76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Investavimas į ETF - geriausi 2019 metų ETF

Skaitymo trukmė: 19 min.

Investavimas į ETF

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra investavimas į ETF, kuo išsiskiria prekyba ETF fondais ir visus kitus su ETF prekyba susijusius klausimus:

 • kodėl investuotojai renkasi ETF prekybą
 • galimi ETF tipai
 • kaip nustatyti geriausius ETF rezultatus
 • kur investuoti į ETF

Investavimas į ETF - pradžia

ETF investavimas prasidėjo 1993 m., S&P SPDR buvo vienas pirmųjų ETF fondų. Tačiau tai neturėjo didelio atgarsio, nes buvo laikoma tiesiog dar viena finansine priemone.

Daugelis žmonių pamiršta, kad ekonomistas Haris Markowitzas buvo vienas pirmųjų įmūrijųsių plytas į ETF prekybą. Jo idėja buvo pristatyti vertybinių popierių biržoje prekiaujamą fondą, susijusį su populiariausiu indeksu - S&P 500. Šiandien šio ETF vertė pasiekė daugiau kaip 43,3 mlrd. dolerių, dabar tai vienas iš daugiau kaip 170 ETF, egzistuojančių bent jau Jungtinėse Amerikos Valstijose.

1996 m. „iShares" debiutavo pasauliniame ETF, kuriame buvo daug Europos, Azijos ir Amerikos indeksų, tai yra daugiausia ETF su daugiau kaip 300 pasiūlymų. Tai sukūrė domino efektą - atsirado naujos ETF priemonės, kuriomis buvo galima prekiauti ir tai galėjo daryti visi investuotojai. Tokia ETF sėkmė paskatino sukurti dar vieną, susijusį su žaliavomis, ir tai buvo skirta auksui, 2004 m. buvo nustatytos Gold SPDR (GLD) ETF kotiruotės.

prekyba etf fondais

Dėl didelės investicijų į ETF apimties, galime kalbėti apie rinką, kurioje sudaroma sandorių už beveik 3000 mln. dolerių, ir kuri konkuruoja su Forex rinkos likvidumu.

Iš esmės ETF - tai investiciniai fondai, kurių tikslas - stebėti konkretaus indekso rezultatus. Pavyzdžiui, ETF stebi S&P 500 indekso, kuris yra 500 didžiausių JAV akcijų krepšelis, našumą. Tačiau daugelis investuotojų ETF naudoja dėl galimos diversifikacijos ir prieigos prie naujų rinkų. Pavyzdžiui, galbūt neseniai girdėjote apie dirbtinio intelekto šakos augimą. Tačiau jūs nežinote, kuri įmonė yra jums tinkama investuoti ar atlikti komercinius sandorius, nes tai vis dar labai nauja sritis. Tad šiuo atveju investuotojai galėtų naudoti „Global X Robotics & Artificial Intelligence" ETF.

etf prekyba

Šis ETF visų pirma siekia investuoti į įmones, kurios naudojasi robotikos ir dirbtinio intelekto pasiekimais. Todėl tai gali suteikti investuotojui prieigą prie augančios rinkos, nesusiejant savęs su konkrečia individualia įmone.

Investavimas į ETF - kaip tai veikia?

investavimas etf

Kaip ir bendrovės akcijomis, kuriomis prekiaujama vertybinių popierių biržoje, taip ir prekyba ETF fondais gali vykti vertybinių popierių biržoje. Kaip ir minėtu akcijų atveju, ETF turės kotiravimo simbolį su dienos kaina.

ETF rinkos kaina paprastai išlieka susijusi su pagrindiniais vertybiniais popieriais. Kadangi ETF buvo sukurti atskiriems investuotojams, instituciniai investuotojai vis dar palaiko likvidumą ir stebi ETF vientisumą, pirkdami ir parduodami. Kadangi ETF kaina nukrypsta nuo jo pagrindinio aktyvo vertės, instituciniai investuotojai naudoja arbitražo sistemą kurdami vienetus, kad suderintų ETF kainą su pagrindinio aktyvo verte.

Bendrai, ETF investavimas yra puikus būdas. Jie gali būti perkami ir parduodami realiu laiku, kaip akcijos, o jų administravimo mokesčiai yra mažesni. Be to, ETF pradeda keisti investicinius fondus kaip investiciją.

Investavimas į ETF - pagrindinės charakteristikos

Keletas ETF savybių, siekiant suprasti, ką rinkoje reiškia ETF:

 • Dėl jo kaip turto vertės deramasi, tad jo kaina matoma realiu laiku.
 • Galima parduoti arba pirkti bet kuriuo paros metu.
 • Jis veikia kaip vienas šaltinis, kuriame yra kelios prekybos priemonės, įskaitant fiksuotų pajamų vertybinius popierius.
 • Jis nėra skirtas tik verslo investuotojams arba didiesiems finansų rinkų dalyviams.

Investavimas į ETF - privalumai mažmeniniams prekiautojams

 • Galimybė naudotis skirtingais finansiniais ištekliais per vieną šaltinį.
 • Fiskalinis efektyvumas: investuotojai gali geriau kontroliuoti kapitalo prieaugio mokestį.
 • Mažiau komisinių mokesčių: gali visai nebūti jokių pardavimo mokesčių, tačiau bus taikomi tarpininkavimo mokesčiai.
 • Ilgas naudojimo laikotarpis: jie gali būti likviduoti po rinkos uždarymo.
 • Skirtingi prekybos tipai, pavyzdžiui, ETF gali būti parduodami kaip akcijos, investuotojai gali pateikti įvairius įsakymus (limited orders, limited loss orders, margin purchase orders ir kt.), tai nėra galima investicinių fondų atveju.
 • Mažesnė rizika: paskirstyta tarp skirtingų aktyvų.
 • Komisiniai mokesčiai yra daug mažesni, lyginant su kitais investavimo būdais.
 • Lankstumas - galima investuoti naudojant limited įsakymus arba rinkos kaina.
 • Nėra nustatytos minimalios investavimo sumos, tai lemia brokerio, su kuriuo dirbate, nustatytos ribos.

Investavimas į ETF - trūkumai mažmeniniams prekiautojams

 • Atsiskaitymas: atsiskaitoma po dviejų dienų nuo ETF pardavimo
 • Nelikvidumas: priklausomai nuo pagrindinio aktyvo, kai kurie fondai yra mažiau likvidūs ir todėl yra brangesni derantis.
 • Kainos neatitikimai: internetu ne visada galimos pagrindinio aktyvo ir fondo kainos.
 • Prekybos sąnaudos: mažai arba retai investuojantys investuotojai gali rasti pigesnių investavimo alternatyvų.
 • ETF vadovaujasi jų grynąja aktyvų verte.
 • Perkant ar parduodant ETF poziciją, ją netiesiogiai apmoka spredas.
 • Su ETF galima patirti nuolatines išlaidas, tad patartina pirmiausia įvertinti išlaidas, kurias patirsite laikydami atvirą ETF poziciją.

Investavimas į ETF ir rizika

Investavimas visuomet susijęs su rizika. Tačiau, užsiimant ETF prekyba, kyla tam tikrų pavojų, kuriuos turite žinoti.

 • Rinkos rizika: ETF yra susiję su vertybinių popierių krepšeliu - indeksais, žaliavomis arba net išvestinėmis finansinėmis priemonėmis (pavyzdžiui, naftos ateities sandoriais). Todėl, jeigu laikai geri, jūs gausite pelno, bet nepalankus metas jums bus smūgis, nes jūs negalite pakeisti ETF struktūros, jūs neturite kito pasirinkimo - tik stebėti ETF veiklą, ar ji būtų gera, ar bloga.
 • Pernelyg daug pasirinkimo: kadangi ETF ir toliau auga, didėja ir pasirinkimas į ką investuoti. Pavyzdžiui, gali atrodyti paprastas pasirinkimas - investavimas į ETF, susijusį su biotechnologijomis. Tačiau skirtumas tarp biotechnologijų ETF geriausių rezultatų ir blogiausiu pasiekimų per kelis metus siekė daugiau nei 18 %. Taip yra todėl, kad, pavyzdžiui, vienam ETF priklauso bendrovė, siekianti išgydyti vėžį, o kitam ETF įmonės, kurios teikia priemones gyvosios gamtos mokslų pramonei.

Indeksų ETF, pavyzdžiui S&P 500, yra dažniausiai renkamiesi ETF investavimo būdai. Taip yra todėl, kad jie suteikia maksimalų likvidumą ir tai yra geriausia vieta pradėti investuoti.

Investavimas į ETF - svertiniai ETF

Investopedia teigimu, pagrindinis sveritnio ETF apibrėžimas - tai fondas, kuris naudoja išvestines finansines priemones ir skolos priemones, kad padidintų pagrindinio indekso grąžą. Šios lėšos skirtos išlaikyti pastovią finansinio sverto sumą investavimo laikotarpiu, pavyzdžiui, santykį 2:1 arba 3:1.

Dėl šių fondų matematinio pobūdžio, ilgalaikis rezultatas nebūtinai sutaps su stebimu indeksu, ypač kai fondai skirti veikti atvirkščiai akcijų indeksui. Kaip ir kitų finansinių priemonių atveju, būtinas tinkamas rizikos valdymas. Svarbu nustatyti nuostolių lygį, neviršijantį 5-10 % kapitalo.

Investavimas į ETF, skirtingos jų rūšys

Kad įvertintume ir nuspręstume, kurie ETF yra geriausi investavimui ir kurių ETF prekyba užsiimti, turime atlikti ETF sektorių analizę. Nėra tikslaus atsakymo, kokiais ETF geriausia prekiauti. Kai kurios didesnės rizikos investicijos gali atitikti jaunesnių investuotojų rizikos pobūdį, nes jie turi pakankamai laiko lėšų kaupimui iš savo pajamų srauto, tačiau tai, greičiausiai, netiks pensininkams, kurie paprastai jau yra priklausomi nuo savo pajamų srauto, gaunamo iš jų aktyvų bazės. Taigi, prieš pasirenkant tinkamą aktyvą, svarbu nustatyti asmens rizikos profilį. Kadangi ETF rinkos yra didelės ir plečiasi, pirmaujantys fondai gali būti patrauklūs ilgalaikėms investicijoms.

Yra įvairių ETF fondų, kuriais galite prekiauti, pavyzdžiui:

 • Kiekvienai šaliai būdingi ETF: galite pasiekti akcijų rinkas visame pasaulyje, kurias kitaip pasiekti būtų buvę sudėtinga. Pavyzdžiui, jeigu manote, kad didės Taivano akcijų rinka, galite prekiauti „iShares MSCI Taiwan ETF".
 • Sektoriui būdingi ETF: jeigu manote, kad JK nekilnojamojo turto sektorius gali turėti sunkumų, galite valdyti „iShares UK Property UCITS" ETF. Ir kadangi tai yra CFD, galite sudaryti tiek pirkimo, tiek pardavimo sandorius.
 • Prekių ETF: per ETF CFD, pavyzdžiui, SPDR S&P Metals & Mining ETF, galite užimti pozicijas pasaulinės metalų ir kasybos rinkoje, užuot bandę surasti tinkamą metalą prekybai, arba bendrovę, tinkamą investuoti.
 • Indeksų ETF: pavyzdžiui, galite prekiauti S&P 500 indekso ETF per „Vanguard S&P 500" ETF.

Yra daug daugiau ETF rūšių, įskaitant obligacijų, valiutų, naujų augančių rinkų, pavyzdžiui, biotechnologijų, dirbtinio intelekto ir kt. Tačiau yra viena sritis, kuri investuotojus visada žavėjo - tai geriausių technologijų akcijų ir technologijų ETF prekyba. Galų gale, mes visi naudojame technologijas mūsų kasdieniame gyvenime, ir inovacijų dėka vis kylame į aukštesnius lygius. Taigi, pažvelkime į ETF technologijų sektorių šiek tiek išsamiau:

Investavimas į ETF, susijusius su technologijų sektoriumi

S&P 500 indekso rinkos kapitalizacija siekia 46,6 trilijonus JAV dolerių, daugiau nei 20 % skirta technologijų akcijoms. Tai yra didžiausia bendrųjų indeksų grupė. O investuotojus tradiciškai traukia platesni rinkos indeksai, tokię kaip S&P 500.

Tačiau, kadangi besikeičiančios rinkos ir nauji produktai yra prieinami tiek investuotojams, tiek prekiautojams, jie gali pasinaudoti nišinėmis galimybėmis. Keletas pavyzdžių:

 • Jeigu 1997 m. vasario 28 d. Būtumėte investavę 10 000 JAV dolerių į „Vanguard 500 indeksą" (kuris seka S&P 500), praėjus 20 metų, investicijų vertė būtų padidėjusi iki 42 600 JAV dolerių.

ETF investavimas

 • Jeigu 1980 m. gruodžio 31 d. Būtumėte investavę į „Apple" 10 000 JAV dolerių, 2017 m. vasario 28 d. Jūsų investivijos būtų padidėję iki 2 709 248 JAV dolerių.

Jeigu 1997 m. gegužės mėnesį investavote 1000 JAV dolerių, tai 2018 m. rugsėjo mėnesį šios investicijos būtų padidėję iki maždaug 1 362 000 JAV dolerių.

Investavimas į ETF, susijusius su naujausiomis technologijomis

Jeigu jus domina investavimas ETF, susijusį su technologijomis, pasirinkimas labai didelis:

SPDR fondo ETF (#XLK)

Šiame sektoriuje yra 75 bendrovių akcijos, įskaitant savo srities sunkiasvorius, tokius kaip, „Apple", „Microsoft" ar „Facebook".

Investavimas į ETF - XLK

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5" - MT5, #XLK. Atminkite, kad praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Dvi ištisinės linijos šiame grafike - tai slankieji vidurkiai. Jie padeda nustatyti, ar rinkoje vyrauja tendencija, ar ne. Mėlyna linija - 20 periodų paprastas slankusis vidurkis, o raudona linija - 50 periodų paprastas judantis vidurkis. Iš esmės šios linijos rodo vidutinę paskutinių dvidešimties ir penkiasdešimties žvakių kainą.

Prekiautojams įdomiausia yra tai, kad kai rinkoje yra vyraujanti tendencija, o slankieji vidurkiai sklandžiai kyla aukštyn, tai rodo, kad didėja tendencija yra stipri ir auga.

„iShares PHLX Semiconductor" ETF (#SOXX)

Investavimas į ETF - SOXX

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5" - MT5, #SOXX. Atminkite, kad praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pirmiau aptartas technologijų ETF apėmė daugybę technologijų akcijų, o šis ETF yra daug konkretesnis. Kaip sufleruoja pavadinimo žodis „puslaidininkių" (semiconductor), šis ETF dėmesį skiria interneto techninei įrangai. Šis ETF apima keletą didžiausių pramonės įmonių, tokių kaip „Nvidia Corp" ir „Intel Corp".

Investavimas į ETF, susijusius su auksu ir sidabru

Prieglobsčio aktyvai apima aukso ir sidabro aktyvus, tai gera investicija aukštos infliacijos aplinkoje. Kai kurių ETF pagrindas – fizinės aukso atsargos.

Geriausias pasirinkimas profesionaliems prekiautojams – tai „SPDR Gold Shares" (GLD) – išsiskiria puikiu likvidumu ir mažesniais sandorių kaštais, susidarančiais dėl bid/ask spredų. Ilgalaikėms investicijoms puikiai tinka „iShares Gold Trust" (IAU), nes jų metinis kaštų santykis yra 15 bazinių punktų mažesnis nei GLD.

Investavimas į ETF, susijusius su nekilnojamuoju turtu

Investuotojai į nekilnojamąjį turtą gali pasinaudoti diversifikacija, investuojant į skirtingų rūšių nekilnojamojo turto investicinius fondus (angl. real estate investment trusts – REIT). REIT užsiima nekilnojamojo turto vystymu arba valdymu, kad gautų pajamas. Yra daug skirtingų rūšių REIT, pavyzdžiui, gyvenamųjų patalpų, komercinių patalpų (gamyklų išparduotuvių, sveikatos priežiūros įstaigų, viešbučių, biurų ar prekybos centrų), pramonės objektų arr hipotekos REIT.

Kaip nustatyta teisės aktyose, REIT privalo išmokėti savo akcininkams bent 90 procentų savo apmokestinamųjų pajamų kiekvienais metais, sumokėdami jiems dividendus. JAV REIT reguliuoja JAV vertybinių popierių ir biržų komisija. Be to, investuotojai gali įsigyti savitarpio investicinių fondų arba biržos prekiaujamų fondų akcijų, kurių portfelių sudėtyje yra vienas ar keli REIT.

Kai kuriuose tokiuose portfeliuose tam tikrą dalį sudaro nekilnojamojo turto valdymo įmonės. Jeigu ketinate investuoti į REIT indeksų fondus, tam geriausi ETF:

 • Vanguard Large-Cap ETF CFD (VM)
 • SPDR Dow Jones International Real Estate ETF CFD (RWX)
 • iShares U.S. Real Estate ETF CFD (IYR)
 • Schwab U.S. REIT ETF CFD (SCHH)

Investavimas į ETF Vanguard

Tai antras pagal turto dydį JAV ETF, nuo 2018 m. balandžio 11 d. „Vanguard" valdė turto už 869,60 mlrd. JAV dolerių. Nepaisant to, bendras „Vanguard ETF" stabilumas yra reliatyviai ribotas, tačiau pakankamai didelis, kad būtų sunku nustatyti geriausią „Vanguard ETF".

Verta pagalvoti apie „Vanguard FTSE Developed Markets ETF" (VEA) fondą, nes 2017 m. VEA savo turtą padidino 17,46 mlrd. JAV dolerių, tai yra trečias didžiausias biržoje prekiaujamas JAV fondas. Kadangi išsivysčiusių rinkų akcijomis buvo prekiaujama su didelėmis nuolaidomis, lyginant su S&P 500, 2019 metais investuotojus gali vėl sudominti VEA. „Investopedia" teigimu, VEA pateikia beveik 3900 akcijų iš 24 šalių.

Investavimas į ETF, kurie yra geriausi pagal augimą

Manoma, kad geriausi ETF pasižymi augimo charakteristikomis, sparčiai augančiais pardavimais ir santykinai aukštais kainų ir pajamų santykiais.

 • Vanguard Growth ETF CFD (VUG)
 • Technology Select Sector SPDR Fund ETF CFD (XLK)
 • Consumer Discretionary Select Sector SPDR Fund ETF CFD (XLY)
 • iShares Nasdaq Biotechnology ETF CFD (IBB)

Investavimas į ETF, kurie yra geriausi pagal mokamus dividendus

Investuotojai, kuriuos domina dividendai, gali rinktis iš didžiulio ETF skaičiaus. Nors bendrovės dividendų rodikliai yra informatyvūs, vien tik jais negalima vertinti prognozuojamo dividendų pelningumo. Bendrovės dividendų išmokėjimo ir pajamų santykis pastaraisiais keliais metais nebūtinai yra tvirtas indikatorius to, kas įvyks ateinančiais metais.

Investuotojai turėtų atkreipti dėmesį į:

 • iShares U.S. Real Estate ETF CFD (IYR)
 • PowerShares Preferred Portfolio ETF CFD (PGX)
 • Schwab US Dividend Equity ETF CFD (SCHD)
 • SPDR S&P Dividend ETF CFD (SDYUS)

Investavimas į ETF, susijusius su dirbtiniu intelektu

Dirbtinis intelektas – tai kompiuterių mokslo sritis, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas pažangių įrenginių, kurie gali dirbti ir priimti sprendimus taip kaip žmonės, kūrimui. Šiems ETF naudingas kuo didesnis dirbtinio intelekto panaudojimas, ypatingai robotizuojant ir automatizuojant įvairius pramonės arba kitų sričių, socialinės žiniasklaidos, autonominių transporto priemonių ar natūralaus kalbos proceso apdorojimo aspektus.

„Amazon", „Tesla Motors", „Apple" ir „Alphabet" – tai fondai, kurių ne mažiau kaip 25 procentus portfelio užima įmonės, didelį dėmesį skiriančios dirbtinio intelekto tyrimams. Šie fondai investuoja konkrečiai į įmones, kurios plėtoja dirbtinį intelektą, tobulina technologijas, kuria naujas paslaugas ir produktus. Dirbtinis intelektas paprastai domina, renkantis vertybinius popierius. Keletas tokių pavyzdžių:

 • PowerShares QQQ ETF CFD (QQQ)
 • Technology Select Sector SPDR Fund ETF CFD (XLK)

Investavimas į ETF su dideliu augimo potencialu

Pateikiame kitų ETF iš įvairių sektorių – finansų, sveikatos, energetikos, aviacijos ir gynybos – sąrašą. Šie ETF taip pat turi didelį augimo potencialą.

 • iShares US Aerospace & Defense ETF CFD (ITA)
 • iShares U.S. Home Construction ETF CFD (ITB)
 • iShares Global Energy ETF CFD (IXC)
 • SPDR S&P Bank ETF CFD (KBE)
 • VanEck Vectors Oil Services ETF CFD (OIH)
 • SPDR S&P Biotech ETF CFD (XBI)
 • Vanguard FTSE Emerging Markets ETF CFD (VWO)
 • Financial Select Sector SPDR Fund ETF CFD (XLF)https://admiralmarkets.lt/start-trading/contract-specifications/instrument/xlf
 • Schwab U.S. Large-Cap Value ETF CFD (SCHV)

Investavimas į ETF ar tradicinė bankininkystė

Kai ketinate investuoti į ateitį, gali būti naudinga išanalizuoti galimą skirtingų investicijų scenarijų grąžą.

Pavyzdžiui, kai investuojame į taupomąją sąskaitą.

 • Įsivaizduokite, kad investuojate 1000 EUR į paprastą taupomąją sąskaitą, kuri moka 3 % metinių palūkanų. Jeigu pinigus banke laikysite 40 metų, kiek tada turėtumėte? Na, jūsų pradinė suma būtų padidėjusi iki 3262,04 EUR (daugumai žmonių gyvenimas nepasikeistų). Pažiūrėkime, ar galime padidinti bendrą rezultatą antrajame scenarijuje:

Investavimas į ETF ar tradicinė bankininkystėŠaltinis: Svetainės skaičiuoklė: 1000 EUR investicija, kurios metinė palūkanų norma yra 40 % per 40 metų. Atminkite, kad praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

 • Dabar įsivaizduokite, kad jums taip pat pavyko sutaupyti dar 100 eurų per mėnesį. Turėdama tą patį pradinį 1000 EUR ir 3 % palūkanų normą, per 40 metų tą pačią banko sąskaitą padidintumėte iki 95 207, 23 EUR.

Dabar sąskaitos balanso grafikas atrodo šiek tiek geriau! Bet ar galime dar daugiau?

Investavimas į ETF geriauŠaltinis: Svetainės skaičiuoklė: pradinė 1000 EUR investicija su plius 100 EUR per mėnesį, metinė palūkanų norma - 40 % per 40 metų. Atminkite, kad praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

 • Grąža iš vertybinių popierių rinkos su reguliariomis investicijomis: mes jau žinome, kad reguliarios investicijos triumfuoja prieš vienkartines investicijas, kaip rodo 1 ir 2 scenarijų grąža.
 • Tarkime, kad mes naudojamės akcijų rinka, siekdami padidinti metinį pelno procentą. S&P 500 indekso, apimančio 500 didžiausių Niujorko vertybinių popierių biržoje prekiaujamų bendrovių, grąža per metus 10 % nuo 1928 m. iki 2017 m.
 • Pradinė 1000 EUR investicija, reguliarios mėnesinės 100 EUR investicijos, 10 % palūkanų norma, per 40 metų - 604 720,00 EUR!

Investuokite į ETFŠaltinis: Svetainės skaičiuoklė: 2 scenarijus. Atminkite, kad praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Žinoma, tai tik hipotetinis pavyzdys, o grąža skirsis, nes praeities rezultatai neparodo būsimų rezultatų. Tačiau aišku, kodėl milijardieriai investuotojai, pavyzdžiui, Warren Buffett, investuoja į akcijų rinką.

Taigi, kaip galite pradėti investuoti į akcijų rinką? Yra įvairių būdų, tačiau mes galėtume pasinaudoti Warreno Buffeto patarimu kaip geru pradžios tašku:

Investavimas į ETF ar CFD

Sandoriai dėl kainų skirtumo (CFD) ir biržoje prekiaujami fondų (ETF) - tai dvi rinkoje siūlomos prekybos galimybės. CFD yra didelės rizikos svertinis produktas, o ETF paprastai seka pagrindinį indeksą ir paprastai laikomas mažiau rizikingu.

Kaip veikia ETF? Vertybinių popierių biržoje prekiaujamas fondas yra veiksmingas ir mažai rizikingas būdas gauti prieigą prie konkrečių rinkų. Pavyzdžiui, Australijos akcijos ar Australijos fiksuotų pajamų ETF, kuris stebi indeksus ir siūlo trumpalaikius diversifikavimo pranašumus. Investuotojo vardu išorinis depozitoriumas saugo pagrindinius aktyvus. Tai sumažina ETF emitento sandorio šalies riziką. ETF mažesnės sąnaudos, nes yra tik nedidelis metinis valdymo mokestis. Be to, nėra jokių palūkanų normų, nes į ETF investuoti savo nuosavas lėšas.

Tai yra priešingybė su CFD, kur jums reikia įdėti bendros maržos sumą, o jeigu atvirą poziciją laikote per naktį, jums reikia mokėti mokesčius. Priešingai, nei su CFD, jūs gaunate prieigą prie produkto, kuris seka pagrindinio aktyvo kainą.

Aktyvi prekyba prieš pasyvias investicijas

CFD yra sutartis, leidžianti pirkti arba parduoti pradine kaina pasirinktą aktyvą, o tada sudaryti priešingą sandorį tuo pačiu pasirinktu aktyvu.

Aktyvios investicijos:

Paprastai renkamės CFD, jeigu norime dirbti su marža. Darbas su marža gali padidinti pelną, bet tuo pačiu ir nuostolius.

Pasyvios investicijos:

Kaip alternatyva CFD prekybai, ETF yra geriau tiems, kurie ieško pasyvių investicijų. Pavyzdžiui, jeigu ASX 200 padidėja arba sumažėja 15 %, tai ir EFT seks ASX 200. ETF gali būti prekiaujama vertybinių popierių rinkoje, o tai reiškia, kad jie gali būti naudojami kaip prekiaujamos bendrovės akcijos.

Tačiau CFD prekyba yra puikus būdas pasiekti daugiau įvairių rinkų priemonių visame pasaulyje, naudojantis brokerio paslaugomis. Kita vertus, CFD suteikia trumpalaikio aktyvų pardavimo arba pirkimo galimybę. ETF paprastai yra investicinė priemonė, naudojama lėšoms palaikyti.

CFD, kurių rizika yra didelė, veikia trumpesniais laikotarpiais. Tai reiškia, kad ši priemonė idealiai tinka trumpalaikėms strategijoms. Taip pat CFD galima naudoti, kad būtų padengtos pozicijos ETF, kai kitaip tai būtų neįmanoma.

Vienas didžiausių skirtumų tarp CFD ir ETF yra tas, kad CFD dažniausiai naudojami spekuliacijoms, o ETF - ilgalaikėms investicijoms. Kadangi CDF produktai yra svertiniai, jie yra derinami kasdien.

Kai kalbama apie ETF ir indeksus, kartais matysite atvirkštinę koreliaciją tarp jų. ETF, kurie veikia atvirkščiai nei indeksai, vertė didės, kai indeksas mažės. ETF gali pakilti, pavyzdžiui, du kartus daugiau nei indeksas. Štai ko ieško daugelis investuotojų ir prekiautojų. Tačiau tiek CFD, tiek ETF yra labai patrauklūs investuotojams. Jeigu norite išbandyti CFD ir ETF prekybą, prieš investuodami būtinai parenkite ilgalaikį investavimo planą ir išsiaiškinkite visus susijusius pavojus.

Investavimas į ETF ir susijusios išlaidos

Perkant ETF, prie pradinės sumos pridedamas tam tikras mokestis. Brokeriai internetu taiko tarpininkavimo mokesčius, kurie yra tiesiogiai pritaikomi perkant ETF.

ETF CFD investicijų su „Admiral Markets" išlaidų apskaičiavimas

Kai norite investuoti į JAV prekiaujamus ETF, mokesčiai yra tokie patys kaip JAV akcijų atveju, pavyzdžiui, „Apple", „Coca Cola" arba „Amazon", tai yra sandorį atidarant ir uždarant - 0,01 JAV dolerio už akciją. „Admiral Markets" MT5 platformoje viena akcija lygi vienam lotui. Minimalus komisinio mokesčio dydis yra 1 USD.

Pavyzdys su „Proshares Ultra Short S&P 500" ETF (SDS):

 • Sąskaita doleriais
 • ETF pirkti: „Proshares Ultra Short S&P 500" (SDS)
 • ETF valiuta: USD
 • Apimtis / įsigytų pavadinimų skaičius: 20
 • Įsakymas pirkti
 • ETF kaina: 280 USD

Tarkime, mes perkame 20 ETF „Proshares Ultra Short S&P 500" akcijų už 280 USD:

 • Pradinės investicijos suma = pavadinimų skaičius x ETF kaina = 20 x 280 = 5600 USD
 • Brokerio komisinis mokestis skaičiuojamas taip: komisinis mokestis x vertybinių popierių skaičius = 0,01 x 20 = 0,2 USD

Net jeigu sandorio komisinis mokestis yra mažesnis už 1 USD minimalią ribą, brokeris imsi 1 USD.

Jeigu norite investuoti į Europos vertybinių popierių fondą, atidarymo ir uždarymo metu mokesčiai yra 0,12 % už akciją. „Admiral Markets" MT5 platformoje viena akcija lygi vienam lotui. Minimalus komisinis mokestis yra 5 €.

Pavyzdys su „Amundi Euro Stoxx 50" ETF (C50)

 • Sąskaita eurais
 • ETF pirkti: „Amundi Euro Stoxx 50" (C50)
 • ETF valiuta: EUR
 • Apimtis / įsigytų pavadinimų skaičius: 20
 • Įsakymas pirkti
 • ETF kaina: 73 EUR

Tarkime, mes perkame 20 ETF „Amundi Euro Stoxx 50" akcijų (C50) už 73 EUR:

 • Pradinės investicijos suma = vertybinių popierių skaičius x ETF kaina = 20 x 73 = 1460 EUR
 • Brokerio komisinis mokestis skaičiuojamas taip: komisinis mokestis x vertybinių popierių skaičius x ETF kaina = 0,12 % x 20 x 73 = 1,752 EUR

Net jeigu operacijos komisinis mokestis yra mažesnis už minimalią 5 EUR ribą, brokeris imsi 5 EUR.

Kodėl ir kaip investuoti į ETF su „Admiral Markets"

Su „Admiral Markets" galima investuoti į ETF maždaug 15 pasaulio finansų rinkų, kainos pateikiamos realiu laiku, taikomi konkurencingi mokesčiai ir galiausiai uždirbsite dividendus, net neturėdami pačių vertybinių popierių.

„Admiral Markets" siūlo prekiauti ne tik CFD, bet ir akcijomis bei ETF „Admiral.Invest" sąskaitoje. Gaukite prieigą prie 15 didžiausių vertybinių popierių biržų ir prekiaukite tūkstančiais akcijų bei ETF, taip pat valdykite savo portfelį galingoje daugiafunkcinėje platformoje – MetaTrader 5! Kodėl gi neatidaryti sąskaitos jau šiandien? Jeigu norite pradėti, spauskite šią reklaminę juostą:

Investavimas ETF - investuokite su Admiral Markets

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Admiral Markets – brokeris, kurio veiklą reguliuoja atitinkamos institucijos, suteikia galimybę naudotis populiariausiomis pasaulyje prekybos platformomis ir prekiauti susitarimais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis bei biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.