Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Kas yra Monero?

Skaitymo trukmė: 7 min.

Kartais atrodo, jog kasdien būtų sukuriama po naują kriptovaliutą. Vis dėlto ne visos Bitcoin grindžiamos kriptovaliutos atsirado 2017-aisiais ar vėliau.

Viena iš tokių pavyzdžių yra Monero (XMR). Tiesą sakant, Monero kriptovaliutos pradžia siekia 2014-uosius.

Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius Monero aspektus, privalumus bei iššūkius, su kuriais ji susiduria konkurencingame kriptovaliutų pasaulyje.

monero

Kas yra Monero?

Monero yra kriptovaliuta, kuri buvo pristatyta 2014 m. Ji yra orientuota į privatumą ir funkcionuoja kaip atvirasis kodas, paremtas blokų grandinės principu.

Sąvoka atvirasis kodas reiškia, kad technologija ir programinė įranga yra sukurta, išbandyta ir patobulinta bendradarbiaujant su vartotojais. Pasak Monero, prie šio projekto prisidėjo daugiau kaip 240 kūrėjų, iš kurių 30 yra laikomi grupės branduoliu.

Blokų grandinė paremta ta pačia technologine logika, kuri galioja daugumos skaitmeninių valiutų atžvilgiu: tai yra kriptovaliutų esmė, kuri funkcionuoja kaip viešoji didžioji knyga (angl. ledger), skirta visiems sandoriams tinkle.

Kitas ne mažiau svarbus Monero aspektas yra privatumas. Monero valiuta buvo specialiai sukurta taip, kad būtų išlaikytas tam tikras skaidrumo trūkumas.

Ji buvo sukonfigūruota taip, kad būtų paslėptos siuntėjų bei gavėjų tapatybės ir kiekvieno sandorio suma.

Daugeliui gali kilti klausimas, o ar Bitcoin neturėjo būti anonimiška kriptovaliuta? Taip, bet realybė, regis, kitokia...

prekiauti monero demo saskaitoje

Kuo Monero kriptovaliuta skiriasi nuo Bitcoin?

Kriptovaliuta Bitcoin žinoma dėl savo anonimiškumo, tačiau jos siūlomas privatumas yra ribotas. Bitcoin registruoja tiek Bitcoin adresus, tiek sandorius blokų grandinėje, dėl kurios duomenys tampa viešai prieinami.

Svarbiausia, kad adresai nėra visiškai privatūs, nors Bitcoin naudoja netikrus vardus ir adresus. Kodėl?

Paprasčiausiai todėl, kad, kaip jau minėjome, Bitcoin adresai ir sandoriai registruojami blokų grandinėje. Tokiu būdu jie tampa visiems prieinami ir atsekami. Iš esmės, tai reiškia, jog egzistuoja tikimybė, kad sandoriai bus susieti su realiu asmeniu.

Monero užtikrina daugiau privatumo nei Bitcoin, nes Monero sandoriai yra šifruojami pasitelkiant kriptografiją, kuri leidžia apsaugoti adresus ir pervedamas sumas.

Iš esmės, visos Monero operacijos yra įslaptintos, todėl padidėja visų jos naudotojų privatumas.

Kaip Monero užtikrina privatumą?

Monero pagrindas yra vadinamieji žiediniai parašai ir įslaptinti adresai. Šios priemonės padeda nuslėpti siuntėjo ir gavėjo tapatybes.

Žiediniai parašai apima naudotojo paskyros raktą bei viešuosius raktus, esančius Monero blokų grandinėje.

Trečiosios šalys negali nustatyti, kuris raktas yra viešas, o kuris priklauso naudotojui, todėl naudotojo ir parašo neįmanoma susieti kartu.

Kiekvieno sandorio metu Monero sumaišo visas savo monetas, o tokia savybe negali pasigirti nė viena privatumą užtikrinanti kriptovaliuta, pvz., Dash (DSH) ar Zcash (ZEC).

Pavyzdžiui, Dash sujungia sandorius, kad sumažėtų tikimybė, jog bus identifikuota kurio nors naudotojo tapatybė.

Zcash taip pat siūlo naudotojams galimybę nuslėpti savo tapatybę ir nenurodo sandorio vertės.

Pagrindinis skirtumas yra tas, jog Zcash privatumo nustatymai yra pasirinktiniai, o Monero užtikrina privatumą pagal nutylėjimą.

Kitos kriptovaliutos pagal nutylėjimą nėra sumaišomos, todėl, kai taip nutinka, kyla įtarimas, kad tokiu būdu siekiama kažką nuslėpti.

Monero užkerta kelią įtarimams, nes visos monetos yra sumaišomos, o informacija įslaptinama automatiškai. Naudotojams, siekiantiems anonimiškumo, Monero – puikus pasirinkimas.

Kokie Monero privatumo pliusai ir minusai?

Aukšto lygio privatumas suteikia įvairiausios naudos.

Kiekviena Monero moneta ar vienetas nėra nepakeičiamas, kaip ir bet kokia kita valiuta. Vadinai, nėra jokio skirtumo, ar gaunate X ar Y monetą, nes jos visos yra vienodos.

Svarstote, ar to paties negalima pasakyti apie VISAS kriptovaliutas? Turbūt nustebsite sužinoję, kad atsakymas yra „ne“.

Bitcoin kriptovaliutos registruojamos blokų grandinėje, kurioje yra matoma sandorių istorija. Tai reiškia, kad monetas galima susieti su konkrečiais įvykiais, taip pat ir su neigiamais, tokiais kaip vagystė.

Dėl šios priežasties monetos gali tapti ne tokios patrauklios.

Monero ypatinga tuo, kad ypatingą dėmesį skiria privatumui. Taigi dviejų XMR monetų negalima atskirti viena nuo kitos, remiantis jų atliktų operacijų istorija.

Dėl šios priežasties Monero susiduria su iššūkiu: dėl šios kriptovaliutos užtikrinamo privatumo ji itin išpopuliarėjo abejotinos reputacijos prekyvietėse, kurios siejamos su narkotikais bei azartiniais lošimais.

prekybos kursai

Monero kasimas

Naujos Monero monetos sukuriamos „kasimo“ būdu. Vieną (visą) bloką Monero iškasa per maždaug dvi minutes.

Monero taip pat suteikia galimybę kasti ir monetas, tačiau egzistuoja keletas esminių skirtumų. Monero kasimas nereikalauja specialios aparatinės įrangos. Tai galima daryti visose pagrindinėse platformose, įskaitant Windows, Android, Linux ir macOS.

Šiam tikslui yra naudojamas Proof-of-Work (PoW) algoritmas, kuris buvo sukurtas siekiant užtikrinti, jog Monero kasimas būtų įmanomas naudojant skirtingus procesorius.

Tai reiškia, kad kasimo procese gali dalyvauti skirtingos šalys, ne tik didelės kasyklos, skirtos vien tik monetoms kasti.

Tai yra vienas iš pagrindinių Monero kasimo privalumų, lyginant su kitomis alternatyviosiomis monetomis: Monero kasimas gali būti atliekamas standartiniame kompiuteryje, kuris neprivalo būti žaibiškai greitas.

Turbūt svarstote, koks atlygis gaunamas už kasimą. Kasėjams siūlomas „nuolatinis bloko atlygis“ (angl. minimum block reward), kuris yra lygus 0,3 XMR.

Pagrindinis naujų monetų kasimo privalumas yra paprastas: kasėjai skatinami, ir užtikrinama, kad blokų grandinės procese būtų pakankamai dalyvių.

Kalbant apskritai, 0,3 XMR sudarys mažesnę viso apyvartoje esančio XMR kiekio dalį. Tai reiškia, kad šiai kriptovaliutai yra būdinga disinfliacija (mažėjanti infliacija). Iki 2022 m. infliacija sieks maždaug 1 %, o paskui ji toliau mažės.

Kaip kinta Monero Forex kaina?

Monero (XMR), kaip ir kitos kriptovaliutos, neišvengia kintamumo. Žinoma, iš pradžių, 2015 sausio mėnesį, jos kaina buvo nedidelė – apie ketvirtis dolerio (0,25 $).

Panašiai kaip Bitcoin ir kitos kriptovaliutos 2017 m. ji patyrė kainų šuolį: 2017 m. gegužę kaina šoktelėjo iki apytiksliai 65 JAV dolerių, o rugpjūtį viršijo 150 JAV dolerių ribą.

Vos po kelių mėnesių kainos augimo tendencija išliko stipri, o 2017 m. gruodį kaina pasiekė 475 JAV dolerių ribą.

Šiuo (straipsnio rašymo) metu tai yra aukščiausia kada nors pasiekta riba. Nuo to laiko kaina mažėjo, kol atsitraukė iki 200 JAV dolerių.

Ar galima prekiauti Monero CFD?

Žinoma! Kalbame ne tik apie ilgalaikį investavimą į kriptovaliutas. Jūs taip pat galite prekiauti kriptovaliutų CFD trumpesnės trukmės laikotarpiu.

MetaTrader WebTrader

Admiral Markets suteikia galimybę prekiauti Monero CFD! Prekiaukite šios itin populiarios kriptovaliutos išvestinėmis priemonėmis populiariausiose prekybos platformose pasaulyje – MetaTrader 4 ir MetaTrader 5 arba tiesiog interneto naršyklės lange su MetaTrader WebTrader (nereikės nieko siųstis).

Kas Monero laukia ateityje?

Panašu, jog dėl ypatingo dėmesio privatumui Monero atrado savo vietą kriptovaliutų pasaulyje. Bet kokios įtakos tai turės kainai, paaiškės ateityje. Grafikų analizavimas tėra vienas būdas, leidžiantis prekiautojams prognozuoti būsimus kainų pokyčius.

Būtinai susipažinkite su mūsų įžvalgiais straipsniais apie grafikų, techninę bei fundamentinę analizę ir rinkos valdymą, kad būtumėte geriau pasirengę priimti prekybos sprendimus.

Taip pat rekomenduojame pirmiausia atidaryti Demo sąskaitą, kad galėtumėte patikrinti savo prekybos planus bei strategijas.

Kiti naudingi straipsniai

pradetis prekiauti monero

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.