Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Kas yra ETF fondai?

Skaitymo trukmė: 5 min.

Šio straipsnio tema – biržoje prekiaujami fondai arba tiesiog ETF fondai. Prekiautojai sužinos:

 • Kas yra ETF fondai?
 • Kokie tokio tipo investiciniai fondai jiems prieinami?
 • Kas yra ETF prekyba?
 • Kodėl šiuos fondus renkasi individualūs investuotojai?
 • Kokie jų privalumai ir trūkumai?
 • Kas yra svertiniai ETF?

investavimas i etf

Kas yra ETF fondai?

Biržoje prekiaujamas fondas (angl. Exchange-Traded Funds, ETFs) arba tiesiog ETF – tai grupė vertybinių popierių, kuriuos galima pirkti ir parduoti vertybinių popierių biržoje.

Toks fondas gali apimti įvairias turto klases: nuo tradicinių listinguojamų bendrovės investicijų iki kitokio turto, tokio kaip valiutos ar žaliavos.

ETF fondai leidžia investuotojams rinkose sudaryti pardavimo sandorius, įgyti daugiau pranašumo, o kai kuriose jurisdikcijose išvengti trumpalaikio kapitalo prieaugio mokesčių.

ETF – tai vienas iš paklausiausių neseniai sukurtų finansinių produktų tarp smulkių investuotojų. Jie turi daug privalumų, o pasirinkus juos atsargiai, investavimas į ETF gali būti puikus būdas pasiekti užsibrėžtus investicinius tikslus.

Kaip produkto, ETF pradžia siekia 1993 metus. Tuo metu pagrindinė jo forma buvo „SPY“ arba „Spiders“, kuris tapo didžiausią apimtį pasiekęs biržoje per visą istoriją.

Į JAV biržas yra įtraukta beveik 1000 ETF produktų. Iš viso investuota maždaug 1 trilijonas JAV dolerių.

Admiral Markets suteikia galimybę prekiauti tūkstančiais akcijų ir ETF bei daugiau kaip 300 ETF CFD.

investavimas etf

Kas yra prekyba ETF fondais?

Visai kaip ir į biržą įtrauktų bendrovių akcijos, biržoje prekiaujami fondai gali būti perkami ir parduodami biržos darbo valandomis.

Be to, kaip ir listinguojamos akcijos, kiekvienam ETF fondui yra priskiriamas simbolis bei dienos kaina.

Visa tai skiriasi nuo bendrovių akcijų tuo, kad į biržoje prekiaujamą fondą įtrauktų akcijų skaičius gali kasdien kisti, nes nuolat sukuriama naujų akcijų, o esamos akcijos išperkamos.

Tokio fondo rinkos kaina paprastai nuolat derinama su pagrindiniais vertybiniais popieriais, remiantis tuo, koks yra į jį įtrauktų akcijų išleidimo ir išpirkimo mastas.

Kadangi ETF investiciniai fondai buvo sukurti individualiems investuotojams, instituciniai investuotojai vis dar išlaiko šių fondų likvidumą bei vientisumą, pirkdami ir parduodami vienetus.

Kadangi biržoje prekiaujamo fondo kaina nukrypsta nuo jo pagrindinio turto, su kuriuo jis susijęs, vertės, institucijos pasitelkia sutartinę sistemą, vienetus sukurdamos, kad ETF kaina atitiktų su juo susieto turto vertę.

Apskritai, ETF fondai yra puikus investicinis sprendimas. Juos galima pirkti ir parduoti realiuoju laiku, visai kaip ir akcijas. Be to, jiems taikomi mažesni valdymo mokesčiai. ETF taip pat pakeitė bendruosius investicinius fondus, kaip pasirinktą investavimo objektą.

ETF investiciniai fondai – privalumai

Kad Jums būtų lengviau susikurti bendrą vaizdą apie biržoje prekiaujamus fondus, apibendrinsime pagrindinius jų pranašumus.

 • Mokesčių efektyvumas: investuotojai turi daugiau kontrolės mokant kapitalo prieaugio mokestį.
 • Mažesni mokesčiai: nors platinimo mokesčio (angl. sales load) gali ir nebūti, taikomi tarpininkavimo komisiniai.
 • Galimybė pirkti ir parduoti bet kuriuo paros metu: ETF atveju mokėjimai gali būti atliekami net ir rinkai užsidarius.
 • Prekybos sandoriai: kadangi ETF prekyba primena prekybą akcijomis, investuotojai gali pateikti įvairių tipų įsakymus (ribotus pavedimus, Stop Loss įsakymus ir panašiai), priešingai nei bendrųjų investicinių fondų atveju.
 • Mažesnė rizika: investavimo rizika, kuri dar vadinama beta rizika ir kuri reiškia spredą, taikomą pagrindinio turto, o ne individualios įmonės atžvilgiu, neabejotinai yra mažesnė.

MetaTrader Supreme Edition

ETF fondai – trūkumai

Nors ETF turi daug pranašumų daugelyje sričių, jie pasižymi ir tam tikrais trūkumais:

 • Atsiskaitymo vėlavimai: pasitaiko, kad atsiskaitymas už ETF pardavimus gali būti įvykdytas nuo sandorio sudarymo praėjus ir keletui dienų. Tai reiškia, kad pardavėjo lėšos techniškai gali būti neprieinamos, norint atlikt reinvestavimą.
 • Mažas likvidumas: biržoje prekiaujamiems fondams, kuriais prekiaujama rečiau, gali būti būdingi didesni Bid / Ask spredai. Vadinasi, sandorio išlaidos gali būti didelės. Vis dėlto tą patį galima pasakyti ir apie mažų įmonių akcijas, kuriomis prekiaujama retai.
 • Neatitikimai: nors ETF kainos gana gerai atspindi pagrindinio su juo susijusio turto klasę, gali būti šiokių tokių neatitikimų.
 • Prekybos išlaidos: jei iš investicijų gaunama nauda yra nedidelė arba ji gaunama rečiau, tokiu atveju galima rinktis pigesnes alternatyvas ir tiesiogiai investuoti į atitinkamo turto klasę.

Kas yra svertiniai ETF fondai?

Kaip nurodoma interneto svetainėje „Investopedia“, svertinis ETF yra fondas, kuris pasitelkia išvestines finansines priemones ir skolos priemones, kad pagrindinio indekso grąža padidėtų.

Šių fondų tikslas yra investavimo laikotarpiu išlaikyti pastovų svertą, pavyzdžiui, 2:1 arba 3:1. Taigi svertiniai ETF fondai pasitelkia išvestines finansines priemones ir skolos priemones, kad nuosekliai padidėtų pagrindinio indekso grąža.

Nepamirškite, kad tam tikrus svertinius ETF laikant per ilgai, gali būti pasiekti nenumatyti rezultatai. Dėl matematinio šių fondų pobūdžio ilgalaikiai rezultatai nebūtinai sutaps su indekso, su kuriuo jie yra susieti, veiklos rezultatais.

Pradėję prekiauti ETF stenkitės, kad dėl kiekvieno sandorio patirti nuostoliai būtų minimalūs. Klysti yra visiškai normalu. Net geriausi profesionalūs prekiautojai kartais padaro klaidų. Svarbiausia yra riboti savo nuostolius.

Sėkmingi prekiautojai biržoje prekiaujamais fondais turi pasižymėti tvirtu charakteriu, kad galėtų padaryti viską, kas įmanoma, bet neleistų nuostoliams peržengti nustatytos 5–10 % ribos, ypač tada, kai padėtis rinkose yra nepastovi.

Laikui bėgant buvo sukurta įvairių sistemų ETF prekybai ir ETF Swing prekybos strategijų.

Mažmeninės prekybos atstovai ir investuotojai taiko skirtingas strategijas, tokias kaip:

Prieš pradedant prekiauti Jūsų prioritetas turėtų būti patikimas brokeris. Pavyzdžiui, Admiral Markets siūlo investavimą į ETF sąskaitoje „Admiral.Invest“.

Kiti naudingi straipsniai

Admiral Invest saskaita investavimui

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.