76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Skolintų aktyvų pardavimo sandoris arba trumpa pozicija

Skaitymo trukmė: 26 min.

Sužinokite viską, ką reikia žinoti apie skolintų vertybinių popierių pardavimą. Sužinokite, kas tai yra, kaip tai veikia, kodėl turėtumėte pagalvoti apie skolintų aktyvų pardavimą per CFD, kaip sudaryti vertybinių popierių trumpas pozicijas, geriausias akcijas trumpoms pozicijoms ir rinkas, kuriose galite prekiauti trumpomis pozicijomis! Taigi, sudarydami pardavimo sandorius, taip pat galite investuoti į akcijų rinką. Finansų rinkose neišvengiami nuosmukio laikotarpiai. Tad, galite tai išnaudoti, kad užsidirbtumėte pinigų akcijų rinkoje su trumpa pozicija.

„Pirk žemai ir parduok aukštai" - and daugelio prekybos vietų sienų iškalta citata. Kai rinkos kyla, tai gali veikti labai gerai. Jeigu perkate ABC įmonę už 100 USD, o vėliau parduodate už 150 USD, tai jūsų 50 USD pelnas minus visi komisiniai ar palūkanos. Tačiau kas vyksta, kai rinka nekyla? O kas atsitiks, jeigu rinka smuks? Jeigu nusipirkote ABC įmonę, galite prarasti savo pinigus. Tačiau visada atsiras prekiautojų, sudarančių trumpas pozicijas. Dėl tokių trumpų pozicijų jie uždirbs pinigų, kol rinka judės jiems palankiai.

Skolintų aktyvų pardavimo sandoris arba trumpa pozicija

Kas yra trumpa pozicija?

Trumpa pozicija - tai finansinės priemonės, kurios jūs fiziškai neturite ir nevaldote, pardavimas rinkoje. Trumpos pozicijos suteikia galimybę spekuliuoti finansų rinkoje, kainoms krentant, tai yra suteikia prekiautojams galimybę užsidirbti pinigų, mažėjant finansinio aktyvo kainoms. Trumposios pozicijos taip pat naudojamos apsidraudimui laikinais rinkos nuosmukio laikotarpiais.

Trumpa pozicija - tai skolintų aktyvų pardavimo sandoris. Finansų rinkose investuotojai ir vertybinių popierių rinkos operatoriai dažnai vartoja - Short Selling (arba short pozicija) - anglišką pavadinimą, kalbėdami apie tai, o, kaip žinia, anglų yra pagrindinė finansinių rinkų kalba.

Taigi, kai profesionalus investuotojas paskelbia, kad yra pardavėjas arba trumpoje pozicijoje, tai reiškia, kad jis spekuliuoja rinkos kainų mažėjimu. Trumpa pozicija apima spekuliavimą dėl finansinio aktyvo vertės sumažėjimo, atvirkščiai pirkimui, kai spekuliuojama kainos padidėjimu.

Trumpų pozicijų pradžia - dar įprastinėje aktyvų sąskaitoje, kai buvo spekuliuojama tokiais aktyvais kaip akcijos ar obligacijos. Šiais laikais vertybinių popierių sąskaitoje trumpos pozicijos yra apribotos, jos turi prasmę išvestiniams produktams, tokiems kaip CFD. Tiesą sakant, prekiautojai greitai suprato, kad išvestinės priemonės labiau tinka trumpoms pozicijoms nei tradiciniai aktyvai.

Ar galime laimėti su trumpa pozicija?

Ar tikrai galime užsidirbti pinigų rinkoje parduodami aktyvus? TAIP!

Lygiai taip, kaip galima užsidirbti pinigų rinkoje perkant akcijas, visiškai įmanoma užsidirbti pinigų naudojant trumpas pozicijas. Finansų rinkos veikia pagal du paprastus principus:

 • Pasiūlos ir paklausos dėsnis
 • Vieniems nelaimė - kitiems laimė

Finansų rinkos yra nulinės sumos žaidimas. Visas prekiautojų pelnas atitinka kitų prekiautojų patirtus nuostolius. Trumpųjų pozicijų principas yra uždirbti pinigų per finansines krizes arba finansų rinkų korekcijas.

Kai jūs atidarote trumpą poziciją ir uždirbate pinigų, kitas prekiautojas, kuris toje pačioje rinkoje kaip ir jūs buvo sudaręs pirkimo sandorį, praranda savo pinigus. Kadangi akcijų rinkos yra cikliškos, jos nuolat tai kyla, tai krenta. Tad prekiautojas-pardavėjas turi galimybę užsidirbti pinigų korekcijų ir krizių metu.

Jeigu matėte, filmas „Big Short" kaip tik ir parodo, kaip prekiautojai sukaupia turtus 2008 metų krizės laikotarpiu, nes jie tikėjosi spekuliacinio JAV nekilnojamojo turto burbulo sprogimo.

Galite sudaryti šių priemonių trumpas pozicijas:

Galite parduoti beveik visus aktyvus! CFD dėka galite parduoti tūkstančius finansinių priemonių, kuriomis prekiaujama 7 rinkose! Išbandykite trumpas pozicijas „Admiral Markets" demonstracinėje sąskaitoje. Trumpomis pozicijomis spekuliuoti galite visose mūsų prekybos sąskaitose:

Kada rinkoje sudaryti trumpą poziciją

 1. Per akcijų rinkos krizę
 2. Verslo skandalo metu
 3. Tuo atveju, kai skelbiami rezultatai ir (arba) publikacijos yra nuviliančios

Niekas negali užtikrintai numatyti ateities! Tačiau yra scenarijų, kuriems esant, ypač tinka trumpa pozicija.

Trumpos pozicijos per akcijų rinkos krizę

Ar prisimenate 2008 m. finansinę krizę? O 2000 m. technologijų burbulą? Finansų rinkos yra cikliškos. Ekonomistai ekonominio ciklo trukmę vertina nuo 8 iki 10 metų. Kapitalizmo istorijoje ši trukmė yra stebėtinai tiksli - nuo XIX amžiaus pradžios iki šių dienų. Juk pastebite 8 metų laikotarpį nuo technologijų burbulo sprogimo ir hipotekinių paskolų krizės 2008 m.?

Verslo ciklai gali būti gera analizės pradžia, padėsianti numatyti akcijų rinkos krizes. Tačiau to nepakanka! Turėsite atlikti analizę pagal savo strategiją.

Trumpos pozicijos verslo skandalo metu

Šis scenarijus kartojasi dažniau nei finansinės krizės. Kita vertus, turi atidžiai sekti ekonomikos naujienas. Ar prisimenate „Volkswagen" 2015 m. dyzelino išmetimo skandalą?

Trumpos pozicijos verslo skandalo metu

Šaltinis: „Admiral MetaTrader 5 Supreme Edition", VOW CFD, mėnesinis grafikas, 2019 m. rugpjūčio 19 d.

Geltonai paryškinta vieta nurodo kelis mėnesius, per kuriuos, paaiškėjus dyzelino išmetimo problemoms, „Volkswagen" akcijų kaina krito. Šis sumažėjimas nutraukė Vokietijos akcijų rinkos kilimą per pastaruosius trejus metus.

Tinkamos platformos ir tinkamo produkto pasiūla rinkoje ypač naudinga atliekant tokio tipo analizę, atsižvelgiant į jūsų taikomą strategiją!

Trumpos pozicijos, skelbiant nuviliančius rezultatus ir (arba) publikacijas

Kiekvieną ketvirtį viešai parduodamos įmonės skelbia savo pelną. Analitikai pateikia numatomus finansinius duomenis. Jeigu įmonė neatitiks šių vertinimų, kai kurie prekiautojai parduos savo akcijas, o kiti atidarys naujas trumpalaikio pardavimo pozicijas. Po daugybės blogų rezultatų arba tuo atveju, kai rezultatai buvo toli nuo lūkesčių, įmonės akcijos gali pradėti mažėti.

Trumpa pozicija arba short pozicija skelbiant nuviliančius rezultatusŠaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition", „Alphabet" („Google") H4 grafikas, 2019 m. gegužės 13 d.

Pateiktame paveikslėlyje pavaizduotas „Alphabet" bendrovės, valdančios pasaulinę interneto milžinę „Google", akcijų grafikas.

Nuo 2019 m. pradžios kilusios akcijų kainos staiga nukrito po to, kai buvo paskelbti nuviliantys 2019 m. pirmojo ketvirčio rezultatai. Šis nusivylimas, susijęs su publikacijomis, lėmė, kad akcijos nukrito beveik 10 % per vieną sesiją ir daugiau kaip 13 %, jeigu pažvelgtume į žemiausią 2019 m. gegužės 10 d., penktadienio, tašką.

Galimybė dalyvauti, rinkoms kylant ir krentas, prekiautojus pastato į unikalią poziciją rinkoje. Kartais prekiautojai nori prekiauti, kai visa rinka nusmukusi, o ne tik atskiros akcijos. Tai dar vienas indeksų CFD, pavyzdžiui, CAC40 CFD, DAX30 CFD ar Dow Jones 30 CFD, trumpų pozicijų pranašumas!

Kaip veikia trumpa pozicija

 1. Prekiautojas skolinasi iš savo brokerio
 2. Prekiautojas parduoda aktyvą, tikėdamasis, kad kris jo kaina
 3. Norėdamas uždaryti savo trumpą pozicijas, prekiautojas išperka aktyvą
 4. Investuotojas uždirbą skirtumą tarp pardavimo kainos ir pirkimo kainos
 5. Brokeris atgauna tai, ką prekiautojas skolinosi

Pardavimo operacija atliekama keliais etapais. Tačiau prekiautojui operacija yra tokia pati kaip ir pirkimo atveju, išskyrus tai, kad jis paspaudžia mygtuką Parduoti, o ne mygtuką Pirkti.

Kita vertus, interneto brokeriui, norint sudaryti trumpą poziciją arba pardavimo sandorį, reikia atlikti daugiau tarpinių veiksmų apdorojant ir vykdant tokį pavedimą nei perkant. Dėl papildomų veiksmų, reikalingų trumpos pozicijos atveju, pardavimo sandorio vykdymas yra sudėtingesnis ir užima daugiau laiko. Tačiau dėl naujų technologijų ir IT tobulėjimo, interneto brokeriai trumpas pozicijas dabar gali įgyvendinti beveik akimirksniu - per tą patį laikotarpį kaip ir pirkimo įsakymus.

Siekdamas savo klientams užtikrinti vieną geriausių įsakymų vykdymą, „Admiral Markets" įgyvendino griežtą įsakymų vykdymo kokybės politiką, kad jūsų įsakymai būtų atliekami greitai ir už geriausią kainą.

Trumpa poszicija su patikimu brokeriu

Trumpos pozicijos matematinė formulė

(Pardavimo kaina - Pirkimo kaina) x Vertybinių popierių skaičius - Sandorio kaina

 • Pardavimo kaina = kaina, kuria prekiautojas parduoda vertybinius popierius
 • Pirkimo kaina = kaina, kuria prekiautojas išperka parduodamus vertybinius popierius
 • Vertybinių popierių skaičius = prekiautojo parduotų vertybinių popierių skaičius
 • Sandorio kaina = brokerio komisinis mokestis

Šios formulės rezultatas:

 1. Teigiamas: prekiautojas uždirbo gryną pelną
 2. Neigiamas: prekiautojas patyrė grynųjų nuostolių.

Trumpos pozicijos matematinė formulė yra gana paprasta. Pagal nutylėjimą internetiniai brokeriai visada rodo grynąjį pelną arba nuostolius prekybos platformose. Tai yra, komisinis mokestis, kurį prekiautojas turi sumokėti už skolintų vertybinių popierių pardavimą, jau yra atskaityti. Kuo mažesnė jūsų akcijų atpirkimo kaina, palyginti su pardavimo kaina, tuo daugiau pinigų uždirbsite.

Kaip MT4 platformoje sudaryti trumpą poziciją

 • Prisijunkite prie savo MT4 prekybos sąskaitos
 • Atidarykite prekybos priemonės grafiką
 • Spauskite „Naujas įsakymas"
 • Įveskite parduodamų vienetų skaičių
 • Spauskite „Parduoti"

Pardavimo sandorį galite sudaryti paprastai ir greitai. Tiesiog atlikite tuos pačius veiksmus, kaip ir pirkdami aktyvą, išskyrus tai, kad, pabaigoje, užbaigdami šią operaciją, spauskite mygtuką „Parduoti", o ne „Pirkti".

Kaip MT5 platformoje sudaryti trumpą poziciją

 • Prisijunkite prie savo MT5 prekybos sąskaitos
 • Atidarykite prekybos priemonės grafiką
 • Spauskite „Naujas įsakymas"
 • Įveskite parduodamų vienetų skaičių
 • Spauskite „Parduoti"

Procedūra yra beveik tokia pati kaip ir „MetaTrader 4"!

Kaip „MetaTrader Supreme Edition" sudaryti trumpą poziciją

 • Prisijunkite prie savo prekybos sąskaitos
 • Įtraukite „Mini Terminal" į savo prekybos priemonės grafiką
 • Skiltyje „Lotų dydžio apskaičiavimas" įrašykite punktų skaičių, atitinkantį jūsų „Stop Loss", ir eurais riziką, kurią esate pasirengę prisiimti
 • Tada spauskite „Nustatyti lotus"
 • Dabar galite suaktyvinti pardavimo įsakymą rinkoje, spausdami mygtuką „Parduoti" arba atidėdami įsakymą, naudodami raudoną vertikalų stulpelį, esantį kairėje nuo „Mini Terminal".

Trumpa pozicija su MTSE

Trumpos pozicijos pavyzdys

Tarkime, kad prekiautojas sudarė trumpą poziciją - 100 bendrovės ABC akcijų pardavė po 20 USD už akciją. Praėjus tam tikram laikui, akcijos nukrito iki 10 USD, o prekiautojas nusprendžia iš naujo pirkti akcijas. Prekybos pelnas būtų 1000 USD: [(20 USD – 10 USD) x 100 akcijų] minus visi komisiniai mokesčiai ir palūkanos.

Tačiau, kas nutiks, jeigu akcijos pakils, kai prekiautojas sudaro trumpą poziciją? Tarkime, kad ABC įmonės akcijų kaina pakilo 50 USD už akciją, o prekiautojas nusprendė sumažinti nuostolius. Tokiu atveju nuostoliai būtų 3000 USD [(50 USD – 10 USD) x 100], be komisinių mokesčių ir palūkanų, kuriuos turi sumokėti už šias pozicijas.

Kaip matote, nuostoliai yra didesni nei visas investuotas kapitalas. Tai yra didžiausia skolintų vertybinių popierių pardavimo rizika - neapibrėžtas nuostolis. Kadangi akcijų kainai viršutinės ribos nėra, teoriškai maksimalus trumpų ;pozicijų nuostolis yra begalinis.

Trumpos pozicijos galimos rizikos rūšys

 • Turimo kapitalo praradimas
 • Potencialiai neriboti galimi nuostoliai
 • Kotiruočių sustabdymas

Kapitalo praradimo rizika dėl trumpos pozicijos

Kaip ir bet kurios kitos investicijos į rinkas atveju, taip ir su trumpomis pozicijomis egzistuoja tam tikra rizika. Iš tiesų, kaip ir su bet kuria kita investicija, atidarę trumpą poziciją, rizikuojate, kad rinka pasisuks ne jūsų naudai. Jeigu turite akcijų atvirą trumpą poziciją ir tų akcijų kaina pakyla, jūs fiksuosite nuostolį, kai uždarysite savo nuostolingą poziciją.

Su trumpa pozicija galimi nuostoliai potencialiai neriboti

Teoriškai neribotų galimų nuostolių dėl trumpos pozicijos rizika kyla tiesiogiai iš ankstesnio punkto. Kai perkate akcijų biržoje, praradimo rizika apsiriboja vertybinio popieriaus verte. Jeigu akcijų kaina pasiekia 0 eurų, jūs praradote sumą, kurią sumokėjote įsigydami tas akcijas.

Kita vertus, jeigu jūs parduodate akcijas, jūsų nuostolių suma bus įvertinta pagal padidėjusią tų akcijų kainą. Jeigu jūsų akcijų kaina padidėja 50 eurį, jūs prarasite 50 eurų. Rizika čia paprasta: akcijų kainų kilimui teoriškai nėra ribų. Taigi galimi nuostoliai teoriškai yra neriboti.

Kotiruočių sustabdymo rizika trumpoje pozicijoje

Didžiausią rizika dėl trumpų pozicijų - kad bus sustabdytos jūsų parduoto aktyvo kotiruotės.

Kai sudarote trumpą poziciją, pirmiausia, parduodate tai, ką pasiskolinote. Tik tada, kai perkate, uždarydami trumpą poziciją, išmokate galimą pelną. Problema ta, kad vertybinių popierių birža gali sustabdyti jūsų vertybinių popierių sąrašą.

Taigi, jeigu vertybinių popierių birža mano, kad akcijos per greitai nukrito, ji gali sustabdyti akcijų įtraukimą į biržos prekybos sąrašą. Tokiu atveju jūs negalite uždaryti savo pozicijos, kad pasiimtumėte grynąjį pelną, ir negalite grąžinti skolintų vertybinių popierių tol, kol rinka uždaryta. Turėsite palaukti, kol vėl bus atidarytos kotiruotės, ir taip rizikuosite, kad susiformuos jums nenaudingas kainų trūkis.

Trumpos pozicijos spaudimas

Spaudimas vertybinių popierių rinkoje įvyksta tada, kai akcijų kainos smarkiai ir greitai krenta, paskelbus neigiamą informaciją. Grafiškai tai dažnai įvyksta po to, kai pramušamas palaikymas arba apsisukimo figūra. Nuovokūs investuotojai labai greitai pasinaudoja šiuo nuosmukiu, kad sugrįžtų į pirkimus, ir kainas pastumia dar aukščiau. Jie mano, kad nauja sumažėjusi turto vertė tapo patraukli ir pirks masiškai.

Kainos staigiai grįžta, o tai pritraukia nuostolius. Šį poveikį sustiprina likvidumas ir pirkimo įsakymų antplūdis, be jokių pardavimų, nes visi nori pirkti. Užuot rizikavęs labai dideliais nuostoliais, trumpasis pardavėjas mieliau išpirks savo poziciją.

„Volkswagen" trumpos pozicijos ir didžiausias visų laikų spaudimas

2008 m. dėl netiesioginio paskolų krizės poveikio nukentėjo taip pat ir automobilių sektorius. Rizikos draudimo fondai ir spekuliantai siekė nusitaikė į krentančias šio sektoriaus akcijas. „Volkswagen" buvo idealus taikinys žemyn nukreiptoms pozicijoms.

„Volkswagen" trumpa pozicija

Šaltinis „Admiral Markets MetaTrader 5", „Volkswagen", 2008 m. rugpjūčio mėn.-2009 m. sausio mėn savaitinis grafikas

Nuo 2008 m. spalio 17–24 d. „Volkswagen" akcijos krito daugiau kaip 50 %. Per kitas dvi prekybos dienas (2008 m. spalio 27 ir 28 d.) jos staiga išaugo, eksponentiškai padidėdamos 400 %!

Tai galima paaiškinti „Porsche" dalies sustiprėjimu nuo 35 iki 42,6 % ir pasirinkimo sandorių išlaikymu iki 31,5 %. Taigi „Porsche" sudarė 74,1 %. Žemutinė Saksonija, viena iš Vokietijos žemių, norėdama išlaikyti savo aktyvus, išlaikė tik 6 % turimų akcijų.

Kai spekuliantai išgirdo apie šią naujieną ir pamatė, kad jų meškų scenarijus jiems jau nepalankus, jie suskubo pirkti akcijas, kad apribotų savo nuostolius. Tačiau kadangi rinkoje buvo nedaug akcijų, tai sukėlė didžiausią trumpų pozicijų spaudimą istorijoje.

Neatmetant emocinio aspekto, kuris neigiamai veikia trumpų pozicijų savininkus, tai vis tik yra laikinas kelių dienų fenomenas. Dažniausiai jis nesukelia reikšmingų padarinių pagrindinės rinkos tendencijos atžvilgiu.

Kaip apsisaugoti nuo rizikos, sudarius trumpą poziciją

 • Atidarydami trumpą poziciją, nustatykite Stop Loss
 • Naudokite apsaugos nuo didelio kainų kintamumo įrankius
 • Pasirinkite brokerį, taikantį apsaugą nuo neigiamo balanso

Trumpos pozicijos gali būti rizikingos, tačiau yra 3 paprasti būdai, kaip apsisaugoti nuo galimų trumpų pozicijų nesėkmių.

Stop Loss nustatymas yra paprasčiausias būdas apsisaugoti. Tai leidžia iš anksto apibrėžti maksimalių nuostolių, kuriuos galite toleruoti savo trumpoje pozicijoje, riziką. Stop Loss yra naudinga priemonė, kurią reikia sistemingai naudoti, bet ji neapsaugo nuo praslydimo ir rinkos trūkių pavojaus.

„Admiral Markets", siekdama apriboti praslydimų ir didelio kainų kintamumo riziką, siūlo jums apsaugančių priemonių rinkinį. Tokiu būdu galite padidinti apsaugą dėl savo trumpųjų pozicijų rizikos. Be to, siekdama kuo geriau apsaugoti savo klientus, „Admiral Markets" taip pat įdiegė apsaugos nuo neigiamo balanso politiką. Net jeigu jūsų sąskaita taps neigiama, ji automatiškai bus vel nustatyta į 0 EUR. Jūs nerizikuosite prarasti daugiau nei jūsų pradinis kapitalas.

Trumpa pozicija. Prekybos sąlygos

Trumpa pozicija ir dividendai

Pardavėjai negali gauti dividendų už vertybinius popierius, kurių pozicijas jie turi atidarę. Tai nėra kažkokia rizika, tai tiesiog logiška pasekmė. Kai sudaryta trumpa akcijų pozicija, pardavėjas negauna jokios naudos iš dividendų vien dėl to, kad jis paprasčiausiai neturi akcijų, o tik skolinasi jas iš savo brokerio. Dividendus išmoka skolintojas, kuris yra tikrasis akcijų savininkas.

Trumpa pozicija ir sverto efektas

Sudarant trumpą poziciją, galima pasinaudoti svertu, kaip ir CFD pirkimo pozicijų atveju. Pagal savo mechanizmą trumpa pozicija netiesiogiai apima sverto naudojimą, nes mes parduodame aktyvus, kurių neturime, tai yra tikimės sukurti pelno iš kapitalo, kurio mes neturime. Nors faktiškai investuojantis prekiautojas galės parduoti aktyvus, kurių vertė lygi kapitalui, kurį jis laiko savo prekybos sąskaitoje.

Pasinaudoti svertu rinkoje yra visiškai įmanoma, užtenka atidaryti pozicijas su finansiniais produktais, siūlančiais svertą. Jeigu finansinis svertas yra ribotas ir yra griežtai suvaržytas tradicinių priemonių, pavyzdžiui, akcijų, atvejais, CFD suteikia jums galimybę pasinaudoti svertu ir netgi tam tikru mastu jį pritaikyti pagal savo poreikius, tad jūs iš tikrųjų galite pasinaudoti daugelio aktyvų trumpomis pozicijomis, netgi turėdami ir kuklų kapitalą.

Svertas padeda padidinti rinkos pozicijas ir per brokerį investuoti daugiau nei jūs turite kapitalo. Tai yra pranašumas, nes galimas pelnas taip pat padidės, tačiau ir rizika - galimi nuostoliai - atitinkamai išaugs. Taip pat galite pasinaudoti svertu, kad padidintumėte savo diversifikaciją rinkose, turėdami tą patį kapitalo dydį.

Trumpa pozicija ir rinkos galimybės

Jeigu verstume žodį „krizė" iš kinų kalba, jo negalėtume tiesiogiai išversti. Iš tikrųjų, jis reiškia ir finansinę krizę, ir galimybę! Štai kodėl jis puikiai tinka finansų rinkoms. Bet kuri krizė suteikia naujų galimybių. Yra du būdai, kaip pasinaudoti galimybėmis rinkoje krizės metu:

 1. Pasinaudokite rinkos nuosmukiu su trumpomis pozicijomis
 2. Pasinaudokite naujomis kainomis, kad galėtumėte nusipirkti didelio potencialo aktyvus atitinkamomis kainomis

Kas uždirba pinigus iš trumpos pozicijos

 • Rizikos draudimo fondai
 • Investicinė bankininkystė
 • Profesionalūs prekiautojai

Rizikos draudimo fondai yra rinkos dalyviai, kurie uždirba daugiausia pinigų iš trumpų pozicijų. Iš tikrųjų šie rizikos draudimo fondai paprastai specializuojasi investavimo strategijose, būdingose tam tikroms rinkos sąlygoms. 2 populiariausios finansinių institucijų strategijos:

 • Ilgų-trumpų pozicijų strategija
 • Tik trumpų pozicijų strategija

Taikant ilgų-trumpų pozicijų strategiją, siekiama įsitvirtinti tiek kylančiose, tiek besileidžiančios rinkose, kad apsidraustų ir pasinaudotų rinkose besikeičiančiais bulių ir meškų ciklais. Tik trumpų pozicijų strategiją sudaro tik trumpų pozicijų laikymas, susitelkiant tik į tik pervertintas arba krizines rinkas.

Investiciniai bankai taip pat aktyviai naudoja trumpas pozicijas, nors apimties prasme jie yra mažiau svarbūs nei rizikos draudimo fondai. Investiciniai bankai trumpas pozicijas pirmiausia naudoja apsidraudimo tikslais, kad apsaugotų savo klientų turtą, ir rečiau - spekuliuodami.

Profesionalūs prekiautojai - paprastai, tai prekiautojai iš įvairių finansų institucijų, kurie pradeda investuoti patys. Nors jie yra vieni mažiausių rinkos dalyvių pagal portfelių dydį ir atviras pozicijas, vis dėlto jie yra vieni aktyviausių! Iš tiesų, jie dažnai investuoja laikydamiesi skalpavimo ir dienos prekybos principų, dėl to jie kasdien atidaro daug trumpų pozicijų, naudodamiesi rinkos galimybėmis.

trumpa pozicija arba short pozicija

Trumpos pozicijos istorija

Trumpų pozicijų istorija prasidėjo, kuriant organizuotas rinkas, pradedant akcijų rinka. Rinkoms siūlant įvairesnius finansinius produktus, trumpų pozicijų taikymas taip pat išsiplėtė kiekvienam aktyvui.

Pirmoji žinoma trumpa pozicija - 1609 m.

Pirmoji trumpa pozicija, kurią mes atsekėme, siekia daugiau nei 4 amžius - 1609 metus! Isaacas Le Maire tuo metu buvo vienas pagrindinių Nyderlandų Rytų Indijos bendrovės akcininkų. Kadangi 1600 ir 1604 m. Prancūzijoje buvo įsteigtos dar dvi Rytų Indijos bendrovės, Isaacas Le Maire numatė, kad Nyderlandų Rytų Indijos bendrovės veikla sumažės.

Jis nusprendė parduoti bendrovės akcijas, bet jis pardavė daugiau nei jam priklausė, ir turėjo atiduoti akcijas, kurių pats net neturėjo, vertybinius popierius privalėjo pateikti laikotarpyje nuo 1 iki 2 metų! Tai ir buvo pirma istorijoje žinoma trumpa pozicija, kurios taikymas greitai išaugo.

Pirmasis investicinis fondas, skirtas integruoti trumpų pozicijų strategiją

Būtent 1949 m. finansininkas Alfredas Winslow Jones sukūrė pirmąjį rizikos draudimo fondą - spekuliacinį investicinį fondą, naudojantį ilgų-trumpų pozicijų strategiją. Naujoji strategija reiškė pirkti bendrovių akcijas, kurios, kaip buvo manoma, kainuos daugiau, ir parduoti bendrovių akcijas, kurios, kaip buvo manoma, buvo pervertintos arba patiria sunkumų.

Ši nauja strategija buvo plačiai pritaikyta visame pasaulyje investiciniuose fonduose. Nuo 2000 m. kiekvienais metais nuo 25 % iki 35 % investicinių fondų veikia pagal ilgų-trumpų strategiją.

Georges Soros ir britų svaro trumpa pozicija

Georges Sorosas yra vienas didžiausių prekiautojų istorijoje. Savo reputaciją ir likimą jis sukūrė trumpų pozicijų dėka!

Iš tikrųjų 1992 m. George Soros numatė Britanijos svaro (Jungtinės Karalystės valiuta) krizę. Tada jis nusprendė finansų rinkose masiškai atidaryti Britanijos svaro trumpas pozicijas. Neigiamas ekonominis kontekstas, susijęs su Jungtinės Karalystės valiutos ateitimi, ir Anglijos centrinio banko sprendimas devalvuoti savo valiutą suteikė tam pagrindą.

Dėl savo trumpų pozicijų Georges Soros per vieną naktį uždirbo 1,1 milijardo dolerių ir reputaciją vyro, kuris susprogdino Anglijos banką.

Vėliau jis vėl pasižymėjo finansų rinkose numatydamas dešimtojo dešimtmečio Japonijos akcijų rinkos krizę ir, sudarydamas trumpas pozicijas, jis vėl pasinaudojo rinkų nuosmukiu.

Pardavimo arba trumpų pozicijų strategijos

Trumpų pozicijų prekybos strategijos iš esmės yra spekuliacinės strategijos trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu. Maksimalus trumpų pozicijų strategijos pelnas yra lygus aktyvo kainai pardavimo įsakymo vykdymo metu.

Trumpa pozicija reikalauja geros analizės ir tinkamo laiko. Trumpų pozicijų strategijos pagrindas yra žinoti rinką, kuria norite prekiauti, ir gana ilgą laiką atidžiai ją stebėti.

Trumpų pozicijų padengimo strategija

Investiciniuose bankuose trumpų pozicijų naudojimas labiausiai paplitęs siekiant apsidrausti. Iš tikrųjų ilgalaikis investuotojas gali naudoti trumpą poziciją, kad apribotų nuostolius rinkos korekcijos metu, nesvarbu, ar tai būtų laikinas korekcinis judėjimas, ar reikšmingas nuosmukis.

Šios paprastos strategijos esmė - atidaryti tokio pat dydžio atitinkamo arba susijusios aktyvo trumpą poziciją, kokia jau yra atidaryta ilga pozicija. Prekiautojas gali pasinaudoti laikinu rinkos nuosmukiu, kad gautų papildomų pajamų, išlaikydamas savo pradinę pirkimo poziciją.

Rinkos nuosmukio atveju jis galės išeiti iš savo ilgosios pozicijos, kol ji neužsidarė su nuostoliu, ir išlaikyti savo trumpą poziciją iki nuosmukio pabaigos.

DAX30 CFD trumpų pozicijų strategija

Paprasta DAX 30 trumpų pozicijų prekybos strategija yra stebėti ekonominį kalendorių ir ypač ZEW pasitikėjimo indeksą.

DAX30 indeksas paprastai gerai reaguoja į ZEW indekso paskelbimą. Jeigu paskelbta indekso vertė yra mažesnė nei prognozuota, galite tikėtis DAX30 kainų mažėjimo ir trumpų pozicijų.

Trumpos pozicijos akcijų rinkoje gali duoti labai didelę naudą. Ekonominės krizės laikotarpiais - tai, tikriausiai, prekybos strategija, užtikrinanti didžiausią pelno tikimybę.

DAX30 trumpa pozicija

Trumpų pozicijų techninė analizė

Viena iš labiausiai paplitusių trumpų pozicijų strategijų, naudojant techninę analizę, yra įeiti į rinką po to, kai kylančioje tendencijoje patvirtinamas meškų pramušimas.

Antroji trumpų pozicijų strategija yra nustatyti žemyn nukreiptą figūrą, pavyzdžiui, pečių-galvos pečius, kylantį trikampį arba dvigubą viršūnę. Norėdami padidinti savo pelno galimybes, galite suderinti bulių linijos meškų pramušimą ir patvirtinančią apsisukimo figūrą.

Trečioji trumpų pozicijų strategija yra žaisti kainų skirtumais, naudojant slankiuosius vidurkius arba jų susikirtimą žemyn. Pavyzdžiui, jūs naudojate 50 ir 200 periodų slankiuosius vidurkius (MA50 ir MA200).

 • Jeigu MA200 > MA50, tendencija yra meškų, MA200 yra pasipriešinimas. Trumpa pozicija MA200 atžvilgiu būtų galimybė tikėtis gilesnio aktyvo nuosmukio.
 • Jeigu MA50 > MA200, tendencija yra bulių, MA200 yra palaikymas. Trumpa pozicija, kainai pramušus MA50, būtų galimybė nusitaikyti į MA200 tikslą, neabejojant bulių tendencija.

Trumpų pozicijų apribojimai

Nuo 2012 m. lapkričio mėn. Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija (angl. trump. ESMA) peržiūrėjo trumpų pozicijų naudojimą Europos lygiu, kad būtų išvengta piktnaudžiavimo rinka. Nustatyti laikini draudimai yra skirti apsaugoti įmones ekonominio neapibrėžtumo atvejais - tai yra spekuliantų, galinčių parduoti vertybinius popierius, aukas.

Pavyzdžiui, DSS (Deferred Settlement Service) ir ESP (Equity Savings Plan) trumpos pozicijos yra ne visada įmanomos, todėl CFD - be reguliavimo apribojimų - išlieka vienu iš geriausių būdų sudaryti trumpas pozicijas rinkoje.

Siekdamos sušvelninti riziką, kurią trumpos pozicijos sukuria įmonėms, finansų rinkų institucijos priėmė griežtas taisykles. Pagrindinė apsaugos nuo trumpų pozicijų spekuliantų taisyklė taikoma brokeriams ir finansiniams tarpininkams, vykdantiems sandorius tarp prekiautojo, kuris skolinasi aktyvus, ir skolintojo, kuris skolina savo aktyvus prekiautojui. Reguliuojančios institucijos reikalauja, kad brokeriai patys turėtų tam tikrą dalį skolinamų aktyvų.

Pavyzdžiui, jeigu prekiautojas nori parduoti 100 „Total SA" akcijų, gali būti reikalaujama, kad brokeris, veikiantis kaip tarpininkas, turėtų ne mažiau kaip 70 % vertybinių popierių, tai yra 70 „Total SA" akcijų.

Antroji reguliavimo institucijų naudojama apsaugos taisyklė yra įpareigojimas paskelbti portfelyje esančias trumpas pozicijas. Jeigu parduodate daugiau nei tam tikrą procentą bendrovės akcijų, turite pranešti reguliuojančiai institucijai ir paviešinti savo pozicijas.

Paskutinė reguliavimo institucijų nustatyta taisyklė yra pareiga skolintis vertybinius popierius iš anksto. Nebegalima vykdyti „Naked Short Selling".

Naked Short Sale" - kai prekiautojas parduoda vertybinius popierius, kurių dar nepasiskolino, jis juos pasiskolins paskutinę akimirką, kad galėtų vertybinius popierius pateiktų pirkėjui. Tokia sistema leidžia prekiautojui, sudarančiam trumpą poziciją, kiek įmanoma sumažinti savo riziką ir perkelti ją kitomis sandorio šalims.

Daugelio finansų rinkų ekspertų teigimu, Naked Short Sale iškreipia finansų rinkų elgesį. Iš tikrųjų tai atgraso ilgalaikius investuotojus, kurie naudojasi akcijų nuosavybės teikiama nauda. Kai kurie kritikai mano, kad tai būdas manipuliuoti akcijų kainomis, kad būtų galima gauti naudos iš kainų nuosmukio. Nepaisant to, tai įrodyti yra sunku.

Kad būtų apribotas galimas piktnaudžiavimas, dabar beveik visos reguliuojančios institucijos yra uždraudę šią praktiką. Kita vertus, klasikinės trumpos pozicijos, nors ir su kai kuriais apribojimas, išlieka visiškai teisėtos ir leidžiamos

Paprastai trumpų pozicijų draudimai arba apribojimai yra skirti apsaugoti įmones ir užkirsti kelią nesąžiningų spekuliantų piktnaudžiavimui. Trumpų pozicijų draudimą arba apribojimą galima pateisinti dviem pagrindinėmis priežastimis:

 1. Draudimas dėl ekonominių priežasčių
 2. Draudimas dėl teisinių priežasčių

Draudimas dėl ekonominių priežasčių

Kai per daug spekuliantų vienu metu akcijų rinkoje sudaro trumpas pozicijas, rinkos kainos gali smarkiai smukti. Investuotojams, ieškantiems ilgalaikių investicijų, gali kilti įtarimų dėl šių akcijų. Investuotojai gali nuspręsti perparduoti savo akcijas, o tai dar labiau sustiprina šių akcijų meškų tendenciją.

Šis sniego gniūžtės efektas gali sužlugdyti bendrovės akcijų rinkos vertę, kai kainos yra sumažintos. Suinteresuota įmonė susidurs su realiomis problemomis: gali nebegauti paskolų finansuoti savo veiklą, jos tiekėjai gali atsisakyti jos mokėjimo pavedimų, bijodami, kad jiems nebus sumokėta...

Rizika ta, kad ekonomiškai perspektyvios ir darbo vietas kuriančios įmonės bankrutuoja arba patiria didelių sunkumų be jokio pateisinimo, vien tik todėl, kad jų pavadinimas vienu metu patraukė per daug pardavėjų.

Draudimas dėl teisinių priežasčių

Tai draudimas sudaryti vienos įmonės arba kelių įmonių akcijų trumpas pozicijas, siekiant užtikrinti tinkamą rinkos veikimą ir užkirsti kelią nesąžiningų spekuliantų nusižengimams. Pagrindinis galimas nusižengimas susijęs su manipuliavimo trumpų pozicijų kaina rizika. Ši operacija atliekama trimis etapais:

 • Pasirenkamas aktyvas, kurio kintamumas yra didelis ir kyla tam tikrų klausimų
 • Paskleidžiami nerimą keliantys ir rinką neigiamai veikiantys gandai
 • Sudaromos didelių apimčių trumpos pozicijos

Šiuo atveju spekuliantas pasinaudoja rinkos baimėmis, siekdamas sukurti savaiminį efektą, tai yra sudarydamas sąlygas, skatinančias pardavėjo paniką dėl turimo aktyvo, ir sužadina judėjimą didelės apimties trumpomis pozicijomis. Kiti rinkos dalyviai tada panikuoja, greitai parduoda savo aktyvą, bijodami aktyvo smukimo, o sukčiai uždirba daug pinigų.

Toks manipuliavimas gali slėpti 2 priežastis:

 1. Greitai uždirbti daug pinigų, smukdant akcijų rinką
 2. Perimti parduodamos bendrovės kontrolę, naudojantis mažomis kainomis, nes akcijos smarkiai atpigo

Skolintų vertybinių popierių pardavimas arba trumpos pozicijos kelia tam tikras diskusijas ne tik finansų bendruomenėje, bet ir tarp ekonomistų bei politiniuose sluoksniuose. Pagrindinis pateikiamas argumentas yra trumpų pozicijų socialinis aspektas ir jo padariniai ekonomikai.

Visų pirma, tai sunkumai, su kuriais susiduria įmonės dėl daugybės jų akcijų trumpų pozicijų, ir pasekmės jų darbuotojams (socialiniai planai, masiniai atleidimai), kuriuos patiria tiek įmonės, tiek jų darbuotojai. Trumpos pozicijos arba skolintų vertybinių popierių pardavimas taip pat smerkiamas, nes jis gali sukelti finansines krizes šalies mastu ar net žemyne.

Tokios trumpos pozicijos kelia moralines ir etines problemas. Sudarant trumpas pozicijas, finansiniai tarpininkai skolina spekuliantams ilgalaikių investuotojų vertybinius popierius. Ilgalaikis investuotojas yra suinteresuotas pamatyti, kaip padidėja jo vertybinių popierių vertė. Tačiau skolindami savo vertybinius popierius spekuliantams, jie palaiko trumpalaikį, o kartais ir ilgalaikį, minėtų nuosavybės teisių praradimą.

Trumpos pozicijos su akcijomis

Ar trumpa pozicija naudinga rinkoms

 • Trumpos pozicijos natūraliai reguliuoja akcijų rinkas
 • Trumpos pozicijos didina likvidumą finansų rinkose
 • Įspėja dėl galimo sukčiavimo

Skolintų vertybinių popierių platintojai pabrėžia trumpų pozicijų, kaip natūralaus rinkos reguliavimo, vaidmenį. Kai rinkos patiria ilgą laiką nepertraukiamą kilimą, tai lemia disbalansą ir turtas yra dirbtinai pervertinamas dėl investuotojų euforijos. Trumpos pozicijos yra natūralus būdas nuleisti turtą iki jo tikrosios vertės, nes spekuliantai mažina turto kainą.

Puikus šio savireguliacijos mechanizmo pavyzdys yra Kinijos vyriausybės noras liberalizuoti skolintų vertybinių popierių pardavimą savo rinkoje, kur daugelis akcijų yra pervertintos dėl skaidrumo ir ryšių stokos. Įmonių pervertinimas ilgainiui yra tiek pat kenksmingas tiek joms pačioms, tiek jų akcininkams.

Trumpos pozicijos taip pat suteikia likvidumo natūraliai nelikvidžiose rinkose. Likvidumas yra būtinas norint pritraukti investuotojus, jis garantuoja jiems galimybę perparduoti savo aktyvą norimu metu. Istoriškai trumpos pozicijos arba skolintų vertybinių popierių pardavimas yra efektyvesnis už bet kokią šiandien reguliavimo institucijoms prieinamą priemonę, kuria siekiama padidinti rinkos likvidumą.

Kadangi trumpos pozicijos kelia didelę riziką, prekiautojai jas naudoja tik atlikę išsamią įmonės analizę. Jie ne tik analizuoja finansinius duomenis. Aptikę verslo arba finansinių duomenų anomalijas, pardavėjai masiškai sudaro trumpas pozicijas. O tai skatina valdžios institucijas domėtis ne tik pardavėjais, bet ir įmone, kuriai gresia pavojus. Taigi pavojai, turintys pražūtingų padarinių ilgalaikėje perspektyvoje, gali būti peržiūrėti ir sustabdyti trumpų pozicijų dėka.

Vienas iš tokių pavyzdžių yra „Herbalife", farmacijos įmonė, kurios gaminiuose buvo iki 10 kartų didesnis už didžiausią leistiną švino kiekis, o tai labai pavojinga vartotojų sveikatai. Pirmą kartą valdžios institucijos susidomėjo šia įmone dėl vartotojų skundų, tačiau tik po to, kai keli rizikos draudimo fondai sudarė dideles trumpas pozicijas, valdžios institucijos pagilino savo tyrimą ir išaiškino kelis vidaus sukčiavimo atvejus.

Trumpos pozicijos - JAV akcijų sąrašas

Paprastai daugiausia trumpų pozicijų sudaroma dėl tų įmonių akcijų, kurios patiria finansinių sunkumų, arba tų, kurias paveikė neigiamos naujienos. Tai yra dvi pagrindinės priežastys, kodėl jos yra trumpų pozicijų prekiautojų taikinyje.

Pateikiame geriausiai parduodamų JAV akcijų, kurių rinkos kapitalizacija 2019 m. kovo 29 d. viršijo 20 mlrd. USD, sąrašą (šaltinis - „Finviz"):

 • „Tesla": 20,81 proc.
 • „Sirius": 15,75 proc.
 • „Sprint Corporation": 15,43 proc.
 • „Hormel Foods": 12,76 proc.
 • AMD: 11,19 proc.
 • „Eli Lilly & Company": 10,07 proc.
 • „Fiserv": 9,19 proc.
 • „Square": 8,73 proc.
 • „VMware": 8,39 proc.
 • „United Continental Holdings": 7,91 proc.

Išvestinių finansinių priemonių ir CFD trumpa pozicija

„Over-the-counter" ( OTC ar Over The Counter ) rinkos išvestinės priemonės leidžia spekuliuoti finansų rinkose ir pasinaudoti meškų rinkos judėjimu išvengiant moralinės rizikos ir neigiamo paveikti realiai ekonomikai.

Kai prekiaujate CFD rinkose, investuojate į sutartį, kuri pakartoja pagrindinio turto kainą, tačiau pagrindinio turto neturite. Pavyzdžiui: „Tesla" akcijų CFD leidžia jums pasinaudoti galimybėmis, susijusiomis su „Tesla" kotiruočių pokyčiais tiek aukštyn, tiek žemyn, nors pačių akcijų jūs ir neturite.

Bazinio turto neturėjimas neleidžia CFD prekiautojams turėti įtakos turto vertei rinkoje. Todėl net jeigu prekiautojas parduoda „Renault" akcijų CFD už 100 milijonų eurų, jis greičiausiai neišprovokuos „Renault" bankroto arba tūkstančių darbuotojų atleidimo, tačiau pats pasinaudos akcijų kritimu.

Trumpa pozicija - išvada

Skolinto aktyvo pardavimas arba trumpa pozicija reiškia meškų požiūrį į jo kainą. Tai yra prekiautojas tiki, kad kainos kris. Galbūt prekiautojai svarsto galimybę sudaryti trumpą poziciją dėl galimos finansinės krizės. Arba jie sudaro trumpas pozicijas, kad uždirbtų pajamų, o gal tai yra tiesiog žemėjimo tendencijos scenarijus. Tradicinis skolintų vertybinių popierių pardavimo būdas yra skolintis akcijas, o paskui jas parduoti atviroje rinkoje ir atpirkti, kai kainos kris. Tačiau dabar yra paprastesnių produktų, tokių kaip akcijų CFD, kurie leidžia prekiautojams spekuliuoti kylančiomis arba krintančiomis aktyvo kainomis, jo net neturint.

Tokios platformos kaip „MetaTrader 4" ir „MetaTrader 5" bei tokie priedai kaip „MetaTrader Supreme Edition" įskiepis gali padėti prekiautojams priimti sprendimus, naudojantis pažangiomis prekybos funkcijomis. O naudodamiesi demonstracine prekybos sąskaita, galite praktikuoti trumpų pozicijų sudarymą keliose turto klasėse, tokiose kaip akcijų CFD, Forex, indeksų CFD, žaliavų CFD ar obligacijų CFD. Jeigu ketinate išmokti skolintų vertybinių popierių pardavimo arba trumpų pozicijų sudarymo meno, prekyba aplinkoje be rizikos gali padėti pagerinti jūsų prekybos įgūdžius ir užkirsti kelią rizikuoti savo kapitalu, kol būsite pasirengę tai tinkamai padaryti.

Jeigu norite panaudoti įgytą savo prekybos patirtį, spauskite šią reklaminę juostą ir NEMOKAMAI atsisiųskite „MetaTrader 5"!

Trumpa pozicija

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Admiral Markets – brokeris, kurio veiklą reguliuoja atitinkamos institucijos, suteikia galimybę naudotis populiariausiomis pasaulyje prekybos platformomis ir prekiauti susitarimais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis bei biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.