76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Akcijos ar akcijų CFD

Skaitymo trukmė: 6 min.

Jeigu jus domina akcijų prekyba, tikriausiai, ne kartą girdėjote ir tokį terminą: akcijų CFD. CFD - tai susitarimai dėl kainų skirtumo. O kuo gi skiriasi investavimas į akcijas ir akcijų CFD prekyba? paprastas paaiškinimas: akcijų CFD prekyba imituoja akcijų prekybą, išskyrus tai, kad susitarimų dėl kainų skirtumo atveju jūs iš tikrųjų neturite pagrindinio aktyvo, fiziškai neperkate įmonės akcijų - skirtingai nei tuo atveju, kai investuojate į įmonės akcijas, jas nusipirkdami. Pirmąjį variantą mes vadiname akcijų CFD rinkos prekyba, ir tai tikrai puiki alternatyva akcijų prekybai.

Ką jūs iš esmės darote prekiaudami akcijų CFD - tai perkate susitarimą su CFD teikėju. Šiame susitarime, priklausomai nuo jūsų pozicijos (tai gali būti pirkimas arba pardavimas), bus nustatyta pradinė kaina, kuria sudaromas sandoris, ir galutinė kaina, kuria sandoris užbaigiamas, jums svarbiausias - šių dviejų kainų skirtumas.

Akcijos ar akciju CFD

Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp akcijų CFD prekybos ir vertybinių popierių pirkimo yra tas, kad pirmuoju atveju galite pasinaudoti didesniais sverto teikiamais privalumais. CFD rinkoje naudojama marža, o tai reiškia, kad nereikia susieti visos pirkimo rinkos kainos su atitinkama akcijų pozicija. Tiesą pasakius, finansinį svertą galima naudoti abiem atvejais - tiek akcijų, tiek ir akcijų CFD prekyboje. Abiem atvejais tai leidžia prekiautojams atidaryti didesnes pozicijas, negu jie galėtų kitu atveju su savo turimu kapitalu, skirtumas tas, kad prekiaujant akcijomis (ne akcijų CFD) ir naudojantis skolintomis lėšomis, prekiautojams teikiamos sverto galimybės yra mažesnės.

Akcijų CFD svertas

Akcijų CFD prekybos priemonės yra svertiniai produktai: prekiautojai prekiauja akcijomis, pasinaudodami finansiniu svertu, tai yra skolinasi lėšų, kad padidintų savo pradinį kapitalą. Naudodami skolintas lėšas, prekiautojai gali padidinti savo pagrindinio aktyvo poziciją, priklausomai nuo jų brokerio suteikiamo finansinio sverto. Kai yra kalbama apie vertybinių popierių prekybos svertą, svarbu žinoti, kad sudarius sandorį, jums reikia deponuoti tik tam tikrą procentinę pozicijos vertės dalį, ir tai yra vadinama marža (maržos reikalavimai). Jūsų depozitas paprastai skirsis priklausomai nuo akcijų CFD pozicijos vertės.

Finansinis svertas jums suteikia papildomos naudos, jeigu rinka juda jums naudinga kryptimi. Tačiau taip pat visada kartu yra ir rizika, kad jūsų nuostoliai gali padidėti, jeigu kaina pradės judėti prieš jus, jums prekiaujant akcijų CFD, pavyzdžiui, naudojant MetaTrader 4 (MT4) ir MetaTrader 5 (MT5) platformas. Todėl visiems prekiautojams labai rekomenduojame taikyti rizikos valdymo taisykles akcijų CFD prekybos metu. Jūs turite būti tikri, kad esate gerai susipažinę su galima rizika ir ją tinkamai valdote.

Pagrindiniai akcijų CFD ir akcijų prekybos skirtumai

Kalbant apie akcijų CFD ir akcijų prekybą, yra keli pagrindiniai skirtumai tarp jų:

  • Prekiaujant akcijų CFD, gali būti sudaromi tiek pirkimo, tiek ir pardavimo sandoriai, o prekiautojui net nereikia pateikti pagrindinio aktyvo jo pardavimo atveju
  • Prekiautojas neturi akcijų CFD pagrindinio aktyvo, jis tiesiog sudaro susitarimą su CFD brokeriu dėl sandorio pradžios ir pabaigos kainų skirtumo.
  • Priešingai nei turint pagrindinį aktyvą, CFD prekiaujama maržomis, o tai reiškia, kad pradinis depozitas yra pateikiamas CFD brokeriui, kuris leidžia prekiautojui pirkti arba parduoti akcijų CFD prekybos priemones, priklausomai nuo apskaičiuotos maržos, pagal šiuos apskaičiavimus paprastai ir suteikiamas papildomas finansinis svertas

Paprastai vienas akcijų CFD bus lygus vienai akcijai, išskyrus tai, kad susitarimų dėl kainų skirtumų atveju jūsų brokeris paprastai reikalauja, kad jūs atidėtumėte tam tikrą nedidelę procentinę dalį - nuo 5 % iki 25 % viso susitarimo vertės. Pavyzdžiui, akcijų CFD, kai akcijų CFD marža yra 5 %, jūsų pozicija gali padidėti iki dvidešimties kartų, lyginant su atitinkamu depozitu tuo atveju, kai tiesiog investuojama į akcijas, tai yra perkamos pačios akcijos. Pavyzdžiui: tarkime, kad jūs perkate penkias „Google Corporation" akcijas, kurių vienos vertė yra 400 JAV dolerių, taigi, už visas akcijas iš viso būtų 2000 (400 JAV dolerių x 5 akcijos) JAV dolerių. Tačiau, jeigu nusipirkote penkis „Google" CFD, kurių vieno vertė yra 400 JAV dolerių, o maržos reikalavimas buvo 5 %, jums reikės tik 100 JAV dolerių, taigi jums liks daugiau laisvų pinigų, kuriuos galėsite sėkmingai panaudoti kituose savo sandoriuose.

Kai prekiaujama akcijų CFD, dėl brokerio suteikiamo finansinio sverto koeficiento grynasis sandorio efektas yra 20 kartų didesnė grąžos (arba nuostolių) suma, lyginant su tiesiogine prekyba akcijomis. Kai sakome, kad CFD prekiaujama maržomis, tai reiškia, kad jūsų brokeris efektyviai skolina jums lėšas, o tai taip pat reiškia ir tai, kad CFD sandoriams bus taikomi mokesčiai, jeigu savo akcijų CFD pozicija laikysite atvirą per naktį. Suprantama, kad tokie mokesčiai nėra taikomi tuo atveju, jeigu jūs fiziškai valdote savo akcijas (turite nusipirkęs konkrečių įmonių akcijų), nes į jas investavote tik savo nuosavas lėšas. Paprastai mokestis skaičiuojamos visai CFD pozicijos rinkos vertei, taikant CFD teikėjo nustatytą kursą.

Suprantama, kad didžiausia akcijų CFD prekybos problema yra ta, kad jūs rizikuojate prarasti daugiau nei jūsų pradinės išlaidos. Kalbant apie tiesioginę prekybą akcijomis, jūs taip pat galite prarasti visas savo investicijas, pirkdami fizines akcijas, pavyzdžiui, jeigu ta įmonė tampa nemoki arba yra likviduojama, bet šiuo atveju jūs niekada neprarasite daugiau, nei buvo jūsų investicijos dydis.

Pagaliau dar vienas labai svarbus skirtumas, lyginant akcijų pirkimą su akcijų CFD, yra tas, kad, įsigiję įmonės akcijų, jūs paprastai įgijate ir papildomų (akcininko) teisių (tik tokiu atveju reikia žinoti, kad yra skirtingos akcijų rūšys), pavyzdžiui, balsavimo teisę sprendžiant dėl svarbių įmonės sprendimų.

Tu tarpu, jeigu jūs prekiaujate akcijų CFD, pavyzdžiui, „Microsoft" ar „Volkswagen" bendrovių akcijomis, jūs prekiaujate akcijų kainų skirtumu tarp pradinės ir galutinės sandorio kainos. Tokiu atveju jūs realiai neturite „Microsoft" ar „Volkswagen" akcijų, todėl jūs tiesiog tik spėliojate ir prognozuojate, kad jų kaina judės tam tikra kryptimi. Taigi, akcijų CFD yra susiję tik su kainų pokyčiais, o susitarimas dėl pirkimo (arba pardavimo) sudaromas tarp jūsų ir jūsų CFD brokerio.

Investuokite į akcijų CFD su „Admiral Markets"

Ar žinojote, kad „Admiral Markets" įmonė taip pat siteikia galimybę investuoti į akcijų CFD? Tuo tikslu profesionalūs prekiautojai dabar gali naudotis pažangia „Admiral.Invest" sąskaita ir prekiauti 15 didžiausių pasaulio vertybinių popierių biržų, o jose gali rinktis iš tūkstančių akcijų ir biržoje prekiaujamų fondų - ETF. Gaukite prieigą prie nemokamų rinkos duomenų, aukščiausios kokybės rinkos duomenų atnaujinimų realiu laiku, naudokitės taikomais mažais komisiniais mokesčiais už sandorius bei dar daugiau privalumų. Atidarykite savo investavimo sąskaitą jau šiandien, paspaudę šią reklaminę juostą!

Prekiaukite akciju CFD

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Admiral Markets – tai brokeris, kurio veiklą reguliuoja atitinkamos institucijos ir kuris suteikia galimybę naudotis populiariausiomis pasaulyje prekybos platformomis bei prekiauti susitarimais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ar biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.