76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Slankusis vidurkis ir jo panaudojimas prekyboje

Skaitymo trukmė: 17 min.

Tai išsamus straipsnis apie slankiuosius vidurkius (angl. Moving Average, MA) ir „MetaTrader“ slankiojo vidurkio indikatorių, jame paaiškinsime, kas yra slankusis vidurkis, kaip naudoti slankiuosius vidurkius ir jų indikatorių, pateiksime naudingą strategiją, kurią galima naudoti su šiuo indikatoriumi, pasiaiškinsime, kuris slankiojo vidurkio metodas yra tinkamesnis prekyboje.

Slankusis vidurkis ir jo panaudojimas prekyboje

Daugelis prekybos strategijų remiasi posakiu: „tendencija yra tavo draugė" ir siūlo įėjimo į rinką signalus, kai yra didesnė nei vidutinė naujos tendencijos tikimybė. Svarbiausia yra išsilaikyti rinkoje, tendencijai susiformavus, ir palikti rinką, prieš jai apsisukant.

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip naudoti slankiojo vidurkio indikatorių tendencijų nustatymui. Taip pat paaiškinsime kitus indikatoriaus naudojimo būdus, pavyzdžiui, kainų svyravimo triukšmui nustatyti. Slankusis vidurkis - tai naudingas prekybos įrankis, kurį turi žinoti visi prekiautojai. Tad, pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra slankusis vidurkis.

Kas yra slankusis vidurkis?

Slankusis vidurkis gali būti apskaičiuotas bet kuriam duomenų rinkiniui, kuris laikui bėgant keičiasi, o techninėje analizėje dažniausiai naudojamas su kaina.

Slankusis vidurkis gaunamas nuolat apskaičiuojant kainos aritmetinį vidurkį per tam tikrą laikotarpį. Pavadinime naudojama dalis „slankusis", nes apskaičiuojame naują reikšmę kiekvieną kartą persislinkus laikotarpiui, tad mūsų vidurkio reikšmė prisitaiko prie kainos pokyčių.

Pavyzdžiui, galime naudoti 30 dienų slankųjį vidurkį. Jo reikšmė yra paskutiniųjų 30 dienų aritmetinis vidurkis. Kitaip tariant, mes kiekvieną kartą pridedame kiekvieną iš šių 30 dienų uždarymo kainų ir jas padalijame iš 30. Ši reikšmė apskaičiuojama kiekvieną dieną, atmetant seniausią duomenų rinkinio reikšmę, o pridedant paskutinės dienos. Slankiojo vidurkio poveikis yra išlyginti kainų svyravimus. Tai padeda mums išvengti pereinamųjų arba nereikšmingų kainos svyravimų, taip pat pamatyti ilgalaikę rinkos tendenciją.

Ekonomistai ir analitikai jau seniai naudoja slankiuosius vidurkius. Dar prieš atsirandant asmeniniams kompiuteriams, šie skaičiavimai buvo atliekami ranka arba skaičiuoklės pagalba. Nereikia nė sakyti, kad tai užimdavo labai daug laiko. Todėl skaičiavimai buvo buvo apribojami dienos pabaigos duomenimis. Žinoma, šiandien skaičiuoti daug patogiau, tad naudojamos praktiškai bet kurio laikotarpio, kurio norime, reikšmės, gaunamos vieno mygtuko paspaudimu.

Kodėl ilgalaikis slankusis vidurkis?

Jis naudojimas ilgalaikės tendencijos nustatymui. Kainų grafikai kartais prekiautojams gali būti painūs. Dėl didelių kainų korekcijų prekiautojai gali pamesti tendencijas ir nepastebėti bendro rinkos vaizdo. Juos gali išblaškyti kainų judėjimo suformuotos viršūnės ir nuosmukiai. Tad ilgalaikis slankusis vidurkis padeda prekiautojams išlaikyti dėmesį.

Prekiautojai gali greitai suprasti, ar rinkoje yra tendencija, kai į grafiką įtraukiamas ilgalaikis slankusis vidurkis. Slankusis vidurkis taip pat nustato tendencijos kryptį. Pateikiame slankiųjų vidurkių panaudojimo tendencijai nustatyti santrauką:

 • Rinkoje yra vyraujanti tendencija → kaina juda labai toli nuo MA ilgalaikėje perspektyvoje
  • Ilgalaikis MA suformuoja meškų lūžio kampą → meškų tendencija
  • Ilgalaikis MA suformuoja bulių lūžio kampą → bulių tendencija
 • Tendencija silpnėja → kainos pradeda judėti link ilgalaikio MA
 • Nėra jokios tendencijos → kainos juda aplink MA ilgalaikėje perspektyvoje

Kaip slankusis vidurkis nustato tendenciją

Šaltinis: MTSE demo sąskaita, EUR/USD valandinis grafikas, 2018 m. gegužės 18 d.-2018 m. birželio 7 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Pagrindinės sprendimų priėmimo sritis: atšokimo arba pramušimo taškai

Ilgalaikis slankusis vidurkis naudojamas ne vien tik tendencijai nustatyti. Kaina linkusi sustoti ties ilgalaikio MA lygiais. Minėtieji MA lygiai yra pagrindinės sritys, sprendžiant, dėl galimo tendencijos pratęsimo ir investicijų didinimo:

 • jeigu ilgalaikėje perspektyvoje kaina pramuša MA, tikėtina apsisukimas
 • jeigu ilgalaikėje perspektyvoje kaina lėtai atšoka nuo MA, jis gali būti pramuštas abiem kryptimis
 • jeigu ilgalaikėje perspektyvoje smarkiai atšoka nuo MA, tikėtina, kad ši tendencija tęsis.

Kainų reakcija į ilgalaikį slankųjį vidurkį suteikia tikrai reikšmingos informacijos. Žinoma, geriau taip pat atsižvelgti ir į kitus veiksnius, tokius kaip viršūnės ir dugnai, Fibonači lygiai ir kitus indikatorius, kad būtų galima rasti bendrus palaikymo ir pasipriešinimo taškus. Kuo labiau šios sritys susiliečia, tuo svarbesnė tampa sprendimo zona. Tai, savo ruožtu, reiškia, kad pramušimas arba atšokimas turės didesnę reikšmę ir gali būti laikomi svarbesniais.

Prekiautojai šiuos pramušimus ir atšokimus gali derinti, pavyzdžiui, su japoniškomis žvakėmis, kurios patvirtins pramušimus arba atšokimus.

Slankusis vidurkis - pramušimai ir atšokimai

Šaltinis: „MetaTrader Supreme Edition" demonstracinė sąskaita, GBP/USD H4 grafikas, 2018 m. balandžio 3 d. 2018 m. birželio 13 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Slankusis vidurkis ir tinkami periodai

Dauguma prekiautojų ilgalaikei perspektyvai linkę naudoti slankiuosius vidurkius nuo 100 iki 200. Populiariausios slankiųjų vidurkių konfigūracijos dažnai būna 100, 150 ir 200 periodai. Trumpalaikiai ir vidutinės trukmės MA taip pat yra svarbūs, tačiau naudojami kitiems tikslams:

 • Trumpalaikiai MA geriausiai tinkami impulsų ir palaikymo arba pasipriešinimo sritims nustatyti. Jų reikšmės paprastai yra tarp 0-20
 • Vidutinės trukmės MA yra naudingi vertinant korekcijos ir regresijos tikslus. Jų reikšmės paprastai yra tarp 20-100

Aišku, kiekvienas prekiautojas juos gali panaudoti skirtingai, tačiau tai yra bendra taisyklė. Iš tiesų, daugelis prekiautojų į savo grafiką įtraukia trijų tipų slankiuosius vidurkius:

 • 5-20 MA (žalias)
 • 20-100 MA (oranžinis)
 • MA 100+ (mėlynas)

Taikant tris slankiuosius vidurkius grafike, prekiautojams yra lengviau suprasti rinkas.

Slankusis vidurkis ir jo periodai

Šaltinis: „MetaTrader 5“, H1, 5, 50 ir 200 EMA (šiame pavyzdyje panaudoti eksponentiniai slankieji vidurkiai), 2019 m. gegužės 20 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Paprastasis slankusis vidurkis

Paprastas slankusis vidurkis (angl. trump. SMA) yra paprasčiausia slankiojo vidurkio forma. Kaip jis apskaičiuojamas?

SMA = ( n laikotarpių kainos reikšmių suma ) / n

Panagrinėkime kelis kainų pavyzdžius, kad suprastume paprastą slankųjį vidurkį. Tarkime, mes norime apskaičiuoti 10 dienų SMA, naudodami uždarymo kainas, ir tarkime, kad paskutinių 10 dienų uždarymo kainos yra tokios, kokios nurodytos šioje lentelėje:

Diena

Uždarymo kaina

1

24

2

26

3

23

4

28

5

30

6

26

7

22

8

19

9

24

10

20

Šiuo atveju sudedam savo 10 uždarymo kainų ir sumą padalijame iš 10. Paprasta!

Mūsų reikšmių suma = 24 + 26 + 23 + 28 + 30 + 26 + 22 +19 +24 + 20 = 242

SMA = 242 / 10 = 24,2

Kitą dieną turėtume atmesti mūsų 1 dienos reikšmę ir vietoje jos įtraukti paskutinės (11) dienos uždarymo reikšmę, todėl mes turėtume naują vidurkio reikšmę. Tad, laikui bėgant vidurkio reikšmė keičiasi, ir tai yra priežastis, kodėl jis vadinamas „slankiuoju".

Suskaičiuoti slankųjį vidurkį laikui bėgant nėra taip paprasta (pavyzdžiui, periodas gali būti labai ilgas). Anksčiau tai buvo daroma rankiniu būdu. Tačiau dabar leidžiame kompiuteriams padirbėti su šiuo paprastu algoritmu, o mes galime susitelkti įį skaičiavimų rezultatais, o ne pačiais skaičiavimais.

Slankusis vidurkis prekybos platformoje

Šis įrankis jau yra įdiegtas MT4 ir MT5 prekybos platformose kaip vienas pagrindinių indikatorių, o tai reiškia, kad jums patiems jo nereikia atsisiųsti. Paprastąjį slankųjį vidurkį rasite prekybos platformos Navigatoriaus lange: Indikatoriai > Tendencija, kaip parodyta paveikslėlyje:

Slankusis vidurkis prekybos platformoje

Šaltinis: „MetaTrader 4" platforma. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Kaip matote paveikslėlyje, slankiojo vidurkio indikatorius prekybos platformoje pateikia daugiau nei vieną būdą apskaičiuoti slankųjį vidurkį. Akivaizdu, kad SMA naudojamas paprastas metodas. Kitas variantas - sudėtingesni - gali būti eksponentinis slankusis vidurkis. Šiuo atveju naudojami papildomi parametrai.

Slankiojo vidurkio periodą n galime pasirinkti. Kuo didesnė n reikšmė, tuo tolygesnė bus slankiojo vidurkio linija, tačiau jis lėčiau reaguos į kainos pokyčius. Mažesnės n reikšmės sukurs greitesnę MA liniją. Jis greičiau reaguos į kainų pokyčius, bet linija bus ne tokia tolygi.

Idealiu atveju mes ieškome kažko per vidurį, kuri MA būtų pakankamai lankstus, kad galėtume matyti ne tik trumpalaikį kainų kintamumą, bet ir sutelkti dėmesį į realią tendenciją, tačiau tuo pačiu gautume laiku signalus veikti. Gali būti labai naudinga palyginti greitesnį MA (trumpesnio laikotarpio) su lėtesniu MA (ilgesnio laikotarpio), kaip matysime toliau.

„Poslinkis“ - tai mažiausiai reikšmingas šios priemonės nustatymas. Įvesta reikšmė perkelia MA išilgai laiko ašies, teigiama reikšmė perkelia MA į dešinę, o neigiama reikšmė į kairę. Poslinkis su neigiamomis reikšmėmis yra naudingas tik analizuojant istorinius duomenis.

Jeigu einamuoju laikotarpiu stebite MA su neigiamu poslinkiu, tai bus neįmanoma - nes jums reikės reikšmės to laikotarpio, kurio dar nebuvo. Tad, rekomenduojama naudoti numatytąją reikšmę 0, kad galėtumėte pradėti.

Meniu „Taikyti" rodomos 7 parinktys:

 1. Uždarymo kaina
 2. Atidarymo kaina
 3. Didžiausia kaina
 4. Mažiausia kaina
 5. Vidutinė kaina, kuri yra (didžiausia + mažiausia) / 2
 6. Tipinė kaina, kuri yra (aukščiausia + mažiausia + uždarymo) / 3
 7. Svertinė uždarymo kaina, kuris yra (didžiausia + mažiausia + uždarymo + uždarymo) / 4

Pagal numatytuosius nustatymus SMA taikomos uždarymo kainos ir vėlgi, tai yra gerai pradedant. O su patirtimi jums bus lengviau pasirinkti geriausius MA indikatoriui.

Toliau pateiktame paveikslėlyje pavaizduotas 50 dienų EMA indikatorius valandiniame EUR/USD poros grafike:

Slankusis vidurkis - nustatymas

Šaltinis: „MetaTrader 5", H1, EMA 50, 2019 m. gegužės 20 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Ką jums pasako paprastas slankusis vidurkis?

Pirma, SMA leidžia matyti ne tik trumpalaikius kainų svyravimus, bet ir geriau suvokti pagrindinę rinkos tendenciją. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip Forex paprastojo slankiojo vidurkio indikatorius sušvelnina rinkos kainas. Šiuo atveju rinkos augimo tendencija yra aiškesnė, kai analizuojamas SMA, o ne paprasčiausiai žiūrima į kainą.

Taip pat nepamirškite, kad kainos judėjimas SMA atžvilgiu suteikia mums raktą į tai, kaip dirbti su SMA indikatoriumi: pirma, kai kaina kerta paprastą slankųjį vidurkį iš apačios, tai galime naudoti kaip pirkimo signalą. Antra, kaina išlieka virš SMA - reiškia kilimo tendenciją. Arba atvirkščiai: kai kaina kerta paprastą slankųjį vidurkį iš viršaus - pardavimo signalas. Kaina išlieka žemiau SMA - mažėjimo tendencija. Pakalbėkime dabar apie tai kaip apie prekybos strategijos dalį.

Paprastas slankusis vidurkis ar eksponentinis slankusis vidurkis?

Kaip matėme prekybos platformos išskleidžiamajame sąraše, yra įvairių rūšių slankiųjų vidurkių. Dažniausiai naudojami šie du:

 • Paprastas slankusis vidurkis arba SMA
 • Eksponentinis slankusis vidurkis arba EMA

Skirtumas tarp paprasto ir eksponentinio slankiojo vidurkio yra tas, kad SMA duomenys neskirstomi pagal jų svorį (reikšmingumą) - skaičiuojant vidurkį visi duomenys yra reikšminami vienodai. Ir atvirkščiai, skaičiuojant EMA svoris skirstomas pagal duomenų naujumą.

Kadangi slankusis vidurkis žvelgia atgal ir jo skaičiavimui naudojami praeities duomenis, iš esmės, tai yra vėluojantis indikatorius. Slankiojo vidurkio pokyčiai susiformuos po to, kai rinkos kaina jau pradės judėti. Todėl pagrindinis slankiųjų vidurkių panaudojimas yra kaip tendencijos patvirtinimo priemonės.

Svertinis slankiusis vidurkis bando sušvelninti vėlavimą, sutelkdamas dėmesį į naujausius duomenis, darant prielaidą, kad naujesni duomenys yra svarbesni prognozuojant tai, kas gali įvykti.

Eksponentinis slankusis vidurkis sveria ankstesnius duomenis pagal tai, kad su laiku jų reikšmingumas mažėja eksponentiškai. Vis dėlto ir šiuo atveju gali būti neatitikimų, dėl kurių kainos svyravimai gali neatitikti.

Lyginant SMA su EMA, negalima sakyti tik, kad vienas yra geresnis, o kitas blogesnis, tiesiog reikia geriau suvokti jų skirtumus ir tai, kas geriausiai tinka jūsų poreikiams. Tikriausiai, geriausias būdas išsiaiškinti, kas geriausiai tinka jums, - tai išbandyti juos abu. Demonstracinėje prekybos sąskaitoje tai galėsite padaryti tiek kartų, kiek jums reikia, ir dėl savo bandymų ar klaidų nerizikuosite savo pinigais.

Kaip slankusis vidurkis veikia MT platformoje

MA paprastai yra pirmasis indikatorius, kurį naudoja pradedantys prekiautojai. Tačiau tai taip pat paprastai yra pirmasis indikatorius, pašalinamas iš jūsų grafikai.

Kodėl? Viena pagrindinių priežasčių yra ta, kad prekiautojai pastebi, kad slankusis vidurkis atsilieka. Tai tiesa, tačiau labai svarbu nepamiršti, kad slankieji vidurkiai suteikia daug naudos prekiautojams, naudojantiems techninę analizę: privalumai akivaizdžiai viršija neigiamą aspektą. Todėl pašalinti iš savo analizės slankiuosius vidurkius yra netinkamas sprendimas.

Paprasčiau tariant, pridedamoji slankiųjų vidurkių strategijos esmė pagrįstą jos gebėjimu nustatyti tendencijas ir palaikymo bei pasipriešinimo sritis, o taip pat nustatyti išsiskyrimus.

Pati pagrindinė strategija yra tiesiog lyginti slankųjį vidurkį su esama kaina. Žvelgiant iš tendencijos perspektyvos:

 • jeigu kaina juda virš slankiojo vidurkio, tai bulių indikatorius.
 • jeigu kaina nukrenta žemiau slankiojo vidurkio, tai meškų indikatorius.

Kai bus suformuota nauja tendencija, visada matysime, kad kaina šiais būdais atsiskiria nuo slankiojo vidurkio. Tačiau tai yra gana elementarus metodas. Turite nepamiršti, kad kaina dažnai pakils virš slankiojo vidurkio, nesuformuodama tolesnės tendencijos.

Galime kurti kitas strategijas, pridėdami daugiau nei vieną slankiojo vidurkio indikatorių į savo kainų grafiką. Pakalbėkime apie strategiją, kurioje naudojami du slankieji vidurkiai.

Kaip prekybos strategijose panaudojamas slankusis vidurkis

Dvigubo slankiojo vidurkio strategija

Tai paprasta strategija, kuri duoda signalą veikti, kai spartesnis slankusis vidurkis kerta lėtesnį. Pažvelkite į pateiktą EUR/USD valandinį grafiką. Naudojamas 30 periodų slankusis vidurkis - oranžinė linija. Taip pat lėtesnis 100 periodų slankusis vidurkis - žalia linija:

Dvigubas slankusis vidurkis

Šaltinis: „MetaTrader 5", EUR/USD valandinis grafikas, 2019 m. gegužės 25 d. Duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Strategijos taisyklės paprastos: kai greitesnis MA kerta į viršų lėtesnį, perkate. Ši prekybos sistema visada informuoja apie pirkimo arba pardavimo sandorį rinkoje. Signalas uždaryti poziciją būtų tada, kai greitesnis MA kerta lėtesnį MA priešinga kryptimi.

Trigubo slankiojo vidurkio strategija

Kaip rodo pavadinimas, ši strategija naudoja tris slankiuosius vidurkius: vieną greitą, vieną vidutinį ir vieną lėtą. Prekybos signalas generuojamas, kaip ir dvigubo slankiojo vidurkio strategijos atveju, kai greitesnis MA kerta vidutinį MA. Tačiau šioje strategijoje pridedame papildomą taisyklę, kuri numato lėtąjį MA kaip tendencijos filtrą. Tai reiškia, kad patartina veikti tik tada, kai du greitesni indikatoriai yra tam tikroje vietoje filtro atžvilgiu.

 • Kad sudarytumėte pirkimo sandorį, abu turi būti aukščiau
 • Kad sudarytumėte pardavimo sandorį, abu turi būti žemiau

Toliau pateikiamame dieniniame GBP/USD grafike pridėti trys slankieji vidurkiai.

 • Raudona linija yra 150 dienų slankusis vidurkis
 • Žalia linija yra 250 dienų slankusis vidurkis
 • Mėlyna linija yra 350 dienų slankusis vidurkis, tai yra mūsų filtro linija.

Pirkimo signalas: kai MA 150 ir MA 250 yra virš MA 350 (filtras)

Trigubas slankusis vidurkis

Šaltinis: „MetaTrader 5", GBP/USD valandinis grafikas, MA (150, 250, 350), 2019 m. gegužės 25 d. Duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Pardavimo signalas: kai MA 150 ir MA 250 yra žemiau MA 350 (filtras)

Slankusis vidurkis, pardavimo signalas

Šaltinis: „MetaTrader 5", GBP/USD valandinis grafikas, MA (150, 250, 350), 2019 m. gegužės 25 d. Duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Slankusis vidurkis ir kiti MT4 indikatoriai

Tai yra slankiųjų vidurkių universalumo išbandymas, ši technika dažnai yra sudėtingesnių indikatorių ir prekybos metodų dalis. Gerai žinomas pavyzdys - Bolingerio juostų metodas. Bolingerio juostose naudojami slankieji vidurkiai, o prekiautojai stebi linijas tam tikru atstumu virš ir žemiau tam tikro slankiojo vidurkio.

Bolingerio juostų atveju slankiųjų vidurkių linijos yra tarsi kintančios gaubtinės. Jos formuojamos pagal tam tikrą standartinį nuokrypį nuo slankiojo vidurkio, o tai reiškia, kad juostos plečiasi arba susiaurėja pagal rinkos kintamumą.

Anksčiau minėjome, kad tiesiog lyginant kainas su slankiuosiu vidurkiu, galima gauti klaidingus signalus, kai kaina kerta MA, bet tai nesąlygoja tendencijos. Šie klaidingi signalai labai sustiprėja nepastoviose rinkose. Bolingerio juostos gali būti veiksmingas būdas tam tikru mastu sušvelninti šią problemą.

Kokia yra geriausia strategija, kurioje naudojamas slankusis vidurkis?

Nėra vieno atsakymo tinkamo visiems, nes tinkamiausia strategija priklauso nuo konkrečių kiekvieno prekiautojo pageidavimų. Prekybos simuliatorius, įtrauktas į MTSE, yra puikus būdas išbandyti įvairių tipų strategijas ir tokiu būdu išsiaiškinti, kuri iš jų labiausiai tinka jums.

Tas pats pasakytina, kai reikia pasirinkti tinkamą vidurkio periodą. Jeigu dirbate trumpesniais laiko tarpais, turėsite susidoroti su greitesniu indikatoriumi. Pavyzdžiui, 15 minučių grafike gali būti tikslinga naudoti 30 periodų slankųjį vidurkį, o jeigu esate ilgalaikis prekiautojas, jums tinkamesnis bus 350 periodų slankusis vidurkis.

Naudingas būdas nuspręsti, kurie nustatymai geriausiai tinka jūsų strategijai, - eksperimentuoti su demo sąskaita. Tai leis jums tiksliai sureguliuoti savo sistemą, kad galėtumėte reaguoti taip, kaip norite, nesukeldami nereikalingos rizikos.

Slankusis vidurkis demonstracinėje sąskaitoje

Paprastas slankusis vidurkis ir jo perėjimo strategija

Paprasto slankiojo vidurkio perėjimo strategija yra pagrindinė tendencijų sekimo sistema. Pažvelkite į dvi linijas ir pamatysite prekybos signalus, kai viena kerta kitą.

Paprastas slankusis vidurkis ir jo perėjimo strategija

Šaltinis: „MetaTrader 5", EUR/USD, D1, MA 20, 50, 2019 m. gegužės 25 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Pavyzdžiui, galite naudoti 20 periodų slankujį vidurkį (oranžinį) kaip greitą ir 50 periodų slankujį vidurkį (žalią) kaip lėtą:

 • jeigu 20 periodų slankusis vidurkis kerta aukštyn 50 periodų slankųjį vidurkį, tai bus pirkimo signalas.
 • jeigu 20 periodų slankusis vidurkis kerta žemyn kitą MA, tai bus pardavimo signalas.

Šių signalų sekimas yra veiksmingas prognozavimo pavyzdys. Akivaizdu, kad paprasto slankiojo vidurkio prognozė grindžiama pagrindine prielaida, kad ateities kainos linkusios sekti esamą tendenciją. Kaip žinia, istoriniai duomenys nėra tobulas rodiklis rytojaus nežinomybėje, tačiau tai vis dar viena iš nedaugelio tikimybių.

Svarstant istorinius duomenis, kyla klausimas, kiek duomenų reikia įtraukti. Ar svarstome visus svarbius istorinius duomenis? Ar nusprendžiame, kad tik naujausi duomenys padeda mums suprasti, kas nutiks? Slankusis vidurkis bando pateikti paprastą, bet veiksmingą auksinę taisyklę, atsižvelgti į vidutinę tam tikro laikotarpio reikšmę.

Galime kurti įvairias strategijas, derindami MA su kitais prekybos įrankiais. Vienas iš būdų tai padaryti yra naudoti SMA kaip tendencijos filtrą ir naudoti kitą prekybos signalų indikatorių.

Pavyzdžiui, galite naudoti Keltner kanalą

 • pirkimo signalas, kai kaina keta į viršų Keltnerio kanalą
 • pardavimo signalas, kai kaina kerta žemyn.

Slankusis vidurkis + Keltner

Šaltinis: „MetaTrader 5", EUR/USD, D1, MA 20,50 + Keltner, 2019 m. gegužės 25 d. duomenys. Atkreipkite dėmesį: praeities rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų ir nėra patikimas ateities rezultatų rodiklis.

Galima pirkti tik tuo atveju, jeigu rinkos kaina viršija SMA ir parduoti, kai kaina yra mažesnė už SMA. Keltner kanalai yra vienas iš daugelio papildomų įrankių, kuriuos gaunate su „MetaTrader Supreme Edition" (MTSE) - tai „MetaTrader" pritaikytas papildinys, kuris praplečia platformos funkcionalumą ir yra nemokamas! Tap galite mokytis demo sąskaitoje su geriausiais įrankiais ir tobulinti savo prekybos patirtį.

Slankusis vidurkis - išvada

Slankusis vidurkis turi daug panaudojimo būdų prekyboje. indikatoriaus grožis yra tas, kad galite jį naudoti paprastai arba sudėtingai - kaip jums reikia. Paprasčiausiame spektro gale šis indikatorius gali padėti išlyginti svyravimus sparčiai kintančioje rinkoje.

Tai leidžia lengviau matyti, kas vyksta, atmetant kainų triukšmą. Kitas pagrindinis panaudojimas - paprasčiausias rinkos tendencijos nustatymas tam tikru laikotarpiu. Kaip matėme, kylantis MA rodo kilimo tendenciją, o besileidžiantis MA signalizuoja mažėjimo tendenciją.

Žinoma, galite pasirinkti sudėtingesnį indikatoriaus panaudojimą - svertinius slankiuosius vidurkius, skirtingas perėjimo strategijas, įtraukti kelis slankiuosius vidurkius ir t. t. Tačiau reikia nepamiršti, kad sudėtingesnės sistemos negarantuoja didesnės sėkmės.

Slankusis vidurkis realioje prekybos sąskaitoje

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Admiral Markets – brokeris, kurio veiklą reguliuoja atitinkamos institucijos, suteikia galimybę naudotis populiariausiomis pasaulyje prekybos platformomis ir prekiauti susitarimais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis bei biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.