Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

Palaikymo pasipriešinimo lygiai – kaip pagal juos prekiauti

Skaitymo trukmė: 26 min.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai yra neatsiejama bet kurios finansų rinkos dalis. Rinkos dalyviai nustato šiuos lygius, kurie iš esmės yra pasiūla ir paklausa arba operacijų srautas, kuris gali greitai kisti.

Kaip tik ties šiais lygiais bulių ir meškos jėgos priešinasi ir įsivyrauja tik nugalėtojas. Tam tikruose lygiuose kaina gali būti reaktyvi, kai pirkėjai ar pardavėjai būna stipriai susiję vienas su kitu.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai – kaip pagal juos prekiauti

Šiame straipsnyje aptarsime:

 • Kokie gali būti palaikymo pasipriešinimo lygiai
 • Kaip atpažinti palaikymo ir pasipriešinimo lygius
 • Kokie lygiai jums geresni pagal jūsų prekybos stilių
 • Kokius indikatorius naudoti

Bet pirmiausia... kas tiksliai yra palaikymo pasipriešinimo lygiai? Tad, skaitykite toliau!

Palaikymo pasipriešinimo lygiai – apibrėžimas

Palaikymo pasipriešinimo lygiai yra tie lygiai, ties kuriais kaina sustoja ir toliau juda priešingai nei prieš tai, tai yra:

 • Palaikymas: lygis, ties kuriuo kainos kritimas sulėtėja, kad ji vėl pradėtų kilti.
 • Pasipriešinimas: lygis, ties kuriuo kainos augimas sulėtėja, kad ji vėl galėtų pradėti mažėti.

Kuo daugiau kartų per tam tikrą laiką kaina atliks tokius judesius tarp šių lygių, tuo „paprasčiau" bus numatyti kainos pokyčius ateityje.

Tai patvirtina tas faktas, kad palaikymo pasipriešinimo lygiai yra laikomi psichologiniais lygiais, tai yra, prekiautojai yra linkę pirkti arba parduoti tose vietose, o tai padeda dar labiau tuos lygius sustiprinti.

Yra daugybė būdų palaikymo ir pasipriešinimo lygiams nustatyti. Jeigu prekiautojas nuspręstų savo grafike nubrėžti visus palaikymo ir pasipriešinimo lygius, jis net negalėtų matyti kainos grafiko. Kodėl? Nes kaina tiesiog dingtų už tų visų linijų.

Akivaizdu, kad prekiautojai turi pasirinkti geriausius palaikymo ir pasipriešinimo lygius, kitaip grafikas taps neįskaitomas ir nenaudojamas.

Kokie gali būti palaikymo pasipriešinimo lygiai

Yra keli palaikymo ir pasipriešinimo lygių tipai. Visos šios grupės yra vienodai naudingos. Prekiautojai paprastai pasirenka pagal asmeninius poreikius vieną arba dvi iš jų.

Pagrindiniai palaikymo pasipriešinimo lygiai yra šie:

 • Fiksuoti palaikymo pasipriešinimo lygiai
 • Dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai
 • Pusiau dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Fiksuoti palaikymo pasipriešinimo lygiai

Fiksuoti palaikymo pasipriešinimo lygiai yra tokios palaikymo ir pasipriešinimo sritys, kurios nėra keičiamos. Šie lygiai galioja fiksuotuose taškuose, išskyrus atvejus, kai kaina juos pramušą.

Fiksuotų palaikymo ir pasipriešinimo lygių pavyzdžiai:

 • suapvalintų kainų lygiai
 • metinės maksimalios ir minimalios reikšmės
 • maksimalios ir minimalios žvakių reikšmės
 • žvakių atidarymas ir uždarymas

Visi šie lygiai nesikeičia, jie išlieka tie patys, nesvarbu, kaip juda kaina. Suapvalintas 1,10 lygis visada bus 1,10 ir nesikeis į 1,1050.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai yra apytiksliai, o ne tikslūs. Nors apvalus 1,10 lygis nesikeis, jo poveikis pastebimas ne vien tik pasiekus 1,10 reikšmę.

Tiesą sakant, kaina jau gali pasikeisti ir atšokti priartėjusi prie 1,10, tokiose vietose kaip 1,0975 ar 1,1025. Tokį lygį turite vertinti kaip orientacinį tašką.

Fiksuoti palaikymo pasipriešinimo lygiai

Šaltinis: „Admiral Markets", MT5, EUR/USD 2019 m. liepos 19 d.–2019 m. rugpjūčio 6 d. H1 grafikas. 2019 m. rugpjūčio 6 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai yra tuomet, kai palaikymo ir pasipriešinimo sritys kinta. Kiekvieną kartą, kai nauja žvakė, baras ar kitas kainų vienetas pasiekia tą lygį, minėtas palaikymo ir pasipriešinimo lygis yra perskaičiuojamas.

Prekiautojas savo sprendimams naudos naują lygį, o ne ankstesnįjį. Dinaminio palaikymo ir pasipriešinimo lygių pavyzdžiai:

Dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Šaltinis: „Admiral Markets", MT5, EUR/USD 2019 m. rugpjūčio 1 d.–2019 m. rugpjūčio 6 d. H1 grafikas. 2019 m. rugpjūčio 6 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Šaltinis: „Admiral Markets", MT5, EUR/USD 2018 m. liepos 22 d.–2019 m. lapkričio 21 d. D1 grafikas. 2019 m. lapkričio 21 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

 • Admiral Keltner kanalai

Dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Šaltinis: „Admiral Markets", MT5, EUR/USD 2019 m. liepos 29 d.–2019 m. rugpjūčio 6 d. H1 grafikas. 2019 m. rugpjūčio 6 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

 • Ichimoku indikatorius

Dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Šaltinis: „Admiral Markets", MT5, EUR/USD 2019 m. liepos 29 d.–2019 m. rugpjūčio 6 d. H1 grafikas. 2019 m. rugpjūčio 6 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pusiau dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Pusiau dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai užima vietą tarp fiksuotų ir dinaminių lygių.

Dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai keičiasi ir kaskart yra atnaujinami, o fiksuoti lygiai išlieka pastovūs, tuo tarpu pusiau dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai keičiasi pastoviu tempu.

Puikus pusiau dinaminio palaikymo ir pasipriešinimo lygių pavyzdys yra tendencijų linija, kuri keičiasi fiksuotu tempu. Jeigu tendencijos linija nukreipta aukštyn arba žemyn, ta kryptimi ji juda tuo pačiu tempu, susiformuojant kiekvienai naujai žvakei.

Kiti pavyzdžiai yra Fibonači lygiai (prekiautojas gali juos perkelti) ir Pivot Point taškai (kurie automatiškai perskaičiuojami pagal periodą).

Pagrindinis skirtumas tarp dinaminio ir pusiau dinaminio lygių yra tas, kad pusiau dinaminiai lygiai keičiasi tik fiksuotu greičiu, o dinaminiai lygiai keičiasi skirtingu (lanksčiu) greičiu.

Bet kuriuo atveju prekyboje pirmas žingsnis yra prekybos platforma. Jeigu vis dar jos neturite, atsisiųskite naujausią „MetaTrader 5" versiją, paspaudę šį reklaminį paveikslėlį!

Pusiau dinaminiai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Kaip nustatomi palaikymo pasipriešinimo lygiai

Geriausias palaikymo ir pasipriešinimo indikatorius yra vertingas tik tada, kai rinka daugeliu atvejų iš tikrųjų juda pagal tokius lygius.

Jeigu palaikymo ir pasipriešinimo lygis panaudojamas tik retkarčiais, prekiautojas negaus vertės iš tokio indikatoriaus. Paprasta, tiesa?

Rinka turi savo ritmą: geriau nustatyti pagrindinį aktyvo judėjimą ir tada veikti, nei prekiauti vien tik remiantis savo intuicija.

Techninė analizė yra vienas prekybos strategijos pagrindų, kuriam prekiautojai teikia pirmenybę. Ši analizė remiasi prielaida, kad „istorija kartojasi", todėl ji suteikia didelę reikšmę aktyvų judėjimo istorijai.

Atlikęs išsamią techninę analizę, prekiautojas nustato įvairias reikšmes, tokias kaip palaikymo pasipriešinimo lygiai, į kurias reikėtų atsižvelgti prieš atliekant prekybos operaciją.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal prekybos stilių

Geriausias būdas yra naudoti palaikymo ir pasipriešinimo lygius keliuose skirtinguose perioduose, kad pasiektumėte skirtingų tikslų. Nors prekiautojai gali naudoti visus laiko periodus kaip nori, geriausias būdas yra dirbti su trimis grafikais.

Daugiau nei trys periodai dažniausiai kels per daug painiavos, o mažiau nei trys periodai suteikia mažiau išsamumo ir žinių.

Tris laiko periodus galima suskirstyti į:

 • Aukštesnysis
 • Vidutinis
 • Žemesnis

Kokius tris laiko periodus naudoti daugiausia priklauso nuo to, koks jūs esate prekiautojas. Logiškai mąstant, ilgalaikis prekiautojas naudos kitokį grafikų rinkinį nei dienos metu prekiaujantis prekiautojas.

Toliau detalizuosime grafikų tipą pagal laiko periodą ir prekiautojo tipą:

 • Laiko periodai: aukštesnysis, vidutinė, žemesnis
 • Prekiautojo tipas: ilgalaikis, swing prekiautojas, savaitinis, dieninis, skalpuotojas

Aukštesnysis

Vidutinis

Žemesnis

Ilgalaikis

Mėnesinis grafikas

Savaitinis grafikas

Dieninis grafikas

Swing prekiautojas

Savaitinis grafikas

Dieninis grafikas

4 valandų grafikas

Savaitinis

Dieninis grafikas

4 valandų grafikas

Valandinis grafikas

Dieninis

Dieninis grafikas

Valandinis grafikas

15 minučių grafikas

Skalpuotojas

Dieninis grafikas arba 4 valandų grafikas

15 minučių grafikas

5 minučių grafikas

 • Aukštesnieji periodai:

Jie geriausiai tinka rasti kritinius lygius, kurie yra pakankamai stiprūs, kad būtų užkirstas tolimesnis kelias tendencijai arba impulsyviam kainų veiksmui tęsti.

Tai yra lygiai, kuriuos prekiautojai turėtų stebėti dėl galimo kainų apsisukimo ir bendro tendencijos supratimo, tačiau jie turėtų būti atsargūs dirbdami šiuose lygiuose, kai kaina yra arti jų.

 • Vidutiniai periodai:

Jie yra tinkamesni ieškant tendencijos tęsinių arba pramušimo taškų, arba kanalo viršutinių ir apatinių ribų.

Šie lygiai nėra tokie dideli, stiprūs ir svarbūs kaip aukštesniųjų laiko periodų palaikymo pasipriešinimo lygiai, tačiau jie yra geresni kaip atšokimo arba tendencijų pramušimo lygiai.

 • Žemesnieji periodai:

Jie yra dar mažiau stiprūs nei vidutiniai laiko periodai ir geriausiai naudojami tik atliekant konkrečias operacijas. Prekiautojai gali prekiauti ties pramušimais, kurie yra pagal arba prieš tendenciją, arba ties kanalo pramušimais į viršų arba žemyn.

Kai kaina pramuša palaikymo arba pasipriešinimo lygį žemesniame periode, tai gali būti panaudota apsisukimo konfigūracijai, jeigu aukštesnio periodo analizė patvirtina, kad įmanomas didesnis apsisukimas.

Sužinokite, kaip tai daroma, ir dar daugiau mūsų nemokamuose mokymuose internetu!

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal prekybos stilių

Psichologiniai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Kaina dažnai tikrina tam tikrus palaikymo ir pasipriešinimo lygius, kur kaina baigiasi keliais 0. Šie lygiai vadinami „psichologiniais lygiais".

Prekiautojai linkę veikti ties apvaliais skaičiais, ypač Forex rinkoje.

Kai prekiautojas diskutuoja dėl būsimos euro vertės, mažai tikėtina, kad atsakymas būtų 1,18732 arba 1,20345.

Greičiausiai jie apvalina savo kainos prognozę, kad būtų kuo paprasčiau, pavyzdžiui, 1,1800 arba 1,2000. Dažnai ties šiais apvaliais skaičiais ir matome įsakymų grupę, kuri sukuria stiprų palaikymą ir pasipriešinimą.

Apskritai, dažniausiai psichologiniai lygiai išryškėja, kai kainos pabaigoje yra du nuliai, pavyzdžiui, 1,1800 arba 112,00. Dar galingesni yra psichologiniai lygiai, kurie baigiasi trimis nuliais, tokie kaip 1,2000 arba 110,00. Bet galingiausi lygiai yra tie, kurie turi keturis nulius, tokie kaip 10,000 arba 100,00.

Psichologiniai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Pažvelkime į euras doleris poros pavyzdį. Mes parinkome kai kuriuos psichologinius lygius, tokius kaip 1,17000, 1,15000, 1,13000, 1,12000.

Iš tikrųjų šie lygiai praeityje veikė kaip palaikymo pasipriešinimo lygiai ir toliau taip tebeveikia:

Psichologiniai palaikymo pasipriešinimo lygiai

Šaltinis: „Admiral Markets", MT5, EUR/USD 2019 m. vasario 16 d.–2019 m. rugpjūčio 7 d. D1 grafikas. 2019 m. rugpjūčio 7 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Dabar aptarkime, kaip palaikymo pasipriešinimo lygiai atpažįstami techninių indikatorių ir modelių pagalba.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Fibonači indikatorių

Fibonači paveldas – tai puikus XIII amžiaus italų matematiko Leonardo Fibonači darbas, ši teorija buvo pagrindas kuriant daugelį techninių indikatorių, pateikiančių tikslią techninę analizę.

Fibonači skaičiai yra skaičių seka, kur kiekvienas skaičius gaunamas sudėjus du ankstesnius skaičius, pavyzdžiui, 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144 ir t. t.

Šie skaičiai naudojami akcijų, žaliavų ir Forex rinkų prekyboje, apskaičiuojan tikslą ir pradinį lygį tendencingose rinkose.

Ši informacija ypač naudinga pradedantiesiems prekiautojams. Pavyzdžiui, Fibonači lygių naudojimas Forex rinkoje. Svarbiausia atsiminti, kad Fibonači indikatorius naudojamas tik tendencijų rinkose ir visada turėtų būti traukiamas iš kairės į dešinę.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Fibonači indikatorių

Žemėjimo tendencijoje Fibonači lygiai nubrėžti iš viršaus į apačią (visada iš kairės į dešinę).

 1. A taškas yra maksimumas;
 2. B taškas yra minimalus pasiektas taškas;
 3. C taškas yra tas, kur galimai pasibaigė atšokimas, ir gali prasidėti naujas tendencijos judėjimas (įėjimo taškas).

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Fibonači indikatorių

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, USD/JPY H1 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Fibonači indikatorių

Kilimo tendencijoje Fibonači lygiai brėžiami iš apačios į viršų (visada iš kairės į dešinę).

Pavyzdys: GBP/JPY valiutų poros H4 grafikas:

 1. A taškas yra žemiausias, kur prasideda tendencija;
 2. B taškas yra maksimalus pasiektas taškas;
 3. C taškas yra tas, kur galimai pasibaigė atšokimas ir gali prasidėti naujas tendencijos judėjimas (įėjimo taškas).

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Fibonači indikatorių

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/JPY H4 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Fibonači plėtiniai (FP) arba projekcijos nurodo galimą pelno lygį, kai dabartinio judėjimo pradinis taškas jau bus patikrintas, o kaina ir toliau veiks ta pačia linkme.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Fibonači indikatorių

Pažvelkime į jau aptarto kilimo tendencijos su GBP/JPY pavyzdį. (Fibonači plėtiniai nubrėžti raudonai)

 1. 1 taškas yra atskaitos taškas;
 2. 2 taškas yra aukščiausias taškas;
 3. 3 taškas yra atšokimo pabaiga (taip pat suderinta su Fibonači plėtiniais).

Kaip nubrėžti Fibonači plėtinius, žiūrėkite šiame paveikslėlyje:

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Fibonači indikatorių

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/USD H1 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pagrindiniai tikslai pagal Fibonači lygius yra šie:

 • 618 – FP 61,8
 • 1 – FP 100,0
 • 1618 – FP 161,8

Fibonači indikatoriaus pažymėtuose lygiuose galime nustatyti palaikymo ir pasipriešinimo lygius, ties kuriais kaina gali sustoti ir pakeisti savo kryptį.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Pivot Points indikatorių

Atliekant techninę analizę, palaikymo ir pasipriešinimo lygius galima nustatyti pasitelkiant „Admiral Markets Pivot Points" indikatorių. Pivot Point indikatorius yra profesionaliai užkoduotas prekybos finansų rinkose rodiklis.

Jis panaudojimas:

 • Skalpavimui pagal palaikymą ir pasipriešinimą
 • Palaikymo ir pasipriešinimo sričių pramušimams
 • Palaikymo ir pasipriešinimo sritims

Jo išskirtinumas yra dėl galimų nustatymų, kuriuos galite atlikti šios indikatoriaus parametrų lentelėje.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Pivot Points indikatorių

Galite pasirinkti bet kurį iš devynių skirtingų laiko periodų, kuriuos galite stebėti esamame laiko periode.

Pavyzdžiui, galite 5 minučių grafiką galite keisti Pivot Points H1, susietu su grafiku. Be to, galite pritaikyti indikatorių pagal savo poreikius, naudodamiesi papildomomis indikatoriaus ypatybių parinktimis.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Pivot Points indikatorių

Pateikiame prekybos strategijos, paremtos „Admiral Pivot" nustatomais palaikymo pasipriešinimo lygiais, pavyzdį.

 • Laiko periodas: M15
 • Valiutų poros: EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, AUD/USD, NZD/USD, USD/CHF, EUR/JPY
 • Indikatoriai:
  • „Admiral Pivot" (D1)
  • ADX (14)
  • 5 periodų EMA pagal uždarymo kainas – žalios spalvos
  • 15 periodų EMA pagal uždarymo kainas – mėlynos spalvos
  • 30 periodų EMA pagal uždarymo kainas – raudonos spalvos
  • Stochastinis indikatorius (5,3,3)

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Pivot Points indikatorių

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/USD M15 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Ilga pozicija

 • Kaina turi viršyti „Admiral Pivot Point" palaikymą (PP, S1, S2 arba S3);
 • ADX (14) yra didesnis nei 20;
 • 5 EMA yra virš 15 EMA, o jie abu yra virš 30 EMA (žalia> mėlyna> raudona);
 • Stochastinis indikatorius yra didesnis nei 50;
 • Galite pakartotinai įeiti į rinką, kai stochastinis indikatorius kerta 50 lygį iš apačios, jeigu kaina juda didėjimo tendencija;
 • Tikslas yra kitas Pivot Point minus 3–5 punktai;
 • Stop Loss yra 5 punktai žemiau paskutiniojo žemiausio taško.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Pivot Points indikatorių

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/USD M15 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Trumpa pozicija

 • Kaina turi būti žemiau „Admiral Pivot Point" pasipriešinimo (PP, R1, R2 arba R3);
 • ADX (14) yra didesnis nei 20;
 • 5 EMA yra žemiau 15 EMA, o jie abu yra žemiau 30 EMA (raudona> mėlyna> žalia);
 • Stochastinis indikatorius yra mažesnis nei 50;
 • Galite pakartotinai įeiti į rinką, kai stochastinis indikatorius kerta 50 lygį iš viršaus, jeigu kaina juda mažėjimo tendencija;
 • Tikslas yra kitas Pivot Point minus 3–5 punktai;
 • Stop Loss yra 5 punktai virš paskutiniojo aukščiausio taško.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Pivot Points indikatorių

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/USD M15 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Wolfe bangas

„Wolfe" bangos yra prekybos modelis, natūraliai susiformuojantis visose finansų rinkose.

Iš pradžių tai atrado S&P 500 prekiautojas Bill Wolfe, „Wolfe" bangos veikia panašiai kaip Elioto bangos, nors grafikų technikoje yra keletas skirtumų.

„Wolfe" bangomis identifikuoti modeliai yra natūralūs ir patikimi investavimo modeliai, egzistuojantys visose rinkose ir su visomis prekybos priemonėmis.

Šį modelį sudaro penkios bangos, parodančios pasiūlą ir paklausą, balansuojančios link pusiausvyros kainos. „Wolfe" bangos paprastai formuojasi visais laiko periodais ir yra naudojamos prognozuoti, kur eis kaina ir kada ji ten gali patekti.

Jeigu teisingai nustatoma, „Wolfe" bangos gali būti naudojamos tiksliai numatyti pagrindinio aktyvo ribas (pusiausvyros kainą) ir numatyti kainų pasikeitimus, kurie gali sukelti didelius kainų judėjimus.

Svarbiausia yra nustatyti vyraujančią tendencijos liniją ir įsitikinti, kad ji turi bent keturis sąlyčio taškus.

Kitas žingsnis – pamatyti aiškų šios tendencijos linijos lūžį. Atsimenant, kad rinkoje apsisukimai vyksta tik 20 % viso laiko, reikėtų gerai ištirti paskutinius maksimumus ir minimumus.

„Wolfe" paslaptis yra naudoti šį tašką kaip kainų modelio sužadintuvą. Idėja yra ta, kad vyraujanti tendencijų linija tampa įstrižaine palaikymo arba pasipriešinimo linija, identifikuojančia įėjimo tašką.

„Wolfe" bangos susideda iš 1-2-3-4-5 bangų, 2 ir 4 bangos yra atsitraukimo bangos „Wolfe" bangų formuotėje.

„Wolfe" bangų prekiautojai išskiria du skirtingus „Wolfe" bangų tipus:

 • tikslios bangos
 • modifikuotos bangos

Tikslios „Wolfe" bangos brėžiamos pagal šias taisykles:

 1. 3-4 bangos turi likti kanale, kurį sukuria 1-2 bangos;
 2. 1-2 bangos yra lygios 3-4 bangoms;
 3. 4 banga yra tarp 1 ir 2 bangų;
 4. Tarp visų bangų yra pastovus laikas;
 5. 5 banga viršija tendencijos liniją, kurią sukuria 1 ir 3 bangos.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Wolfe bangas

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/JPY H1 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pagrindinis skirtumas tarp tikslių ir modifikuotų bangų yra tas, kad modifikuotoje „Wolfe" bangoje 4 taškas yra kanale, kurį sukuria 1-2 bangos.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Wolfe bangas

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/JPY H1 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Wolfe bangas

 • Įėjimas: identifikavus „Wolfe" bangų modelį, įsakymą pateikite ties kainų modelio įstrižainės linijos pasipriešinimo sritimi. Paprastai operacija atliekama, kai kaina artėja virš 1 ir 3 bangų sukuriamos tendencijos linijos.
 • Išėjimas: paskutinis aukščiausias arba žemiausias modelio taškas.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Wolfe bangas

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/JPY H1 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Camarilla Pivots

Instituciniai prekiautojai „Camarilla Pivots" naudojasi labai dažnai. Rinka natūraliai juda aplink „Camarilla" lygius. Jie naudojami kaip dienos ir savaitės kainų veiksmo centras ir ribos.

Kiti „Camarilla" privalumai:

 1. Automatiškai generuojama kiekvieną prekybos dieną;
 2. Nereikalauja, kad prekiautojas nustatytų ar atliktų kažkokį rankinį darbą;
 3. Grafikas yra paprastas su šešiomis pagrindinėmis linijomis (3 raudonos, 3 žalios).

Paprasčiau tariant, „Camarilla" indikatorius suteikia vertingus, paprastus ir automatizuotus palaikymo ir pasipriešinimo lygius.

Pats pagrindinis ir paprasčiausias „Camarilla" apibrėžimas yra tas, kad šis indikatorius nurodo tendenciją ir šoninį kanalą.

 • Tendencija: kaina juda tendencingu režimu, kai ji yra už H3 ir L3 zonų ribų. Tai reiškia, kad ji yra virš H3, kai juda kildama, arba žemiau L3, jeigu mažėja.
 • Šoninis kanalas: kaina juda šoniniame kanale, kai ji yra tarp H3 ir L3 zonų.

Prekiautojai gali lengvai ir greitai apibrėžti, ar rinka krinta žemyn ar kyla aukštyn, ar juda horizontaliame kanale, atsižvelgdami į „Camarilla" indikatorių.

Su „Camarilla" indikatoriumi gali būti analizuojami:

 1. Pagrindiniai palaikymo pasipriešinimo lygiai
 2. Palaikymo ir pasipriešinimo lygių pramušimai

1 scenarijus. Rinka atsidaro tarp H3 ir L3 lygių

Jeigu rinka atsidaro tarp H3 ir L3 lygių, turite palaukti, kol kaina priartės prie bet kurio iš šių dviejų lygių. Galimas operacijas galima pradėkite kai kaina pasiekia H3 arba L3.

Trumpa pozicija:

 • Prekyba ties lygiais: jeigu norime atidaryti trumpą poziciją, ieškome kainos atšokimo ties H3 lygiu. Stop nustatomas virš H4.
 • Prekyba ties pramušimais: jeigu norime atidaryti trumpą poziciją, ieškome kainos žemiau L3 lygio. Stop nustatomas virš H3 arba H4.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Camarilla Pivots

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, EUR/CAD M30 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Ilga pozicija:

 • Prekyba ties lygiais: jeigu norime atidaryti ilgą poziciją, ieškome kainos atšokimo ties L3 lygiu. Stop nustatomas žemiau L4.
 • Prekyba ties pramušimais: jeigu norime atidaryti ilgą poziciją, ieškome kainos virš H3 lygio. Stop nustatomas žemiau L3 arba L4.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Camarilla Pivots

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, EUR/CAD M30 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

2 scenarijus. Rinka atsidaro už H3 ir L3 lygių ribų

Jeigu rinka atsidaro už H3 ir L3 tendencijos ribų, turėtume laukti, kol rinka pasislinks atgal per L3 ar H3 lygį, tada prekiaujame pagal tendenciją, Stop Loss nustatome prieš H4 arba L4 lygį atitinkamai.

Paprastai toks scenarijus būna, kai rinka atsidaro su trūkiu. Tai gali būti šiek tiek pavojingas scenarijus, jeigu trūkis yra arti. Tačiau kai kurie prekiautojai ją naudoja skalpavimo tikslais, siekdami uždirbti vos 10–15 punktų.

Atidarymo kaina yra tarp H3 ir H4 (tik ilgoms pozicijoms):

 • Pirkite, kai kaina juda virš H4;
 • Stop Loss yra iš karto žemiau H3;
 • Tikslas yra H5.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Camarilla Pivots

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, GBP/AUD M30 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Atidarymo kaina yra tarp L3 ir L4 (tik trumpoms pozicijoms):

 • Parduokite, kai kaina nukrenta žemiau L4;
 • Stop Loss yra tik L3;
 • Tikslas yra L5.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Camarilla Pivots

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, USD/CHF H1 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Murrey matematines eilutes

Palaikymo pasipriešinimo lygiai pagal Murrey matematines eilutes

Šaltinis: „Admiral Markets", MT4, USD/CHF H1 grafikas. 2019 m. gruodžio 14 d. duomenys. Atminkite, kad ankstesni rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Pagal Ganno teoriją, kainos paprastai juda oktavų forma. Murrey matematinėse eilutėse tai vaizduojama 1/8 linijomis. Šios 1/8 linijos yra palaikymo ir pasipriešinimo kainos.

Šias oktavas galima naudoti skirtingo pobūdžio kainų judėjimams, kiekviena Murrey matematinė linija pasižymi savo savybėmis.

 • 8/8 ir 0/8 linijos (pagrindinės palaikymo pasipriešinimo linijos)

Manoma, kad šias linijas sunkiausia pramušti kainai kylant ir jos teikia stipriausią palaikymą, kainai krentant. (kainos per pirmąjį bandymą, greičiausiai, nuo šių linijų atšoks ir jų nepramuš.)

 • 7/8 linija (silpnesnė, atšokimas ir pramušimas)

Tai silpnesnio pasipriešinimo linija. Jeigu kainos kils per greitai ir sustos ties šia linija, jos gali greitai kristi. Jeigu kaina nesustoja ties šia eilute, turėtumėte pereiti į 8/8 eilutę.

 • 6/8 ir 2/8 linijos (investavimo taškai)

Šios dvi Murrey eilutės yra antroje vietoje po 4/8 eilutės dėl savo galimybių priversti kainas apsisukti ir pakeisti kryptį.

 • 5/8 linija (prekybos intervalo viršus)

Paprastai kainos 40 % laiko juda tarp 5/8 ir 3/8 linijų. Jeigu kainos pakyla virš 5/8 linijos ir tam tikrą laiką išlieka aukščiau, sakoma, kad rinka parduoda tai, už ką norima mokėti.

Kainos gali būti išlaikytos virš šios linijos. Tačiau jeigu kaina nukris žemiau 5/8 linijos, yra tikimybė, kad ji dar labiau kris, siekdama palaikymo žemesniame lygyje.

 • 4/8 linija (pagrindinis palaikymas ir pasipriešinimas)

Ši linija teikia didžiausią palaikymą ir pasipriešinimą. Ši linija veikia kaip tvirta atrama, kai kainos yra virš jos, ir dominuoja kaip stiprus barjeras, kai kainos yra žemiau jos. Šis kainų lygis yra vienas iš geriausių norint parduoti arba pirkti.

 • 3/8 linija (prekybos intervalo apačia)

Jeigu kaina yra žemiau šios linijos ir pakyla aukštyn, šis lygis veikia kaip pasipriešinimas ir turi būti sunku įsiskverbti. Jeigu kaina viršija šią liniją ir tam tikrą laiką išlieka virš jos, galima sakyti, kad yra tendencija, jog kaina išliks virš šios linijos ir praleis maždaug 40 % laiko judėdama tarp šios linijos ir 5/8 eilutės.

 • 1/8 linija (silpnas lygis, sustojimas ir apsisukimas)

Ši linija – tai silpnas palaikymo lygis. Jeigu kaina per greitai nukrenta prie šio lygio ir jeigu sustoja ant šios linijos, ji gali greitai atsitraukti. Bet jeigu kaina nesustos ties šiuo lygiu, ji gali nukristi iki 0/8 linijos.

Yra standartiniai Murrey Math Mathematics (MML) eilučių principai, o prekiautojai jais naudojasi, kad apibrėžtų aiškų palaikymo ir pasipriešinimo lygį savo prekybos strategijoms.

Kai kurie MML S&R rodikliai naudoja +1/8, +2/8 ir -1/8, -2/8 oktavas. Kai šios oktavos pramušamos, MML palaikymo ir pasipriešinimo indikatorius suformuoja naują oktavą.

Palaikymo pasipriešinimo lygiai ir tinkami indikatoriai

Kiekvienas prekiautojas turi savo asmenines nuostatas dėl palaikymo ir pasipriešinimo priemonių. Kai kurie prekiautojai naudos tik Fibonači lygius, o kiti gali naudoti slankiuosius vidurkius ir „Pivot Point" taškus.

Paprasčiau tariant, nėra teisingo ar neteisingo atsakymo. Geriausia yra atrasti savo palaikymo arba pasipriešinimo įrankį ar įrankius, kurie geriausiai atitinka jūsų prekybos metodą ir prekybos psichologiją.

Šios nuostatos yra asmeninės, todėl prasminga kelias dienas ar net savaites patiems tikrinti palaikymo ir pasipriešinimo lygius.

Kodėl? Todėl, kad palaikymo ir pasipriešinimo įrankis, puikiai veikiantis vienam prekiautojui, gali veikti visai atvirkščiai jums.

Palaikymo ir pasipriešinimo nustatymo įrankių pasirinkimas paprastai vyksta šiais etapais:

 • Bandymo etapas: atidarykite ir išbandykite visus norimus palaikymo ir pasipriešinimo įrankius bei indikatorius. Čia nėra jokių apribojimų, nes galite pabandyti dirbti su visais skirtingais palaikymo ir pasipriešinimo lygiais. Yra daugybė indikatorių, todėl neskubėkite juos peržiūrėti ir užsirašykite tuos, kurie jums atrodo įdomiausi.
 • Tyrimo etapas: kai sudarysite trumpą jums įdomiausių įrankių ir indiktorių sąrašą, skirkite šiek tiek laiko juos išsamiau suprasti.
 • Praktikos etapas: kai tik sumažinsite sąrašą iki kelių ir suprasite pasirinktus palaikymo ir pasipriešinimo įrankius bei indikatorius išsamiau, atėjo laikas kitam etapui, kuris yra šių priemonių išbandymas ir praktinis taikymas. Stenkitės geriau suprasti ir suvokti metodus, pagal kuriuos nustatomi palaikymo pasipriešinimo lygiai.
 • Sprendimo etapas: pasirinkite palaikymo ir pasipriešinimo nustatymo priemones, kurios geriausiai atitinka jūsų prekybos strategiją, prekybos psichologiją ir skiriamą laiką.
 • Integravimo etapas: praėję visus etapus, turite būti tikri, kad palaikymo ir pasipriešinimo nustatymo įrankis yra visiškai integruotas į jūsų prekybos planą.

Dabar užduokite sau šiuos klausimus:

 • Ar jūs visiškai suprantate įrankį, skirtą nustatyti palaikymo ir pasipriešinimo lygiams?
 • Kaip jūs juo naudojatės? Ar palaikymo ir pasipriešinimo priemonės vaidmuo jūsų prekyboje yra aiškus?
 • Kada jūs jį naudojate? Ar yra atvejų ar išimčių, kai juo nesinaudojate?
 • Ar naudojate šį įrankį kartu su kitomis prekybos priemonėmis?

Tai yra geriausias būdas surasti mėgstamus įrankius ir palaikymo bei pasipriešinimo indikatorius savo prekybai.

Primename šiame straipsnyje aptartus metodus:

 1. Fibonači
 2. Slankieji vidurkiai
 3. Suapvalinti lygiai (psichologiniai)
 4. Tendencijų linijos ir kanalai.
 5. Pivot Point
 6. Kainų juostos (pavyzdžiui, „Admiral Markets Keltner" kanalas)

Pirmiausia išbandykite savo palaikymo ir pasipriešinimo strategiją nemokamoje demonstracinėje versijoje. Ar tokios dar neturite? Spauskite šį reklaminį paveikslėlį ir atsisiųskite!

Palaikymo pasipriešinimo lygiai

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Atsakomybės ribojimas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

 1. Tai yra rinkodaros pranešimas. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Šis pranešimas nėra parengtas pagal teisinius reikalavimus, skirtus skatinti investicinių tyrimų nepriklausomumą ir jam netaikomas joks draudimas, susijęs su investiciniais tyrimais.
 2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
 3. Analizę parengė nepriklausomas analitikas (Jens Klatt, profesionalus prekiautojas ir analitikas), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
 4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
 5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
 6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
 7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
 8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.

Svertinės priemonės (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio priemonės, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai arba gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.