Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Geriausios akcijos: akcijų pirkimas 2019 metais

Skaitymo trukmė: 22 min.

2018-ieji atnešė daug permainų investuotojams. Visų dėmesio centre atsidūrė D. Trumpo įvesti prekybos muitai, JAV kadencijos vidurio rinkimai, „Brexit", augančios palūkanų normos ir Kinija. Dėl 2018 m. kintamumo 2019-ieji žada būti itin įdomūs metai. Jie žymės lygiai dešimtmetį nuo paskutinės finansų krizės pabaigos.

Geriausios akcijos: akcijų pirkimas 2019 metais

Atrodytų, niekuomet nebuvo geresnio meto užsiimti prekyba akcijomis. Vis dėlto akivaizdu, jog pasaulio ekonominė bei politinė situacija tampa vis intensyvesnė. Tad jeigu jus domina akcijų pirkimas ir jūs svarstote, kokias akcijas pirkti 2019 m. ar į kokias akcijas verta investuoti, kartu išlaikant diversifikuotą portfelį, reikėtų pasižvalgyti tarptautinėse rinkose.

Šiame straipsnyje aptarsime:

 • Kaip pasiekti tarptautines rinkas, norint susikurti diversifikuotą portfelį;
 • Kokias akcijas pirkti 2019 m. Jungtinės Karalystės ir Europos rinkose;
 • Kokias akcijas pirkti JAV rinkose;
 • Kaip vyksta investavimas į akcijas, kokios yra geriausios akcijos šiandien ir kaip investuoti užsienio rinkose.

Pradėsime nuo to, kokios geriausios akcijos pirkti 2019-aisiais Jungtinės Karalystės ir Europos rinkose ir tai, kuo jos ypatingos. Nepamirškite, kad individualūs konkrečios akcijos veiklos rodikliai gali skirtis nuo numanomų, o ankstesni rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų.

Įmonių akcijų pirkimas Jungtinės Karalystės ir Europos rinkose

Ne paslaptis, kad 2018-aisiais Jungtinės Karalystės ir Europos akcijų rinkoms buvo nelengva: iš šio regiono investuotojai dėl politinių ir ekonominių problemų atsiėmė daugiau nei 43 milijardus JAV dolerių.Tačiau, kaip nurodo bankas „HSBC Private Bank", JAV ekonomikai pirmasis 2019 m. pusmetis bus lėtas, o tai turėtų padėti sutelkti dėmesį į Europos ekonomikos atsigavimą.

Vieną sektorių investuotojai laiko itin atspariu. Tai – prabangos prekių sektorius. Turbūt tai mažai ką stebina: juk turtingieji visuomet buvo pasirengę mokėti daugiau, kad išlaikytų savo statusą. Pasaulio mados centras - Europa - yra įdomus pradžios taškas, svarstant apie prekybą akcijomis. Itin daug susidomėjimo sulaukė bendrovė „Kering".

#1 Kering

Šio pavadinimo nesate girdėję? O „Gucci", „Yves Saint Laurent", „Bottega Veneta" ir kitų prekės ženklų? Bendrovė buvo įkurta 1881 m. Prancūzijoje, Paryžiuje. „Kering" yra laikoma viena iš sėkmingiausių prabangos prekes siūlančių bendrovių pasaulyje. Kuo „Kering" tokia ypatinga ir ar šios įmonės akcijų pirkimas - tikrai geras sumanymas? Pažvelkime į šį grafiką:

Akcijų pirkimas - Kering savaitinis grafikas

Šaltinis: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition – Savaitinis #KER grafikas – Laikotarpis: 2015 m. gruodžio 6 d.–2018 m. lapkričio 28 d. – Grafiko data: 2018 m. lapkričio 28 d., 19:53 (GMT) Pastaba. Praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Techninis vaizdas

Aukščiau pateiktame grafike matomas spartus „Kering" akcijų kainos augimas nuo 2015 m. pabaigos iki 2018 m. vidurio. Vėliau rinka patyrė nuosmukį, tačiau keletą kartų buvo pasiektas 365,00 € kainos lygis.

Ar pirkėjai grįžta į rinką? Techninės analizės šalininkai atsakytų teigiamai, remdamiesi horizontalia palaikymo linija (mėlyna spalva). Pažvelkime į šią situaciją ir iš fundamentinės analizės perspektyvos.

Fundamentinis vaizdas

Bendrovėje „Kering" vyksta dideli pokyčiai. Visų pirma, ji ketina sukurti savo elektroninės komercijos svetainę, kuri bus valdoma įmonės viduje. Ši nauja strategija buvo parengta bendradarbiaujant su „Apple".

Dėl to investuotojai itin nekantrauja. Taip nekantrauja, jog investicinio banko „UBS AG" analitikai 2018 m. lapkritį „Kering" atžvilgiu parengė pirkimo reitingą. Tikslinė kaina – 575,00 €. Tai sukuria pagrindą galimam akcijų kurso augimui.

Prie „UBS AG" taip pat prisijungė ir tokie bankai galiūnai kaip „Merrill Lynch & Co", „Morgan Stanley" ir „HSBC", kurie taip pat parengė pirkimo reitingus.

Investavimas i akcijas - Kering akciju pirkimo reitingas

Šaltinis: Markets Insider

Ko gero, vienas iš įdomiausių „Kering" aspektų yra tai, jog ši bendrovė moka tiems, kurie turi jos akcijų. Tiesą sakant, taip daro visos viešosios įmonės. Šis procesas vadinamas dividendų mokėjimu. „Kering" atveju bendrovė gali Jums mokėti 6,00 EUR už kiekvieną turimą akciją. Tačiau tik tuo atveju, jei investuosite į šią bendrovę realiai pirkdami jos akcijas.

O dabar aptarsime kitą kandidatę, kurios akcijas geriausia pirkti 2019 m. Jungtinės Karalystės ir Europos rinkose:

#2 Experian

Nuo paskutinės bankus ištikusios krizės finansų institucijos ir skolintojai tapo daug stropesni vartotojų atžvilgiu. Tuo ypač pasižymėjo kreditines ataskaitas teikianti bendrovė „Experian". Kuo ji išskirtinė ir ar „Experian" akcijų pirkimas – tikrai geras sumanymas? Pažiūrėkime.

Akcijų pirkimas - Experian akcijos

Šaltinis: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition – Savaitinis #EXPN grafikas – Laikotarpis: 2015 m. lapkričio 29 d.–2018 m. lapkričio 29 d. – Grafiko data: 2018 m. lapkričio 29 d., 15:30 (GMT) Pastaba. Praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Techninis vaizdas

Grafike aukščiau matome, kad nuo 2015 m. rinkoje, iš esmės, buvo pastebimas augimas. „Experian" akcijų pirkimas buvo ypač intensyvus 2018 m. viduryje.

Po nedidelio nuosmukio pirkėjai vėl įžengė į rinką ties 1708 punktų kainos lygiu, kurį žymi mėlyna horizontali palaikymo linija. Ar dabar, kai pirkėjai vėl kontroliuoja rinką, situacija gali tapti dar palankesnė? Daugiau sužinosime į visa tai pažvelgę iš fundamentinės analizės perspektyvos.

Fundamentinis vaizdas

Vien JAV „Experian" saugo kreditinę informaciją apie daugiau nei 220 milijonų vartotojų ir 40 milijonų aktyvių įmonių. Tiesą sakant, tai yra viena iš priežasčių, kodėl šios bendrovės akcijų pirkimas internetu yra puikus pasirinkimas 2019 m. prekybai.

Nors „Experian" buveinė įkurta Jungtinėje Karalystėje, iš ten ateina tik 18 % jos pajamų. Galima daryti išvadą, kad „Brexit" poveikis šiai bendrovei yra nedidelis. Ji taip pat galėtų pasinaudoti dabartiniu ekonominiu pakilimu Jungtinėse Amerikos Valstijose. Galbūt kaip tik dėl šios priežasties investicinis bankas „JP Morgan Cazenove" lapkričio mėnesį dar kartą patvirtino overweight reitingą „Experian" atžvilgiu; tikslinė kaina – 2000 punktų.

Investavimas i akcijas - Experian akciju pirkimo reitingas

Šaltinis: Markets Insider

Prie jo taip pat prisijungė dar devyni analitikai, pavyzdžiui, „UBS AG", kurie taip pat parengė akcijų pirkimo reitingą. Dar šeši analitikai apie tai vis dar svarsto.

Investavimas į akcijas JAV rinkose: geriausios akcijos

2016 m. Donaldui Trumpui laimėjus prezidento rinkimus, JAV akcijų rinkose buvo pastebimas augimas, o 2018 m. rugsėjį pasiektos rekordinės aukštumos. Nepaisant ginčo dėl prekybos muitų tarp JAV ir Kinijos, investuotojai mėgavosi D. Trumpo administracijos sumažintais mokesčiais. Korporacinei Amerikai gavus daugiau pinigų, buvo sukurta daugiau darbo vietų, o šalies ekonomika suklestėjo.

Apskritai kalbant, augimas yra tvirtas ir, galimas daiktas, jis nesustos. Fondo „Morgan Stanley Investment Management" valdytojo Jim Caron teigimu: „Matome didesnį produktyvumą ir daugiau verslo investicijų. Galime daryti išvadą, kad tai nėra vien tik trumpalaikis fiskalinio postūmio poveikis" (Šaltinis: Financial Times).

Taigi į kokias akcijas investuoti 2019 m. JAV rinkose verta? Netrukus į šį klausimą atsakysime.

#1 Amazon

2018 m. rugsėjį „Amazon" oficialiai tapo antrąja bendrove Jungtinėse Amerikos Valstijose, pasiekusia 1 trilijono dolerių vertę. Vien dėl šio rodiklio „Amazon" akcijos yra vertos kandidatės į investuotojų portfelį 2019 m. Tačiau yra ir kitų priežasčių, kodėl ši bendrovė yra išskirtinė ir jos akcijos atsidūrė geidžiamiausių 2019 m. akcijų sąraše.

Akcijų pirkimas - Experian akcijos

Šaltinis: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition – Savaitinis #AMZN grafikas – Laikotarpis: 2015 m. birželio 28 d.–2018 m. lapkričio 29 d. – Grafiko data: 2018 m. lapkričio 29 d., 16:30 (GMT) Pastaba. Praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Techninis vaizdas

Pastaraisiais metais „Amazon" akcijos pasižymėjo žaibišku augimu. Tiesą sakant, jeigu už 1000 $ būtumėte įsigiję „Amazon" akcijų, kai jos buvo pirmą kartą išleistos 1997 m., tai 2018 m. rugsėjo 4 d. ši investicija būtų išaugusi iki 1362,000 USD.

Kaip matote grafike aukščiau, „Amazon" akcijos yra dėmesio centre, atsižvelgiant į mėlyną nuožulnią kanalo liniją. Technine analize besiremiantys analitikai šią liniją pasitelktų siekdami nustatyti augimo arba smukimo poziciją. Pirkėjai žengia į rinką. Ar galima teigti, jog jie vėl ima ją kontroliuoti? Pažvelkime į tai iš fundamentinės analizės perspektyvos:

Fundamentinis vaizdas

„Amazon" savo veiklą pradėjo kaip interneto knygynas, o laikui bėgant užvaldė ir kitas sritis. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl kai kurie knygynai pasitraukė iš verslo, o „Amazon" išliko.

Dabar bendrovė žengia į internetinės mažmeninės prekybos, bakalėjos ir gastronomijos prekių ir debesų kompiuterijos sritis. Pastaroji labiausiai domina investuotojus. Štai kaip „Morgan Stanley" suskirstė penkis pagrindinius „Amazon" veiklos vienetus:

Imoniu akciju pirkimas - Investavimas i Amazon

Šaltinis: Morgan Stanley Research

Ko gero, įdomiausias šio tyrimo aspektas yra tai, jog „Amazon" yra žinoma kaip platforma, kurioje trečiųjų šalių įmonės parduoda prekes vartotojams. Tuo tarpu „Amazon" debesų paslauga „AWS" taip išpopuliarėjo, kad netrukus pasieks tokius pat pajamų lygius kaip ir trečiųjų šalių įmonės. Nederėtų pamiršti ir įmonės susidomėjimo dirbtinio intelekto lustais, sporto varžybų transliavimo realiuoju laiku ir ryšių su Warren Buffett ir „JP Morgan", siekiant užvaldyti ir sveikatos priežiūros paslaugų rinką.

Imoniu akciju pirkimas - Amazon akciju pirkimo reitingas

Šaltinis: Markets Insider

Dėl šio augimo investuotojai ir analitikai tapo ypač aktyvūs. Tai akivaizdu iš „Amazon" akcijų pirkimo reitingo.

#2 Berkshire Hathaway

Galbūt nesate girdėję šios bendrovės, tačiau tikriausiai girdėjote apie jos savininką – milijardierių investuotoją Warren Buffett, vadinamą Omahos orakulu (įmonė įsikūrusi Omahos mieste). Kai įpusėjus 7-ajam dešimtmečiui W. Buffett perėmė sunkiai besiverčiančią tekstilės gamybos įmonę, pasitelkęs jos grynųjų pinigų srautus jis investavo į kitas įmones. Dėl šių investicijų bendrovės rinkos kapitalizacija peržengė 500 milijardų dolerių ribą. Kai kurios iš šių investicijų yra susijusios su „Apple", „Bank of America", „American Express" ir „Coca-Cola". Dėl to manoma, kad „Berkshire Hathaway" akcijos yra vienos geriausios akcijos 2019 m. investavimui.

Imoniu akciju pirkimas - Berkshire Hathaway akcijos

Šaltinis: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition – Savaitinis #BRKB grafikas – Laikotarpis: 2015 m. liepos 19 d.–2018 m. lapkričio 29 d. – Grafiko data: 2018 m. lapkričio 29 d., 17:23 (GMT) Pastaba. Praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Techninis vaizdas

„Berkshire Hathaway" akcijų kaina per pastaruosius keletą metų pasižymėjo gana tolygiu augimu. Po nedidelio kritimo 2017 m. ir 2018 m. rugsėjo–spalio mėnesiais pirkėjai ėmė grįžti į rinką ties ankstesnio nuosmukio tendencijos linija. Dauguma techninę analizę taikančių analitikų šią tendenciją rodančią palaikymo liniją, grafike pažymėtą mėlyna spalva, laikytų sritimis, į kurias vertėtų atsižvelgti norint pirkti akcijas. Pirkėjams tvirtai kontroliuojant rinką, ką mums sako fundamentinė analizė?

Fundamentinis vaizdas

Vienas iš „Berkshire Hathaway" akcijų privalumų yra tai, jog jos pirkėjus priartina prie vadinamųjų amžinųjų pramonės šakų (angl. forever industries), kurios apima draudimo bendroves, komunalinių paslaugų įmones, bankininkystės institucijas, geležinkelių bendroves ir aviacijos bei kosmoso sektoriaus bendroves.

Iš esmės, prekiautojas priartėja prie tokių bendrovių kaip „Apple", „Bank of America" ar „Coca-Cola". Įdomu tai, kad Warren Buffett išleido beveik 1 mlrd. JAV dolerių, kad išsipirktų savo bendrovės akcijas. Akcijos išsiperkamos tik tuomet, jei manoma, kad jos yra pigios.

Imoniu akciju pirkimas - Kering akciju pirkimo reitingas

Šaltinis: Markets Insider

Analitikai mano, kad akcijų kaina kils. Didžiausia tikslinė kaina – 265,00 JAV dolerių, o mažiausia – 220,00 JAV dolerių.

Akcijų pirkimas: į kokias akcijas investuoti 2019 m.

Kalbant apie akcijų rinką, joje galima dalyvauti dvejopai: akcijomis prekiaujant ir į jas investuojant. Paprastai prekyba akcijomis laikoma aktyviu metodu. Investavimas į akcijas yra laikomas pasyvesne veikla. Vienas iš pagrindinių skirtumų yra laikotarpio, kurį pirkėjas nori laikyti savo sandorį, trukmė.

Mokydamiesi, kaip pirkti akcijas, dauguma pirkėjų ketina laikyti savo sandorius ištisas dienas ar savaites. Mokydamiesi investuoti į akcijas, dauguma pirkėjų stengiasi laikyti atidarytus sandorius ištisus mėnesius ar net metus. Išvardinsime keletą priežasčių, kodėl verta mokytis investuoti į akcijas:

 • Dividendų išmokos: kaip investuotojas, galite susikurti pasyvių pajamų šaltinį su dividendinėmis akcijomis;
 • Laikas: tai yra vienintelis dalykas, kurio negalima susigrąžinti. Turint ilgalaikių investicijų, galima daugiau laiko skirti tikrai svarbiems dalykams, pavyzdžiui, šeimai ir draugams;
 • Išėjimo į pensiją planavimas: planuoti ateitį yra taip pat svarbu kaip ir gyventi šiandien. Mokytis investuoti į akcijas galima net ir turint nedidelį kapitalą.

Akcijų pirkimas: pelningiausios pasaulinių bankų akcijos

Nepaisant smarkių svyravimų paskutiniame 2018 m. ketvirtyje, JAV akcijų rinkoje jau seniai vyksta „bulių lenktynės", prasidėjusios pasibaigus finansų krizei. 2018 m. rugsėjo mėnesio pabaigoje S&P 500 indeksas užsidarė ties savo istorinėmis aukštumomis - 2930,75 lygyje, po fantastiško 329 % vertės padidėjimo nuo 2009 m. kovo mėnesio 682,55 punktų. Tai išskirtinis augimas per beveik dešimt metų.

Kaip paprastai tokiomis aplinkybėmis, daugiausia dėmesio skiriama akcijų vertės augimui. Tokių technologijų bendrovių kaip „Netflix", „Amazon", „Facebook" ir „Tesla" spartus akcijų vertės padidėjimas pritraukė didesnį investuotojų susidomėjimą. Tačiau rekordinis pagrindinių akcijų indeksų vertės padidėjimas lėmė teigiamas tendencijas ir tradiciniuose investavimo sektoriuose, nors tai gal ir nebuvo taip pastebima. Tad apžvelkime kai kurių gerai žinomų bankų sektoriaus dalyvių veiklą ir susipažinkime su geriausiomis bankų akcijomis.

5 didžiausių JAV bankų akcijų pirkimas

Nors finansų krizės metu Jungtinių Valstijų bankų sektorius buvo ypač paveiktas, lyginant su visa rinka, jis atsigavo daug greičiau. Šiandien dideli bankai įvairiais būdais uždirba pinigus, jie teikia finansines paslaugas vartotojams ir mažoms įmonėms, valdo turtą ir apdoroja finansinius sandorius. Tokiai veiklai Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurta palanki aplinka, daugiausia dėl JAV Federalinio rezervo (FED) taikomos palankios pinigų politikos, pavyzdžiui, po finansinės krizės taikytu ypač žinomu kiekybiniu skatinimu.

Tai atsispindi ir didelių investicinių bankų akcijų kainų pokyčiuose. Pavyzdžiui, „Dow Jones USD Banks" indeksas (skirtas įvertinti JAV bankų sektoriaus įmonių augimą) padidėjo nuo 2009 m. kovo mėn. 83,34 punktų Iki 509,87 punktų 2018 m. sausio mėnesio pabaigoje. Tai įspūdingas daugiau nei 510 % padidėjimas.

Banko akcijų pirkimas - Dow Jones

Šaltinis: S&P Dow Jones indeksai - Dow Jones JAV bankų indeksas, 2008 m. spalio mėn.-2018 m. lapkričio 16 d. duomenys

Palyginimui, S&P 500 finansinis indeksas per tą patį laikotarpį augo šiek tiek mažiau, o pelnas siekė šiek tiek mažiau nei 500 %. Tad jeigu jus domina geriausios akcijos šį laikotarpį, gali būti gera idėja pažvelgti į bankų sektorių.Banku akciju pirkimas - S&P 500

Šaltinis: S&P 500 finansinis indeksas, 2008 m. spalio mėn.-2018 m. lapkričio 16 d. duomenys

Taigi, norėdami suprasti, kokios yra geriausios akcijos JAV bankų sektoriuje, pažvelkime į kai kuriuos didžiausius šio indekso dalyvius. Nenuostabu, kad didžiausią svorį čia turi JAV bankų sektoriaus gigantai:

 • JP Morgan
 • Wells Fargo
 • Citigroup
 • Bank of America
 • US Bancorp

Žinoma, į mūsų JAV bankų akcijų sąrašą privalome pridėti dar vieną svarbų pavadinimą, ir tai yra ne kas kitas kaip „Goldman Sachs". Pateikiame šių bankų gigantų statistinius duomenis:

Bankas

Akcijų kainos augimas per 5 metus

Rinkos kapitalizacija

P/E santykis

Dividendų pelningumas

JP Morgan

142 %

341,06 mlrd. USD

14,25

2,31 %

Wells Fargo

74 %

275.90 mlrd. USD

13,7

2,81 %

Citigroup

80 %

206,09 mlrd. USD

15,08

1,69 %

Bank of America

149 %

276,53 mlrd. USD

15,81

1,83 %

US Bancorp

64 %

90,63 mlrd. USD

16,36

2,21 %

Goldman Sachs

94 %

95,18 mlrd. USD

12,87

1,22 %

Šaltiniai: Rinkos kapitalizacija, kainų bei pajamų santykis (P/E) ir dividendų pajamingumas: Reuters, 2018 m. lapkričio 16 d. 9.30 val., EET. Akcijų kainos padidėjimas pagal uždarymo kainą nuo 2013 m. sausio 2 d. iki 2018 m. sausio 2 d., NASDAQ.com, 2018 m. lapkričio 16 d. 9.30 val., EET. Pastaba. Praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Kitos geriausios akcijos JAV bankų sektoriuje

Žinoma, augo ne tik bankų gigantų akcijų kainos. Nagrinėdami JAV bankus, kurių rinkos dalys yra mažesnės, ir stebėdami geriausių regioninių bankų veiklą, taip pat galime atrasti įspūdingų privalumų. Pavyzdžiui, jeigu pažvelgsime į pietvakarių regioninius bankus, pavyzdžiui, „First Financial Bank Shares" (FFIN), matome, kad jų akcijų kainų augimas per tą patį penkerių metų laikotarpį viršija 100 %. Pateikiame analogišką lentelę:

Bankas

Akcijų kainos augimas per 5 metusRinkos kapitalizacijaP/E santykisDividendų pelningumas

First Financial Bankshares

118 %

4,33 mlrd. USD

30,73

1,31 %

BOK Financial

66 %

6,17 mlrd. USD

13,2

2,36 %

UMB Financial

60 %

3,25 mlrd. USD

14,7

1,84 %

Cullen / Frost Banks

71 %

6,43 mlrd. USD

15,21

2,66 %

Šaltiniai: Rinkos kapitalizacija, kainų bei pajamų santykis (P/E) ir dividendų pajamingumas: Reuters, 2018 m. lapkričio 16 d. 9.30 val., EET. Akcijų kainos padidėjimas pagal uždarymo kainą nuo 2013 m. sausio 2 d. iki 2018 m. sausio 2 d., NASDAQ.com, 2018 m. lapkričio 16 d. 9.30 val., EET. Pastaba. Praeities rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Akcijų pirkimas: Jungtinės Karalystės bankų akcijos ir „Brexit" efektas

Britų bankų akcijos judėjo skirtingai. Nors JAV ekonomika nuolat augo, JK ekonominė padėtis nebuvo itin teigiama dėl neaiškios „Brexit" situacijos. Nors tiesioginis „Brexit" ekonominis poveikis iki šiol ginčytinas, dėl bendro situacijos neapibrėžtumo Jungtinė Karalystė tapo mažiau patraukli investicijų požiūriu.

Londonas jau seniai naudojasi Europos finansų centro statusu, o „Brexit" kelia grėsmę šiai status quo. Pavyzdžiui, reitingų agentūra „Moodys" prognozuoja, kad dėl „Brexit" neapibrėžtumo lėtėjantis ekonomikos augimas sąlygos JK bankų sektoriaus veiklos sąlygų blogėjimą. Tai įrodo kai kurių pirmaujančių britų bankų veiklos rezultatai tuo pačiu lyginamuoju laikotarpiu, kuriuo aptarėme JAV bankų akcijas.

Bankas

Akcijų kainos augimas per 5 metus

Lloyds Banking Group

+ 36 %

HSBC

+ 15 %

Royal Bank of Scotland

- 17 %

Barclays

- 20 %

Šaltinis: Akcijų kainos padidėjimas pagal uždarymo kainą nuo 2013 m. sausio 2 d. iki 2018 m. sausio 2 d., NASDAQ.com, 2018 m. lapkričio 16 d. 9.30 val., EET

Kaip matome, „Royal Bank of Scotland" (RBS) ir „Barclays" akcijos per minėtą laikotarpį iš tikrųjų nukrito, o „Lloyds" ir HSBC pelnas sumažėjo, lyginant su anksčiau aptartomis JAV bankų akcijomis. Tai rodo, kaip svarbu investuojant atsižvelgti į konkrečią atitinkamo ekonominio regiono situaciją. Pasaulinio augimo laikotarpiu dideli JAV bankai ir dideli britų bankai rodo visiškai skirtingus veiklos rezultatus.

Pinigų investavimas į akcijas bankų sektoriuje - kitas būdas

Žinoma, jeigu jūs nenorite rinktis atskirų bankų akcijų, o tiesiog norite bendrai investuoti į bankų sektorių, patogus būdas tai padaryti, naudojantis bankų akcijų arba bankų sektoriaus ETF. Pavyzdžiui, „SPDR ETW KBW bank" yra fondas, skirtas imituoti KBW banko indekso, kuris yra geografiškai skirtingų bankų, kurių akcijomis prekiaujama JAV vertybinių popierių rinkose, veiklos rezultatus.

Geriausios akcijos istorijoje

O galbūt jus domina geriausios akcijos per visą rinkų prekybos istoriją? Pirmiausia, vertindami akcijų efektyvumą, turime išsiaiškinti, ar tai Blue Chips – mėlynųjų žetonų – bendrovės akcijos ir įvertinti kainos ir pajamų santykį. Mėlynųjų žetonų akcijos priklauso bendrovėms, kurios yra finansiškai stabilios, gerai išvystytos ir uždirba gerą pelną, tad yra patrauklios investicijoms.

Kainų ir pajamų santykis rodo, kiek metų faktiškai reikės, kad atsipirktų kaina. Pavyzdžiui, jeigu bendrovės kainos ir pajamų santykis yra 14, reiškia tam, kad atsipirktų jos kaina, reikalingas 14 metų bendrovės uždarbis. (Bendrovės uždarbis – tai suma, kurią bendrovė uždirba per vienerius metus.) Paprastai šis santykis svyruoja apie 12–18, ir kuo jis didesnis, tuo labiau pervertintos akcijos pagal esamas pajamas. Recesijos metu šis santykis gali nukristi žemiau 10.

Svarbiausia, prekiautojai turėtų atkreipti dėmesį į bendrą teigiamą visų akcijų indeksų koreliaciją, taip pat neigiamą koreliaciją tarp centrinių bankų, pavyzdžiui, Europos centrinio banko arba Federalinio rezervų banko, ir DAX30 arba SP500. Jeigu FED signalizuoja apie palūkanų normų didinimą, tai reiškia, kad investuotojai gali investuoti savo pinigus į obligacijas arba fiksuotas pajamas, kad gautų didesnį pelną, todėl investuotojai palieka rizikingus aktyvus, tokius kaip akcijų rinkos.

Coca-Cola

(NASDAQ: KO)

„Coca-Cola" bendrovės akcijos vienos geriausių visų laikų akcijų, nes bendrovė išsiskiria keliais konkurenciniais pranašumais. Pats prekės ženklas tapo vienu iš labiausiai atpažįstamų pasaulyje, daugiausia dėl pažangios reklamos, taip pat dėl unikalios originalios formulės. „Coca-Cola" panaudojo tą pačią strategiją, kad sukurtų kitus sėkmingus prekių ženklus, pavyzdžiui, „Sprite" ir „Fanta", taip pat neseniai įsigytą „Vitamin Water".

Be to, „Coke" platinimo tinklas leido jai užkariauti pasaulines rinkas ir padidinti mažesnių gėrimų ženklų pardavimus. Didžiausias „Coke" investuotojas Vorenas Bafetas („Berkshire Hathaway") kartą pasakė: „Jeigu duotumėte man 100 milijardų dolerių ir pasakytumėte - sunaikinkite „Coca-Cola" lyderystę nealkoholinių gėrimų rinkoje, aš jums juos grąžinčiau ir pasakyčiau, kad to neįmanoma padaryti." Nepaisant to, akcijos krenta, nes gazuotų gėrimų populiarumas JAV ir kitose šalyse mažėja dėl visuomenės sveikatos problemų.

imoniu akciju pirkimas - Coca Cola

Altria

(NASDAQ: MO)

Patronuojančios „Marlboro" bendrovės, atsišakojusios nuo „Philip Morris International" (NYSE: PM), sėkmė buvo panaši į „Coca-Cola" sėkmę. „Marlboro" yra pats populiariausias cigarečių ženklas pasaulyje: pernai buvo parduota 472 trilijonai cigarečių, palyginti jos pagrindinis konkurentas „Lucky Strike", priklausantis „British American Tobacco", pardavė 107 trilijonus. Vien tik JAV „Marlboro" pardavimai yra didesni nei žymiausių konkuruojančių prekių ženklų.

Tai buvo geriausios akcijos rinkoje per pastaruosius 50 metų (jeigu įtrauksime reinvestuotus dividendus). 1968 m. Į „Altriją" investuotas doleris iki 2015 m. pavirto 6638 doleriais, o, priskaičiavus reinvestuotus dividendus, tai sudaro 663 700 % visos grąžos, arba 20,6 % per metus. Dėl tabako priklausomybės „Altria" tapo tokia pelninga, kad, nepaisant mažėjančių rūkymo apimčių, bendrovė ir toliau auga didindama savo kainas.

Amazon.com

(NASDAQ: AMZN)

Technologinis milžinas savo kapitalą susikrovė kaip elektroninės komercijos, debesų kompiuterijos, „Kindle e-books", elektroninių skaitytojų bei „Alexa" ir „Echo" balso technologijų pradininkas. Kaip ir „Altria" bei „Coca-Cola", „Amazon" sukūrė pasaulinį prekės ženklą, turintį tvirtą reputaciją dėl žemų kainų ir puikaus klientų aptarnavimo. „Amazon" sėkmė – tai įrodymas, kaip tokia kompanija sparčiai augančioje rinkoje gali savo akcininkams užtikrinti puikių rezultatų.

Kelios panašios technologijų sektoriaus įmonės, tokios kaip „Netflix", „Apple", „Alphabet" ir „Facebook", taip pat uždirbo didelį pelną, bet „Amazon" yra aukščiausioje vietoje šioje elito grupė. Investuotojai aiškiai mato jos konkurencinius pranašumus, sparčiai augančias pajamas ir gebėjimą patekti į naujas rinkas.

imoniu akciju pirkimas - Amazon

Penkios geriausios akcijos per pastaruosius dvidešimt metų

Per pastaruosius dvidešimt metų įvairūs sektoriai ir pramonės šakos įžengė į naujus lygius, daugiausia dėl susijungimo ir įsigijimo strategijų. Du svarbiausi segmentai – tai biotechnologijos ir technologijos, per pastaruosius dvidešimt metų smarkiai išaugo. Kokios gi čia yra geriausios akcijos? Pateikiame penkių akcijų – geriausių ilgalaikių investicijų, suteikiančių didelę grąžą – sąrašą.

Celgene

(NASDAQ: CELG)

„Celgene Corporation" yra viena didžiausių pasaulyje biotechnologijų įmonių. Jų rinkos kapitalizacija siekia 61 586 mlrd. JAV dolerių. 2016 m. vasario mėn. CELG akcijų vertė siekė apie 99,59 JAV dolerio, nors 1996 m. vasario mėnesį, patikslinus dėl dividendų ir akcijų padalijimo, jų vertė tebuvo 70 centų. Pritaikius sudėtinių palūkanų skaičiavimą, gauname 28,1 %.

Bendrovė parduoda populiarius vaistus, tokius kaip „Revlimid" ir „Thalomid". Atlikdama mokslinius tyrimus ir plėsdamasi, taip pat pirkdama kitas įmones, bendrovė sukūrė didelį vaistų portfelį. Be pajamų iš pardavimo, jie taip pat gauna honorarus už kai kuriuos savo produktus.

Apple

(NASDAQ: AAPL)

Didžiosios kompiuterių bendrovės, žinomos kaip „Apple", pirmieji augimai buvo 1970-aisiais ir 1980-aisiais. Tačiau 1996 m. „Apple" sparčiai krito. Bendrovės akcijos buvo vertos tik 91 centą po koregavimo dėl dividendų ir akcijų padalijimo.

Po populiariausių produktų („MacBook", „iPhone", „iPad", „iOS") dizaino pakeitimų ir efektyvios rinkodaros, taip pat sukūrus „App Store" ir „iTunes", jų akcijos 2016 m. išaugo iki 93,99 JAV dolerio. 2018 m. rugsėjo mėnesį jų akcijų kaina buvo 221,14 JAV dolerio, ir tai yra vienos iš geriausius dividendus suteikiančios akcijos.

imoniu akciju pirkimas - Apple

Alphabet

(NASDAQ: GOOG)

„Alphabet", „Google" savininkė, yra viena didžiausių šiuo metu veikiančių bendrovių, kurios rinkos kapitalizacija – 105 trilijonai dolerių. Tai – interneto paieškos sistemų rinkos lyderis. „Google" į savo verslo portfelį pridėjo daugybę naujų produktų, pavyzdžiui, „Android OS". „Android" operacinė sistema yra viena populiariausių pasaulyje mobiliųjų operacinių sistemų.

Jų pradinio viešojo siūlymo (IPO) 2004 m., įvertinus padalijimus ir dividendus, akcijų kaina buvo 50,22 JAV dolerio. 2016 m. akcijos buvo vertos 706,36 JAV dolerio, tai reiškia 25,6 sudėtinę metinę grąža, o „Google" bendrovės akcijas iškelia į aukščiausią geriausių visų laikų akcijų vietą.

Gilead Sciences

(NASDAQ: GILD)

1996 m. vasario mėnesį „Gilead Sciences" akcijos buvo vertos 1,10 JAV dolerio (patikslintos dėl dividendų ir akcijų padalijimo). Tačiau 2016 m. vasario mėnesį akcijų kaina buvo 87,36 JAV dolerio, sudėtinė metinė grąža – 24,5 %. Jų platus vaistų portfelis buvo sukurtas naudojantis vidaus tyrimais ir įvairiais įsigijimais. Šiandien bendrovė yra viena didžiausių biotechnologijų įmonių pasaulyje. Populiariausi jos produktai – „Atripla", „Sovaldi", „Truvada" ir „Harvoni".

Microsoft

(NASDAQ: MSFT)

1975 metais dabar garsusis Bilas Geitsas ir jo draugas Polas Alenas įsteigė kompiuterinę įmonę „Microsoft". Po dešimties metų pasaulis išvydo pirmąją „Windows" operacinę sistemą (1985 m.). Vos po metų „Microsoft" akcijos pasiekė 21 JAV dolerį už akciją, įvertinus dividendus ir akcijų padalijimą, prilygo 6 centams už akciją. Bendrovė iš tiesų padarė skaitmeninio ir kompiuterinio verslo revoliuciją. Nuo 2015 m. saugumo ir mokslinių tyrimų pradžios bendrovės akcijos išaugo 116 proc.

Imoniu akciju pirkimas - Microsoft

Investuokite su „Admiral Markets"

Taigi, jau žinote, kokios yra visų laikų geriausios akcijos, bet ar esate pasirengę iš jų gauti pelno? Galbūt čia neišvardijome bendrovių, kurios jus domina, ir svarstote, ar investuoti į jas, ar ne? Nesvarbu, kokias akcijas pasirinktumėte, „Admiral Markets" siūlo jums puikią elitinę investicinę sąskaitą!

„Admiral.Invest" suteikia investuotojams galimybę prekiauti 15 didžiausių pasaulio biržų, kuriose galite rinktis tūkstančius akcijų ir ETF. Ir ne tik tai! Prekiautojai taip pat gali gauti rinkos atnaujinimus, NEMOKAMUS rinkos duomenis realiu laiku, mažus sandorių komisinius mokesčius ir pan. Daugiau nedelskite, jau šiandien atidarykite savo investavimo sąskaitą, paspaudę šią reklamą!

Akcijų pirkimas su Admiral Market

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.