Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Kas yra Litecoin?

Skaitymo trukmė: 8 min.

Ar litekoinas – tai „lengvesnis" bitkoino brolis? Be abejo, kad bitkoinas gerai žinoma kriptovaliuta, bet galite nustebti sužinoję, kad litekoinas buvo įvestas daugiau nei prieš penkis metus.

Laikas iš arčiau pažvelgti į litekoiną ir palyginti jį su bitkoinu!

Straipsnyje atsakysime į šiuos pagrindinius klausimus: Kaip litekoinas veikia? Kaip litekoinas buvo sukurtas? Ar prekiauti litekoinu rizikinga?

Pradėsime nuo pagrindinio klausimo: Kas yra litekoinas?

Litekoinas – tiesioginė kriptovaliuta. Tai atviros programinės įrangos projektas išleistas pagal MIT/X11 licenciją, o tai reiškia, kad jo pakartotinam naudojimui numatomi tik nedideli apribojimai.

Litekoinas daug atžvilgių panašus į bitkoiną, nes jis taip pat laikomas virtualia valiuta ir virtualia mokėjimo sistema. Litekoino kodavimo metodai naudojami dviem svarbiausioms funkcijoms atlikti:

 1. prižiūrėti litekoino vienetų kūrimą;
 2. patvirtinti lėšų pervedimą ir apsaugoti sandorius.

Nors litekoinas ir bitkoinas labai panašūs, yra pora didesnių skirtumų.

Kuo skiriasi litekoinas ir bitkoinas?

Kai kurie prekiautojai sako, kad jeigu bitkoinas – tai aukso ekvivalentas, tada litekoinas gali būti palygintas su sidabru. Iš tiesų, būtent to ir siekė litekoino kūrėjai jį kurdami.

Abi monetos labai panašios, išskyrus kelis skirtumus:

 1. Litekoinas greičiau patvirtina sandorius: litekoinų tinklo tikslas – sukurti po naują bloką kas 2,5 minutes, o ne kaip bitkoinas kas 10 minučių. Pasak kūrėjų tai leidžia greičiau patvirtinti sandorius. Tačiau trūkumas tas, kad didesnė į tinklą neįtrauktų blokų tikimybė.
 2. Litekoinas naudoja kitokį hashtag algoritmą: litekoinas naudoja skriptą savo sudėtingame algoritme, todėl jis reikalauja neribotai didėjančių resursų ir daugiau atminties.
 3. Litekoinų tinklas sukurs daugiau monetų: litekoinas pagamins 84 milijonus litekoinų monetų, arba keturis kartus daugiau valiutų nei bitkoinų tinklas. 1

Viską susumavus litekoinas gali apdoroti daugiau sandorių ir tai sumažina problemas, būdingas bitkoinui. Paveikslėlyje žemiau pateikta trumpa abiejų kriptovaliutų apžvalga.

Vienas iš pranašumų – didesnis atsparumas išlaidų dubliavimuisi per tą patį laiko tarpą.

Šaltinis: Coin Desk 2

Koks litekoino trumpinys?

Litekoino trumpinys paprasčiausiai LTC sekant ta pačia taisykle kaip ir USD (JAV doleris) ar EUR (Euras).

Litekoinas taip pat gali sudaryti poras su kitomis valiutomis. Tokiu atveju CFD kontrakto pavadinimas gali būti, pavyzdžiui, litekoino ir JAV dolerio CFD arba LTC/USD.

Jeigu dar nežinojote dabar galite prekiauti litekoinu (LTC/USD) be rizikos nemokamoje Admiral Markets demonstracinėje sąskaitoje! Išmėginkite jau šiandien...

Kaip litekoinas veikia?

Litekoinas – tai internetinis tinklas, kuriuo žmonės gali naudotis persiųsti mokėjimus kitiem. Litekoinas – tai tiesioginė ir decentralizuota sistema, o tai reiškia, kad jos nekontroliuoja joks subjektas ir jokia valdžia.

Mokėjimų sistema nėra skirta fizinėm valiutom, tokiom kaip doleris ar euras; sistema naudoja savo apskaitos vienetą, kuris taip pat vadinamas litekoinu (simbolis: Ł arba LTC). Todėl dažnai matysite, kad litekoinas priskirtas virtualių arba skaitmeninių valiutų kategorijai. Litekoinus galima nusipirkti arba parduoti už tradicinius pinigus įvairiose internetinėse keityklose.

Kas yra blokų grandinės technologija?

Litekoinas paremtas blokų grandinės technologija, tokia pačia kaip ir bitkoinas. Pasak Litecoin kūrėjų, litekoino blokų grandinė „gali susitvarkyti su didesnėmis sandorių apimtis nei jo analogija – bitkoinas".4

Kas yra kasyba?

Nauji litekoinai kuriami reguliariai specialaus proceso metu, vadinamu kasyba, kas paprasčiausiai yra įrašų saugojimo paslauga.

Litekoinas užtikrina, kad yra tik viena blokų grandinė padarydamas taip, kad sukurti naujus blokus būtų tikrai sunku. Užuot paprasčiausiai kurdami blokus, kasėjai turi atrasti kriptografinį bloko hash'ą, kuris atitinka tam tikrus kriterijus ir vienintelis būdas tai padaryti – daug jų apskaičiuoti tol, kol galiausiai Jums pasiseka ir atrandate tą, kuris veikia.

Šis procesas vadinamas hashing. Kasėjas, kuris sėkmingai sukuria bloką apdovanojamas 25 naujais litekoinais.

Kas keletą dienų hashing kriterijų sunkumas pakoreguojamas atsižvelgiant kaip dažnai blokai sukuriami, todėl kuo daugiau konkurencijos, tuo daugiau darbo reikia įdėti surasti bloką.

Kaip litekoinas atsirado?

Litekoinų pasiūlos augimas decentralizuotas ir vyksta pagal litekoino protokolą, kuris priskiria naujų monetų kūrimą litekoino dalyviams.

Maksimali litekoinų riba – 84 milijonai, bet dar ne visos monetos sukurtos. Šiuo metu apyvartoje yra maždaug 51,7 milijonai monetų ir tai yra maždaug 61.6 % visos galimos pasiūlos.

Kai bus sukurta dar 11,3 milijonai naujų monetų, apdovanojimas už kasybą sumažės nuo 25 iki 12,5 monetų ir tikėtina, kad tai įvyks 2019 m. rugpjūtį.

Kas išrado litekoiną?

Manoma, kad litekoinas buvo išleistas per atvirojo kodo GitHub klientą Čarli Ly, buvusį „Google" darbuotoją, 2011m. spalio 7 d. Tai buvo „Bitcoin Core" kliento atšaka, besiskirianti visų pirma tuo, kad reikalavo mažiau laiko sukurti bloką (2,5 minutės), didesniu maksimaliu monetų skaičiumi, hashing algoritmu ir šiek tiek pakeista grafine vartotojo sąsaja.

Kada litekoinas buvo sukurtas?

Nors litekoinas buvo sukurtas 2011 m. spalį, jo finansinė istorija prasidėjo 2013 m. lapkritį. Litekoino kūrėjų komanda iš pradžių išleido 0.8.5.1 versiją ir litekoino bendra vertė sparčiai pakilo, įsikatant 100 % šuolį per 24 valandas. 2013 m. gruodžio pradžioje buvo išleista nauja versija. Šia nauja patobulinta versija 20 kartų sumažinti mokesčiai už sandorius, taip pat pagerinta tiek kliento, tiek tinklo apsauga ir našumas.

Ar pamėginti kasti litekoinus?

Mes manome, kad prekiaujant litekoinas galima daugiau užsidirbt nei juos kasant. Naudodami mūsų pažangiausią MetaTrader 4 platformą ir MetaTrader 4 Supreme Edition įskiepį, išleisite daug mažiau nei įrengdami taip vadinamą specialiųjų integrinų grandynų (ASIC) programinę įrangą, kuri yra brangi ir toli nuo akivaizdžios investicijos. Tai labai rizikinga, įskaitant (bet neapsiribojant):

 1. Eksponentinį tinklo sudėtingumą: kuo daugiau ir greičiau prisijungs kasėjų, tuo tinklas bus vis sudėtingesnis. Dėl šios priežasties svarbu realistiškai nuspėti, kaip sudėtingumo lygis keises artimoje ateityje.
 2. Galimą žemą perpardavimo vertę: specialiųjų integrinų grandynų (ASIC) programinė įranga gali kasti litekoinus labai efektyviai, bet tai viskas, ką ji gali. Jos negalima pritaikyti kitiems tikslams, todėl perpardavimo vertė labai maža.
 3. Pristatymo vėlavimą: Jūs nenorite, kad Jūsų programinė įranga būtų pristatyta praėjus mėnesiams po užsisakymo. Konkrečiai kalbant, internete yra daug blogų atsiliepimų iš anksto užsisakant kasybos programinę įrangą.
 4. Energijos naudojimas: Jūs nenorėtumėte mokėti daugiau už elektrą nei užsidirbate litekoinas, tiesa?

Paprastai tariant, prekiauti LTC /USD turėtų būti kur kas įdomiau, pelningiau ir tam prireiktų mažiau išlaidų.

Kur galima litekoinus išleisti?

Litekoinais galima sumokėti už ilgą prekių sąrašą iš įvairių prekybininkų. Pirmas žingsnis – parsisiųsti litekoinų piniginę, kad galėtumėte jų nusipirkti ir vėliau jais sumokėti už prekes ir paslaugas.

Kas reguliuoja litekoiną?

Litekoinas veikia nepriklausomai nuo jokio centrinio banko, kitaip nei kitos gerai žinomos valiutos, pvz., JAV doleris ir euras.

Litekoino tinklas taip pat neturi jokio kito centrinio taško ar vieno administratoriaus, todėl tai decentralizuota skaitmeninė valiuta.

Kokia rizika prekiauti litekoinais?

Štai keli punktai trumpai aptarti riziką:

 1. Kaip ir bitkoino, litekoino istorija trumpa ir kriptovaliutų yra mažai, todėl lyginti sunku. Iškyla klausimas, kaip įvertinsite, kas yra teisinga vertė.
 2. Tarptautinio kapitalo kontrolės pokyčiai gali sumažinti kriptovaliutų paklausą. Tokios šalys kaip Kinija turi įstatymus apsaugai nuo kapitalo nutekėjimo, todėl pinigai plūsta į neprižiūrimas kriptovaliutas išvengti tokios kapitalo kontrolės. Įstatymų, susijusių su kapitalo nutekėjimu, pakeitimai gali sumažinti paklausą.
 3. Valiuta neprižiūrima, todėl kai kurie gali manyti, kad ji labai rizikinga. Tačiau tai subjektyvu, nes galų gale – litekoinas tik valiuta.
 4. Ši valiuta, savo prigimtimi panaši į žaliavą, todėl ji priklauso nuo pokyčių rinkoje, tokių kaip paklausa ir pasiūla. Tačiau tai turėtų būti teigiama rizika žaliavų prekiautojams.

Ar litekoinai legalūs?

Trumpas atsakymas: taip. Šalių nuostatai šiuo klausimu skiriasi, tačiau tikėtina, kad nacionalinės finansų priežiūros institucijos vis labiau domėsis litekoinais ir kitomis virtualiomis valiutomis, gali būti, kad ir regioninės priežiūros institucijos konkrečios šalies lygiu.

Ar litekoinais prekiauti saugu?

Taip, tai taip pat saugu, kaip ir prekiauti bitkoinais arba bet kokia kita žaliava. Iš tiesų litekoino populiarumas sparčiai išaugo.


Šaltinis: Coin Market Cap 4

Sandorių apimtys labai padidėjo per paskutinius kelis mėnesius. Iki 2017 m. balandžio vidutiniškai sandorių apimtys siekė 1 – 10 milijonų JAV dolerių, gegužį pakilo iki 200 milijonų JAV dolerių ir 2017 m. birželį net virš 400 milijonų JAV dolerių.

Sekite mūsų puslapį ir sužinosite dar daugiau informacijos apie litekoiną… Bet kodėl laukti? Jūs jau žinote, kad dabar galite prekiauti litekoinu Admiral Markets demonstracinėje sąskaitoje. Išmėginkite jau šiandien… Praktika padeda siekti tobulybės!

Nuorodos:

 1. Wikipedia
 2. Coin Desk
 3. https://coinmarketcap.com/currencies/litecoin/
 4. Litecoin

Kiti naudingi straipsniai

kriptovaliutu prekyba

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.