. Tai reiškia du dalykus. Pirma, vadybininkas neperka viso akcijų ar vertybinių popierių krepšelio. Taip daroma tada, kuomet negalima pritaikyti kopijavimo strategijos ir investuoti į visus indekso vertybiniu popierius arba atkartoti indekso proporcijų. Jeigu indeksą sudaro šimtai akcijų, kai kurios gali būti mažai likvidžios. Tokiu atveju ETF fondas įsigyja panašias akcijas. Tokiu būdu ETF fondo portfelis tiksliai negali atkartoti indekso sudėties.

Jeigu domina ETF fondai ir ETF veikimas, ir renkatės tarp kopijavimo ir atrankinio atkartojimo metodo, verčiau rinkitės pirmąjį. Antruoju atveju trūksta skaidrumo kompozicijos ir partnerių atžvilgiu. Bet kuriuo atveju, pirmiausia, prekybą išbandykite demonstracinėje sąskaitoje:

ETF fondai - išbandykite demo sąskaitoje

Kas yra prekyba ETF fondais?

Visai kaip ir į biržą įtrauktų bendrovių akcijos, biržoje prekiaujami fondai gali būti perkami ir parduodami biržos darbo valandomis. Be to, kaip ir listinguojamos akcijos, kiekvienam ETF fondui yra priskiriamas simbolis bei dienos kaina.

Visa tai skiriasi nuo bendrovių akcijų tuo, kad į biržoje prekiaujamą fondą įtrauktų akcijų skaičius gali kasdien kisti, nes nuolat sukuriama naujų akcijų, o esamos akcijos išperkamos. Tokio fondo rinkos kaina paprastai nuolat derinama su pagrindiniais vertybiniais popieriais, remiantis tuo, koks yra į jį įtrauktų akcijų išleidimo ir išpirkimo mastas.

Kadangi ETF investiciniai fondai buvo sukurti individualiems investuotojams, instituciniai investuotojai vis dar išlaiko šių fondų likvidumą bei vientisumą, pirkdami ir parduodami vienetus.

Apskritai, ETF fondai yra puikus investicinis sprendimas. Juos galima pirkti ir parduoti realiuoju laiku, visai kaip ir akcijas. Be to, jiems taikomi mažesni valdymo mokesčiai. ETF taip pat pakeitė bendruosius investicinius fondus, kaip pasirinktą investavimo objektą.

ETF fondai – privalumai

Kad jums būtų lengviau susikurti bendrą vaizdą apie biržoje prekiaujamus fondus, apibendrinsime pagrindinius jų pranašumus.

 • Mokesčių efektyvumas: investuotojai turi daugiau kontrolės mokant kapitalo prieaugio mokestį. Valdymo mokesčiai yra žymiai mažesni nei aktyvaus valdymo fondų.
 • Mažesni mokesčiai: nors platinimo mokesčio (angl. sales load) gali ir nebūti, taikomi tarpininkavimo komisiniai.
 • Kainodara realiuoju laiku pagerina šio turto klasės skaidrumą.
 • Galimybė gauti dividendus, jeigu ETF fondai tokius siūlo.
 • Galimybė pirkti ir parduoti bet kuriuo paros metu: ETF atveju mokėjimai gali būti atliekami net ir rinkai užsidarius.
 • Prekybos sandoriai: kadangi ETF prekyba primena prekybą akcijomis, investuotojai gali pateikti įvairių tipų įsakymus (limit pavedimus, Stop Loss įsakymus ir panašiai), priešingai nei bendrųjų investicinių fondų atveju.
 • Minkštesnis portfelio valdymas, nes mažiau laiko praleidžiama analizuojant akcijų pagrindus.
 • Mažesnė rizika: investavimo rizika, kuri dar vadinama beta rizika ir kuri reiškia spredą, taikomą pagrindinio turto, o ne individualios įmonės atžvilgiu, neabejotinai yra mažesnė. ETF fondai - gera diversifikavimo alternatyva, o tai irgi prisideda prie rizikos mažinimo.

ETF fondai – trūkumai

Beje, ne viskas yra tokios rožinės spalvos. Nors ETF turi daug pranašumų daugelyje sričių, jie pasižymi ir tam tikrais trūkumais, kaip ir bet kuris finansinis produktas:.

 • Atsiskaitymo vėlavimai: pasitaiko, kad atsiskaitymas už ETF pardavimus gali būti įvykdytas nuo sandorio sudarymo praėjus ir keletui dienų. Tai reiškia, kad pardavėjo lėšos techniškai gali būti neprieinamos, norint atlikt reinvestavimą.
 • Mažas likvidumas: biržoje prekiaujamiems fondams, kuriais prekiaujama rečiau, gali būti būdingi didesni Bid / Ask spredai. Vadinasi, sandorio išlaidos gali būti didelės. Vis dėlto tą patį galima pasakyti ir apie mažų įmonių akcijas, kuriomis prekiaujama retai.
 • Neatitikimai: nors ETF kainos gana gerai atspindi pagrindinio su juo susijusio turto klasę, gali būti šiokių tokių neatitikimų.
 • Prekybos išlaidos: jei iš investicijų gaunama nauda yra nedidelė arba ji gaunama rečiau, tokiu atveju galima rinktis pigesnes alternatyvas ir tiesiogiai investuoti į atitinkamo turto klasę.
 • Mažos rizikos iliuzija dėl to, kad norint investuoti į ETF nereikia valdymo ir analizės pastangų.
 • Emitento bankroto rizika.

Kas yra svertiniai ETF fondai?

Svertinis ETF kas tai yra? Tai toks ETF fondas arba biržoje prekiaujamas fondas, kuris pasitelkia išvestines finansines priemones ir skolos priemones, kad pagrindinio indekso grąža padidėtų. Šių fondų tikslas yra investavimo laikotarpiu išlaikyti pastovų svertą, pavyzdžiui, 2:1 arba 3:1. Taigi svertiniai ETF fondai pasitelkia išvestines finansines priemones ir skolos priemones, kad nuosekliai padidėtų pagrindinio indekso grąža.

Nepamirškite, kad tam tikrus svertinius ETF laikant per ilgai, gali būti pasiekti nenumatyti rezultatai. Dėl matematinio šių fondų pobūdžio ilgalaikiai rezultatai nebūtinai sutaps su indekso, su kuriuo jie yra susieti, veiklos rezultatais.

Pradėję prekiauti ETF stenkitės, kad dėl kiekvieno sandorio patirti nuostoliai būtų minimalūs. Klysti yra visiškai normalu. Net geriausi profesionalūs prekiautojai kartais padaro klaidų. Svarbiausia yra riboti savo nuostolius.

Sėkmingi prekiautojai biržoje prekiaujamais fondais turi pasižymėti tvirtu charakteriu, kad galėtų padaryti viską, kas įmanoma, bet neleistų nuostoliams peržengti nustatytos 5–10 % ribos, ypač tada, kai padėtis rinkose yra nepastovi.

Laikui bėgant buvo sukurta įvairių sistemų ETF prekybai ir ETF Swing prekybos strategijų. Mažmeninės prekybos atstovai ir investuotojai taiko skirtingas strategijas, tokias kaip:

ETF fondai ir populiariausi jų emitentai

ETF fondai populiarėja tarp visų investuotojų kategorijų. Ši tendencija sustiprėjo po 2007–2009 m. finansų krizės. Nesvarbu, ar profesionalai, ar privatūs asmenys, visi investuotojai finansų rinkose nori kuo daugiau uždirbti, kartu kontroliuodami potencialią riziką.

ETF padeda įvykdyti šį reikalavimą. Daugelis finansų institucijų įsitvirtino šioje nuolat augančioje rinkoje. Nepaisant to, apie 90 % JAV ETF rinkos valdo penki pagrindiniai emitentai:

 • „Blackrock with Ishares"
 • „Vanguard"
 • „State Street with SPDR"
 • „Invesco with Power Shares"
 • „Charles Schwab"

Pirmasis valdo maždaug 39 % ETF maždaug 3 trilijonų JAV dolerių rinkoje. Antrasis - 25 %. Trečias 18 %. Ketvirtasis - 4 %, o penktasis 3 %.

Europoje dominuojanti trijulė:

 • „Societe Generale"
 • „Blackrock", „Deutsche AM"
 • „Lyxor"

Jeigu palygintume pasyvaus ir aktyvaus valdymo srautus nuo 2008 m., pamatytume, kad pirmasis stabiliai auga tokiais tempais, kad per 2019 metus galėtų viršyti aktyvų valdymą:

ETF fondai ir populiariausi jų emitentai

Šaltinis „Morningstar Inc", „Shift From Active to Passive Approaches Tipping Point in 2019"

ETF prisideda prie šio tendencijos pokyčio. Tai rodo visos finansų bendruomenės entuziazmą vadinamosioms pasyviosioms investicijoms.

ETF fondai - kokias aktyvais galite prekiauti

Investuodami į ETF, turite įvairių galimybių įsigyti pagrindinių aktyvų:

 • Akcijų indeksai, pavyzdžiui, CAC 40, DAX, FTSE 100, „Nasdaq", S&P 500 ir kt.
 • Sektorių indeksai: technologijų, naftos ir dujų, pramonės, vartotojo nuožiūra, gynybos, komunalinės paslaugos, pramoninių metalų, tauriųjų metalų, telekomunikacijos, sveikatos sektoriaus
 • Žaliavos
 • Valstybės arba įmonių obligacijos

ETF fondai, pavyzdžiai

ETF rinka tampa didesnė ir atveria daugybę galimybių, kuriomis nebūtumėte galėję pasinaudoti prieš kelerius metus ar dešimtmetį. Bet kuriuo atveju turite pasirinkti tinkamus ETF emitentus ir pagrindinį aktyvą, į kurį norite investuoti, atsižvelgdami į savo rizikos profilį.

Pateikiame ETF sąrašą, kuriais galite prekiauti su „Admiral Markets":

ETF fondai vertybinių popierių biržose

 • „Amundi Euro Stoxx 50" ETF CFD (C50)
 • „iShares DAX Core" ETF CFD (EXS1)
 • „Vanguard FTSE 100" ETF CFD (VUKE)
 • SPDR S&P 500 CFD ETF (SPY)

Nekilnojamojo turto ETF fondai

 • „iShares US Real Estate" ETF CFD (IYR)
 • „SPDR Dow Jones REIT" ETF CFD (RWR)
 • „Vanguard REIT" ETF CFD (VNQ)

Aukso ir sidabro ETF fondai

 • „Sprott Physical Gold" ETF CFD (PHYS)
 • „VanEck Vectors Gold Mining" ETF CFD (GDX)
 • „Ishares Silver Trust" ETF CFD (SLV)

Naftos ir dujų ETF fondai

 • „VanEck Vectors Oil Services" ETF CFD (OIH)
 • „Vanguard Energy" ETF CFD (VDE)
 • „iShares Global Energy" ETF CFD (IXC)

Trumpų pozicijų ETF fondai

 • „Proshares Ultra Short S&P 500" ETF CFD (SDS)
 • „Proshares UltraPro Short S&P 500" ETF CFD (SPXU)

ETF fondai - išlaidų apskaičiavimas su „Admiral Markets"

Jeigu norite investuoti į JAV kotiruojamą ETF, mokesčiai yra tokie patys kaip JAV akcijų, tokių kaip „Apple", „Coca Cola" ar „Amazon", - 0,01 USD už akciją atidarant ir uždarant poziciją. „Admiral Markets MT5" platformoje viena akcija lygi vienam lotui. Minimalus komisinis atlyginimas yra 1 USD.

Panagrinėkime „Proshares Ultra Short S&P 500" ETF (SDS) pavyzdį:

 • Sąskaita JAV doleriais
 • Perkamas ETF fondas: „Proshares Ultra Short S&P 500" (SDS)
 • ETF valiuta: USD
 • Pirkimo apimtis (įsigytų vienetų): 20
 • Įsakymas „Pirkti"
 • ETF kaina: 280 USD

Tarkime, kad perkame 20 „Proshares Ultra Short S&P 500" ETF akcijų už 280 USD:

 • Pradinių investicijų suma = Vienetų skaičius x ETF kaina = 20 x 280 = 5600 USD
 • Tarpininko komisiniai mokesčiai bus apskaičiuoti tokiu būdu: komisinis mokestis x vertybinių popierių skaičius = 0,01 x 20 = 0,2 USD

Net jeigu komisinis mokestis už operaciją yra mažesnis už minimalią 1 USD ribą, brokeris ims 1 USD mokestį.

Kai norite investuoti į Europoje kotiruojamą ETF, jo pozicijos atidarymo ir uždarymo mokesčiai yra 0,12 % vienai akcijai. „Admiral Markets MT5" platformoje viena akcija lygi vienam lotui. Minimalus komisinis atlygis yra 5 EUR.

Panagrinėkime „Amundi Euro Stoxx 50" ETF (C50) pavyzdį:

 • Sąskaita eurais
 • Perkamas ETF fondas: „Amundi Euro Stoxx 50" (C50)
 • ETF valiuta: EUR
 • Pirkimo apimtis (įsigytų vienetų): 20
 • Įsakymas „Pirkti"
 • ETF kaina: 73 EUR

Tarkime, kad perkame 20 „Amundi Euro Stoxx 50" ETF (C50) akcijų už 73 EUR:

 • Pradinių investicijų suma = Vienetų skaičius x ETF kaina = 20 x 73 = 1460 EUR
 • Tarpininko komisiniai mokesčiais bus apskaičiuoti tokiu būdu: komisija mokestis x vertybinių popierių skaičius x ETF kaina = 0,12% x 20 x 73 = 1,752 EUR

Net jeigu komisinis mokestis už operaciją yra mažesnis už minimalią 5 EUR ribą, brokeris ims 5 EUR.

ETF fondai - kodėl verta investuoti kartu su „Admiral Markets"?

Štai ir išsiaiškinome, kas yra ETF fondai. „Admiral Markets" suteikia galimybę investuoti į ETF maždaug 15 pasaulio finansų rinkų realiu laiku teikiant kotiruotes, konkurencinius mokesčius ir galiausiai dividendus, net neturint pačių vertybinių popierių.

Norėdami investuoti į ETF fondus, turite atidaryti „Admiral.Invest" sąskaitą. Prekiaudami šioje sąskaitoje galėsite pasinaudoti techninės analizės priemonėmis, ekonominiu kalendoriumi, naujausia finansine informacija realiu laiku. Tereikia atsisiųsti pasirinktą platformą.

ETF fondai - verta investuoti kartu su „Admiral Markets"?

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.