Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:500 Mažmeninės prekybos klientams
 • Kintamumo apsauga
 • Apsaugos nuo neigiamo sąskaitos balanso politika
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • FSCS apsauga
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • Garantijų fondas
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • ICF apsauga
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Kas yra Monero?

Skaitymo trukmė: 6 min.

Kasdien yra sukuriama vis nauja kriptovaliuta, arba bent taip jau atrodo. Vis dėlto ne visos kriptovaliutos, kurios nėra susijusios su Bitcoin, buvo sukurtos 2017 m. ar vėliau...

Kaip pavyzdį paimkime kriptovaliutą Monero (XMR), sukurtą 2014 m. ir pasižyminčią išskirtiniais pranašumais privatumo srityje.

Monero

Šiame straipsnyje paaiškinamos svarbiausios Monero supančios idėjos, savybės, privalumai ir iššūkiai, su kuriais Monero susiduria konkurencingame kriptovaliutų pasaulyje.

Kas yra Monero?

Monero yra kriptovaliuta, kuri buvo pristatyta 2014 m. Ji yra orientuota į privatumą ir funkcionuoja kaip atvirasis kodas, paremtas blokų grandinės principu.

Sąvoka atvirasis kodas reiškia, kad technologija ir programinė įranga yra sukurta, išbandyta ir patobulinta bendradarbiaujant su vartotojais. Pasak Monero, prie šio projekto prisidėjo daugiau kaip 240 kūrėjų, iš kurių 30 yra laikomi grupės „branduoliu". 1

Blokų grandinė paremta ta pačia technologine logika, kuri taikoma daugumai skaitmeninių valiutų: tai yra kriptovaliutų pagrindas, sukuriantis viešąją didžiąją knygą (angl. ledger), skirtą visiems sandoriams tinkle.

Dar vienas ne mažiau svarbus Monero aspektas yra tai, kad Monero žinoma dėl savo privatumo, nes buvo specialiai sukurta taip, kad būtų išlaikomas tam tikras skaidrumo trūkumas. Ji buvo sukonfigūruota taip, kad būtų paslėptos siuntėjų ir gavėjų tapatybės bei kiekvieno sandorio suma.

Daugeliui gali iškilti klausimas „ar Bitcoin neturėjo būti anonimiška kriptovaliuta?“ Taip, bet realybė, regis, kitokia...

prekiauti monero demo saskaitoje

Kuo Monero skiriasi nuo Bitcoin?

Kriptovaliuta Bitcoin žinoma dėl savo anonimiškumo, tačiau jos siūlomas privatumas yra ribotas. Bitcoin registruoja tiek Bitcoin adresus, tiek sandorius blokų grandinėje, dėl kurios duomenys tampa visiems prieinami.

Svarbiausia, kad adresai nėra visiškai privatūs, nors Bitcoin naudoja netikrus vardus ir adresus. Kodėl?

Ogi todėl, kad Bitcoin adresai ir sandoriai registruojami blokų grandinėje, dėl kurios jie tampa viešai prieinami ir atsekami. Iš esmės, tai reiškia, kad yra tikimybė, jog sandoriai gali būti susieti su realaus asmens tapatybe.

Monero siūlo daugiau privatumo nei Bitcoin, nes šios kriptovaliutos operacijos yra paslėptos naudojant kriptografiją, kuri leidžia apsaugoti adresus ir pervedamas sumas. Iš esmės, visi Monero sandoriai yra paslėpti, todėl padidėja visų jos naudotojų privatumas.

Kaip Monero saugo savo privatumą?

Monero pagrindas yra vadinamieji žiediniai parašai ir slapti adresai, kurie padeda nuslėpti siuntėjo ir gavėjo tapatybes. Žiediniai parašai apima vartotojo paskyros raktą bei viešuosius raktus, esančius Monero blokų grandinėje. Trečiosios šalys negali nustatyti, kuris raktas yra viešas, o kuris priklauso naudotojui, todėl naudotojo ir parašo neįmanoma susieti kartu.

Kiekvieno sandorio metu Monero sumaišo visas savo monetas, o tokia savybe negali pasigirti nė viena privatumą užtikrinanti kriptovaliuta, pvz., Dash (DSH) ar Zcash (ZEC). Dash sujungia sandorius, siekdama sumažinti tikimybę, jog bus identifikuota kurio nors naudotojo tapatybė. Zcash taip pat siūlo naudotojams galimybę nuslėpti savo tapatybę ir nemini sandorio vertės.

Pagrindinis skirtumas yra tai, jog Zcash privatumo nustatymai yra pasirenkami, o Monero užtikrina privatumą pagal nutylėjimą. Kitos kriptovaliutos pagal nutylėjimą nėra sumaišomos, todėl, kai jos yra sumaišomos, kyla įtarimas, kad taip siekiama kažką nuslėpti.

Monero leidžia išvengti įtarimų, kadangi visos monetos yra sumaišomos, o informacija yra paslepiama automatiškai. Vartotojai, siekiantys išlikti anonimiški, dažniausiai Monero nesirenka.

Kokie yra privatumo privalumai ir trūkumai?

Aukšto lygio privatumas suteikia įvairiausios naudos.

Kiekviena Monero moneta ar vienetas nėra nepakeičiama, visai kaip šalia Jūsų esančioje parduotuvėje naudojama valiuta. Nėra skirtumo, ar gaunate X ar Y monetą, nes jos yra vienodos.

Galbūt galvojate „ar to paties negalima pasakyti apie VISAS kriptovaliutas?“ Turbūt nustebsite sužinoję, kad atsakymas yra „ne“.

Bitcoin kriptovaliutos registruojamos blokų grandinėje, kurioje yra matoma sandorių istorija. Tai reiškia, kad monetos gali būti susietos su konkrečiais įvykiais, taip pat ir neigiamais, pvz., vagyste. Dėl to šios monetos gali tapti mažiau pageidaujamos.2

Kaip tik dėl to Monero ir išsiskiria, nes ypač pabrėžia privatumą. Tai reiškia, kad dviejų XMR monetų negalima atskirti viena nuo kitos pagal jų operacijų istoriją.

Tai taip pat yra iššūkis Monero, kadangi dėl įgyto pranašumo privatumo srityje ji tapo populiaria moneta abejotinos reputacijos prekyvietėse, kurios potencialiai siejamos su narkotikais ir azartiniais žaidimais.

Kaip sukuriamos naujos Monero monetos?

Naujos Monero monetos sukuriamos „kasimo" būdu. Šio proceso metu dalyviai apdovanojami, registruojant blokų grandinės sandorius. Vieną (visą) grandinę Monero iškasa per maždaug dvi minutes.

Monero taip pat suteikia galimybę kasti ir monetas, tačiau egzistuoja keletas esminių skirtumų. Norint kasti Monero nereikia specialios aparatinės įrangos, ir tai padaryti galima visose pagrindinėse platformose, įskaitant Windows, Android, Linux ir macOS.3

Šiam tikslui yra naudojamas „proof-of-work" (PoW) algoritmas, kuris buvo sukurtas siekiant užtikrinti, jog visa tai būtų galima taikyti įvairiems procesoriams. Tai reiškia, kad kasimo procese gali dalyvauti skirtingos šalys, ne tik didelės kasyklos, skirtos vien tik monetoms kasti.

Tai yra vienas iš pagrindinių Monero kasimo privalumų, lyginant su kitomis alternatyviomis monetomis: šis procesas gali būti vykdomas standartiniame kompiuteryje, kuris neprivalo būti žaibiškai greitas.

Turbūt Jums įdomu sužinoti, koks yra atlygis už kasimą. Kasėjams siūlomas „nuolatinis bloko atlygis" (angl. minimum block reward), o tai reiškia, kad minimalus atlygis visada bus lygus 0,3 XMR.

Pagrindinis naujų monetų kasimo privalumas yra paprastas: tai skatina kasėjus ir užtikrina, kad blokų grandinės procese dalyvautų pakankamai dalyvių.

Apskritai kalbant, 0,3 XMR sudarys mažesnę viso apyvartoje esančio XMR kiekio dalį, o tai reiškia, kad šiai kriptovaliutai yra būdinga disinfliacija (lėtesnė infliacija). Iki 2022 m. infliacija bus maždaug 1 %, o paskui ji mažės ir toliau.4

Koks yra XMR kainos svyravimas?

Monero (XMR) yra neatsiejama nuo kintamumo, visai kaip ir kitos kriptovaliutos. Akivaizdu, kad iš pradžių jos kaina buvo maža – apie ketvirtis dolerio (0,25 $) 2015 sausio mėn.

Panašiai kaip Bitcoin ir kitos kriptovaliutos, 2017 m. Monero taip pat susidūrė su kainų šuoliu. 2017 m. gegužę kaina šoktelėjo iki apytiksliai 65 JAV dolerių, o rugpjūtį viršijo 150 JAV dolerių ribą.

Vos po keleto mėnesių kainos augimo tendencija buvo pastebima ir toliau, o 2017 m. gruodį kaina sugebėjo pasiekti 475 JAV dolerių ribą. Šiuo metu tai yra aukščiausia kada nors pasiekta riba, o nuo to laiko kaina mažėjo, kol atsitraukė iki 200 JAV dolerių.

Ar įmanoma prekiauti Monero?

Taip, žinoma! Kalbame ne tik apie ilgalaikį investavimą į kriptovaliutas. Taip pat galite prekiauti kriptovaliutų CFD trumpą laiką. Admiral Markets siūlo Jums Monero CFD! Prekiaukite šios itin populiarios kriptovaliutos išvestinėmis priemonėmis populiariausioje prekybos platformoje pasaulyje – MetaTrader 4 arba MetaTrader 5. Taip pat galite prekiauti tiesiogiai savo naršyklėje (nereikės nieko siųstis) su MetaTrader WebTrader!

Kas laukia Monero ateityje?

Dėl ypatingo dėmesio privatumui, atrodo, kad Monero atrado savo vietą kriptovaliutų pasaulyje. Bet kaip ir kada tai turės įtakos kainai paaiškės ateityje. Grafikų analizavimas tėra tik vienas būdas, leidžiantis prekiautojams prognozuoti būsimus kainų pokyčius.

Būtinai susipažinkite su mūsų įžvalgiais mokomaisiais straipsniais apie grafikų analizę, techninę bei fundamentinę analizę ir rinkos valdymą, kad būtumėte geriau pasirengę priimti prekybos sprendimus.

Taip pat rekomenduojame pirmiausia atidaryti Demo sąskaitą, kad galėtumėte patikrinti savo prekybos planus bei strategijas.

Šaltiniai

 1. Get Monero
 2. Coindesk
 3. Investopedia
 4. Coindesk

Kiti naudingi straipsniai

forex ir cfd prekyba

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 85% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.