Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

Kas yra Dash?

Skaitymo trukmė: 5 min.

Šaltinis: Shutterstock

Dash pasižymi daugybe bruožų, kuriais pasižymi ir Bitcoin bei dauguma kitų kriptovaliutų, o pagrindinis iš jų yra galimybė išsiųsti internetu pinigus skaitmenine forma.

Vis dėlto tarp Dash ir Bitcoin egzistuoja ir tam tikrų esminių skirtumų, įskaitant greitį, išlaidas ir valdymą, bet Dash visais šiais atžvilgiais lenkia Bitcoin.

Šiame straipsnyje paaiškinamos svarbiausios idėjos, savybės, privalumai ir iššūkiai, kuriais pasižymi Dash ir su kuriais ji susiduria konkurencingame kriptovaliutų pasaulyje.

Kas yra Dash?

Dash (DASH) yra atvirojo kodo kriptovaliuta, pristatyta 2014 m. ir siūlanti vartotojams draugiškus ir pritaikomus sprendimus („atvirojo kodo“ reiškia, kad technologija ir programinė įranga yra sukurta, išbandyta ir patobulinta bendradarbiaujant vartotojams.)

Tiek Dash, tiek Bitcoin leidžia pirkti internetu ir yra paremtos blokų grandinėmis, kurios saugo kiekvieną sandorį (blokų grandinė yra kriptovaliutų pagrindas, sukuriantis viešąją visų tinkle esančių operacijų knygą.)

Panašiai kaip Bitcoin, Dash suteikia anonimiškumo, kadangi nėra būtina atskleisti asmeninės informacijos, pvz., vardo ir adreso. Vis dėlto sandoriai nėra vieši, o tai yra reikšmingas skirtumas, lyginant su Bitcoin.

Dash pasižymi stipriomis šifravimo savybėmis, kad jos blokų grandinėje būtų įmanoma užtikrinti privatumą, ypač savo funkcija „PrivateSend“. Pagrindinis skirtumas tarp Bitcoin yra tas, kad tai yra papildoma parinktis, o ne įdiegta funkcija.

Dash įvairiais būdais stengėsi patobulinti kriptovaliutų sritį. Paprastai tariant, Dash intensyviai dirbo, kad įrodytų Bitcoin trūkumus. Apžvelkime pagrindinius skirtumus.

Ar Dash yra Bitcoin alternatyva?

Dash sugebėjo įvairiais būdais ištobulinti pradinę Bitcoin idėją, ypač dėl greičio, kainos ir valdymo. Apžvelkime šiuos aspektus atskirai.

Greitis: operacijos greitis Dash atveju yra nepalyginamas su Bitcoin. Bitcoin operacijos gali užtrukti iki 10 minučių ar ilgiau, o Dash sugeba įvykdyti panašų sandorį vos per 4 sekundes. Skirtumas tarp greičio pajėgumų yra tiesiog stulbinantis.

Išlaidos: kalbant apie išlaidas, Dash gerokai lenkia Bitcoin. Įkainis už Bitcoin operaciją yra maždaug 6 JAV doleriai. Dash pavyko sumažinti šiuos mokesčius mažiau nei perpus JAV dolerio, nors yra tikimasi, kad šie mokesčiai padidės atsiradus daugiau sandorių.

Valdymas: Dash siūlo aiškų metodą, kaip galima pasinaudoti pokyčiais kuriant valiutą ir pašalinti poreikį atsiskirti (angl. hard forks). Bitcoin yra patyrusi keletą atsiskyrimų, kai buvo įgyvendinami du skirtingi sprendimai. Bitcoin Cash yra nuo Bitcoin monetos atsiskyrusios skirtingos monetos pavyzdys. Dash šį procesą valdo pasitelkdama balsavimo sistemą, kuri leidžia gana greitai įgyvendinti pakeitimus.

Kaip sukuriamos naujos Dash monetos?

Naujos Dash monetos sukuriamos „kasimo" proceso metu. Šis procesas yra įprastas būdas kriptovaliutoms atsilyginti dalyviams, registruojant blokų grandinės sandorius. Vieną bloką Dash iškasa per mažiau nei dvi su puse minutes.

Naujai sukurtos Dash monetos yra skirstomos į tris grupes: kasėjus, vedančiuosius mazgus ir plėtros komandą:

●Kasėjai: apie 45 % naujų monetų yra skiriamos kasėjams kaip paskata užtikrinti, kad blokų grandinės procese dalyvauja pakankamai kompiuterių.

●Vedantieji mazgai gauna apie 45 % monetų.

●Likę 10 % skiriama finansavimui ir rinkodaros skatinimui, klientų aptarnavimui bei plėtros grupei.

Kas yra vedantieji mazgai?

Vedantieji mazgai yra įrodymo turtu (angl. Proof-of-Stake (PoS)) algoritmas, o ši koncepcija leidžia asmeniui kasti ar patvirtinti blokų sandorius pagal tai, kiek juose yra monetų.

Bitcoin, pavyzdžiui, yra paremta įrodymo darbu (angl. Proof-of-Work (PoW)) koncepcija, o tai reiškia, kad Bitcoin blokų grandinę turi patvirtinti visi tinkle esantys mazgai.

Vedantieji mazgai skiriasi nuo standartinių mazgų, nes jie sumažina skaičių mazgų, reikalingų sandoriui vykdyti. Dėl to bendrą skaičių yra lengviau valdyti, ir yra išsprendžiama sandorių dydžio keitimo problema.

Už savo darbą vedantieji mazgai gauna aiškią ekonominę paskatą: jie gauna 45 % monetų ir taip pat turi įtakos tolesnei monetos krypčiai bei eigai, remiantis minėtu valdymo moduliu.

Skirtingai nuo kasėjų, vedantieji mazgai nėra paremti PoW metodu, kad apsaugotų tinklą, antraeilių pareigų apskaita, pvz., PrivateSend, InstantSend ir minėta valdymo funkcija. (*)

Kas yra PrivateSend ir InstantSend?

PrivateSend ir InstantSend yra dvi papildomos Dash funkcijos, kurios paremtos vedančiųjų mazgų atliekamu valdymu. Šių dviejų funkcijų pranašumai paaiškinami toliau. (**)

InstantSend. InstantSend koncepciją nesunku paaiškinti, nes ji leidžia perduodamus duomenis išsiųsti kone akimirksniu: perdavimas įvykdomas per mažiau nei sekundę. Už šią paslaugą vartotojas moka mokestį – 3 centus.

PrivateSend. Jau daug ką paaiškina šios funkcijos pavadinimas. Tiksli perdavimo informacija yra paslėpta, pvz., informacija apie siuntėją ir gavėją. Kaip taip gali būti? PrivateSend tarpusavyje sumaišo visus sandorius, todėl konkretų mokėjimą yra daug sunkiau atsekti.

Kaip atrodo Dash kainos svyravimai?

Nuo 2017 m. Dash (DASH) kaina, kaip ir kitų kriptovaliutų kaina, pasižymėjo kintamumu. 2014–2016 m. po vangios pradžios kriptovaliuta įsibėgėjo 2017 m. pradžioje.

Dash peržengė stebuklingą 100 JAV dolerių ribą 2017 m. kovo mėn., bet šis pirmasis kainų kilimas buvo tik pradžia. Gegužės mėn. ji pasiekė 200 JAV dolerių ribą, o kitas kainos šuolis įvyko rugpjūtį, kai buvo pasiekta 400 JAV dolerių riba.

Per artimiausius tris mėnesius kaina svyravo tarp 250–400 dolerių, kol nešoktelėjo daugybės kriptovaliutų kainos. 2017 m. lapkritį kaina nuolat kilo ir sustojo tik pasiekusi beveik 1 600 JAV dolerių.

Tai buvo aukščiausia kada nors pasiekta riba, o nuo to laiko kaina mažėjo, kol 2018 m. kovo mėn. atsitraukė iki 330 JAV dolerių.

Kas laukia Dash ateityje?

Dėl skiriamo dėmesio greičiui, išlaidoms, privatumui ir valdymui, panašu, kad Dash gerai įsitvirtino kriptovaliutų pasaulyje. Tačiau ar jos taikymo ribos bus išplėstos, kol kas nėra aišku.

Kalbant apie kainą, grafikų analizavimas tėra tik vienas būdas, leidžiantis prekiautojams prognozuoti būsimus kainų pokyčius.

Prekiaukite Dash CFD su Admiral Markets

Puiki žinia yra ta, kad su Admiral Markets galite prekiauti Dash CFD ir kitų kriptovaliutų CFD bei daugybe įvairiausių finansinių produktų. Susipažinkite su visais mūsų siūlomais produktais!

Būtinai susipažinkite su mūsų įžvalgiais mokomaisiais straipsniais apie grafikų analizę, techninę bei fundamentinė analizę ir rinkos valdymą, kad būtumėte geriau pasirengę priimti prekybos sprendimus.

Mes taip pat rekomenduojame pirmiausia atidaryti Demo sąskaitą, kad galėtumėte patikrinti savo prekybos planus bei strategijas.

(*) https://www.investinblockchain.com/what-is-dash/

(**) https://www.bitcoinbeginner.com/blog/what-is-dash/

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.