76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Kaip investuoti į ETF nuo 1000 EUR

Skaitymo trukmė: 13 min.

Šiame straipsnyje paaiškinsime: viską, ką reikia žinoti apie investavimą į ETF, kas tai yra ir kodėl investuotojai šiuos fondus naudoja, skirtingų rūšių ETF – akcijų ETF, ETF CFD, ETF fondai, indeksų ETF, technologijų ETF, S&P 500 indekso ETF ir daugiau, taip pat pateiksime informacijos apie tai, kaip pasirinkti geriausiai dirbančius ETF, ir, galiausiai, kaip investuoti į ETF jau šiandien vos nuo 1000 eurų!

ETF fondai - kaip investuoti į ETF

Tikriausiai, visi girdėjo frazę „jums reikia investuoti į ateitį". Nesvarbu, ar tai išgirdote iš šeimos narių, ar draugų, o gal tokių turto guru kaip Vorenas Bafetas arba Tonis Robinsas, mokymasis investuoti turi būti sąrašo viršuje. Tačiau, kaip ir dauguma žmonių, jūs galite būti nusivylę jūsų banke taupymui taikoma palūkanų norma.

O gal jūs nusprendėte investuoti į vertybinių popierių rinką ir atrasti kitą „Amazon" bendrovę. Juk jeigu 1997 m. gegužės mėnesį, kai „Amazon" pirmą kartą pradėjo viešai prekiauti savo akcijomis, jūs būtumėte investavę į jas 1000 JAV dolerių, tai 2018 m. rugsėjo mėnesį jūsų investicija būtų išaugusi iki 1 362 000 JAV dolerių.

Tačiau surasti kitą „Amazon" ir investuoti į ją tinkamu laiku tikrai nėra paprastas dalykas. Bet gal yra sprendimas, kuris padėtų investuotojams siekti geresnio pelno, negu naudojantis banko paslaugomis? Ir kartu neskiriant viso savo laiko tam, kad surastų tinkamą investavimui bendrovę? Taip yra – tai vadinami ETF fondai arba biržoje prekiaujami investiciniai fondai. Tačiau pirmiausia pažiūrėkime, ką įmonoma padaryti, pradedant investuoti nuo 1000 eurų:

Investavimo pradžiamokslis: bankas ar vertybinių popierių rinka

Kai norite investuoti į ateitį, naudinga išnagrinėti galimą skirtingų investavimo scenarijų pelną. Šiuo atveju palyginsime kaupimą taupomojoje sąskaitoje su investavimu į akcijų rinką.

 • Banko palūkanų, kai investicija vienkartinė. Įsivaizduokite, kad į paprastą taupomąją sąskaitą įdėjote 1000 eurų su 3 procentų metine palūkanų norma. Jeigu banke pinigus laikysite 40 metų, kiek tada uždirbsite? Na, šis pinigų puodas padidėtų iki 3262,04 euro – vargu, ar daugumai žmonių tai pakeistų gyvenimą. Pažiūrėkime, ar galime padidinti bendrąją grąžą, taikant kitokį scenarijų:

nuo 1000 euru investavimas i etf

Šaltinis: Skaičiuoklės svetainė. 1000 EUR investicija su 3 procentų metinėmis palūkanomis per 40 metų. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja rezultatų ateityje ir nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

 • Banko palūkanų, kai investicijos reguliarios. įsivaizduokite, kad jums pavyko papildomai atidėti 100 eurų kas mėnesį. Šiuo atveju, turėdami tuos pačius pradinius 1000 eurų ir tokią pat 3 procentų palūkanų normą, po 40 metų toje banko sąskaitoje turėsite 95 207,23 euro. Dabar sąskaitos balanso grafikas atrodo šiek tiek geriau! Bet ar galime dar daugiau?

Investavimas ETF, pradėkite nuo 100 eurų

Šaltinis: Skaičiuoklės svetainė. Pradinė 1000 EUR investicija plius 100 eurų kas mėnesį su 3 procentų metinėmis palūkanomis per 40 metų. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja rezultatų ateityje ir nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Akcijų rinkos pelnas, kai investicijos reguliarios. Mes jau žinome, kad reguliarios investicijos yra naudingesnės, negu vienkartinis indėlis, tai rodo pirmojo ir antrojo scenarijaus pelnas. O dabar kreipkimės į akcijų rinką ir pabandykime dar padidinti metinį pelną.

S&P 500 indeksas, kuris apima 500 didžiausių Niujorko vertybinių popierių biržos sąraše esančių bendrovių, nuo 1928 iki 2017 metų kasmet uždirbdavo maždaug 10 procentų per metus. Kai pradinė investicija 1000 eurų ir reguliariai investuojant 100 eurų kas mėnesį, kai palūkanų norma 10 procentų, po 40 metų uždirbtume 604 720 eurų.

ETF CFD. S&P 500 indeksas

Šaltinis: Skaičiuoklės svetainė. Antrasis scenarijus, kai metinė akcijų rinkos grąža 10 procentų per metus.

Žinoma, tai tik hipotetinis pavyzdys, o pelnas gali būti visiškai skirtingas, nes praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Tačiau, gana aišku, kodėl milijardieriai investuotojai, kaip pavyzdžiui, Vorenas Bafetas, investuoja į akcijų rinką. Taigi, kaip galima pradėti investuoti į akcijų rinką? Yra keli būdai, tačiau kaip geru atspirties tašku galima pasinaudoti milijardieriaus investuotojo Voreno Bafeto patarimu:

Vorenas Bafetas ir S&P 500 indeksas

Vorenas Bafetas, pavadintas Omahos orakulu, yra vienas geriausių visų laikų investuotojų. 2004 m. bendrovės „Berkshire Hathaway" akcininkų susirinkime vienas investuotojas milijardieriaus investuotojo paklausė, ar verta įsigyti „Berkshire Hathaway" akcijų, investuoti į ETF ar pasamdyti vadybininką, kad tai padarytų. Tai V. Bafeto atsakymo dalis: „Tiesiog pasirinkite platų indeksą, pavyzdžiui S&P 500. Nesudėkite iš karto visų pinigų: darykite tai tam tikrais laiko tarpais. Vanguard. Patikima ir išlaidos nedidelės." Na, sprendžiant pagal skirtingą mūsų apžvelgtų pirmojo ir antrojo scenarijų pelną, tai turi nemažai prasmės. Tačiau, ką jis turėjo galvoje, sakydamas „Vanguard" ir „S&P 500"? Jis paminėjo labai populiarų ETF, vadinamą „Vanguard S&P 500 ETF". O kas yra ETF? Pažiūrėkime:

Kas yra ETF investavimas ir kodėl tai taip populiaru?

ETF fondai – tai biržoje prekiaujami investiciniai fondai (angl. exchange traded funds), pirmą kartą sukurti 1990 m. Kanadoje. ETF koncepcija yra paprasta – ji susijusi su bendromis investicijomis. Iš esmės ETF yra investiciniai fondai, kuriais siekiama atkartoti konkretaus indekso rezultatus. Pavyzdžiui, „Vanguard S&P 500 KIPVPS" ETF tikslas – atkartoti S&P 500 indekso, kuris yra 500 didžiausių JAV bendrovių akcijų krepšelis, našumą.

Tačiau, daugelis investuotojų naudoja ETF pelno įvairinimui bei prieigai prie naujų rinkų. Pavyzdžiui, galbūt neseniai girdėjote apie AI – dirbtinio intelekto (angl. Artificial Intelligence) – akcijų augimą. Tačiau jums gali būti sudėtinga rasti tinkamą bendrovę, į kurią investuotumėte arba prekiautumėte jos akcijomis, nes tai dar vis nauja sritis. Šiuo atveju investuotojui tiktų „Global X Robotics & Artificial Intelligence" ETF.

Šio ETF tikslas – investuoti į bendroves, kurios pelnosi iš robotikos ir dirbtinio intelekto. Taigi, tai gali suteikti investuotojui prieigą prie augančios rinkos ir jam nereikės ieškoti kažkokios vienos bendrovės. ETF rinka gerokai išaugo, 2017 metais jos vertė siekė 3,4 trilijono JAV dolerių. Taigi, iš tiesų kaip investuoti į ETF? Galite pasinaudoti „Admiral.Invest"!

Kodėl verta investuoti į ETF su Admiral.Invest?

„Admiral Markets" siūlo skirtingas sąskaitų rūšis, apimančias investavimą ir prekybą. Su „Admiral.Invest" jūs galite investuoti į penkiolikos didžiausių pasaulio biržų akcijas ir ETF. Jūs taip pat galėsite naudotis:

 • Nemokamais rinkos duomenimis realiu laiku
 • Papildomais aukščiausios kokybės rinkos atnaujinimais
 • Plačia rinkos aprėptimi
 • Nedideliais komisiniai mokesčiais, be jokio sąskaitos priežiūros mokesčio
 • Dividendų išmokomis
 • Pažangiausiomis prekybos platformomis

Sąskaitas gali atidaryti visi klientai, sutinkantys su bendrosiomis sąlygomis ir nuostatomis, ir turintys reikalaujamą minimalų lėšų kiekį – tik 500 eurų. Taigi, dabar jūs žinote, kaip pradėti investuoti, tad, jeigu jus domina ETF investavimas, pažvelkime, kaip pasirinkti geriausius investavimui ETF:

Kaip investuoti į ETF ir pasirinkti geriausius fondus?

Nors daugelis investuotojų džiaugsis 10 procentų metine grąža, gaunama iš S&P 500 indekso, kiti norės įvairesnio savo portfelio, atrasti kitų rinkų, kurios galėtų padidinti jų gaunamą bendrą grąžą. Kai kurie investuotojai taip pat gali norėti investuoti į tai, ką jie geriau žino, pavyzdžiui, technologijų bendrovių akcijas.

„Nasdaq 100" indeksas, kuris apima 100 geriausių „Nasdaq" biržos technologijų bendrovių akcijas, vien per 2017 m. pasiekė 28,24 procento grąžą. Štai kodėl vis daugiau ir daugiau investuotojų mokosi kaip investuoti į ETF ir ieško geriausiai veikiančių ETF, kad investuotų į juos. Galų gale, rasti tinkamą „Nasdaq" ETF ar „Nasdaq Index" ETF gali turėti didelės reikšmės.

Taigi, kaip investuoti į konkretų indeksą?

Yra daug ETF, kurie atkartoja „Nasdaq 100" indekso rezultatus. Pavyzdžiui, „First Trust NASDAQ-100 Technology Index Fund" ETF (QTEC). Jis ETF forma suteikia investuotojams prieigą prie daugybės technologijų bendrovių akcijų, pavyzdžiui, „Facebook", „Apple", „Amazon", „Netflix" ir „Google". Tačiau profesionalūs rinkų prekiautojai gali svarstyti ir kitas sritis bei sektorius.

Skirtingų rūšių fondai - kaip investuoti į ETF

Yra daugybė fondų ETF ir akcijų ETF, kuriais galite prekiauti, pavyzdžiui:

 • Konkrečios šalies ETF fondai – galite patekti į viso pasaulio vertybinių popierių rinkas. Pavyzdžiui, jeigu manote, kad Taivano akcijų rinka augs, galite pirkti „iShares MSCI Taiwan" ETF.
 • Konkretaus sektoriaus ETF fondai – jeigu turite savo požiūrį dėl JK nekilnojamojo turto sektoriaus, galite prekiauti „iShares UK Property UCITS ETF". Kadangi tai yra CFD, galite atidaryti tiek trumpąsias, tiek ir ilgąsias pozicijas.
 • Konkrečių prekių ETF fondai – per ETF CFD, pavyzdžiui, „SPDR S&P Metals & Mining" ETF, galite gauti prieigą pasaulinėje metalų ir kasybos rinkoje, vietoje to, kad bandytumėte rasti tinkamą prekybai metalą arba tinkamą metalo gavybos įmonę, į kurią norėtumėte investuoti.
 • Konkrečių indeksų ETF fondai– kaip jau aptarėme, galite prekiauti S&P 500 indekso ETF per „Vanguard S&P 500 ETF".

Yra daug daugiau ETF rūšių, galima rinktis obligacijų, valiutų, naujų augančių rinkų, tokių kaip biotechnologijų, dirbtinio intelekto ir kitokias ETF. Tačiau, viena sritis visada žavėjo investuotojus – tai surasti prekybai geriausių technologijų bendrovių akcijas ir technologijų ETF. Galų gale, mes visi naudojame technologijas savo kasdieniame gyvenime, o technologijų įmonės visuomet laužo ledus savo inovacijomis. Tad pažvelkime į technologijų ETF sektorių šiek tiek išsamiau:

Technologijų ETF sektoriaus supratimas

S&P 500 indekso rinkos kapitalizacija yra 46,6 trilijono dolerių, daugiau kaip 20 procentų sudaro technologijų akcijos – tai didžiausia šio indekso grupė. Investuotojai tradiciškai renkasi platesnius rinkos indeksus, tokius kaip S&P 500.

Tačiau, keičiantis rinkoms ir atsirandant naujiems produktams, į kuriuos galima investuoti ir kuriais galima prekiauti, prekiautojai gali pasinaudoti tokiais judėjimais minėtose nišose. Pažvelkime į keletą pavyzdžių:

 • Jeigu 1997 m. vasario 28 d. būtumėte investavę 10 000 JAV dolerių į „Vanguard 500" indeksą (kuris atkartoja S&P 500), po 20 metų jūsų investicijų vertė būtų išaugusi iki 42 650 JAV dolerių.
 • Jeigu 1980 m. gruodžio 31 d. būtumėte investavę į „Apple" 10 000 JAV dolerių, tai 2017 m. vasario 28 d. būtumėte turėję 2 709 248 JAV dolerių, tai yra metinė grąža būtų 16,75 procento.
 • Jeigu 1997 m. gegužės mėnesį, kai pirmą kartą buvo pradėta viešai prekiauti „Amazon" akcijomis, būtumėte investavę 1000 JAV dolerių, tai 2018 m. rugsėjį, jūsų investicijos būtų išaugę maždaug iki 1 362 000 JAV dolerių.

Taigi, matote, kodėl tiek investuotojai, tiek prekiautojai nori rasti geriausių technologijų bendrovių akcijų ir geriausių technologijų ETF, kad galėtų prekiauti. Žinoma, bandymas surasti kitas FANG akcijas gali užtrukti metus, o gal ir visą gyvenimą (FANG akcijos – tai terminas, kurį sukūrė Džimas Krameris iš CNBC kaip „Facebook", „Apple", „Amazon", „Netflix" ir „Google" akronimą).

Tačiau, jeigu jūs negalite prekiauti FANG ETF arba „Facebook" ETF, „Amazon" ETF ar „Google" ETF, yra kitokių galimybių ieškantiems technologijų ETF prieigos. Pažvelkime į kai kurias galimybes investuoti su „Admiral Markets" „MetaTrader 5" (MT5) prekybos platformoje:

Investavimas į geriausių technologijų ETF

Yra daugybė geriausių technologijų ETF pasirinkimų. Štai keletas pradžiai:

„Technology Select SPDR Fund" ETF (#XLK)

Šis ETF, apimantis įvairias technologijų bendroves, yra vienas populiariausių prekybos būdų technologijų sektoriuje. Jis apima septyniasdešimt penkių bendrovių akcijas, įskaitant tokius šios srities sunkiasvorius kaip „Apple", „Microsoft" ir „Facebook". Tačiau daugiau nei 16 procentų portfelio orientuota į „Apple", tad jis gali labai priklausyti nuo „Apple" akcijų situacijos. Pateikiame pastarųjų metų rezultatų diagramą:

Kaip investuoti į ETF. MetaTrader 5

Šaltinis: „Admiral Markets" „MetaTrader 5" MT5 - #XLK, savaitinio periodo duomenys: nuo 2015 m. birželio 28 d. iki 2018 m. spalio 25 d., sudaryta 2018 m. spalio 25 d., 4.49 val., BST. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja rezultatų ateityje ir nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Iš tikrųjų šis technologijų ETF didelę dalį 2015 metų ir pusę 2016 metų praleido prekybos kanale. Tai tokia rinkos situacija, kai kainos juda tarp dviejų kainų lygių, nes nei pirkėjai, nei pardavėjai nenori prisiimti kontrolės. Kaip mes tai žinome? Pagal prekybos indikatorius. Dvi eilutės aukščiau esančiame grafike yra slankiųjų vidurkių indikatoriai.

Jie padeda nustatyti, ar rinkoje yra vyraujanti tendencija, ar ne. Iš esmės jie apskaičiuoja naudotojo nustatytą ankstesnių uždarymo kainų sumą, kad surastų „vidutinę" šios serijos kainą. Tada tai yra pavaizduojama grafike, tokiame kaip pateiktas aukščiau. Mėlynoji linija yra paprastasis slankusis vidurkis, kurio periodas 20, o raudona linija – paprastasis slankusis vidurkis, kurio periodas 50. Iš esmės šios linijos nubrėžė vidutinę paskutiniųjų dvidešimties ir penkiasdešimties barų kainą.

Tačiau, prekiautojams įdomiausia tada, kai, esant vyraujančiai tendencijai, slankieji vidurkiai sklandžiai kyla aukštyn, ir tai rodo stiprią kilimo tendenciją. Laikotarpyje nuo 2015 metų iki 2016 metų vidurio galite matyti, kad slankieji vidurkiai praktiškai juda į šoną. Tai tik vienas iš naudingų prekybos indikatorių, naudojamų „MetaTrader 5" platformoje.

„iShares PHLX Semiconductor" ETF (#SOXX)

Investavimas į ETF ir ETF fondai

Šaltinis: „Admiral Markets" „MetaTrader 5" MT5 - # SOXX, savaitinio periodo duomenys: nuo 2017 m. vasario 26 d. iki 2018 m. spalio 25 d., sudaryta 2018 m. spalio 25 d., 5.01 val., BST. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja rezultatų ateityje ir nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pirmiau aptartas technologijų ETF aprėpė platų technologijų bendrovių akcijų spektrą, o šis ETF yra daug konkretesnis. Kaip rodo pavadinimo žodis „puslaidininkių" (angl. semiconductor), šis ETF sutelktas į visos kitos programinės įrangos ir interneto techninės įrangos akcijas. Šis ETF apima keletą didžiausių šio sektoriaus įrangos bendrovių, pavyzdžiui, „Nvidia Corp" ir „Intel Corp".

Naudodamiesi palaikymo ir pasipriešinimo lygiais, prekiautojai gali nustatyti, kad 2017 ir 2018 metais konkrečiai šis ETF suformavo simetriško trikampio figūrą. Tai yra konsolidavimo modelis, kuris rodo, kad nei pirkėjai, nei pardavėjai nenori prisiimti rinkos kontrolės ir kad laukia neišvengiamas prasilaužimas. Šiuo konkrečiu atveju kaina pramušė trikampį žemyn.

Investavimas į ETF - ar tai rizikinga?

Investavimas visuomet susijęs su rizika. Tačiau, svarbu žinoti, kad yra tam tikra konkreti rizika, kai omenyje turimas investavimas ETF.

 • Rinkos rizika. ETF yra skirti atkartoti vertybinių popierių, indeksų, biržos aktyvų ar netgi išvestinių finansinių priemonių susitarimų (pavyzdžiui, naftos ateities sandorių) krepšelius. Todėl jūs uždirbsite pelną, kai tam laikas geras, bet patirsite nuostolį, kai rinka kris. Kadangi jūs negalite pakeisti ETF struktūros, kai prekiaujate, jūs neturite kito pasirinkimo, tik sekti ETF rezultatus: ar jie geri, ar blogi – iki tol, kol nuspręsite užbaigti savo investicijas.
 • Pernelyg didelis pasirinkimas. Kadangi ETF sritis toliau auga, taip pat daugėja pasirinkimų, į ką investuoti. Pavyzdžiui, investavimas į biotechnologijų ETF gali atrodyti paprastas. Tačiau, skirtumas tarp geriausio biotechnologijų ETF rezultato ir blogiausio biotechnologijų ETF rezultato pastaraisiais metais buvo daugiau kaip 18 procentų. Taip yra todėl, kad vienam ETF priklauso bendrovė, dirbanti vėžio gydymo srityje, o kitam ETF – bendrovės, teikiančios priemones gyvybės mokslų pramonei.

Indeksų ETF, pavyzdžiui, S&P 500 indekso ETF, yra dažniausiai naudojamos investicijų į ETF sritį formos. Taip yra todėl, kad jų didžiausias likvidumas, ir tai yra geriausia vieta pradėti investuoti pirmą kartą.

Kaip investuoti į ETF - išvados

Investuotas 1000 eurų ilgalaikėje perspektyvoje gali turėti reikšmingą poveikį. Jūs matėte, kaip galima paspartinti pelno augimą, kas mėnesį pridedant papildomų lėšų, jeigu jūsų metinė grąžos norma yra teigiama. Žinoma, visų investicijų esmė yra grąžos norma. Štai kodėl daugelis investuotojų dalyvauja vertybinių popierių rinkoje – pabandyti gauti geresnę grąžos normą, lyginant su tuo, ką gali pasiūlyti įprasta banko taupomoji sąskaita.

Prekyba ETF fondais arba investavimas į ETF leidžia paskirstyti investicijas į įvairius sektorius ir rinkas. Pavyzdžiui, galite surasti geriausią technologijų ETF arba galite pasirinkti labiau specializuotą sritį ir surasti ETF, orientuotą į techninę įrangą arba kibernetinį saugumą. Su „Admiral.Invest" jūs galite investuoti į penkiolikos didžiausių pasaulio biržų akcijas ir ETF. Prekiaudami MT5 platformoje, investuotojai gali naudotis grafikais ir indikatoriais, skirtais ETF įvairių rūšių techninei analizei.

Kaip investuoti į ETF su Admiral Markets

Apie Admiral Markets

Admiral Markets – brokeris, kurio veiklą reguliuoja atitinkamos institucijos, suteikia galimybę naudotis populiariausiomis pasaulyje prekybos platformomis ir prekiauti susitarimais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis bei biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.