Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

Kaip Aligatorius indikatorius kandžioja rinkos tendenciją...

Skaitymo trukmė: 14 min.

Tendencijų indikatoriai bando nustatyti ir parodyti svarbiausius rinkos tendencijos vystymosi momentus. Amerikos prekiautojo, techninio analitiko ir knygų apie prekybą autoriaus Bilo Viljamso sukurtas Aligatorius indikatorius yra skirtas nustatyti tendenciją ir žengia dar vieną žingsnį pirmyn.

Kaip Aligatorius indikatorius kandžioja rinkos tendenciją...

Aligatorius indikatorius yra skirtas:

 • nustatyti, kada rinkoje nėra vyraujančios tendencijos
 • pranešti apie susiformavusią tendenciją
 • nurodyti šios tendencijos kryptį

Kaip žinia, Bilo Viljamso sukurti indikatoriai išsiskiria savo originaliais pavadinimais, lyginant su tradiciniais techninės analizės indikatoriais. Nesuprantami akronimai, tokie kaip ATR ar RSI, Bilo Viljamso netenkino, todėl jis sukūrė, pavyzdžiui:

 • Nuostabųjį indikatorių
 • Aligatorių indikatorių
 • Gator indikatorių

Apie Bilą Viljamsą šiame straipsnyje dar pakalbėsime. Tačiau pagrindinis mūsų tikslas yra pristatyti Aligatorių indikatorių ir paaiškinti, kaip mes galime jį naudoti, dirbdami su „MetaTrader 4" ir „MetaTrader 5" prekybos platformomis.

Kodėl Aligatorius indikatorius siejamas su krokodilu

Šiuo atveju krokodilo analogija yra pasirinka, kad padėtų apibūdinti tam tikrus rinkos elgesio modelius, kai judame iš rinkos, kurioje nėra vyraujančios tendencijos, į tendencingą rinką. Idėja yra tokia, kad tendencijos rinkoje nebuvimas – šoniniai judėjimo laikotarpiai – yra tarsi miegantys krokodilai. Galiausiai išsimiegojęs krokodilas atsibunda ir pradeda vytis savo grobį.

Kuo ilgiau krokodilas miegojo, tuo labiau alkanas jis atsibus, kitaip tariant, tuo ryškesnė bus tendencija.

Bilas Viljamsas reikalavo, kad patyręs prekiautojas žinotų rinkos struktūrą. Remiantis šia mąstymo linija, Aligatorius indikatorius yra sudarytas iš trijų slankiųjų vidurkių, kiekvienas jų išlygintas skirtingais laiko vienetais. Šie slankieji vidurkiai vadinami balanso linijomis. Ištyrę balanso linijų elgesį arba judėjimą, galime nustatyti rinkos struktūrą, tai yra, ar krokodilas miega, ar ne.

Kaip sudarytas Aligatorius indikatorius

Kaip jau minėjome, Aligatorius indikatorius sudarytas iš trijų balanso linijų. Balanso linijos dar yra žinomos kaip krokodilo žandikaulis, dantys ir lūpos, tai yra:

Krokodilo žandikaulis

Žymimas mėlyna spalva ir yra lėčiausias slankusis vidurkis iš naudojamų trijų, jis yra 13 periodų, perkeltas per 8 žvakes į priekį

Krokodilo dantys

Žymimi raudona spalva ir yra tarpinis slankusis vidurkis iš naudojamų trijų, jis yra 8 periodų ir perkeltas į priekį per 5 žvakes

Krokodilo lūpos

Pažymėtos žalia spalva. Jos apskaičiuojamas kaip slankusis 5 periodų vidurkis ir perkeliamas per 3 žvakes į priekį

Mūsų nuomone, spalvų pasirinkimas nėra teisingas. Realiame gyvenime krokodilo žandikaulis yra žalias, taip pat mes galime manyti, kad lūpos yra raudonos, o dantys balti. Tai yra visai kitaip, lyginant su nustatytomis Aligatoriaus indikatoriaus spalvomis.

Tačiau, nesijaudinkite, „MetaTrader" prekybos platforma rūpinasi visais skaičiavimais, kurie yra pati sudėtingiausia indikatoriaus dalis, tad jums tereikia atsiminti išvardintas spalvas.

Jeigu dar neturite, atsisiųskite „MetaTrader 5" prekybos platformą, paspaudę šį reklaminį paveikslėlį:

Kaip sudarytas Aligatorius indikatorius

Tai, kaip juda minėtos balanso linijos, apibūdina krokodilo būklę. Išsamiai tai paaiškinsime tolesniuose šio straipsnio skyriuose. Tačiau pirmiausia išsiaiškinkime, kaip Aligatoriaus indikatorių pridėti į MT5 prekybos platformos grafiką.

Aligatorius indikatorius „MetaTrader" prekybos platformoje

Svarbu pažymėti tai, kad „MetaTrader 5" prekybos platformoje yra visi Bilo Viljamso sukurti techniniai indikatoriai. Indikatorių sąrašą rasite „MetaTrader 5" navigatoriaus lange, po „Krypties", „Osciliatorių" ir „Apimties" aplankų, kaip parodyta šiame paveikslėlyje:

Aligatorius indikatorius „MetaTrader" prekybos platformoje

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", 2019 m. rugsėjo 16 d. duomenys.

Kai paspausime Aligatoriaus indikatorių, bus atidarytas dialogo langas, kurį matome paveikslėlyje.

Pagal numatytuosius nustatymus visi parametrai yra standartinės Aligatoriaus indikatoriaus reikšmės. Kai paspausime OK, grafike pamatysime mėlyną žandikaulį, raudonus dantis ir žalias lūpas:

Aligatorius indikatorius „MetaTrader" prekybos platformoje

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", EUR USD 2019 m. rugsėjo 6 d. – 2019 m. rugsėjo 16 d. H1 grafikas. 2019 m. rugsėjo 16 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Kaip panaudojamas Aligatorius indikatorius

Anksčiau minėjome, kad Aligatorius indikatorius naudojamas 3 atvejais:

 • Kai rinkoje nėra tendencijos
 • Kai rinkoje tendencija formuojasi
 • Rinkos tendencijos krypčiai nustatyti

Išnagrinėkime kiekvieną iš šių trijų atvejų atskirai ir pažiūrėkime, kaip juos galima naudoti prekybos strategijoje su Aligatoriaus indikatoriumi.

Aligatorius indikatorius – tendencijos nebuvimas

Tai yra įprasta būsena ir indikuojama tada, kai trys Aligatoriaus indikatoriaus linijos juda arti viena kitos arba yra susipynusios.

Tai galime pamatyti šiame paveikslėlyje, geltonu stačiakampiu apibrėžtoje vietoje, kur žalia, raudona ir mėlyna linijos kerta viena kitą. Tai reiškia, kad krokodilas miega: rinka iš tikrųjų nieko nedaro, tad mes turime laukti, kol pasikeis ši būsena.

Aligatorius indikatorius – tendencijos nebuvimas

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", EUR USD 2019 m. rugsėjo 4 d. – 2019 m. rugsėjo 13 d. H1 grafikas. 2019 m. rugsėjo 16 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Aligatorius indikatorius – tendencijos formavimasis

Kai rinkos krokodilas atsibunda, pastebime žalio (greito) slankiojo vidurkio perėjimą per lėtesnius slankiuosius vidurkius. O kitos balansinės linijos taip pat nukreipiamos ta pačia kryptimi. Taigi, visi trys slankiųjų vidurkių komponentai eina ta pačia kryptimi.

Aligatorius indikatorius – tendencijos formavimasis

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", GOLD CFD 2019 m. liepos 16 d. – 2019 m. rugpjūčio 28 d. H4 grafikas. 2019 m. rugsėjo 16 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Kai dantys, lūpos ir žandikaulis nukrypsta kuria nors kryptimi, kaip yra šiuo atveju, reiškia, krokodilas pabunda ir valgo. Kuo ilgiau krokodilas miegojo, tuo alkanesnis bus, ir tikimasi, kad atsibudęs medžios ilgai.

Tokie stiprių tendencijų laikotarpiai atitinka efektyviausią Aligatoriaus indikatoriaus veikimą.

Aligatorius indikatorius – rinkos tendencijos kryptis

Taigi, rinkos tendencijos kryptį rodo balanso linijų judėjimas. Kadangi žalia linija yra greičiausias slankusis vidurkis, mes tikimės, kad ji pajudės pirmiausia, o po jos eis raudona ir tada mėlyna linija.

Aligatorius indikatorius – rinkos tendencijos kryptis

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", GOLD CFD 2019 m. rugpjūčio 1 d. – 2019 m. rugsėjo 13 d. H4 grafikas. 2019 m. rugsėjo 16 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

 • Kai žalia linija kerta iš apačios į viršų lėtesnes linijas, tai yra pirkimo signalas (žalia rodyklė paveikslėlyje).
 • Kai žalia linija kerta kitas linijas iš viršaus į apačią, tai yra pardavimo signalas (raudona rodyklė paveikslėlyje).
 • Jeigu visos trys balansinės linijos juda aukštyn ir plečiasi, tai patvirtina augimo tendenciją (žalias keturkampis paveikslėlyje).
 • Jeigu linijos po pardavimo signalo juda žemyn ir plečiasi, jos patvirtina mažėjimo tendenciją (raudonas keturkampis paveikslėlyje).
 • Kai rinkoje tendencija pasibaigia, balansinės linijos suartėja (geltonas stačiakampis paveikslėlyje).
 • Kai greitoji žalia linija, judanti tarp lėtesnių linijų, rodo, kad krokodilas yra sotus, ir tai yra signalas, kad laikas pasiimti savo pelną (raudona vertikali linija paveikslėlyje).

Aligatoriaus indikatoriaus tikslas yra padėti jums nustatyti nuolatinę tendenciją, kad galėtumėte jos laikytis prekiaudami.

Vienas iš šio Aligatoriaus indikatoriaus trūkumų yra tai, kad sunku sėkmingai laiku perskaityti pozicijos atidarymo signalus. Atkreipiame dėmesį, kad krokodilo miego laikotarpiu, kai linijos yra arti viena kitos ir susipynusios, susiformuoja daugybė persikryžiavimų, kurie gali atrodyti kaip prekybos signalai ir gali mus supainioti.

Svarbiausias darbo su šiuo indikatoriumi tikslas yra patvirtinti balanso linijų teikiamą signalą ir tai padaryti pakankamai greitai, kad tendencijos pradžioje neprarastumėte per daug punktų.

Aligatorius indikatorius kartu su kitais techniniais indikatoriais

Kaip žinia, nė vienas prekybos indikatorius nėra tobulas. Šį teiginį jau būsite perskaitę ir ne kartą daugelyje prekybos svetainių. Tai reiškia, kad jūs turite ieškoti įvairių prekybos strategijų, kuriose būtų derinami skirtingi techniniai indikatoriai, tam kad apribotumėte ir tiksliau nustatytumėte klaidingus signalus.

Pavyzdžiui, kalbant apie Aligatoriaus indikatorių, galime jį papildyti tendencijos indikatoriumi, kuris naudoja kitokią metodiką, taip galėsime pamatyti, ar jis patvirtina gautą prekybos signalą. Tai padėtų išvengti klaidingų prekybos signalų Aligatoriaus indikatoriaus laukimo arba miego fazėje ir taip pat galėtų pagerinti gaunamo signalo laiką.

Arba galite pabandyti naudoti dar kitokį metodą, pavyzdžiui, impulso indikatorių, kad rastumėte kainos ir impulso neatitikimą ir patvirtintumėte, kad jūsų prekybos signalas yra teisingas.

„MetaTrader 5" prekybos platforma prekiautojams siūlo didelį indikatorių pasirinkimą, tačiau jeigu norite gauti dar daugiau indikatorių… Kodėl gi jums neišbandžius „MetaTrader Supreme Edition" versijos? MTSE yra pasirinktinis papildinys, siūlantis praplėstą „MetaTrader 5" versiją, jį sukūrė prekybos profesionalai:

Aligatorius indikatorius kartu su kitais techniniais indikatoriais

Kaip Aligatorius indikatorius naudojamas prekybos strategijoje

Toliau aptarsime skalpavimo strategiją, kurioje naudojamas Aligatorius indikatorius. Aligatorius indikatorius leidžia nustatyti ne tik konsolidacijos periodus, bet ir tendencijų laikotarpius, ypač tinkančius skalpuoti.

Šioje skalpavimo strategijoje naudojami šie numatytieji Aligatoriaus indikatoriaus parametrai:

 • Žandikaulio periodas: 13, poslinkis: 8
 • Dantų periodas: 8, poslinkis: 5
 • Lūpų periodas: 5: poslinkis: 3
 • Metodas: išlygintas
 • Taikyti: vidutinei kainai (HL / 2)

Kaip Aligatorius indikatorius naudojamas prekybos strategijoje

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", GOLD CFD, dieninis grafikas. 2020 m. sausio 29 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Kaip turi būti interpretuojamas Aligatorius indikatorius, kai tendencijos laikotarpiu taikoma skalpavimo strategija:

 • Jeigu mėlynas žandikaulis yra virš raudonų dantų, o jie abu aukščiau žalių lūpų, tendencija yra meškų.

Kaip Aligatorius indikatorius naudojamas prekybos strategijoje

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", EUR USD H1 grafikas. 2019 m. rugsėjo 16 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

 • Jeigu mėlynas žandikaulis yra žemiau raudonų dantų ir jie abu yra žemiau žalių lūpų, tendencija yra bulių.

Kaip Aligatorius indikatorius naudojamas prekybos strategijoje

Šaltinis: „Admiral Markets MetaTrader 5", EUR USD H1 grafikas. 2019 m. rugsėjo 16 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

O kaip interpretuojamas Aligatorius indikatorius, kai skalpavimą naudojame konsolidavimo laikotarpiu:

 • Žandikaulis, dantys ir lūpos yra gana arti vienas kito, paprastai kryžiuojasi vieną ar kelis kartus.

Aligatoriaus indikatoriaus principas yra stebėti aligatoriaus žandikaulį, kai jis atsidaro ir užsidaro.

 • Kainų kintamumo ir stipraus impulso metu krokodilas atveria savo žandikaulį ir kelis kartus krimsteli, prieš jį uždarydamas, o tai kaip tik ir atitinka tendencijos pradžią ir tendencijos pabaigą rinkoje.
 • Diapazono metu žandikaulis išlieka įtemptas, net jeigu jis atidaromas kelis kartus, iš tikrųjų netęsiant judėjimo.

Kaip Aligatorius indikatorius naudojamas skalpuojant – įėjimo taškas

Trumpos pozicijos pavyzdys:

 • 3 krokodilo linijos susikerta.
 • Mėlynas žandikaulis yra virš raudonų dantų, o abu jie yra virš žalių lūpų, taigi tendencija yra meškų.
 • Būtina laukti raudonų dantų atšokimo.
 • Tada turime laukti, kol kaina užsidarys po žalia linija, ir atidaryti trumpą poziciją.

Ilgosios pozicijos pavyzdys:

 • 3 krokodilo linijos susikerta.
 • Mėlynas žandikaulis yra po raudonais dantimis, ir jie abu yra žemiau žalių lūpų, taigi tendencija yra bulių.
 • Būtina laukti raudonų dantų atšokimo.
 • Tada turime sulaukti kainos netoli žalios linijos, kad atidarytume ilgą poziciją.

Sužinokite daugiau apie rinkų prekybą mūsų nemokamuose mokymuose internetu. Tiesiog spauskite šį reklaminį paveikslėlį!

Kaip Aligatorius indikatorius naudojamas skalpuojant – įėjimo taškas

Kaip Aligatorius indikatorius naudojamas skalpuojant – kur nustatyti Stop Loss

Šioje skalpavimo strategijoje taikomas tik vienas būdas nustatyti Stop Loss:

Pavyzdys:

 • Trumpos pozicijos atveju Stop Loss turi būti nustatytas virš mėlyno žandikaulio.
 • Ilgos pozicijos atveju Stop Loss turi būti nustatytas po mėlynu žandikauliu.

Tokiu būdu jūsų pozicija patirs nuostolius tik tada, jeigu tendencija iš tikrųjų pasikeis. Tokiu atveju geriau išeiti iš pozicijos, kad galėtumėte dirbti su nauja tendencija.

Kaip Aligatorius indikatorius naudojamas skalpuojant – kur nustatyti Take Profit

Jeigu jums įdomu, kur nustatyti Take Profit, prekiaujant su tokio tipo prekybos strategija ir naudojant Aligatoriaus indikatorių, atsakome:

Aligatoriaus indikatoriaus skalpavimo strategijos pelnas grindžiamas santykiu 1:1. Toks prekybos tikslas ir sąlygoja šios strategijos vykdymo paprastumą.

Pavyzdys:

 • Trumpos pozicijos atveju Take Profit riba bus lygi atstumui tarp įėjimo taško ir Stop Loss ribos, tačiau bus žemiau įėjimo taško.
 • Ilgos pozicijos atveju Take Profit riba bus lygi atstumui tarp įėjimo taško ir Stop Loss ribos, tačiau bus aukščiaus nei įėjimo taškas.

Aligatorius indikatorius – išvada

Bilo Viljamso Aligatorius indikatorius siūlo spalvingesnius prekybos vaizdus nei tradiciniai techniniai indikatoriai. Kai kuriems prekiautojams šis aspektas gali būti visai patrauklus.

Nors tai padeda įsiminti indikatorių ir jo veikimą, prekybos taisyklės iš esmės yra per daug neapibrėžtos. Todėl Aligatoriaus indikatoriaus strategiją naudinga papildyti ir kitu techniniu indikatoriumi.

Apibendrinant galima pasakyti, kad šiame straipsnyje aptarta skalpavimo strategija su Aligatoriaus indikatoriumi leidžia jums:

 • Vienome grafike identifikuoti pagrindinę rinkos tendenciją.
 • Surasti kelis konkrečius įėjimo taškus, kai tik pastebėsite rinkos tendenciją.
 • Greitai ir logiškai nustatyti savo Stop Loss.
 • Apibrėžti realistišką tikslą, kurį norite pasiekti.
 • Pradėti nuo „paprastos" prekybos strategijos.
 • Dirbti su skalpavimo technika, kurią jau išbandė kiti prekiautojai.

Jeigu norite išmokti dirbti su Aligatoriaus indikatoriumi, nerizikuodami ir neišleisdami savo pinigų, „Admiral Markets", vienas geriausių CFD ir Forex brokerių, siūlo jums nemokamas ir neribotas demonstracines sąskaitas, kuriose galėsite saugiai praktikuotis.

Atidarykite demonstracinę sąskaitą ir prekiaukite virtualiomis lėšomis, bet realiomis rinkos sąlygomis ir sužinokite, ar Aligatorius indikatorius tinka jūsų taikomoms prekybos strategijoms.

Aligatorius indikatorius

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Atsakomybės ribojimas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

 1. Tai yra rinkodaros pranešimas. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Šis pranešimas nėra parengtas pagal teisinius reikalavimus, skirtus skatinti investicinių tyrimų nepriklausomumą ir jam netaikomas joks draudimas, susijęs su investiciniais tyrimais.
 2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
 3. Analizę parengė nepriklausomas analitikas (Jens Klatt, profesionalus prekiautojas ir analitikas), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
 4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
 5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
 6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
 7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
 8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.

Svertinės priemonės (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio priemonės, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai arba gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.