Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Kas yra Ripple?

Skaitymo trukmė: 8 min.

Dauguma Jūsų žino, kas yra Bitkoinas, bet kriptovaliutų šeima kur kas didesnė, nei viena virtuali valiuta. Taip pat galbūt girdėjote apie Litekoiną ir Eterį.

Dar viena kriptovaliuta sudrebinus skaitmeninių valiutų rinką tai... Ripple. Nors ripple turi savo valiutą, jis tikriausiai labiausiai vertinamas dėl labai greitos mokėjimų sistemos.

Šiame straipsnyje apžvelgsime Ripple detaliau ir paaiškinsime pagrindinius šios kriptovaliutos aspektus. Sužinosite, kaip Ripple veikia ir kuo iš esmės skiriasi Ripple ir Bitkoinas.

Prieš tai pradėkime nuo pagrindinio klausimo: kas yra Ripple?

Manoma, kad ripple – tai rizikos kapitalo startuolis iš San Francisko. Jo mokėjimų sistema panaši į blokų grandinę. Mokėjimų protokolo principas panašus į mokėjimų sistemą, perlaidų tinklą ir valiutų keityklą. Jis veikia su kriptovaliutomis, nekonvertuojamais popieriniais pinigais ir žaliavomis.

Ripple leidžia klientams integruoti protokolą į savo sistemą. Neseniai Nacionalinis Abu Dabio bankas pradėjo naudoti šią technologiją kai kuriems savo sandoriams atlikti, tiksliau tarpvalstybiniams sandoriams. Tokiu būdu banko klientai gali persiųsti lėšas realiu laiku.

Ripple naudoja panašią blokų grandinę kaip bitkoinas, tik ripple kriptovaliuta vadinama „ripple".

Kalbant apie rinkos kapitalizaciją, ripple – trečia didžiausia kriptovaliuta (po bitkoino ir eterio).

Koks Ripple trumpinys?

Ripple trumpiau paprasčiausiai XRP. Ripple taip pat gali sudaryti poras su kitomis valiutomis, pvz. su USD (JAV doleriu) ir EUR (euru).

Todėl ripple ir JAV dolerio valiutų poros pavadinimas – XRP/USD.

Jeigu dar nežinojote dabar galite prekiauti ripple (XRP/USD) be rizikos nemokamoje Admiral Markets demonstracinėje sąskaitoje! Išmėginkite jau šiandien...

Kuo skiriasi Ripple ir Bitkoinas?

Ripple laikomas bitkoino varžovu ir tam yra priežasčių. Ripple nepriklauso nuo vienos įmonės apsaugant ir valdant savo sandorių duomenų bazę. Todėl nereikia laukti, kol blokas bus patvirtintas. „Market Mogul" 1 teigia, kad skiriasi laiko tarpas, per kurį atsiskaitoma bitkoinu ir ripple. Laikas, per kurį atsiskaitoma su bitkoinu, pailgėjo ir kovo 27 d. net pasiekė 168 minutes, o ripple reikėjo vidutiniškai 3,7 sekundžių. Pinigų pervedimus iš Ispanijos į Meksiką perėmė „BBVA" ir paaiškėjo, kad ripple prireikia vos kelių sekundžių, kai standartinis pervedimas užtruka keturias dienas.

Abi monetos labai panašios, išskyrus kelis skirtumus:

 1. Ripple persiuntimai atliekami greičiau: kaip paaiškinome pirmiau.
 2. Ripple naudoja pasikartojantį konsensuso procesą: bitkoinas naudoja taip vadinamą kasybą.
 3. Valiuta prieš sandorių tinklą: bitkoinas – tai decentralizuota skaitmeninė valiuta, o Ripple – iš esmės sandorių tinklas, kuris taip pat turi savo skaitmeninę valiutą – ripple.

Ar galima kasti Ripple?

Ne, Ripple kasti negalima. Iš pat pradžių buvo nustatytas fiksuotas ripple (XRP) kiekis ir pagal ripple protokolo taisykles skaičius negali didėti. Todėl nereikia kasti naujų monetų.

Iš viso sukurta 100 bilijonų XRP, bet ripple prižiūri XRP srautą. Tai sulaukė kritikos iš bitkoino gerbėjų, kurie girią bitkoiną, nes jo kūrimas ir paskirstymas decentralizuotas.

Ripple atsakė paskelbdamas savo ketinimą įšaldyti 88 % savo XRP turto, bet parduoti po bilijoną XRP kiekvieną mėnesį. Tiek įšaldymas, tiek nuolatinis srautas leis prekiautojams ir investuotojams maždaug nuspėti pasiūlą.

Kaip ripple iš tiesų veikia?

Ripple pabrėžia savo vaidmenį „pasauliniame atsiskaitymų tinkle", dėl kurio finansinės šalys, pavyzdžiui, bankai, gali sumažinti savo mokesčius už sandorius. Tuo pačiu metu ripple taip pat siūlo geresnį aptarnavimą atliekant tiesioginius greitus pervedimus. Paveikslėlyje žemiau pateikta diagrama, kaip ripple atlieka mokėjimus pasaulio mastu.

Šaltinis: Cryptowiki2

Mokėjimai kriptografiškai apsaugoti ir pritaikyti atitikti esamą bankų infrastruktūrą. Ripple pabrėžia šiuos savo keturis pagrindinius bruožus 3 :

 1. Paskirstymas: bankai gali dirbti tiesiogiai be tarpininkų;
 2. Saugumas: sandorių privatumas;
 3. Mastelio keitimas: aukštas apdorojimo lygis;
 4. Suderinamumas: galima apjungti daug tinklų.

Ripple tinklas iš esmės leidžia atlikti mokėjimus greičiau (beveik tuoj pat), pigiau, užtikrinčiau ir tiesiogiai. Todėl nenuostabu, kad ripple vis dažniau naudojamas bankų sektoriuje, kuriame dar nepritaikytos naujosios technologijos taip kaip kai kuriuose kituose sektoriuose.

Ar Ripple naudoja blokų grandinės technologiją?

Taip, jis naudoja mokėjimus apdorojančią struktūrą, panašią į blokų grandinę. Tai „bendra sistema apdoroti sandorius, kuri veikia tarpvalstybiniu lygiu ir leidžia pervesti bet kokio dydžio mokėjimus." 4

Ripple valiuta XRP palengvina sandorius tarp dviejų šalių, jeigu tiesioginiai mainai neįmanomi. XRP nebūdinga priešingos šalies rizika, nes sandoriams įvykdyti nereikia trečiosios šalies.

Ripple logotipas

Šaltinis: Ripple 5

Kas Ripple išrado?

Manoma, kad ripple išrado Rajanas Fugeris, tačiau nuo to laiko buvo labai patobulintas.

Viskas prasidėjo 2004 metais, kai Rajanas Fugeris paskelbė „RipplePay". 2011 metais sistema perkurta, kad ji būtų greitesnė ir naudotų daug mažiau energijos nei bitkoinas. 2012 metais įsteigta „OpenCoin, Inc".

Netrukus pristatytas Ripple sandorių protokolas (RTXP), paremtas Fugerio idėja. Protokolas apeina mokesčius ir laukimo laiką, būdingą tradicinių korespondentinių bankų sistemoms. 6

Nuo 2012 metų ripple siekis – bankų rinka.

Kaip Ripple laukia ateityje?

Paprastai tariant – ji šviesi. Ripple tinklas daug greičiau apdoroja mokėjimus ir tarptautinės įmonės nori bendradarbiauti:

 1. 60 institucijų viso pasaulio mastu, įskaitant tokias garsias įmones kaip „UBS", „RBC", „UniCredit" ir „Santander".
 2. 40% Japonijos bankų prisijungs prie Ripple.
 3. 2018 metais „RBS" ir „BAML" naudos ripple tiek mažmeninei prekybai, tiek komercinių mokėjimų paslaugoms.
 4. Nacionalinis Abu Dabi bankas naudoja ripple tarptautiniams sandoriams (kaip minėjome anksčiau).

Šaltinis: Market Mogul 7

Žinoma, ripple nėra toks populiarus kaip jo analogas bitkoinas. Tačiau kadangi žmonės vis labiau domisi kriptovaliutomis, taip pat atsižvelgiant į ripple labai greitą tinklą ir mokėjimų sprendimus, atrodo, kad ripple bus stiprus pretendentas į rinkos lyderius ateinančiais metais. Paveikslėlyje žemiau išskiriama XRP apimtis.

Šaltinis: Crypto compare.com 8

Kas reguliuoja Ripple?

Ripple veikia nepriklausomai nuo jokio centrinio banko panašiai kaip kitos kriptovaliutos, tokios kaip bitkoinas, eteris ir litekoinas. Tai pagrindinis skirtumas palyginus ripple su tokiomis valiutomis kaip JAV doleris ir euras. Šios valiutos išleidžiamos į apyvartą ir spausdinamos atitinkamuose JAV ir ES centriniuose bankuose.

Ripple valdo XRP srautą, kuris nustatytas ties bilijonu kiekvieną mėnesį 9. Tačiau kitaip nei „nekonvertuojami popieriniai pinigai", tokie kaip JAV doleris ir euras, ripple turi maksimalų pasiūlos skaičių – 100 bilijonų XRP, kurie paskirstomi pagal ripple protokolą.

Ar prekiauti Ripple rizikinga?

Kaip ir prekiaujant bet kokiu kitu finansiniu turtu, yra rizika, kad kaina pakils arba nukris. Ripple veikia rinkos svyravimai – paklausa ir pasiūla. Tačiau būtent kainos pokyčiai laidžia prekiauti.

Turint omenyje tai, kad ripple priima daug pagrindinių finansinių firmų ir bankų tinklų, didelių veiklos trukdžių artimiausioje ateityje neturėtų atsirasti.

Galiausiai kiekviena ripple sąskaita turi turėti mažą 20 XRP rezervą su 0,00001 XRP mokesčiu už sandorį. Šių veiksmų imamasi įveikti programišius, kurie nori į tinklą paleisti per daug valiutų. Tačiau viską susumavus šios sąnaudos palyginus labai mažos.

Ar Ripple prekyba legali?

Atsakymas yra taip. Trumpas atsakymas: taip. Šalių nuostatai šiuo klausimu skiriasi, tačiau tikėtina, kad nacionalinės finansų priežiūros institucijos vis labiau domėsis ripple ir kitomis virtualiomis valiutomis, gali būti, kad ir regioninės priežiūros institucijos konkrečios šalies lygiu.

Taip pat ripple vėl daugiausiai dėmesio skiria XRP rinkoms ir Japonija jau prabalsavo už įstatymą, normalizuojantį ir prižiūrintį tokias virtualias valiutas kaip BTC ir XRP 10.

Ar Ripple prekiauti saugu?

Taip, tai taip pat saugu kaip prekiauti bitkoinu, eteriu, litekoinu arba bet kokia kita žaliava. Mes siūlome prekiauti XRP/USD pora. Štai grafikas, kuriame pavaizduotas pinigų srautas į ripple, valiutos prekybos apimtis ir bendroji apimtis laikui bėgant.

Šaltinis: Cryptocompare.com 11, June 27

Sekite mūsų puslapį ir sužinosite dar daugiau informacijos apie ripple… Bet kodėl laukti? Jūs jau žinote, kad dabar galite prekiauti Ripple Admiral Markets demonstracinėje sąskaitoje. Išmėginkite jau šiandien… Praktika padeda siekti tobulybės!

Nuorodos:

 1. The Market Mogul
 2. Cryptowiki
 3. Ibid.
 4. The Market Mogul
 5. Ripple
 6. Wikipedia
 7. The Market Mogul
 8. CryptoCompare
 9. The Market Mogul
 10. Coindesk
 11. CryptoCompare

Kiti naudingi straipsniai

kriptovaliutu prekyba cfd

Apie Admiral Markets

Kaip reguliuojamas brokeris, suteikiame galimybę naudotis populiariausiomis prekybos platformomis pasaulyje ir prekiauti sandoriais dėl kainų skirtumo (CFD), akcijomis ir biržoje prekiaujamais fondais (ETF).

Šis turinys nėra ir neturėtų būti suprantamas kaip patarimas, rekomendacija, pasiūlymas ar skatinimas sudaryti sandorį dėl kokio nors finansinio instrumento. Atkreipkite dėmesį, kad ši analizė nėra tikslus dabartinės ar būsimos veiklos rodiklis ir kad rinkos sąlygos laikui bėgant gali keistis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, kreipkitės į nepriklausomą finansų patarėją, kad įsitikintumėte, jog suprantate susijusią riziką.

Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 77% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.