Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Kas yra Bitcoin?

Skaitymo trukmė: 8 min.

Bitkoinas tampa vis populiaresnis, nors ne visi supranta kas yra ši virtuali valiuta.

Šiame straipsnyje mes Jums pateiksime visą svarbiausią informaciją apie Bitkoiną ir atsakysime į pagrindinius ir dažniausiai kylančius klausimus. Kas veikia Bitkoinas? Kas yra Bitkoinų kasyba? Ar Bitkoinas – rizikinga valiuta?

Taip pat apžvelgsime pažangesnes su Bitkoinais susijusias sąvokas, tokias kaip blokų grandinė, Bitkoinų mokėjimai ir pavedimai. Kitame šiai kriptovaliutai skirtame straipsnyje aptarsime Bitkoinų grafikus ir kaip prekiauti Bitkoinais.

Pradėsime atsakydami į pagrindinį klausimą: kas yra Bitkoinas?

Bitkoinas – tai virtuali valiuta, arba kriptovaliuta, nes ji naudoja kriptografiją apsaugoti sandorius savo infrastruktūroje, kuri prilygsta decentralizuotai internetinei duomenų bazei arba „blokų grandinei" ( ang. k. "blockchain").

Jeigu dar nežinojote - dabar galite prekiauti Bitkoinu (BTC/USD) be jokios rizikos nemokamoje Admiral Markets demonstracinėje sąskaitoje! Išmėginkite jau šiandien...

Koks Bitkoino trumpinys?

Bitkoino trumpinys paprasčiausiai BTC sekant ta pačia taisykle kaip ir USD (JAV doleris) ar EUR (Euras).

Bitkoinas taip pat gali sudaryti poras su kitomis valiutomis. Tokiu atveju CFD kontrakto pavadinimas gali būti, pavyzdžiui, Bitkoino ir JAV dolerio CFD arba BTC / USD.

Kaip Bitkoinas veikia?

Bitkoinas leidžia atlikti greitus, saugius ir mažai kainuojančius tiesioginius mokėjimus, be banko ar centrinio procesoriaus tarpininkavimo.

Sistemos pervedimai vyksta tiesiogiai iš vieno vartotojo virtualios piniginės į kito ir jie patikrinami blokų grandinėje. Pervedimai pasirašomi skaitmeniniu parašu su unikaliais privačiais raktais, kurie patvirtina, kad Bitkoinas pervedamas iš jų savininko piniginės.

Kas yra blokų grandinės technologija?

Blokų grandinė – tai iš esmės decentralizuota vieša visų kada nors įvykdytų Bitkoinų sandorių saugojimo sistema. Tam tikras skaičius sandorių sudaro duomenų bazės vienetą, vadinamą „bloku". Kiekvienas blokas saugoja informaciją apie ankstesnį bloką, taip pat kaip kiekvienas sandoris saugoja informaciją apie ankstesnį sandorį. Tokiu būdu blokų grandinė suteikia visišką mokėjimų skaidrumą.

Bitkoinų blokų grandinės infrastruktūra – tai revoliucinis metodas finansinių duomenų saugyklai sukurti, kuri prieinama bet kam, visiškai skaidri, sukurta naudojant atvirąjį kodą ir nepriklauso jokiam žmogui ar subjektui. Vietoj to blokų grandinė palaikoma milijono kompiuterių kolektyvine galia, kurie patikrina sandorius ir prideda juos į „bloką".

Patikrinti sandoriai negali būti pakeisti arba ištrinti, todėl visi Bitkoinų mokėjimai yra galutiniai ir nenuginčytini.

Kas yra Bitkoinų kasyba?

Kai blokų grandinėje sukuriamas naujas blokas, jis apdovanojamas 12 su puse Bitkoinų ir tai vyksta maždaug kas 10 minučių. Tai apdovanojimas už taip vadinamą „kasybos" procesą, kuris naudoja energiją elektrai ir skaičiavimams tinkle palaikyti. Kasyboje dalyvauja daug žmonių ir specializuotų įmonių viso pasaulio mastu ir tai sukuria pagrindinę Bitkoino vertę. Sistema automatiškai sukuria naujus Bitkoinus ir pati prižiūri šio proceso greitį.

Apdovanojimas už bloką dvigubai sumažės 2020 metais ir toliau dvigubai mažės kas 4 metus, kol bus sukurta 21 milijonai Bitkoinų. Todėl yra pagrindo manyti, kad Bitkoinų vertė kils.

Paveikslėlyje žemiau matome, kad 2017 metais Bitkoinų pasiūla pakilo virš 16 milijonų (76 % visos pasiūlos). Taip pat galima pastebėti spartų pasiūlos padidėjimą 2009-2013 metais, o vėliau pasiūlos augimas sulėtėja. Tai reiškia, kad kyla paklausa ir kils toliau, žinoma, jeigu Bitkoinų neišstums kita konkurentė kriptovaliuta, pavyzdžiui, Litekoinas.

Bitkoinų suma apyvartoje

Šaltinis: Wikipedia

Kas Bitkoiną išrado?

Manoma, kad Bitkoiną sukūrė Satoši Nakamoto, kuris paskelbė apie išradimą 2008 m. spalio 31 d. tiriamajame darbe „Bitkoinas: elektroninių pinigų sistema". Dar įdomiau tai, kad jo vardas tikriausiai yra slapyvardis, už kurio slepiasi nežinomas žmogus, arba žmonės, kurie sukūrė Bitkoiną. 2016 metais Australas verslininkas Craig Wright pasiskelbė esantis „Ponas Bitkoinas" ir tai pripažino daug garsių Bitkoino visuomenės narių.

Kada Bitkoinas buvo sukurtas?

Finansinė Bitkoino istorija prasidėjo 2010 m. gegužės 22 d., kai kažkas nusipirko picą. Jeigu niekada nesate girdėję apie šį novatorišką įvykį, nesijaudinkite, ne Jūs vienas...

Šioje istorijoje svarbiausia ne pica, bet tai kuo buvo užmokėta už picą. Ji kainavo 10 000 Bitkoinų. Taip virtuali valiuta buvo pirmą kartą panaudota nusipirkti kažką realiame pasaulyje. Dabar Bitkoinų entuziastai kasmet švenčia šią dieną kaip „Bitkoinų picos dieną".

Nuo tada daug kas pasikeitė. Bitkoinai naudojami vis dažniau ir jų vertė pakilo. Tais laikais už 10 000 Bitkoinų būtų galima nusipirkti pietus, tačiau dabar ši suma būtų maždaug 20 milijonų dolerių.

Šių metų kovą vieno Bitkoino kaina pakilo aukščiau už vienos aukso uncijos kainą. Ir ji vis dar kyla.

Kur galima Bitkoinus išleisti?

Be picos už Bitkoinus taip pat galite nusipirkti daugybę kitų dalykų! Yra daug vietų, kurios priima Bitkoinus. Pagal internetinį puslapį www.coindesk.com, 2015 metais Bitkoinus priimančių prekybininkų skaičius labai išaugo. Dauguma jų – tai internetinių parduotuvių puslapiai, tačiau vis daugiau fizinių parduotuvių taip pat priima BTC. Sąrašas nuolatos ilgėja ir greitai bus galima Bitkoinus išleisti beveik bet kur:

  1. įprasti namų apyvokos daiktai;
  2. vaizdo žaidimai;
  3. dovanų kortelės;
  4. kelionės;
  5. maistas;
  6. automobiliai;
  7. arbatpinigiai ir labdara;
  8. internetinės ir fizinės parduotuvės.

Dauguma Bitkoinų mokėjimo procesorių atsiskaitant tai pat suteikia QR kodą, kuriame užšifruotas Bitkoinų adresas ir mokama suma.

QR kodai labai patogūs, nes palengvina mokėjimus, kuriuos galima atlikti naudojantis išmaniojo telefono Bitkoinų piniginės programėlėmis. Paprasčiausiai nuskenuokite QR kodą ir pamatysite gavėjo Bitkoinų adresą bei mokamą sumą. Patvirtinus persiuntimą įvykdomas apmokėjimas.

Ar Bitkoinų pervedimus galima susekti?

Bitkoinai yra visiškai skaidrūs. Visi Bitkoinų pervedimai yra vieši, saugomi Bitkoinų tinkle ir gali būti susekti. Bitkoinų adresai – tai vienintelė informacija nusakyti, kur Bitkoinai pervedami. Šiuos adresus privačiai sukuria kiekvieno vartotojo piniginė. Kadangi vartotojai dažniausiai turi atskleisti savo tapatybę, kad gautų paslaugas arba prekes, Bitkoinai nesuteikia visiško anonimiškumo. Bitkoinų tinklas tai tiesioginių pervedimų tinklas, todėl galima užregistruoti vartotojų IP adresus.

Kurios šalys pripažįstą Bitkoiną kaip valiutą?

Teisinis Bitkoino statusas priklauso nuo šalies, bet vis daugiau šalių pripažįsta BTC.

Bitkoinas nepriklauso jokiam centriniam bankui, ne taip kaip kitos gerai žinomos valiutos, pvz., JAV doleris ir Euras. Bitkoinų tinklas taip pat neturi jokio kito centrinio taško ar vieno administratoriaus, todėl Bitkoinas – tai decentralizuota skaitmeninė valiuta.

Bitkoino pagrindinė vertė sukuriama juos kasant ir yra glaudžiai susijusi su elektros ir kompiuterinės įrangos sąnaudomis, o likusioji vertė kyla dėl riboto kiekio, lėto gavybos proceso ir didėjančios paklausos.

Vis dažniau galima Bitkoinais sumokėti už įsigyjamas įvairias prekes ir paslaugas, o tai dar labiau didina paklausą.

Ar Bitkoinai legalūs?

Šalių nuostatai šiuo klausimu skiriasi. Šiuo metu tik Japonija oficialiai pripažįsta Bitkoinus kaip pinigus, o kitose šalyse negalioja jokie konkretūs teisės aktai. Tačiau tikėtina, kad nacionalinės finansų priežiūros institucijos vis labiau domėsis Bitkoinais ir kitomis virtualiomis valiutomis tol, kol blokų grandinės technologijų populiarumas vis didės ir kriptoekonomika augs.

Ar Bitkoinais prekiauti saugu?

Bitkoinas yra nepastovus ir per dieną jo kaina dažnai svyruoja daugiau nei 10%, todėl į jį investuoti ir juo prekiauti labai rizikinga. Žinoma, didelį pelną visada lydi didelė rizika ir nereiktų investuoti pinigų, kurių negalite prarasti.

Gera žinia ta, kad Admiral Markets suteikia pažangų sąlyginių sandorių rinkinį, vadinamą Kintamumo apsaugą, kuri ypač naudinga prekiaujant greitai kintančiais finansiniai instrumentais.

Ar Bitkoinas – tai burbulas?

Kriptotechnologijų situacija labai primena „interneto burbulą" 2000 metais. Labai daug projektų, susijusių su blokų grandinėmis, skelbia savo ICO kiekvieną dieną. ICO (Initial Coin Offering) reiškia pirminis monetos siūlymas ir tai yra projekto visuomeninio finansavimo etapas. Tai panašu į pirminį viešą siūlymą (angl. IPO – Initial Public Offering) tik kriptoekonomikoje. Projektus kolektyviai finansuoja žmonės pirkdami jų „žetonus" mainais į Bitkoinus ir kitas pagrindines kriptovaliutas. Žinoma, kaip ir bet kokiame kitame sektoriuje, 90% projektų nepavyks sukurti veikiantį produktą ir tikriausiai greitu metu pamatysime kaip dalis jų bankrutuoja. Šiuo metu gali būti, kad Bitkoino kaina kažkiek išpūsta, nes labai daug Bitkoinų praleidžiama per pirminius viešuosius siūlymus.

Taigi yra burbulas ar ne? Mes tai sužinosime tik tada, jeigu jis sprogs. Iki tok galite prekiauti Bitkoino CFD su Admiral Markets ir pasinaudoti mūsų siūlomu 1:5 svertu 24 valandų per para, 7 dienų per savaitę prekybos sesijos metu.

Laukite kitų jaudinančių naujienų apie Bitkoiną ir kitas kriptovaliutas… jos greitai pasirodys!

Nepamirškite, kad dabar galima prekiauti Bitkoinu ir Admiral Markets demonstracinėje sąskaitoje. Išmėginkite jau šiandien… Praktika padeda siekti tobulybės!

Kiti naudingi straipsniai

kriptovaliutu prekyba

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.