76% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 76% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija CySEC fca

Pirminis viešas akcijų siūlymas - investavimas į IPO

Skaitymo trukmė: 9 min.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie įmones, pateikiančias viešus akcijų siūlymus - tiek apie neseniai tai padariusias įmones, tiek ir apie tas, kurios rengiasi tai padaryti artimiausiu metu. IPO platinimas atveria potencialą nemažai uždirbti, tad aptarsime tai iliustruojančius kelis pavyzdžius, nors, žinia, kaip ir su visomis akcijomis, kai kurios naujai išplaukusios įmonės gali klestėti, o kitoms gali taip ir nesisekti.

IPO - pirminis viesas akciju siulymas

Dabar yra įdomus laikas naujoms bendrovėms, kurios ateina į rinką, nes jau daug metų rinka kyla (bulių rinka). Ir nepaisant laikas nuo laiko pasitaikančio spaudimo visai vertybinių popierių rinkai, kai kurios neseniai į rinką pateiktos akcijos sugebėjo išlaikyti savo uždirbtą pelną. O saujelė tokių IPO akcijų gali iš tikrųjų pasigirti ypač gerais pelnais. Skamba patraukliai? Tada skaitykite toliau - mes netrukus pereisime prie šių laimėjimų ir rezultatų, bet pirmiausia pasiaiškinkime, ką mes turime omenyje, kalbėdami apie IPO ir IPO akcijas:

Kas yra IPO - pirminis viešas akcijų siūlymas?

Ne vienam jūsų, turbūt, kyla klausimas: IPO kas tai? IPO - tai pirminis viešasis akcijų siūlymas. Iš esmės tai yra jau veikianti privati įmonė, pateikianti visuomenei savo pirmąjį akcijų siūlymą. Paprastai tai būna pakankamai naujos ir mažos įmonės, siekiančios pritraukti daugiau lėšų ir parduodančios savo akcijas, kad galėtų finansuoti būsimą įmonės augimą. Žinoma, būtina atkreipti dėmesį, kad tai jokiu būdu ne visada yra būtent taip. Ne visos IPO siūlomos bendrovės yra mažos, o kai kurios jų gali būti didžiulės - kaip Kinijos interneto mažmeninės prekybos milžinas „Alibaba".

Jeigu domitės akcijų prekyba, atidarykite „Admiral Markets" investicinę sąskaitą. Tokiu būdu prieigą prie 15 didžiausių vertybinių popierių biržų visame pasaulyje. Be to, galite pasiekti ir investuoti į tūkstančius akcijų, taip pat efektyviai valdyti savo portfelį su „MetaTrader 5“ prekybos platforma! Jeigu norite atidaryti „Admiral Markets" investavimo sąskaitą, spauskite šią reklamą!

IPO siulymas - investavimui

„Alibaba": didžiausias pirminis viešas akcijų siūlymas istorijoje

Viena didžiausių IPO sėkmės istorijų pastaraisiais metais - tai „Alibaba" akcijų pateikimas Niujorko vertybinių popierių biržoje 2014 m. rugsėjo mėnesį (trumpinys BABA). Tiesą sakant, tai buvo didžiausias IPO siūlymas istorijoje. Bendrovės akcijų kaina prasidėjo nuo 92,70 JAV dolerio pirmąją pilną prekybos dieną NYSE, o praėjus šiek tiek daugiau kaip keturiems metams, 2018 m. lapkričio 27 d., bendrovės akcijų kaina užsidarė ties 156,46 lygiu.

Tai reiškė, kad nuo pradinės kainos vertė išaugo 69 %. Kinijos interneto pardavimų milžinas yra didžiausias pasaulyje mažmenininkas, kurio rinkos kapitalizacija šio straipsnio rašymo metu yra 404,4 mlrd. dolerių. Kad geriau suvoktume mastą - tai daugiau nei „Facebook"!

Paskelbusi „Singles Day" (Vienišių dieną) bendrovė pasiekė rekordinį pardavimą - už daugiau nei 30,8 mlrd. JAV dolerių per 24 valandas. Palyginimui - plačiai žinomi rekordiniai „Cyber Monday" pardavimai 2018 m. siekė 7,9 mlrd. dolerių apimtį, ir tai visų kartu JAV interneto parduotuvių pardavimai.

Didžiausi visų laikų pirminiai viešieji akcijų siūlymai

Pateikiame bendrovių sąrašą, kurių akcijų siūlymas buvo pateiktas ir kurių kaina išaugo dvigubai arba dar daugiau:

Bendrovė

Trumpinys

Pramonės sritis

Pirmoji prekybos diena

IPO metu padidinta suma, USD

„Alibaba"

BABA

Technologijos

2014 09 18

25 mlrd.

„General Motors"

GM

Automobiliai

2010 11 16

20,1 mlrd.

Kinijos žemės ūkio bankas

ABC

Finansai

2010 07 07

19,2 mlrd.

Kinijos pramonės ir prekybos bankas

ICBC

Finansai

2007 01 19

19,1 mlrd.

NTT DOCOMO, Inc.

TYO

Telekomunikacijos

1998 10 22

18,4 mlrd.

Visa Inc.

V

Finansai

2008 03 18

17,9 mlrd.

„AIA Group Limited"

AAIGF

Finansai

2010 10 21

17,8 mlrd.

„Enel"

ENLAY

Komunalinės paslaugos

1999 01 01

17,4 mlrd.

„Facebook"

FB

Technologijos

2012 05 01

16 mlrd.

„Deutsche Telekom AG"

DTE

Telekomunikacijos

1996 11 17

13 mlrd.

Žinoma, turime pabrėžti, kad iki šis rezultatas negarantuoja ateities pelno. Vis dėlto nepaprastai svarbu, kad šie vertybinių popierių rinkos svyravimai pasiekė tokį didelį rezultatą, nepaisant nesenų sunkumų. O koks gi naujesnis IPO siūlymas? Aptarkime kelis jų:

Naujausi pirminiai viešieji akcijų siūlymai

Yra nemažai naujų IPO su labai gerais vertinimais. Pažvelkime į kelis karščiausias 2018 ir 2019 metų pavadinimus.

„Moderna" IPO

Moderna" yra mažiau kaip prieš 10 metų įkurta biotechnologijų bendrovė (įkurta 2011 metais). 2018 m. lapkričio 28 d. ji pateikė atnaujintą SEC registraciją su tikslu 500 mln. JAV dolerių padidinti savo IPO, tai didžiausias biotechnologijų srities pasiūlymas.

Bendrovė kuria vaistus, įskaitant vėžio vakciną, bendradarbiaudama su „Merck". Tad, „Moderna" jau pritraukė milijardus dolerių privačių lėšų. Bendrovė dirba MRNA terapijos srityje, kurioje siūloma naudoti RNR nurodant ląstelėms gaminti baltymus, kurie kovotų su ligomis.

Bendrovės pirminis viešasis akcijų siūlymas buvo pateiktas 2018 metų pabaigoje. Bendrovės akcijų kaina buvo 23 JAV doleriai už akciją. Bendra suma pradinį bendrovės tikslą viršijo 4,3 mln. JAV dolerių. Akcijomis prekiaujama „Nasdaq", naudojant MRNA trumpinį.

„Uber" IPO

Vadovas Dara Khosrowshahi, buvęs „Expedia" vadovas, perėmė „Uber" vadovavimą 2017 metų vasarą ir nustatė IPO tikslą 2019 metų antroje pusėje. Tyrimai rodo, kad „Uber" apima daugiau kaip 60 % JAV pavežėjimo paslaugų rinkos.

Ši pavėžėjimo paslaugas teikianti įmonė, įkurta 2009 m. Nors daugumai žmonių „Uber" žinoma kaip taksi, kurį galima užsisakyti išmaniuoju telefonu, atitikmuo, „Uber" yra sukūrusi visą verslo imperiją, apimančią naujojo mobilumo paslaugas – dviračių, motorolerių ir vandens taksi paslaugas, teikiamas jau keliose skirtingose šalyse; maisto pristatymo verslą, konkuruojantį su „Grubhub" ir „Deliveroo"; taip pat teikia užsakomas krovinių laivais vežimo paslaugas.

2019 m. gegužės 10 d. buvo pateiktas pirminis viešas akcijų siūlymas - 180 mln. akcijų. Viena akcija kainavo 45 JAV dolerius, tai yra kaina buvo ties apatine planuojamo 44–50 JAV dolerių kainų intervalo riba. Tokiu būdu „Uber" buvo įvertinta 82,4 mlrd. JAV dolerių.

Tačiau, nežiūrint to, kad tai buvo vienas didžiausių Amerikos IPO istorijoje, paaiškėjo, kad pasiūlymas buvo išpūstas, tad akcijų kainos iš karto krito 8 %. Vis dėlto, „Uber" pasiūlymas vis dar buvo aštuonis kartus didesnis už jų pajamas, todėl vis dar įdomus.

„Lyft" IPO

Jeigu kalbame apie „Uber", natūralu kalbėti ir apie jos varžovą „Lyft", nes abi bendrovės jau keletą metų kovoja už rinkos dalį gana naujoje pavežėjimų srityje. „Uber" veikia daugelyje pasaulio šalių, tačiau „Lyft" šiuo metu veikia tik JAV ir Kanadoje. Apskaičiuota, kad „Lyft" šiuo metu valdo apie 32 proc. JAV pavežėjimų rinkos. Žinoma, kai kalbame apie augimą, tai žemesnė vieta nebūtinai yra blogai, nes taip yra daugiau galimybių augti.

„Lyft" ilgai lauktas pirmasis viešas akcijų siūlymas pateiktas kovo 29 d., rinkai buvo pasiūlyta 32,5 mln. akcijų po 72 JAV dolerius už akciją. Tai buvo labai sėkmingas žingsnis ir pirmąją savo dieną „Nasdaq" vertybinių popierių biržoje „Lift" atidarė 87,24 JAV dolerio už akciją kaina – 21 % daugiau nei IPO kaina. Dienos pabaigoje akcijų kaina buvo 8,7 % didesnė, nei pirminis siūlymas, tai yra 78,29 JAV dolerio. Tad bendrovės rinkos vertė sudaro maždaug 22,4 mlrd. JAV dolerių.

Nors „Lyft" augimo skaičiai atrodo įspūdingai, vis tik ši technologijų bendrovė dar yra labai jauna. Rizika, investuojant į tokias jaunas įmones, yra ta, kad daugelis jų užtrunka daug metų, kol uždirba pelno, o jų akcijų kainos gali labai daug svyruoti. Pavyzdžiui, „Tesla" akcijų kaina nuo bendrovės IPO 2010 metais smarkiai išaugo – beveik 2000 % – tačiau bendrovė vis dar neuždirbo jokio pelno.

Yra žinoma, kad technologijų bendrovės kiekvieną centą agresyviai investuoja į savo augimą. Todėl net ir po to, kai 2017 m. „Lyft" prarado 688 milijonus JAV dolerių, o 2018 m. sudegino dar 911 milijonų JAV dolerių, instituciniai investuotojai (investuotojai, investuojantys į bendrovę, prieš pateikiant pradinį viešą siūlymą) paskutiniajame savo investavimo etape prieš IPO bendrovę įvertino 15,1 mlrd. JAV dolerių.

Technologijų bendrovės dažnai vertinamos dėl jų ateities augimo galimybių, todėl tokios bendrovės akcijų kaina gali kilti, nors bendrovė nerodo jokio pelno. Žinoma, ne visų bendrovių akcijų kainą auga po IPO, todėl svarbu atlikti uolią analizę ir suvokti investavimo riziką.

„Slack" IPO

Slack" - tai amerikiečių programinės įrangos kompanija, įkurta 2009 m. ir debesų pagrindu teikianti darbinio bendravimo įrankius bei internetines paslaugas. Bendrovė didžiuojasi savo platformoje turinti daugiau kaip 10 milijonų kasdienių aktyvių vartotojų, siunčiančių daugiau kaip milijardą žinučių, o per kiekvieną savaitę užregistruojama 50 milijonų bendravimo valandų. Daugelis naujoviškų ir modernių įmonių naudoja „Slack", pavyzdžiui, „Trivago", BBC, IBM ir TAIP! - taip pat „Admiral Markets"! 2018 m. „Slack" pajamos išaugo daugiau kaip 80 % ir siekė 400 milijonų JAV dolerių balandžio pabaigoje, „Slack" pritraukė apie 1,2 mlrd. privačių investicijų.

Birželio 20 d., „Slack" akcijomis pradėta prekiauti Niujorko vertybinių popierių biržoje (trumpinys #WORK). Prekybos sesijos pradžioje „Slack" akcijų kaina buvo 38,5 JAV dolerio už akciją, o visas bendrovės įvertinimas viršijo 23 milijardus JAV dolerių. Tai daug daugiau nei pirminis vertinimas, kurį pateikė bendrovė, - 16 milijardų JAV dolerių.

Būsimas pirminis viešas akcijų siūlymas

Galima sakyti, kad šiemet laukiamas ypač vertingų bendrovių, besirikiuojančių eilėje pateikti pirminį viešą akcijų platinimo siūlymą (IPO), proveržis? Tai galėtų būti puiki galimybė nuo pat pradžių investuoti į sparčiai augančias bendroves, tokias kaip „Facebook" arba „Netflix"! Arba štai atidžiau pažvelkime į „Airbnb" IPO, ar reikėtų ją įtraukti į sąrašą.

„Airbnb“

2018 m. lapkričio mėn. pabaigoje internetinė būsto nuomos įmonė „Airbnb" paskelbė, kad savo vyriausiuoju finansininku (CFO) skiria „Amazon" finansų vadovą Dave Stephenson, taip pašalindama bent vieną kliūtį, trukdančią IPO. D. Stephenson turi būti „Airbnb" ilgalaikio augimo gelbėtojas. Numatoma, kad „Airbnb" bus pasirengusi IPO 2019 m., pažymėtina, kad pavyzdžiui, vien tik 2018 m. III ketvirtį bendrovė uždirbo daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių.

Nauji pirminiai viešieji akcijų siūlymai: investuoti ar ne?

Štai, sužinojote, kas yra IPO. Aptarėme kai kurias įdomias sėkmės istorijas. Kai galvoje turimas pirminis viešas akcijų siūlymas, čia reikia išmintingai pasirinkti, kaip ir investuojant į akcijų rinką apskritai. Turėtumėte pasidomėti, kas vadovauja įmonei, įvertinti ilgalaikes įmonės verslo modelio perspektyvas, išanalizuoti finansinę situaciją, tai padėtų jūsų sprendimų priėmimo procesui.

Investuokite su „Admiral Markets"

Jeigu perskaitę šį straipsnį, pajutote įkvėpimą investuoti, „Admiral Markets" tam turi puikią sąskaitą - „Admiral.Invest" - tai elitinė investavimo galimybė profesionaliems prekiautojams. Prekiaukite tūkstančiais akcijų ir ETF 15 didžiausių pasaulio akcijų biržose ir investuokite su naujausia prekybos platforma - „MetaTrader 5". Tad, ko gi jūs laukiate? Atidarykite savo investavimo sąskaitą jau šiandien, paspaudę šią reklamą!

Investuokite į IPO

Kiti naudingi straipsniai

Apie Admiral Markets

Admiral Markets – brokeris, kurio veiklą reguliuoja atitinkamos institucijos, suteikia galimybę naudotis populiariausiomis pasaulyje prekybos platformomis ir prekiauti susitarimais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis bei biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.